Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

giblma

Syntéza všeho, co na Allenově tvorbě tolik miluju. Civilní zachycení mezilických vztahů obalené v humoru. Ať už se jedná o neurotismus hlavního páru, o návraty do minulosti, konverzaci s divákem nebo náhodným kolemjdoucím. ()

evulienka3

S filmami Woodyho Allena mám problém. Málokedy sa mi totiž niektorý z nich skutočne páčil. Dokážem oceniť jeho spôsob vykreslenia postáv späté s analýzou spoločenských vrstiev a ich zvládania spoločensky očakávaných rolí. Avšak nikdy ma nedokázali nijak nadchnúť či chytiť za srdce. Annie Hallová je myslím jeho prvý film, ktorý ma naozaj bavil. Páčil sa mi spôsob spracovania a rozprávania celého príbehu v ktorom už na začiatku viete ako sa skončí a aj tak vám to vôbec nevadí. Možno to bolo Diane Keatonovou, ktorú mám rada a ktorá tam hrala jednoducho úžasne...Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov. ()

anais

Dva protiklady... Neurotický intelektuál Alvy, který všechno vidí očima kritickýma, svět stále podezírajícíma očima, a spontánní Annie, která se snaží všechno přijímat bez předsudků, tak jak to je. Tyhle dva rozdílné světy se na nějakou dobu prolnou....Když jejich vztah skončí, Alvy zjišťuje, že mu Annie chybí, ona už ale objevuje dalekou Kalifornii. Annie Hall je snímek melancholický i vtipný. Allen tu kouzelným způsobem smíchal pocitové, posmutnělé vyprávění se svými typickými anekdotami. Myslím, že u Allena jsou dominantní hlavně gagy, těmi se snaží vyjádřit celý příběh - u Annie je tomu treochu jinak - humor příběh jen lehce doplňuje - je tu sice mnoho jakýchsi vedeljších příběhů, které mají hlavní děj doplňovat, naštěstí však hlavní dějovou linku nijak nenarušují... Woody hezkým způsobem ztvárnil křehký vztah dvou lidí, a jak už to u některých jeho filmů bývá, naznačil vlastní samotu, a lítost nad ukončenýmo vztahy... ()

jonyyy

První setkání s Allenem. Nebylo to špatné, ale obávám se, že na tento film nejsem dostatečně velký intelektuál. 60% ()

Ivoshek

Allena jsem měl rád, ale tohle mi nesedlo - všechy ty jeho intelektuální fórky a poznámky jsou fajn, ale nebyly schopné mně rozesmát. Možná to zkusím někdy ještě jednou. Jinak, jak říká jeden z mých přátel, problém chlapíků vtipných a pohotových jako Woody Allen je, že vypadají jako Woody Allen. ()

Sawy

There's an old joke. Two elderly women are at the resort and one of them says - 'The food at this place is really terrible!' And the other one says - 'Yeah, I know... And such a small portions!' Well, that's essentially how I feel about life. Full of loneliness, and misery, and suffering, and unhappiness... And it's all over much too quickly. "Annie a já jsme se rozešli. Nemůžu to dostat z hlavy..." Tisíc a jeden důvod proč miluju Woodyho Allena v devadesáti minutách. 100 % ()

Chickenka

Bezkonkurenčně nejlepší film Woodyho Allena. Vstupování do filmu myšlenkami, pauzami, srovnávání-naprosto geniální. Žádný kýčovitý film, kde si hlavní představitelé neustále říkají "Miluji tě" a nakonci neskončí spolu ale od sebe. Doplněn chytré dialogy, vtípky, životní moudra, smekám před Woodym. ()

Shaqualyck

"I don't want to move to a city where the only cultural advantage is being able to make a right turn on a red light." Jak já miluju Woodyho Allena! Ta vznešená sebeironie, ty dobře mířené políčky do tváří pseudointelektuálních troubů... A přitom nejde ani tak o komedii jako o sarkastickou partnerskou pitvu jejímž jediným nosným motivem je láska. Allan Konigsberg nesype z rukávu životní moudra, jen se snaží s divákem sdílet své frustrace a fobie. A jde mu to víc než dobře; 99,9 % lidí se tu na mnoha místech bezpečně najde. Stejně jako já:-) Je to o životě, je to o vztazích, je to neotřele vtipné a je to ...geniální. La-di-da... ()

Handle

Děj není nijak obzvlášť zajímavý, přesto Annie Hallová lehce pobaví, lehce zaujme svým stylem vypravění, ale hlavně je to film nesmírně nadčasový. O vztazích toho poví víc než dost - pár dialogů je vyloženě geniálních... A ten závěr je prostě nezapomentulná lahůdka. ()

ScarPoul

Woody a jeho svet. Ten skrátka môžem. Je to ako keby ste čítali knihu o nejakom vzťahu. Máte v nej kopec narážok na literatúru a film, ktoré rozosmejú iba zainteresovaných ale tých čo ich nepoznajú, prinútia vyhľadať si či už knihu alebo film, aby mali aspoň trochu prehľad či to prirovnanie ktoré použil Allen alebo Keaton naozaj sedí. A takéto filmy skrátka môžem pretože oproti knihe majú tú výhodu že sa dané postavy hýbu. Allen ktorý momentálne natáča raz dobrý a raz priemerný film začal so všetkou parádou. Jeho film je založený na postavách. nič viac. ale ani to nie je presné, pretože sa nám absolútne nedostáva šanca stotožniť sa s postavami, vieme že singer je neurotik, veľa kecá a má veľa názorov a že annie hallové je jeho životná láska ale film tvorí sled dialógov, ktoré sa ani tak nesnažia rozoberať vzťah mezdi allenom a keatonovou ale snažia sa o prezentáciu skutočného vzťahu, ktorý nám umožňuje vcítiť sa do určitých situácií a pomocou dvoch aktérov pochopiť danú súvislosť. pretože každý z nás mal nejaký vzťah a každý si prešiel niečim podobným a o tom to je. preto aj woody počas filmu rozpráva na nás. ako keby vedel že mi to vieme lepšie a on je len figurka , ktorá znázorňuje naše problémy. a práve táto kreativita a veľmi vtipne prešpikované dialógy a nenútený prestrih zo scénky na scénku, kde sa stretávame s ľudmi z rôznymi názormi a presvedčeniami robia s tohoto filmu neskutočný zážitok. na poli allenovej tvorby rozhodne najzaujímavejší film ale na ten jeho vrchol stále čakám. he. inak film na ktorý si trúfam povedať že je poviedkový, pretože dej to príliš nemá a new york je len kulisa. ()

Khalesi

Podľa mňa jedno zo slabších Allenových diel už kvoli prehnanému množstvu dialógov, ktoré by sa s kľudom na duši dali zredukovať na polovicu a osoliť trochu vačšou dávkou jeho sarkazmu a typického humoru. Rozhodne nesklamal, ale čakala som viac.. ()

Lacike

Mal som nutkanie napisat, ze to je stary dobry Woody, ale vlastne to neviem posudit, lebo som Allenovky zacal pravidelne sledovat az od filmu Mocná Afrodité. Jeho starsie filmy ma nelákaju hlavne kvôli hercom. Diane Keaton alebo Mia Farrow proste nemam rad a ked mi nesadnu kvôli hercom postavy, tak to je problem. A tento film naplnil moje obavy doslova ukazkovo. Woody Allen je skvely. Ma tu kopec skvelych hlasok, ale Diane Keaton ma srala od zaciatku do konca. Tym padom pre mna film fungoval len na 50%. Ale kto nema problem s Diane Keaton a ma rad Woodyho styl, tak bude nadseny. 6/10. ()

rawen

První půlka skvělá, druhá dobrá, typický příjemný Allen, ale umí to i líp. 8/10 PS: na druhý pohled famózní - příjemně osobní a naprosto nadčasové - nejlepší Allenův film, musím zvýšit hodnocení - 9/10 ()

maseer2

příliš mnoho intelektuálních žvástů, žádný vtip.. a to jde podle mnohých o nejlepší Allenův film.. nesouhlasím - nudil jsem se a odpočítával čas do konce.. sorry Woody :-/ "La-di-da!" ()

Agatha

Nadmíru dobrý scénář, výborná režie, vynikající herci, ale přesto mi tam nějaká maličkost chyběla - a sice chvilka klidu. Film na mě působil tak hekticky a uspěchaně, že než jsem se stačil trošku zaposlouchat tak byl konec. Možná, že je to jen můj pocit, ale pořád se mi zdálo jako kdyby se někam chvátalo. Možná to taky bylo samotnou charakteristikou postav, které nevydržely na jednom místě a samy nevěděli co vlastně chtějí. Herci hráli tak přesvědčivě a energicky, že to vypadalo opravdu autenticky a svěže. Také mi trošku chyběla hudba, které ve snímku moc není. Ta správná melodie by tomu určitě přidala. Ale pokud se ta správná nenašla, tak je lepší to jak to jak to je... Hodně zajímavý film, který si podle mě zasloužil přesně ty ceny, které dostal. ()

Johny_fork

V podstatě jeden obyčejný příběh o lásce, ale podaný jedinečným, sugestivním způsobem, woody porušuje všechna filmová pravidla, mluví do kamery, diskutuje s postavami o svých názorech, vypráví vtipy a já měl pocit jako kdybych tam byl a prožíval jeho příběh. K tomu spostu geniálních fórků, nejvíc na mě zapůsobil ten s kokainem:). 4* protože jsem ještě plně nedozrál pro tento film, jednou přidám pátou:) ()

Terva

Film získal 4 Oscary: ANNIE HALL získala Oskara za ženský herecký výkonn, dále získal film oscary za nejlepší film, režii ( W. Allen) , scénář ( W. Allen, M. Brickman ) a nominován za mužský herecký výkon byl ( W. Allen ). Ceny BAFTA: nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší herečka, nejlepší scénář, nejlepší střih ( R. Rosenblum, W. G. Bricmontová ). ()

Tyler:D

Dosť nečakané sklamanie. Od Woodyho som zatiaľ veľa filmov nevidel ale aj tých pár filmov stačilo, aby sa Woody zaradil medzi mojich obľúbených tvorcov. Annie Hall síce obsahuje niekoľko zaujímavých režijných nápadov, niektoré Woodyho hlášky sú super, len ich je tu na jeho pomery akosi málo. Aj tak mu dávam slušných 70%. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem