Hledá se Eric

• Velká Británie Looking for Eric (více)

Eric Bishop je pošťák a velký fotbalový fanoušek, jehož život se dostává do krize. Starosti mu způsobují dva nevlastní synové i dcera. Eric dokonce uvažuje o sebevraždě. V tom ho ale přijde v halucinacích navštívit fotbalová legenda a bývalý hráč Manchesteru United Eric Cantona, který mu má v životních problémech poradit. Podaří se mu to? (Ruud36)

decay

Jednoduchý film, ktorý je perfektne zvládnutý po každej stránke. Bez debaty výborný snímok. Od začiatku do konca ma chytil a nepustil. Výborné dialógy na ktorých pridáva aj angličtina s perfektným prízvukom a niektoré vtipy sú fakt dobré. Taký ľudský film, by som povedal. ()

Ollie235

Jako pro velkého fanouška Manchesteru United byl pro mě tento film takřka povinností. Pravdou ale je, že mě svou stylizací nesmírně překvapil. Cantona je jako vzor, který dává životní rady, výborný a i obyčejný britský pošťák Eric je rovněž postavou, která si rychle získala mé sympatie. Střídání scén s osobními problémy, organizovaným zločinem a i trochou fotbalu mě bavilo, ale celkově filmu přece jen něco schází. ()

Horak

Průměrná komedie, která sazí na Cantonu (který ovšem není špatný), na kterého nabaluje nepříliš zajímavý příběh. Steve Evets jako Eric Bishop sice přehrává na krev a snaží se vykřesat aspoň záchvěv spádu a daramatičnosti, ale to se mu vzhledem k celku nemůže podařit. Nájezd Cantonů je skutečně nezapomenutelný a je to asi jediný důvod, proč si na tendle film ještě někdy vzpomenu. ()

Olík

Britská sociální dramata mají své specifické kouzlo…..fotbal, pivo, okraj společnosti. Když k tomu přidáte zaplivanou romantiku a životní moudra sypajícího anděla Cantonu…why not? Čpí to až za roh připáleným fish and chips, ale taky ostrovní specifičností a hlavně optimizmem. Ps: pobavila složka „podobné“ – ano, Beručky s Rodney Dangerfieldem jaky by Ericovi z oka vypadly :D ()

JohnnyBoy

Obsahově asi trochu kýč, ale tak samozřejmý a upřímný až mi nezbývá, než dát plné hodnocení (umocněno ještě tím, že si ten gól proti Wimbledonu pamatuju). ()

curil

Jako komedie mi film nepřipadá a když, tak s   hořkým podtextem. Poctivý člověk se zaplete   do zločinu lehce, ale obhájit svou nevinu není   lehké. Erica Cantonu jako fotbalistu dobře   pamatuju, bylo to eso. Už se objevil ve více   filmech. Tady hraje sám sebe, no budiž.   Bezvadné jsou reálné záběry jeho branek,   když hrál za Manchester United. Všiml jsem si, že se tam mihl jako nahrávač i náš Poborský   se svým hárem. ()

megajalec

Môžeš vymeniť ženu, auto, byt, ale nikdy nemožeš vymeniť svoj milovaný klub! King Eric je proste King Eric, bez neho by film asi nestál za veľa. Pritom paroduje sám seba, púšťa hlášky, navyše po francúzsky :). K filmu, plno žánrov, veľa vecí chcel riešiť autor. Najlepšie fungujú samozrejme dialógy Eric + Eric (najmä o futbale). Páčil sa mi aj rozhovor fanúšikov o United of Manchester (veľký rešpekt pre nich!), takisto o pomeroch v anglickom futbale. Film má aj nejaké diery samozrejme. Potešili flashbacky Manchestru United, gólov Cantonu (najmä proti Sunderlandu s najštýlovejšou oslavou gólu v dejinách).Samozrejme skvelá scéna nájazd Cantonovcov :) ()

PONK

Nic noveho, nic velkeho, nic neobycajneho. No aj tak pre mna velmi vynimocny snimok s jednoduchou no velkou myslienkou. Vynikajuca praca. ()

Gesicht

Nadprůměrný film u kterého může někoho odradit možná až příliš bezešvé střídání žánrů. Hlavně ke konci se mi moc nepodařilo přeladit se z celkové deprese zpět do žánru praštěná komedie. Jinak ale chválím po všech stránkách od herců, přes scénář až po hudební doprovod. ()

JoudaCZ

Optimisticky laděné sociální drama. Zápletky se sice vyřešily trochu moc jednoduše, ale to jsme si vlastně všichni přáli, ne? A ten chlap, co hrál Cantonu, ten se do své postavy fakt položil...:-) ()