Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

uiu

Woody Allen by si měl dát copyright na vtipy, které se objevují v jeho filmech, protože je to smutné a je to ostuda, kolik hlášek a vtípků během filmu padne a vy si při nich říkáte: To měl někdo na FB jako status! To říkal kámoš tenkrát v hospodě!... A kdo z vás ví, že to poprvé zaznělo v komedii Woodyho Allena z roku 1977? Bezostyšné přivlastňování vtipů a jejich šíření bez udávání geniálního autora Allena je trestuhodné. (Například, dnes už klasické vtípky:"Kdo neumí, ten učí. Kdo neumí učit, ten učí tělocvik." nebo "Nemám nic proti onanii, je to sex s člověkem, kterého mám rád.") Znáte je? A věděli jste, odkud jsou? A právě tyto a jiné hlášky dělají film úsměvným a stravitelným, i když se jedná o klišoidní romanťák dvou lidí, kteří se schází, rozchází, milují, nenávidí, spí spolu a pak nespí. Allen se nebojí tabuistických témat, jeho postavy jsou skutečné jako já nebo vy, nehraje si na šťastný americký pár, co vídáme v hloupých romantických komediích. Zde jsou postavy v dlouhodobém vztahu znuděné a v posteli jim to neklape. Pro mě to jsou ale slabší 4 hvězdičky, od Allena mám jiné oblíbené filmy a tento mezi ně asi patřit nebude, i když je úsměvný, ta romatická osa příběhu mi prostě nesedí. ()

neoBlast

[Asi páté zhlédnutí] Krásou na Annie Hallové, tou nepřekonanou romantickou dokonalostí, která nestárne a i po téměř čtyřiceti lety je ta lehkost a čiré nadšení z možnosti se vypovídat před kamerou i za kamerou toliko patrné. Je to ta nejčistší autorská zpověď, tak výrazná, která nikdy předtím, ani nikdy potom neměla na stříbrném plátně obdoby, láska k hravosti, která po léta udávala trendy nejenom filmového řemesla, inspiruje k životu, individualitě a kreativitě. To, že Allen zavedl pár filmařských fines, se kterými se setkáváme dodnes je už jenom taková malinká borůvková poleva na celém tom manhattanském muffínku. Já si ten zákusek nechám rozplynout na jazyku vlastně kdykoliv, přidáte se? 95 % ()

PetrVabruscak

Vždy, když mam špatnou náladu a nedaří se mi, tak si pustim Woodyho Allena ve své největší formě a je mi líp. Woody na nás valí jednu vtipnou scénu za druhou a s hlavní postavou jsem se dokázal ztotožnit. On je vlastně život jedna velká legrace a je docela fajn. ()

Master19

Svými komentáři do kamery vtahuje Woody Allen diváka do děje tak úžasným způsobem, že hltáte každé jeho slovo a naprosto zapomínáte na okolní svět. Skvěle udělaný film, který nestačí vidět jen jednou... ()

Flooyden

Humor + romantika + filozofie + analýza vztahu + krásný obraz + inteligence + originalita +... = tvorba Woodyho Allena. Natočil mnoho skvělých filmů (Manhattan, Zločiny a poklesky, Láska a smrt, Pozor na Harryho, Hana a její sestry, Sladký ničema, Vzpomínky na Hvězdný prach, Purpurová růže z Káhiry,...), já mám, tak jako mnoho ostatních fanoušků, nejraději Annie Hall. ()

Linka2

Výborný úvod i závěr, jinak chvílema trochu zdlouhavé... pro ty kdo si chtějí ušetřit dvě hodinky času - nejinspirativnější část filmu:) - "There's an old joke. Two eldery women are at a Catskill mountain resort. And one of them says, "The food at this place is really terrible." The other one says, "I know, and such small portions." Well, that's essentially how I feel about life: full of loneliness, misery, suffering and unhappiness...and it's all over much too quickly. The other important joke for me...is one that's usually attributed to Groucho Marx but I think it appears originally in Freud's Wit and Its Relation to the Unconscious. And it goes like this, I'm paraphrasing: I never want to belong to any club that would have someone like me for a member. That's the key joke of my adult life in terms of my relationships with women...." a závěrečná část: "The day I found you seems like old times...dinner dates and flowers...old times. After that it got late and we both had to go. But it was great seeing Annie again. I realized what a terrific person she was...and how much fun it was just knowing her. And I thought of that old joke. This guy goes to psychyatrist and says: "Doc, my brother's crazy. He thinks he's a chicken." The doctor says:"Why don't you turn him in?" The guy says:"I would but I need the eggs." Well, I guess that's, now, how I feel about relationships.You know, they are totally irrational, crazy and absurd and... But I guess we keep going through it... Because most of us...need the eggs." (Woody Allen) ()

