Na Divokém západě může zlomek vteřiny znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. S takovou rychlostí dokáží tasit zbraně legendární pistolníci Wyatt Earp, Billy Kid nebo Divoký Bill Hickok. Nejrychlejším z nich je však vysoký štíhlý Texasan, bývalý bankovní lupič jménem Jimmy Ringo. Pověst neporazitelného střelce, který má na kontě už dvanáct zabitých protivníků, ho předchází všude, kam přijde. To je však právě potíž, protože Jimmy se neustále potýká s horkokrevnými mladíky, jejichž cílem je legendárního střelce porazit. Jednoho dne přijede Jimmy do města Cayenne, kde žije jeho milovaná dívka Peggy i s jejich osmiletým synkem. Ve městě se zpráva o jeho příchodu okamžitě rozkřikne. Nikdo neví, že Jimmy chce zanechat života psance a rád by se usadil. Čeká ho tu další mladík s rychlými kolty, a navíc se do města blíží trojice kovbojů, kteří se Jimmymu chtějí pomstít za smrt svého bratra... (Česká televize)

Historik

No tak je to klasika, takže to nám k hodnocení moc nepomůže. V tomto případě má člověk sklony k určitému pietnímu nadhodnocení, protože se třeba bojí být zbytečně přísný. Já to řeším těmi čtyřmi hvězdičkami. Ten film je nesporně nadprůměrným westernem, na druhé straně je poněkud tezovitý, mravoučně jednoduchý. Takže jo, jsem rád, že jsem to viděl, ale na to, abych si to pustil ještě jednou, by to muselo mít trochu větší šťávu. ()

kinderman

Jeden z prvních psychologických westernů (o nemožnosti vystoupit z role "celebrity" a žít normální život), jehož hrdinou je Jimmy Ringo (G.Peck), muž s pověstí nejrychlejšího střelce. Teď však hodlá kolty odložit, sedí v saloonu a řeší vztah se svou přítelkyní a malým synem. Celé městečko je na nohou, protože cítí krev...a pomalu, ale jistě se blíží parta pomstychtivců, kterým v úvodu Ringo zabil bratra (poté, co byl k souboji nesmyslně vyprovokován). ()

OG_Swifty

Pistolník s Gregory Peckem je přesně jeden ze dvou typů westernů, který mám vážně rád. Ze stejné doby mi to hodně připomenulo cenami ověnčený High Noon, který mi film taky hodně připomenul. Jsou tam samozřejmě diametrální rozdíly (sherif x outlaw, žádný přítel x přátelé), ale princip byl v obou případech stejný - čeká se na příjezd padouchů. Zatímco hlavní síla High Noon pro mě byla v ženském osazenstvu, Peggy Helen Westcott mi přišla zcela nevýrazná a to dítě bylo (pro mě zcela klasicky) rušivý prvek. Naopak pistolník Gregory Peck byl celou dobu sympatický a zdatně s ním působil velmi přesvědčivě i šerif Millarda Mitchella. Nakonec bylo trochu zklamáním, že namísto očekávaný přestřelky se objevil zbabělec Hunt, ale vlastně to činí tenhle western jedinečným kouskem a závěr filmu silně emotivním zážitkem. ()

Martin741

Sympaticka kovbojka zo 40. rokov minuleho storocia. Trochu vela sa keca, a malo striela, westerny to maju vacsinou naopak. No ale Gregory Peck vedel hrat, takze sympaticky film na piatkovy vecer. 75 % ()

Topco

Úvod je atmosferický: obrazovo temný (priam noirový) a dialógovo hard-boiled! Avšak hneď po ňom je to už veľmi komorné a technicky i príbehovo statické... a celé to drží nad vodou len Gregory Peck. ()

pakobylka

Není to čistokrevný western. Spíš něco na způsob velkého rodinného dramatu ve westernových kulisách. A náš osamělý pistolník ? Kromě dvou rukou (o kterých bude řeč) má taky srdce ... úplně jako každý druhý - a jak správně tušíte, právě v tom spočívá kámen úrazu. Po celou stopáž jsem lavírovala mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ptáte se, co nakonec rozhodlo ? Postrádala jsem moment překvapení. Ten příběh je detailně naplánovaný, pečlivě zakreslený, přesně vykolíčkovaný ... a bez reptání dodržovaný - do nejmenších podrobností. Aniž by si dovolil jakoukoli - třeba jen drobnou vzpouru ... kupříkladu ve formě nějakého nedůležitého vybočení. Prostě od samého začátku směřuje k jedinému možnému zakončení ... 3,5* ()

Deverant

Western, který se obejde téměř bez přestřelek (vystřelí se tu vlastně jen dvakrát), a který je v podstatě takovou sebereflexí žánru. Standartně poměrně neproblematický statut pistolníka je tu rozebírán ve stylu slavné věty Yula Brynnera ze Sedmi statečných:"...ženu nemáš, děti nemáš, přátele nemáš...". Ringo sice ženu má, ale ta ho nechce vidět. Má i dítě, ale neviděl ho osm let a ono neví o jeho existenci. A šerif je sice jeho přítel, ale vlastně se snaží ho co nejdříve dostat z města. A psancem tak je ne proto, že by musel prchat před zákonem, ale proto, že kamkoli přijde jeho pověst ho předešla, a tak ho tam nikdo vlastně nechce a sebevědomí mladíci by si rádi vyzkoušeli jestli je opravdu tak ostrý hoch jak se říká."Vypadá vlastně pořád stejně, jen trochu starší a unavenější." ()

Mol

Mno ze začátku jsem si říkal, to bude nějakej tuctovej western, bude tam Wyatt Earp a toho moc nemusím a tak dále a tak dále. Jenže příběh jel a Earp se neobjevoval zatím co postava Ringa se nám pěkně odhalovala. Drsněj chlapík co už všeho má dost a všichni ti namistrovaní mladí kovbojové ho pěkně serou. Netradiční westernovka s dojemným koncem. Škoda jen že se konec nestrhnul v nějakou šílenou křížovou palbu, která by městečko přeměnila v genocidu, kde by se střílelo i do žen a dětí. I tak ale dávám plné hodnocení. "It's a fine life, ain't it? Just trying to stay alive. Not really living, not enjoying anything, not getting anywhere. Just trying to keep from getting killed." ()

Šuplík

Kto je najlepší s koltom? Wyatt Earp? Asi nie, tomu chlapci napráskali jeho vlastnou pištoľou. Jimmy Ringo povedal, že jeho priateľ šerif. A Jimmy Ringo nehovorí do vetra. ()

fantoci

Western. To je žánr, který Američanům sedí. Když je příběh plný rozumných a logických dialogů jeho hodnota stoupá. Pointa příběhu je jednoduchá. Pověstný pistolník jezdí od města k městu a ve své podstatě je téměř zběhem. Všude na něj čeká smrt. V každém městě se najde nevyzrálý mladík, který se chce proslavit a zastřelit legendu. Jimmy Ringo má na svých pažbách už více než dvanáct zářezů. Přibudou další? A nebo již k tomu nebude příležitost? ()

Skuby47

Na zajímavý více než 60 let starý western s mým oblíbencem Gregory Peckem jsem čekala až přes půlnoc, kdy běžel v televizi. Říkala jsem si, že si ho budu muset nahrát, protože u něho zcela jistě usnu. Nestalo se, vydržela jsem až do konce, což svědčí o jeho kvalitě. Výprava a černobílé provedení odpovídalo tehdejším možnostem a jednoduchý a trošku naivní příběh představoval spíše komorní drama než akční podívanou, ale i tak měl svou dávku napětí. Jenom ten dabing mu nesvědčil. ()

senor

Výborný temný western. Na to že byl natočen v roce 1950 poměrně netypické pojetí. Řekl bych nejlepší výkon Gregoryho Pecka (jindy spíše dřevák). ()

Mirokukii

Výborný western. S minimem výstřelů. V hlavní roli se skvělým Gregory Peckem. Příběh o tom, že každého pistolníka pronásleduje v prvé řadě jeho vlastní stín. Vynikající závěr pozvedávající vyjímečnost snímku. ()

Compadre

Docela nenápadný western, který se obejde i bez velkých přestřelek, i když paradoxně pojednává o jednom extra rychlém pistolníkovi a jeho divoké pověsti, které by se sám rád zbavil. Moc pěkná záležitost. ()

zigíš

Znamenité komorní drama, doslova, na pár metrech čtverečních; pakliže je titulní charakter, dostatečně charismatický, není i na tak malém prostoru, o napětí nouze ()