Čtyři příběhy filmu tvoří mozaiku osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scénáristky a režisérky Alice Nellis je ukázat pomocí souběžného vyprávění několika příběhů, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoliv jednotlivé postavy. Domácí režisérka číslo jedna opět přichází s příběhem, který se může dotknout diváků bez ohledu na věk či postavení. Každý z vyprávěných příběhů o touze po dítěti, osudovém rozhodnutí, zda dítě mít či nemít nebo snaze vyrovnat se s nástrahami, které před nás život postavil, může být právě ten váš. (oficiální text distributora)

Blazkowicz

Jak je možné, že vždycky když nám učitel/ka z VŠ doporučí nebo se zmíní o nějakém filmu, tak je to naprostá (s prominutím) píčovina. To tak mám rodinné právo a Králíčková se zeptá, jestli jsme se nedávno dívali na tento film. Kdo by se na to díval, že jo. No ale jelikož jsem od přírody tvor zvídavý, tak jsem tomu dal šanci. Naštěstí už se s ní neuvidím, takže nemám šanci se zeptat, co to jako mělo být. Všechny postavy jsou duševně choří jedinci, kteří to nemají v hlavě v pořádku. Ze začátku jsem měl pocit, že je to nějaké soft porno, protože tam pořád borec klátil nějakou mařku a tak to bylo dokola snad u všech postav. Hlavně nezapomeňte u formuláře pro osvojení poznačit, že nechcete děcko jiné barvy, aby to trvalo mnohem dýl a borec mohl zatím spokojeně klátit před zvířatama úplně jinou mařku. 1+* ()

FosaCZ

Mamas & Papas bohužel trpí klasickými nešvary povídkového filmu. K tomu, aby byl funkční, je potřeba každé linii věnovat péči srovnatelnou s celovečerním filmem. Alice Nellis v tomto případě bohužel natočila jen dva výtečné filmy (neplodný pár + interupce), které nastavila dvěma zbytečními přídavky. Přesto si celý její počin zaslouží poklonu za odvahu zkusit v rámci české kinematografie něco jinak. http://chromy.blog.idnes.cz/c/133559/Co-trapi-Mamas-Papas.html ()

g.laudeo

Tíseň. Překvapení žádné. Neinspirativní. Beze srandy (v tomhle velmi nenellisovské). Nuda. A říkám to jako fanoušek a zastánce Nellis. Její nejslabší film. Nevím, jestli se jí nepovedlo uřídit ambiciózní záměr nebo je s tím takhle spokojená, ale příště by se téhle formě (nasypat na hromadu několik osudů a patřičně je "vyvážit") měla vyhnout. Mě ty "nosné" linky nebavily, naopak tu nenosnou s Bydžovskou a Kronerovou jsem si užil a díky za ni. Užil jsem si ji proto, že partner Bydžovské se v ní jen mihnul, partner Kronerové chyběl a já nemusel sledovat dalšího odpudivě se chovajícího chlapa, neštěstí se už stalo a nešlo "vyřešit" a ještě ke všemu se příběh postupně skládal a já neměl všechno okamžitě na talíři, bez jakýchkoli překvapení. No a o těch zbylých linkách se dá říct přesný opak. ()

p.i.t.b.u.l

Říká s, že když odcházíte z kina a o filmu ještě dlouho potom přemýšlíte, byl to kvalitní snímek. Nemůžu říct, že se jednalo o kdovíjaký filmový trhák, nicméně ve mně zanechal kus sebe. Nejsem žádná citlivka, ale děj filmu snad nemůže nechat nikoho chladným. První,co mně překvapilo byla na český film nebývalá necenzurovaná ukázka běžného života se scénami, které se ve filmech,a nejen v českých, vždycky jen nastínili. Co se týče filmu, je zde ukázán příběh 4 párů, kde každý pár přitom řeší jiný životní problém. Vše se odehrává kolem dětí. Jeden pár ztratí dítě při tragické autonehodě, druhý pár nemůže otěhotnět, další zase řeší potrat a poslední pár chce dítě darovat na adopci z důvodu finanční situace. Celý film doprovází smutné až místy depresivní chování některých postav a jejich osudy. Film asi není pro každého, nicméně vás dokáže přinutit k zamyšlení nad vaší budoucností. Co se týče zpracování filmu jako takového, není to zrovna dokonalé. Místy trochu zmatené přeskakování mezi postavami, vracení zpět k minulosti apod., může některého diváka trochu odradit. Ve filmu nechybí dramatičnost ale ani vtipné dialogy. Film nemá za úkol pobavit diváka, zpracovaní děje není nejlepší, film se pokouší ukázat skutečné problémy lidí, který se buď pokouší nebo ztratili dítě a proto hodnotím tento film 4*. A proto doporučuji film navštívit každému divákovi, hlavně mladým lidem, aby věděli co se vše v životě může stát a aby si vážili každého okamžiku života a nebrali nic na lehkou váhu. ()

