Cenobita

Skvělá komedie, u které jsem se opravdu dobře pobavil. Excelentní výkon herečky Evy Holubové, která hraje roli protivné a hubaté tchýně - fúrie, která popichuje svoji dceru proti jejímu manželovi a prostřednictvím dcery ho podněcuje k vyšším výkonům, aby rodina a hlavně ona zbohatla a žila v přepychu, což se ale nedaří. Doktor pod tlakem kývne na roční služební cestu do Afriky, kde se ovšem ani neohřeje, protože si způsobí komické zranění a musí být neprodleně transportován domů do Evropy, kde se z potupného zranění pracně uzdravuje. Rošáda vztahů ve filmu je velkolepá a všichni hlavní aktéři mění partnery, nebo aspoň navazují další vztahy. Některé vyjdou jiné ne a je pořád co sledovat. Zdeňku Troškovi se podařilo, že jsem se ani chvíli nenudil. Už název filmu je zápletkou - (s obavami) jsem čekal velkolepé scény v Africe (které vůbec rád nemám), kam si čeští filmaři udělali výlet za točením filmu (vzpomínám na Troškovo: Slunce, seno, erotika), ale v tom je právě to kouzlo - film se v Africe odehrává jen okrajově, jen tak nějak aby dostál názvu - perfektní troškovská mystifikace - takže jsem měl od celé té slavné Afriky pokoj a už tím se mi při sledování ulevilo. Rozhodně doporučuji vidět a rozhodně doporučuji neprozrazovat pointy. ()

peppe

Od dob Posledních plavek dostávám mírnou vyrážku při vyslovení "česká veselohra nebo komedie". Po shlédnutí posledního počinu Zdenka Trošky se ta vyrážka zvětšila. Kdeže ty loňské sněhy jsou, kde jsou časy Slunce sena... ? I u toho děsu s názvem Kameňák raz dva tři se člověk občas zasmál vtipům, ale tady ???? Jedna hvězda - teda spíš 5 - za ty překrásné nohy Alžběty. JInak ztráta času. A jít z kina "příjemně naladěn" ? jak se tu někde píše - to snad nejde. ()

spike.sg

No co k tomu dodat. Jako komedie mi o moc nepřišlo. Uřvaná matka s rozmachanou dcerou mi lezli na nervy a doktor byl moc přehnanej posera. Konec maximálně předvýdatelný. Neříkám, že jsem se nezasmál, ale za břicho se taky nepopadal. 20% ()

benedikt28 odpad!

Tak tohle je tedy opravdu otřes! TV Hoštice opět vyplivla křupanskou estrádu a nějakým záludným trikem ji prosadila na plátna kin. Pan režisér bohužel zřejmě trpí předčasnou stařeckou demencí a zamrznul ve stylu humoru, který by byl na hraně už před čtvrt stoletím. Ztráta soudnosti je bohužel zjevná i u celého hereckého obsazení - svědčí o tom jejich komentáře a la "budeme točit se Zdendou, ten je přeci tak fajn, na place je vždy úžasná pohoda, lidi ho milujou a určitě z toho vznikne "hezká česká veselohra". To, že trio Holubová - Klepl - Langmajer neumí říci Troškovi ne a roli v takovémto děsivém paskvilu přijmou (a dokonce snad rádi a s nadšením), je pro mě horší profesní selhání, než když herečtí bardi za totáče přijímali jeden za druhým role v majoru Zemanovi. ()

cachanell

Dvě hvězdičky a to hlavně za skvělý výkon naprosto příšerné tchýně v podání Evy Holubové. Pokud byla na obrazovce bavila jsem se. ()

JerryPilsen

Troškovi zbylo několik málo vtipů z Kameňáků 1-50,a tak tu máme další shitku.Děj je jasnej,hrdina předvídatelnej a Klepl plně nevyužitej.Jedině Holubová to u mě zvedá z odpadu.Určeno pro jedno použití,hlavně u toho nepřemýšlet! ()

Lazy87

Ztráta času tenhle snímek, jedna scénka, která mě rozesmála tenhle film nezachrání. Ale někomu se takový film může líbit, třeba mé babičce. Stupidní postavy a některé scény až tragicky debilní. ()

AshMorgan

Kdybych si místo toho ticketu do kina koupil ve vedlejším baru pár piv a poseděl se štamgasty, asi bych zažil mnohem zábavnější večer...Alespoň za toho Šmída a Holubovou tu hvězdu dám. Protože zas takový průser jako trilogie Kameňák to zase není, tomu se jen těžko něco vyrovná. O výhře se ale ani zdaleka mluvit nedá, Troška je prostě v koncích. Ten člověk prostě už neumí dělat komedie, a měl by to co nejdřív pověsit na hřebík. Ono to totiž není jenom tak, jak se říká: *z hovna bič neupleteš* a na komediální žánr je potřeba vtip. Zdeněk už ho podle mě někde ztratil, nebo s jeho věkem nejsou nápady...Každopádně jít na to do kina, nebo utrácet za dvd NEDOPORUČUJI, trailer nalákal na daleko mnohem víc než ukázal film...ten totiž neukázal témeř nic. ()

Fujin

Na intelektuální úrovni Teletubies. Pokud máte nutkání dívat se jen na pohybující se obrázky z důvodu relaxace a po většinu času ani nevnímáte oč jde. Pak je to volba pro Vás, protože nezpůsobuje poruchy trávení, jako jiné. ()

andy_TP odpad!

Film naprosto...vlastně ani nemůžu soudit, jelikož jsem ho neviděl celý, ale to bude asi tim, že jsem ho po první třetine vypnul s nechutí, což se mi stalo poprvé a jestli na to zapomenu, tak se pokusím ho zkouknout celý a hodnocení poupravit. Zlatý Kameňák, ten je určitě od Trošky trošku lepší :) ()

kohout08

Nechápu tak nízké hodnocení? Stejně jako u Kameňáku Troška má dobré komedie a Doktor od jezera hrochů nezklame. Vím že to není na 5* ale já musím, bavil jsem se. :) ()

inhotep

trošku se to Troškovi povedlo, trošku více nepovedlo, ale po Kameňácích je to doslova výbornej film, teda myslím na Trošku, pochopitelně. Trošku potěšila Bebarová, o trošku víc neokokaný Jaroslav Šmíd, trošku zklamaly šablonovité postavy uřvané Holubové a playboye Langmajera, trošku potěšil Klepl a o trošku víc Gondíková (její duel s Bebarovou jen o trošku utekl Troškovu filmovému vrcholu jeho kariéry). Troška v roli palstického potěšil o trošku víc než jsem doufal. Technické zpracování o velkou trošku předčilo mé (ne)očekávání. Takže mě nakonec docela potěšila, jen trošku Švandrlíkově předloze nevěrná, adaptace, trošku jsem se pobavil a trošku se i nudil... vlastně to bylo od všeho trošku, a tak i trošku přimhořím očka a trošku to zaokrouhlím směrem nahoru, za tu trošku snahy... ()

vojtik.sup

Úžasná komedie, smíchy se popadám za břicho vždycky když se na to dívám, 90%, dívím se sám sobě že jsem nedal 100% ()

Simaaja66

Jednu hvězdu dávám za Evu Holubovou a hajzlíka Langmajera. Jinak je to příšerné. A to jsem myslel, že po Kameňácích už nebude nic horšího...pane Troška hleďte si pohádek...tohle je paskvil. ()

montrose

Naštěstí jsem si to pustil před spaním a v polovině usnul. Jediným plusem byla Eva Holubová, tu můžu. Troškovi pohádky mám rád, ale ty komedie mu nějak nejdou. ()