Lino Ventura s oblibou hrával osamělé muže, kteří bojují za svá práva nebo za život svých blízkých. Takovou roli mu nabídl i režisér Claude Pinoteau v koprodukčním francouzsko-kanadském snímku. Romain Dupre je ustaraný otec, překonávající oceán na cestě mezi kontinenty, aby našel svého syna, o němž nemá už delší dobu zprávy. Na místě však zjišťuje, že ztraceného mladého muže hledá i místní policie, protože je podezřelý z dvojnásobné vraždy. Dupre ví, že synovi může pomoci jen on sám, nechce mu jen zachránit život, ale přivést ho na správnou cestu. Proti němu stojí nejen překupníci drog, policie i mafii, ale postaví se mu i vlastní syn. (Česká televize)

Mirokukii

Skvělý Ventura hledá svého syna, ale že by byl rozhněvaný mi na mysl nepřišlo. Absentují jak hlášky, tak i drsnější památné momenty. Z řady tento snímek nevybočuje. ()

JohnSmith

Tenhle film jsem kdysi zbožňoval a i po těch letech se mi stále líbí. Nenáročná, za to moc pěkná krimi o otci hledající svého syna, zapleteného do průšvihu. Škoda, že nejde sehnat film s původním českým dabingem, kde Venturu daboval Rudolf Hrušínský. ()

Autogram

Rozhnevaný taťka zachraňuje syna v Kanade. Ako sa postupne ukazuje, ten synáčik je trochu problémový, dokonca veľmi a vlastnou vinou. To ale rodičovsku lásku nezmenšuje, ale od objavenia syna sa napätie z filmu vytráca a nastupuje očakávaný vývoj vrátane neschopnej polície, ktorú svojimi schopnosťami prekonáva civilista z Francúzska. ()

vitekpe

Dobra, poklidna krimi ze stare skoly. Stredni hodnoceni udilim hlavne z toho duvodu, ze hlavni postavy mi nebyly prilis sympaticke, a osud syna hlavniho hrdiny mi byl vlastne lhostejny... :) Angie ok. 3+ ()

Kovaja

Scéna kdy Ventura zpráská o mnoho let mladšího boxera hovoří za vše.Je to prostě bourák!!!Tenhle chlapík se za celý film pořádně neusměje ale má charisma jako kráva!!!Naprosto mě okouzlila jeho pomocnice v pátrání po synovi,A.Dickinson.Na svoje roky opravdu kost:-))) ()

patrikus

Tohle není klasická "venturovka", kterou bychom chtěli, ale i tak lepší průměr... přijde mi to nějak moc americké... ()

Vesecký

Koukalo se na to dobře, Ventura byl světový herec, ale bohužel, větší díl koprodukce nesli Kanaďané, a tak z toho čpí Hollywood, včetně sentimentálního závěru - jak s povedeným synáčkem, který dá nejdříve tátovi do držky a pak se cituplně vzdá policii, tak i s bývalou vězenkyní, která Venturovi pomohla najít synáčka. A ovšem i s bouračkami policejních i jiných aut... Ventura sice nikdy nezklame, ale ten film stojí jenom na něm, jinak by to byla nuda. ()

anitae

Ventura jako otec hledající nezbedného syna na mě působil tak klidně a kladně, a všechno dopadlo jak mělo, takové filmy mám ráda. Jediné co mě rušilo byl dabing. ()

bravo1

Mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Hudba až na malé výjimky slabá - člověk si uvědomí, jak může být hudební doprovod důležitý. Takový ten drive z elitních filmů s Venturou tomu chybí. ()

GeminiK

Příjemná francouzská detektivka. Příběh nic moc, ale zachraňuje ji Ventura svým herectvím a Hrušínský dabingem. ()

brasek

Slušná kriminálna dráma od začiatku prudko sledovateľná, do istej miery už na začiatku máme jasnú predstavu ako sa bude príbeh vyvíjať, ale predsa sa divák nechá unášať pohyblivými obrázkami. ()

zigy

Až když se na plátně objeví krásná, i když postarší Angie (v jejím případě to vůbec nevadí), nabere to grády, ten její oduševnělý výraz je skvělý a krásně se nám rozvíjí vztah s Linem. Ten je dabován Hrušínským, výborně. Příběh je rádoby depresivní drsnější thriller o osamělém hrdinovi, jenže blbě natočený, se spoustou hluchých míst. ()

PTuranyi

Dobrá dráma otca hľadajúceho svojho syna v Kanade s kriminálnou zápletkou a pečaťou francúzskej kinematografie 70-tych rokov. Lino Ventura v úlohe otca je neústupný a rozhodnutý nájsť svojho syna Juliena stoj čo stoj. Svoju rolu v tom hrá zrejme jeho zlyhanie ako rodiča, a tak na seba berie úlohu, ktorú polícia nezvládla. Produkcia je dobrá a herci uveriteľní, takže ani nezamrzí síce neľahký, ale predsa len šťastný záver s romantickou koncovkou. 70% ()