HrrrOch

Inovativnost se oceňuje, ale tady to prostě nepasuje. Improvizace jednak nesedí Bydžovské a pak je kvůli ní ovlivňovaný jak zadrhávaný střih, tak obraz. Věřím, že Alice Nellis tenhle příběh prožívala, ale pro mě to šlo příliš po povrchu, žádný zajímavý duchovní posun hrdinů jsem nezaznamenal, navíc tu bylo plno scenáristiských berliček (kontrast malé kotě-zpráva o potratu nebo smrt malé holčičky, což vyznělo jako klišé, jakkoliv zrůdně to zní). Myslím, že hlavním symptomem je snaha nebýt žánrový, hledat něco mezi dokumentem a psychodramatem. Žánr je možná klišé, ale jak říká klasik: lépe z klišé vyjít, než k němu dospět. Tady to spíše vedlo k druhému jmenovanému. ()

Kajah

Silný příběh(y), nutí přemýšlet. Rozhodně neodejdete z kina s pocitem úlevy . Budete hloubat a zamýšlet se nad tím, jak to Alice Nellis vystihla. Jednoznačně 5*. Ocení hlavně ženy, které už mají něco za sebou... Úžasné. ()

papuchalk

Filmy Nellis jsou v současné době ty jediné české, na které můžu vůbec koukat. Přesto to na víc než na 3 nestačí. (což jenom dokumentuje tu ubohost ostatních). Nejvýstižnější komentář Cimr. ()

Kornout

Hodně ženský film. Téma mateřství mne bohužel neoslovuje (asi proto, že nejsem žena ve středních letech :-))). Takže jsem se u filmu nudil. Ani z řemeslné stránky mne film nepřesvědčil. Od autorky skvostného Výletu čekám přeci jenom mnohem více. ()

kviczala

Nechápu tu většinovou negativní kritiku. Před herci smekám, užila jsem si nádherného hereckého koncertu. Hltala jsem film od začátku do konce a jen jsem si říkala: "Ano, takový život prostě je..." To dokonalé zachycení tragičnosti a ironičnosti života je fascinující. Stejně tak jako finální vědomí toho, že i když si myslíme, že dál nemůžeme, umíme najít nejskrytější rezervy sami v sobě i v těch okolo nás... ()

wocicko

Něco mezi 3 a 2 hvězdičkami, nakonec dávám dvě, abych vyjádřila fatální sestupnou tendenci autorčiny tvorby. zase další pokus o novátorský přístup k točení. Myslím, že herecké výkony byly žalostné, včetně těch oceněných. Možná by bylo lepší neexperimentovat a hercům dát scénář přečíst :-) Jediné, co mělo jakous takous hloubku z celé klišoidní zápletky, bylo odevzdání k adopci a ty typy holek jdoucích na potrat. ()

FRANTACZ1

Povětšinou smutné, leč i to je život. Opravdu by každý film měl dávat i na všechno odpovědi, a když něco řeší, tak to i vyřešit? Nemyslím si. Některé věci mi na tomto filmu vadí, ale patrně zcela jiné, než jiným. ()

bosch-k

Dal jsem pět hvězdiček, protože degradovat tento film na úroveň Waterloo po česku nebo Jak ukrást Dagmaru od některých uživatelů mi nepřijde fér. Jak téma, zpracování nebo herecké výkony si rozhodně jednu hvězdičku nazaslouží, sorry. ()

maniacxl

Mamas Trapas je daleko výstižnější název.Jedna velká tragédie.Nechat herce improvizovat bez znalosti scénáře je fakt blbej pokus.To pak i taková výborná herečka jakou Zuzana Bydžovská je,musí být v prdeli!Nevím,nevím,ale na tohle u nás ještě zdaleka nemáme.No a Alice Nellis už vůbec ne.Zkrátka celý mimo mísu!!20%. ()