dANo

Woody Allen v plnej svojej "kráse" a s množstvom skvelých hlášok na tému sex a vzťahy. A to herecké obsadenie vedľajších rolí je parádne! Klobúk dole. ()

Yoda sama

Prudko zábavná a pútavá one man show Allena, kde mu zdatne sekundujú ostatné postavy. Jeho čarovný štýl rozprávania, búrania štvrtej steny a vykreslenia postáv to je niečo úžasné. ()

Brain-D

Nadčasové analýza mezilidských a hlavně partnerských vztahů. Mírně jsem se nudil, ale chci se k tomuhle snímku vrátit, protože má snímek jedno neskutečné kouzlo. Např. Jedna z posledních scén ala "Vánoce" ()

liuk

Pěkný film o jednom nerozbitném, ale přesto stále se rozpadajícím vztahu. Allen perlí fakt parádní hlášky, které jsou bohužel tak větně zamotané, že napoprvé fakt nejdou zapamatovat ;) Ale o to víc se pří sledování divák pousmívá. Allen velmi trefně a dobře vybírá všelijaké metafory, snad jen ten jeho židovský komplex je místy fakt trapný. Za zmínky také stojí slušné režisérské a kamerové nápady, jak filmově oživit vyprávění zážitků minulých. Kokain rulez, to jsem se fakt chechtal, 3,5* ()

klima777

Annie Hall prostě měla značný oscarový potenciál. Oscarové filmy se až na výjimky vyznačují tím, že dokážou reflektovat ducha doby (nebo problémy, jež jsou pro ni symptomatické); rukopis autora, známý z jeho předchozích děl, je zachován, leč pouze v mezích únosných a vstřícných k publiku. To je (IMHO) případ Annie Hall. Ušlechtilá nuda pro snoby (zároveň v sobě nesoucí určitou nezpochybnitelnou kvalitu a poselství). Takže ano, ale pokud chci vidět Woodyho parádní počiny, zamířím jinam. 2,5* ()

mcleod

Geniální Woodyho film, esence jeho filozofického humoru o mezilidských vztazích (muži-ženy, židé-gójové, newyorčané-kaliforňané). Přijde chlap k psychiatrovi a povídá: "Pane doktore, zbláznil se mi bratr. Myslí si, že je slepice." Povídá doktor: "No tak proč ho nedáte zavřít do blázince?" A chlap odpoví: "Já bych ho tam zavřít dal, jenže zase potřebuju vejce." Přibližně totéž si myslím o mezilidských vztazích. Jsou naprosto iracionální, bláznivé a absurdní, ale pořád si s nimi začínáme, nejspíš proto, že potřebujeme vejce. Ke konci, před tímto výborným závěrem, se mi ale zdá, že film nepatrně ztrácí dech. Možná i proto se mi více líbí Love And Death s výborným filozoficko-absurdním humorem. ()

vyfuk

Vyprávět Woodyho Allena jsem viděl jenom v Darebáčcích a teď přišel tento snímek, který mi úplně zamotal hlavu. Příběhy o tom jak se Woody a Diane snaží urovnávat svůj vztah a chtějí být nejvíce normální, mě velice zaujmuli. Woodymu samozřejmě nechyběla žádná prozřetelnost, aby neukázal svůj úžasný a nestárnoucí humor. Ani nevím zda Darebáčci či toto bylo lepčí, přeci jenom v tomto snímku se více odkazů na sex, což by nemuselo býti tak špatné, ale díky tomu se nemůžu s filmem chlubit před rodinou. Nicméně, perfektní výkony herců i režie a především scénáře, so good! ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem