Extraterrestrial

• Kanada The Visitors (neoficiální název) (více)

April sa spolu s priateľmi odoberie na rodinnú chatu do Echo Lake. V danej oblasti pred pár dňami za záhadných okolností zmizla mladá žena, po ktorej na mieste činu zostala len peňaženka s dokladmi. Hneď v prvú noc ostane partia mladých ľudí v šoku. Z vesmíru na Zem dopadá neidentifikovateľné lietajúce teleso, označované ako U.F.O. Kúsok od neho nachádzajú stopy neznámeho tvora, ktorý nepochádza z našej planéty. Na túto noc už nikto z nich nezabudne ... (*CARNIFEX*)

Kudly4

Režisér toho moc na kontě dobrého nemá, ale tahle jeho prvotina, je více než dobrá. Za mě určitě jeden z nejlepších, emzáckých Hororů. Vydařená atmosféra ( + puštěno za deštivé noci), napětí, slušný casting, sem tam nějaké to Gore, ani jsem nečekal, že zde nějaké bude, finále vynikající (nekončí dobře). Hodně slušná podívaná a divím se, že jsem to za těch 6 let, nezahlédl ještě v televizi. Na Kanadu hodně překvapivý, slušná čtyřka. ()

Campbell

Tak nějak nevím co říct, za prvé film sice kopíruje 100+1 klišé z Akta X a nechá se inspirovat kalsikou Fire in the sky. Ale na druhou stranu jsem se celkem solidně bavil a pár nápadů bylo bravůrní, hlavně scéna kde "nepršelo". Postavy se staly překvapivě snesitelné, i když byly plné klišé. Bohužel film postupem času strašně upadá a stává se z toho nudná naháněčka. Alieni vypadají totálně klišoidně ale to moc nevadí. A ano je to jeden z dalších filmů které nevědí jestli být klasickým filmem nebo dalším Found footage. BTW Michael Ironside je parádní jako vždy. ()

SeBig odpad!

Kdybych chtěl vidět nějaký hekání v tunelu, tak jsi jdu radši do toho tunelu zahekat sám. Tohle zas točili češi? Nebo proč je to taková plytká plíseň? ()

korbitch22

Bylo jen otázkou času, kdy se někdo pustí do zfilmování povídek z hororových sérií VHS a ABC's of Death.Tak se nám bratři Vikouši po docela slušných Grave Encouters pustili do mimozemšťanů, hutně zvedli rozpočet a zase se jim to povedlo tak na půl.Škoda, že místy scénář působí docela atmosfericky a inteligentně, aby ho místy sráželi do vod pubertálních debilů neustále hlášky jako ,,jako hustě vole, prcat, to bude nářez píčo a chlastat jak děvka´´ a tak podobně.To neustále motherfuckování aby se film zalíbil hlavně pubertálnímu publiku mě místy dost sralo.Jinak ale atmosféra je výtečná a navíc hodně dobře podpořená povedeným soundtrackem.Do času 59:58 mě film mrtě bavil a já mu přes výhrady chtěl dát 4*, ale po tom odfláklém vypořádání se se šerifem už to šlo jenom dolu, atmosféra šla do hajzlu a scénář vám poslední půl hodinu naservíruje až moc píčovin na to, aby ste je v klidu zkousli a konec je vyloženě debilní.Co si budem povídat, tihle kanadští bráškové hodně koukali na Akta X a asi i poslední povídku VHS 2 a natočili ucházející klišé béčko, které místy umí opravdu pořádně vyděsit, ale je v něm až přespříiš hloupých scén, než aby se dostalo z průměru, ale dvojice bratrů se hodně zlepšuje a věřím, že jejich další počin bude zase o stupeň nahoře.Na propršenou noc ucházející béčko.60%. ()

rollman1

Tleskám svými maličkými, zelenými ručičkami, protože se konečně našel někdo, kdo vzal látku Alienů z hororového hlediska pevně do svých rukou. Extraterrestrial je nejlepší scifáč za tento rok. Tak opřený do křesla jsem byl naposledy při finále Československo má talent. Atmosféra je vynikající, boží zvukový doprovod, u kterého mi vlasy stávaly hrůzou a taky pěkné efekty U-F-O(nehláskujte mi tu doprdele). Každého fanouška UFO a dalších takových věcí tohle prostě musí bavit. Už jen proto, že návštěvníci vypadají opravdu děsivě a každý pohyb či grimasa dokáží vyvolat respekt. Přidejte ještě nepatrné gore a máme tady guilty jako prase. Kdyby nebylo dementních a nesympatických postav, šel bych i vejš. ()