PetrJulian

První půlka filmu byla tak hrozná, že jsem zvažoval, že se snad ani nedodívám. Ale vydržel jsem. Určité zlepšení ve druhé části ovšem kazí hlavně některé nelogičnosti. Taky se mi nelíbí, jak tady napsal Bluntman, že zde chybí pozitivní obrazy rodičovství. No a v neposlední řadě nemám od jisté doby rád Marthu Issovou (od té doby, kdy "vynikla" v hyenistickém předvolebním šotu). Shrnutí: nebýt aspoň malinkého zlepšení v průběhu filmu, propadlo by u mne jméno Alice Nellis navěky do nemilosti. Ani takhle si však o ní nemyslím, že by byla kdovíjaká režisérka. Rozhodně od ní do budoucna nebudu čekat žádné zázraky, to ani nelze. ()

blanic

S velkými problémy zhlédnuto až do konce.. Pokud jsem měl v tomto snímku, podle toho, jak se tvářil, najít něco hlubšího, tak se omlouvám, ale já to nenašel... není tu jediná ostřejší scéna, vyhrocený dialog. Jen samé kuňkání... a k tomu ten patetický závěr... probrečený a protelefonovaný film.. ()

DR.SZ

Netuším moc, co si o tomhle snímku mám myslet. Mám takový pocit, že si Alice Nellis hodlala vybírat mezi povídkami o pertnerech, kteří se občas střetnou, nebo o silných příbězích (v tom případě by postačil ten nejlepší se Zuzanou Bydžovskou v TV verzi). Takhle skorát režisérka dostala zkomoleninu s občasnými retrospektivními záběry. Oceňuji autentičnost skrz na skrz, protože vím jak je těžké improvizovat a zejména Zuzana Bydžovská, ale i manželský pár Čapková-Čapka zvládli své role výborně na podmínky. I intimita zde opravdu nebyla navíc a byla celkem vhodná. Bohužel ostatní dva příběhy nebyly silné, vůbec nemluvím o tom s Ukrajinkou, kde neherci zřejmě nevěděli, co mají dělat. Hudba je zde opravdu použita brilantně, s kamerou to bylo horší. 58% ()

HrudkaJ

Nikdy bych nečekal, že mít či nemít dítě bude natolik zásadní otázkou, zato bych čekal, že to, že se o některých věcech prostě raději nemluví, je věcí rodin, kde se o nejrůznějších těžkostech prostě raději nemluví, ale ne, jde o obecný jev - když o tom nebudeme mluvit, tak o tom prostě nebudeme mluvit. ()

koza3

Moc se mi líbily ty nenápadné okamžiky jako letmý pohled, náznaky, pohledy vedlejších postav a kamera, která to uměla brilantně zachytit. Tyhle drobnosti byly důležitější než hlavní příběhové linky, které svým těžkým tématem rodičovství doplily zajímavou mozaiku, která hlavně mladým rodičům utkví dlouho v paměti. O těžkosti bytí a životních osudech obyčejných lidí. ()

Luswani

Po letech musím hodnocení snížit na čtyři hvězdičky. Je to hlavně kvůli Zuzaně Bydžovské, která si dialogovou improvizaci vyložila po svém a trošku to s tím civilním herectvím přepískla. Buď jejímu huhlání není vůbec rozumět a když zrovna ano, tak plácá strašné nesmysly. Divím se, že ji režisérka trošku nekorigovala a nechala to tak. To ostatní herci se s tím poprali naprosto přirozeně a jsou autentičtí a uvolnění. Například Zuzana Kronerová. Mamas a Papas jsou filmem, který se s ubíhajícími minutami stává lepším a lepším, takže se od nejistého a vratkého začátku dostáváme až do hutného a jistého zavěru. Celkově je to dost smutný film o problémech rodičovství v jeho různých podobách, ale sem tam se objeví jiskřičky optimismu a ke konci můžeme vidět několik náznaků naděje. 70% ()

Alden_Larson

Moc povedený film, všechny jeho příběhy a postavy jsou velmi působivé. Postavy nejsou zrovna sympatické, ale jsou velmi realistické a procházejí si velmi skutečnými emocemi. Taky mi přišlo, že se film nijak nevleče, tento docela utíkal, obzvlášť když ho porovnám s jinými filmy od Alice Nellis. Možná je to tím, že se v něm děje tolik věcí najednou, ale líbí se mi, že takto obsáhlý film utíká tak rychle. Herecké výkony byly všechny skvělé, nejvíc se mi líbila ruská herečka, její výkon by jednoho dokázal dohnat k slzám. Prezentace byla dobrá, ale byla tam na můj vkus příliš mnoho ručních záběrů, většinou ve scénách, kde by se spíše hodily statické záběry. Hudba byla skvělá, každá písnička se parádně hodila. 8/10 ()