Hledá se Eric

• Velká Británie Looking for Eric (více)

Eric Bishop je pošťák a velký fotbalový fanoušek, jehož život se dostává do krize. Starosti mu způsobují dva nevlastní synové i dcera. Eric dokonce uvažuje o sebevraždě. V tom ho ale přijde v halucinacích navštívit fotbalová legenda a bývalý hráč Manchesteru United Eric Cantona, který mu má v životních problémech poradit. Podaří se mu to? (Ruud36)

Cubinho

Cantonova moudra mě celkem rozesmívala, ale film je to povedený a měl jsem z něj celkem příjemný pocit. Zvlášť závěrečná "Akce Cantona" nemá chybu:-) 6,5/10 ()

Ligter

Ikona klubu, k němuž sám chovám nezměrnou lásku, radí v lásce jak jinak než jeho fanouškovi? A skrze klubovou věrnost a fanouškovskou pospolitost pak nabízí uspokojivé řešení takřka nevratitelného stavu způsobeného kumulací osobních problémů? Nic jiného, než naprosto osobní věc. Díky. ()

Davson

Koho by napadlo, že mix komedie, sociálního dramatu a romantického melodramatu, kde jedna z ústředních postav je Eric Cantona rozdávající lidová moudra ve francouzštině, nejenže může fungovat, ale dokonce to může být i dobrý film? ()

Toj

O tom, že politický režisér neznamená vždy chytrý režisér, ale zcela jistě to znamená "nefilmový" neestetický a trapný režisér... Dramaturgicky zcela nezvládnuté. Závažné se mísí s patetickým a rádobykomiký... Závěrečné rozuzlení mi jen dalo najevo, že film je skutečně tupý a hodí se spíš do televize. Nebo, že by se Ken Loach přizpůsoboval fotbalovému fanouškovi? Nemyslím si... Existuje mnohop tvůrců, kteří skrze film reflektují to skutečně závažné... Trapné předvystoupení Karola Poláka v klontextu tohoto filmu nebylo až tak hrozné. Každopádně na LFŠ tohle zřejmě nemá co dělat... ()

kusper

44. MFFKV. Brilantní komedie tohoto povětšinou vážného režiséra. Závěrečný nájezd "Cantonů" je nezapomenutelnou komediální scénou. ()

rockwoman

"Ten kdo se bojí hodit kostkou, nikdy nehodí šestku." ...Pošťák Eric Bishop se cítí beznadějně. Nevlastní synové zlobí - vlastní dcera nutně potřebuje dědečka na hlídání - bývalá manželka vysvětlení proč od ní kdysi utekl. Ještěže jsou po ruce vždy ti , co s ním táhnou za jeden provaz a kde nestačí oni, tam sype životní moudra King Eric. :-) Operace Cantona mě pobavila asi nejvíc. Frajeři dostali červenou sprchu a modré semišky se vrátily zpět ke svému majiteli. Takže teď už stačí jen zdvihnout límeček a zajít si s kamarádama na pár piv do sport baru. :-) ... "Když racci následují rybářskou loď, činí tak proto, že si myslí, že jim odtamtud někdo hodí do moře sardinky. Děkuji. " - Eric Cantona :-) ()

noriaki

Podle názvu jsem si myslel, že ve filmu se vše bude točit kolem fandovství a fotbalu, jenže scénář je používá jen jako motiv vyprávění a staví na starém dobrém sociálním dramatu. Erik by mohl dostat jiného mentora a na vyznění by to nezměnilo vůbec nic. Ale dost možná by se režisérovi ten jeho nesourodý mix několika žánrů rozpadl pod rukama, protože vždycky když hrozilo že se vyprávění nenávratně rozklíží, přišel Cantona, prohodil pár frází a jelo se dál. Dlužno dodat, že Steve Evets většinu filmu utáhl v pohodě sám svým charisma a civilním herectvím a to mu scénář dvakrát nepomohl. Looking for Eric je povinnost pro fanoušky Manchesteru United, ale mohou ho sledovat i lidé, kterým kopaná neříká vůbec nic - a to o sobě moc fotbalových filmů tvrdit nemůže. ()

Master19

Vůbec jsem netušil, že se Cantona pustil do herectví. Pro mě to bude samozřejmě legenda, super fotbalista a člověk, který si nenechá nic líbit. A taky zvednutý límeček, symbol sebejistoty. Tady se zamotává do sociálního dramatu britského loosera a fotbalové fanouška. Pak se z toho stává chvíli komedie, aby film skončil v kotrmelcích. Je to zvláštní podívaná, ale za úžasnou britskou "fock" angličtinu a hutné Ericovo (myšleno Cantonovo) charisma čtyři hvězdy. ()

MI-380

Ostrý a zábavný pohled na současné obyčejné Angličany: jsou většinou pěkně vypasení, mají v sobě ale ještě pořád dostatek statečnosti a vynalézavosti předků, kteří kdysi dobyli celý svět. Musí jim ale trochu napovídat bývalý francouzský fotbalový rebel. A Erik a jeho bývalá žena? Takhle nějak si představuji detektiva Landsmana a jeho Binu z Židovského policejního klubu Michaela Chabona. On pořádně omlácený životem, ona asi také, ale není to na ní zdaleka tak vidět. Coenové budou mít co dělat, aby to zvládli alespoň tak jako Loach. 85%. ()

BuryGol

No vida, tak ono si stačí zahulit a najednou se objeví sám Eric Cantona, kterej dokáže zlepšit život a ještě hází jedno francouzský moudro za druhym. Do toho se ještě chlapíkovi synáček zaplete se špatnejma lidma a už to jede. Hodně pěknej filmek, kterej trochu kazí ten holywoodskej konec. Pro fanoušky Erica a hlavně Manchesteru United je to jako dělaný. ()

darwin

Jak Man Utd nesnáším, tak tohle pohodové dílko mě potěšilo. Loachovi se podařilo ještě více zbožštit Erica Cantonu a ukázat, že fotbal dokáže měnit životy. Speciální dík pro režiséra za skvělou propagaci F.C. United of Manchester, lidového týmu založeného jako protest proti byznysovému vedení Man Utd. ()

Tjaden

Ačkoliv Manchester United nesnáším, pro Erika Cantonu a jeho zvednutý límeček mám slabost. Nebýt této legendy a fotbalové ikony 90. let, jednalo by se o obyčejné a všední rodinné drama. ()

cab

Ze zacatku nezazivne socialni drama z VB casem nabira na obratkach a meni se ve vice nez prumernou podivanou s obcasnym zavanem romantiky a komedie, kde stary postak a velky fanousek Manchesteru United si dava dohromady spackany zivot, kdyz ho vsude doprovazi a radi mu jeho idol Eric Cantona v podobe prizraku a pritom soucasne pomaha synovi ze svizelne situace nevsednim kouskem. Pozitivne ladeny film se spoustou zivotnich pravd a krivd si zaslouzi pozornost. 65% ()

Anaximandr

Dokud se pošťákům zjevují přízraky fotbalových géniů a radí jim, jak na lásku, nejsme ještě v prdeli. / z Marigold komentara *****/.... ()

kolemjdouc

příběh který by se tak lehce mohl stát i v reálu.Erica vám bude líto je to vyhublý chlap který má rád svou práci,má své přátele kteří jsou při něm v dobrém i zlém,trochu zdivočelou rodinu ale je toho na něj moc .....a jízda začíná ()