Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

Avalon820

Dopisy pro Julii je filmem, kde zůstal potenciál nevyužit. Námět je opravdu zajímavý, ale spíše než pro letní romantickou komedii by se hodil pro lehčí drama. Co se atmosféry týká - po celou dobu máte pocit jisté naivity, matička Itálie totiž nezvládne všechno, a ač její kouzlo na vás dýchá celým příběhem, je to celé takové slouďoučké, hloupoučké... Nevím, jak to lépe popsat :) Každopádně Amanda Seyfriend zvládla svou roli skvěle (doporučuji originální dabing - má velmi podmanivý hlas) a Vanessa Redgrave byla příjemným překvapením. Pokud se tento film objeví v neděli odpoledne v televizi, rozhodně si jej pusťte, neboť na obrazovkách půjde o jasný nadprůměr, který zpříjemní váš den, a pokud máte alespoň trochu romatickou duši, určitě se vám zalíbí. ()

moviesfan

Sice jsou Dopisy takové milé, někdy přeslazené, ale občas jsou i (velmi) trochu zábavné. Nic objevného se nedělo, ale romantika někdy neuškodí. V tomto případě lehce převládají klady. ()

Folpa

Přiznám se, že mě prvních 20 minut nebavilo ale v okamžiku, kdy přijela Claire a začali hledat Lorenza jsem si to zamiloval. ()

JohnCZ

Příjemná pohádková romance v překrásném prostředí italské Verony. Chytlavá v obou ústředních dějových liniích, avšak s opravdovou sílou jen v jedné. Amanda Seyfried je kouzelná, to bez debat, ale dějová linie o hledání dávné lásky mě chytla mnohem více - především díky velice procítěnému hereckému výkonu Vanessy Redgrave. ()

Bubble74

Za noblesu Vanessy Redgrave a za překrásné scenérie bella Italia si tento přeslazený kýč s příšerným soundtrackem ty tři hvězdy zaslouží. Jinak u mě končí filmy tohoto žánru podstatně hůř. ()

Marsik

Ač se to bude zdát zvláštní a možná i směšné, tak mě tenhle film dostal, a to i přes to, že jsem kluk jako buk :) Zkrátka parádní romantická podívaná s velmi sympatickou Amandou Seyfriedovou. 86%. // (7.4.2011) - Druhá projekce a hodnocení i procenta ponechávám. 86% (with J.) ()

spaceboyCZ

I kdyz od pocatku je naprosto jasne, jak se cely film bude odvijet, i presto je to natoceno a zahrano s uzasnou lehkosti, naprostou nenucenosti a vtipem. Do toho vseho jeste nahrava nadherna Verona, italska priroda a venkov a perfektne zvolena muzika. Idealni romantarna do postele :) ()

depony

Jasně, bylo to prvoplánové. Už z upoutávky se dalo dokonale vyčíst, jak to skončí ... ale Itálie měla své romantické kouzlo a ústřední dvojice Vanessa Redgrave a Franco Nero byli pár k pohledání a Amanda se svým slzavým údolím a Christopher Egan s nesmělým úsměvem a naprosto příšerným stylem běhu byli k sežrání :) Čistě pro mou romantickou duši bych klidně napsal Julii a nebo i Rómeovi :) ()

baribal

Z poměrně hezké romantické komedie typu Mamma mia! a dalších středomořských rom-komů, se bohužel vyklubala hloupá komedie střihu filmu sester olsenových. Proč proč proč? Ani jedna postava se nechová racionálně, chápu romantika, láska, atd atd.. ale extrém to zase být nemusí. ()

MartinezZ

Vykulená Amanda zachraňuje lásku. ~~~ Neskutečně přeslazená pitomost, kdy Amanda pomáhá chlácholit a pomáhat duším, které své bolístky svěřily papíru ve zdi (na tom má být zřejmě něco neskutečně slaďounce romantického). Odpoví takhle na jeden zapomenutý dopis, kdy netrvá dlouho a do Verony přijíždí mladík se svojí babičkou, která po letech hodlá hledat svoji dávnou lásku. Jenže kromě jména a vzpomínky, jak to kdesi kdysi vypadalo, neví nic. A tak Amanda s bábrlí jezdí po celém okolí Verony, mladík je nijak ochotně vozí, a společně hledají nějakého Lorenza. ~~~ Baba (babička) mě neskutečně drásala nervy tím, jak se na každého nalezeného Lorenza gebila, a když už už to vypadalo, že by to mělo vyjít, chtěla dát zpátečku. V tu chvíli bych ji někam zakopal a jel v klidu domů. Jenže to by nesmělo být romantické komediální drámo, kde to všechno šťastně skončí a i Amanda najde svoji lásku. Fňuk. ~~~ Něco tak přeslazeného a bez jakékoliv invence a nápadu se hned tak nevidí. ~~~ PS: Že všichni Italové mluví bez problému anglicky je standard, div že i ty bobule vinné révy nedrmolily anglicky, ale že anglicky mluví Italové i mezi sebou u večeře, to mi bylo velkou novinkou. To je furt keců proti globalizaci, ale když už i Italové nemluví italsky... ()

Vxxx

Otřesné. Nudná rádoby slaďárna, u které má divák pocit zneužití. Herec v hlavní roli naprosto nesympatický a Amandin úsměv to prostě nezachrání. Hudba ve filmu působila komicky. Vůbec nepodtrhávala dějovou linii filmu. Ve chvíli, kdy se rozhodnu jet hledat lásku křížem, krážem po Itálii, tak si umím představit jinou hudbu, než moderní popík. No prostě děs a hrůza... Za mě 1* za to, že jsem vydržela do konce. (I když ta by teda měla být pro mě) ()

ivishka

Jedna z věcí ke které se ráda vracím, když chci zažít pořádnou slaďárnu. Nejhorší je, že to tak v životě nikdy nechodí ale to sem netahejme...Zní to jako klišé ale nápad dobrý. Díky hereckým výkonům Amandy a Christophera to bylo super :-).Gael trošku víc přehrál než měl ale i tak to neztratilo na kouzlu. ()

Riddick77

Hezké prostředí Itálie, originální a nápaditý příběh, příhodné charaktery postav a spousta dojemných situací (až moc). Okatá Amanda Seyfried opět okouzlující, přičemž je malinko ve stínu skvělé a nádherné Vanessy Redgrave. Bernal totálně sedí do role, leze mi na nervy už svým vzhledem a když mu ještě přihrají podobný charakter jako zde, tak je to fakt vopruz :-) Celkově pěkné, zábavné, barevné a prostoupené italským sluncem a pracemi Williama Shakespeara. Hodnocení malinko sráží úplný závěr a neskutečný dialog na balkóně a poslední replika pod ním... To je tak mimo, až jsem se tomu musel totálně tlemit :-D 7/10! ()

ABLABLABLA

Když film skončil, byla jsem naprosto nadšená, ale 4 dny poté si nemůžu vybavit, proč se mi tolik líbil. Určitě v tom velkou roli sehrála skvělá Amanda Seyfries, vcelku pohledný Christopher Egan, naprosto výborná kamera a krásná příroda. No ale co se týče obsahu filmu, tak zas tak skvělý po těch pár dnech není. Pořádně si nevybavím, co se tam kromě hledání Alfonze a milostné zápletky Sophie dělo. Pamatuju si taky pár vtipných scének, no ale celkově snižuju hodnocení. Po zhlédnutí filmu jsem chtěla dát 5 * ale teď s odstupem času jsou to ty 4 nebo 3, takže zase 3-4*. ()

René.girl

Předvídatelné až hrůza, moc natažené a herci taky žádná sláva, ale celkem se na to dalo i koukat. Za typicky průměrnou "slaďárnu" dávám tři hvězdy. 50% ()