Čtyři příběhy filmu tvoří mozaiku osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scénáristky a režisérky Alice Nellis je ukázat pomocí souběžného vyprávění několika příběhů, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoliv jednotlivé postavy. Domácí režisérka číslo jedna opět přichází s příběhem, který se může dotknout diváků bez ohledu na věk či postavení. Každý z vyprávěných příběhů o touze po dítěti, osudovém rozhodnutí, zda dítě mít či nemít nebo snaze vyrovnat se s nástrahami, které před nás život postavil, může být právě ten váš. (oficiální text distributora)

Yekkal

Mam rad tyto prolinajici se pribehy ale tu se mi to chvilema motalo s premyslenim jak realne jsou osudy s tim co jsem zazil osobne a co je filmovy dej. Sranda to ale neni....nicmene filmarina opravdu vybrousena! ()

JUX

Zdlouhava nuda na tema, co vsechno muze bejt v zivote spatne. A kdyz se v zivote neco stane, tak to bude samozrejme k horsimu. Jedina zajimava dejova linie ze vsech 4 je ta Bydzovsky, vsichni ostatni se chovaji jak naprosty pitomci a rozhodne jejich osudy nedojimaj. ()

marky_z

Nic moc, dokázalo by to člověka dostat do deprese, pokud by z toho koukala nějaká myšlenka, takhle na mě akorát řvalo to, že český sociální systém ničí lidem životy... ()

Hanecek odpad!

Kde a kdy se došlo k tomu, že Alice Nelis je "domácí režisérka číslo jedna"? Viděl jsem od ní snad vše a byla to pseudoumělecká hrůza k nekoukání. Víčkama očí jsem mohl ohýbat pětikoruny, jak se mi chtělo spát. Neustále čekám, kdy už konečně od ní uvidím něco, abych mohl potvrdit, že JE režisérka. Zatím ne! A toto je k uzoufání! ()

F27

Když jsem si ve 43 minutě řekl, že už bylo řečeno vše, a můžou přijít titulky, nemýlil jsem se. ()

pezz

Ak by som sa vžil do kože p. režisérky a čítal komentáre asi by som vyletel z kože. Ja som tu na to aby som to ohodnotil ako divák, no niektoré komentáre ( tie negatívne) sú ako od neprofesorov z FAMU a to by sme mali teda pribrzdiť. Je treba si uvedomiť, že každý film je pre istú skupinu ľudí alebo sa ich dotýka. Ak nie je niekto oslovený filmom (dojmy, témy, pocity, ap.) nemal by kritizovať niečo, niekoho (dielo a tvorcu) na základe svojho laického postoja k tvorbe filmového diela. Podľa mňa kto dal menej ako *** nemal na to právo. Je to anonymný počin na dlhú debatu. Podľa môjho (diváckeho) názoru je to film o realite života, vzťahov v partnerstvách a asistovanej reprodukcii v kontraste s plodnosťou, dobre herecky obsadený, s témou, dobrým dejom (dejstvami), kvalitnou kamerou a hereckými výkonmi. Jediné čo mi nesedelo je rola lekárky v podaní p. Bydžovskej, ale to je iba pocit, p. Bydžovská sedí na iné životné role (povolania) bez problémov, vynikajúci Čapkovci. Len tak ďalej p. A. Nellis.75% ()

mfanta

60% - Nebylo to tak hrozne, jak by se mohlo zdat z nekterych zdejsich komentaru. Pravdou ale je, ze me film nikterak vyrazne neobohatil a z nabizenych pribehu ruznych dvojic se jiste dalo vytezit podstatne vic. ()

madline24

Úplně o ničem matlanina z rádoby hlubokých psychologických příběhů a úvah o životě. Vúbec jsem nepochopila, co film chtěl ukázat nebo kam směřoval, výsledek ukazuje příběh několika dvojic, které se točí ve smutných kruzích svého většinou dost nezajímavého a šedivého života a které jsou spojeny společným jmenovatelem, a tím je rodičovství v různých podobách. Celek je ale tak nudně a nezáživně zpracovaný, že to působí spíš jako nepovedený dokument. ()

old_school

Kvalita scénáře Mamas and Papas odpovídá tomu jak byl do filmu "účinně a efektivně" zařazen product placement. Pokud má mizerná úroveň scénáře vyvolat v divákovi pocit deprese, pak je to film zralý na 10/10. Mamas and Papas byl možná natočen jako kousek, který se bude pouštět na FAMU jako ukázka, jak se nedělá řemeslo. Režisérka se možná potřebovala vypovídat ze svých soukromých démonů => OK. Proč, ksakru proč do toho tahá diváky tímto způsobem? Vezmi čtyři páry, vraž do toho něco souloží, nějakou tu nevěru, smrt dítěte, marné pokusy o dítě i o utopení, přimíchej luxus vily u moře a tíseň bytečku tam, kde je procento nezaměstnanosti ještě vyšší než cena benzínu v korunách. Jo a abych nezapomněl, ještě zamíchat s dvojicí z východu, která je šťastná, i když o tom neví. Do základu by byla dobrá Zuzana Bydžovská a jedna Issová. Kdyby nebyla Bydžovská nebo Issová tak tam vraž Lišku (k tomu nedošlo). Jeden takový nový český film jako je Mamas and Papas od režiséra (režisérky), kteří si získali důvěru, vyžene těm možná dobrým budoucím českým tvůrcům z kin více platících diváků, než jakýkoli pirátský server. Zahlédl jsem dobře, že natočení tohoto filmu podpořila Česká televize? To tam nemají někoho, kdo umí číst a přečetl by dopředu scénář??? Tuhle mi trhali šestku vlevo nahoře. Rozhodně to byl kvalitnější zážitek než Mamas and Papas. I ten product placement na mastičku, co mě po zákroku zbaví bolesti, zvládla paní doktorka lépe. Má hvězdička v hodnocení patří Zuzaně Bydžovské. Bez ní by to byl ODPAD. Tudy tedy ne, český filme! ()

Honey007

Alice Nellis je režisérkou, která je na oné pověstně stejné vlně jako já. I když natočí žánrový film, je vždycky úplně jiný než všechny ostatní (viz například road movie Výlet) a toto její novátorství nemá a nikdy nebude mít odezvu v široké veřejnosti. Protože i v Mamas & Papas se řeší intimní problém z různých úhlů pohledu a bez většího zásahu tvůrců nebo snahy přenést filmovou emoci na diváka. Pokud jste nikdy podobné téma v životě neřešili, film kolem vás jen bez zájmu projde. Pokud jste v roli některé z postav aspoň částečně v životě stáli, budete se na celý snímek dívat trochu jinak. Protože Mamas&Papas je podle mě přesně ten sled myšlenek, který ženě v hlavě běží, když například samovolně potratí nebo nemůže mít děti...co je horší, chtít dítě a přijít o něj? nebo být těhotná a nechtít dítě? Alice Nellis nehodnotí, neodpovídá, nemoralizuje...prostě jen zachycuje, místy až s trochu dokumentaristickou odtažitostí, ale jen to jen na divákovi, jestli s nabízenými emocemi dokáže sám pracovat. Jediné, co trochu zklamalo, byla hudba, ta mohla být přece jen emotivnější :) 80% ()

karmalat

Nuda, nuda a blábol. Vůbec mě nebavilo a neoslovilo. určitě některé části dobré a má daleko do kýče, nicméně znova bych vidět nechtěl. ()

Montmorency

Trochu nešťastně zvolené flashbacky (nebo jak to nazvat) - když se v průběhu jednoho roku odvíjel život ukrajinské rodiny a manželů Čapkových, tak kulisák z divadla seděl na lavičce a Bydžovská plavala v moři....2 příběhy byly docela zajímavé (již zmíněné rodiny), bohužel příběh páru z divadla a doktorky Bydžovské byly slabý (největší plus filmu je určitě výkon manželů Čapkových) ()

anettl

Po vyčerpávající vlně amerických rádoby hitů konečně film s nosným tématem s různým pohledem na rodičovství. Příjemným překvapením pro mě bylo obsazení bratrů Čapkových. Možná i proto plný počet *. ()

pupidup

Jedinecny a zcela autenticky,byt trochu dekadentni film s vybornymi herci. Zvlast Zuzana Bydzovska je herecka s velkym H. Jinak pet hvezd si zaslouzi proto,ze od doby pelisku me zadny cesky film nedokazal zaujmout,az tento. Alice Nellis,dekuji vam.... ()

verunecek

pred lety jsem videla poprve, dnes jsem si pripomnela...velmi bolestne, pravdive... kor kdyz clovek prožívá neco z toho co představitelé postavy ve filmu... boj o dite, strach o dítě, smrt dítěte, interupce ano ne, vzdát se dítěte po narození, adopce, starosti chlapa co ma delat s manželkou, ktera nemůže otehotnet a jak se stim vsim vyrovnat, jak vypustit paru... pribeh se odehrava soucasne na nekolika mistech, nebo na jednom miste z různých úhlů, protoze jednu situaci kazdy z poatav vidi a cití jinak kruh se uzavira kdyz zjisti novy smysl zivota, naplnění jejich zivota... na darmo se nerika ze nejhorsi je pro rodice pohřbít vlastni dítě, je uplne jedno jak zemřelo, uz tu skutečnost nic neopraví je pryc, ale vse plyne dal...cas plyne, slunce zase vyjde a clovek se s tim musi vyrovnat nebo odejit za ním... byt ci nebyt...toť otázka... vubec nechapu jak to muze mit tak malo hvezd na čsfd.. tohle by si mel aspon zkouknout kazdej kdo by chtel vedet jak to vse ti lide v ruznych situacich prožívají a jak je to vse těžké zažít, protoze se to muze stat kazdemu z nas, nebo nekomu blizkemu z vaseho okoli a je dobre se snazit to pochopit vcitit se, protoze pak se treba vyhnete trapnemu " a co snazite se o mimco?" "to prijde nesmíte na to tolik myslet"... ()