Pítrs85

Pěkně ambiciózní, tenhle filmeček a jde to sakra poznat, hned od začátku jsem si říkal, že tohle nebude žádné umolousané béčko, s emzákama, kterým uvidíme sotva palec u jejich dlouhých bílých seksy nohou, naopak, tady jsou bratranci Ítýho pěkný svině, co škrábou a koušou, v lepším případě se vám pohrabou v hlavě, kterou si následně ustřelíte brokovnicí ;-) E.T. šlape někdy od třicátý minuty, začátek klasická okecávačka kdo, kde, kdy a proč, ale jak se poprvé přejde na červenej filtr, signalizující přílet černookých alienů, je to až do konce jedna velká jízda, kde se sice tak trochu dlabe na příběh, ale to je koneckonců jedno, protože akcička je tu zmáknutá výborně. Jen jedna věc mě, tak trochu nepatřičně, rozesmála- nejen Eric Cartman, ale i tuten Seth se může pochlubit anální sondou, kdo ví, jestli mu pak z prdele taky trčel dvacetimetrovej satelit... :-)) A ještě úplnej závěr se mi líbil, včetně tý správně zvolený songy. ()

SOLOM.

Mimozemšťané (UFO) jsou společně se zombie mým nejméně oblíbeným tématem, co se hororové tvorby týče. I z toho důvodu jsem tento film dost dlouho odkládal. The Vicious Brothers jsou pro mne zcela neznámí tvůrci (scénáristi), takže jsem neměl absolutně představu, co od nich můžu čekat, stejně jako od režiséra Minihana. No a po zhlédnutí tohoto filmu rozhodně do mé TOPKY patřit asi nikdy nebudou. Není to vyložená katastrofa, ale film jako celek mě nějak extra nezaujal.    To že to tu originalitou zrovna nehýří, se asi nemá cenu ani bavit, ale to by mi ani tolik nevadilo. Já ale nemám moc rád filmy, kde vás začátek navnadí a pak se téměř polovinu filmu nic neděje, postavy vám lezou na nervy (ta pětičlenná partička byla dost na ránu a dokonce tu není ani žádná nahota). V seznamu herců se objevila zajímavá jména jako Michael Ironside (ten patřil asi k tomu nejlepšímu, ač měl vedlejší roli – to jeho tričko s kachničkou…), nebo Emily Perkins, kterou jsem vůbec nepoznal a navíc tu měla jen malý „štěk“. Takže jsme odkázáni na trojici uřvaných holek a dva nesympatické blbečky. A to vážně žádné terno nebylo.    Po prvním útoku mimozemšťana na chatu, se alespoň trochu zlepšila atmosféra, která si po úvodní scéně s telefonní budkou, dala zřejmě kávu na té benzínové pumpě. Bylo cítit pár náznaků napětí, dojde i na nějakou tu přestřelku a kupu světelných efektů (které mi ničili oči). V závěru se přeneseme na mimozemskou základnu, kde dělají své zvrácené testy na unesených lidech a tahle krátká pasáž se mi líbila asi nejvíc. Dojde i na pověstnou anální sondu. V posledních minutách dojde i na narážku na Akta X a chlapíka s cigárem a naběhnou závěrečné titulky. Ta americká armáda je vážně pěkná svině…Ještě že nemám rád happyendy. ()

JASON_X

Pokud byste někdy potkali nějakýho emzáka, na nic nečekejte a hned ho něčím sejměte. Žádný přátelský a vstřícný chování vám nepomůže, na to zapomeňte, ti hajzlové totiž mají jedinej chtíč - letět sem přes půl Galaxie, aby tady s náma prováděli nějaký nechutný pokusy. Třeba s ostrou rotační anální sondou... Tahle rafinovaná komediální parodie na béčkové scifárny a horrorové vyvražďovačky se mi těžce líbila. Film zlomyslně skáče ze žánru do žánru, aby si divák až do poslední minuty nebyl vůbec ničím jistý. Myslím, že se jedná o kvalitativně skoro stejně výrazný posun v béčkovém žánru, jaký předloni přinesl geniální The Cabin in the Woods. Vtipné, pohledné, dobře zahrané, dobře zrežírované, se skvělou hudbou. Nebýt debilně třaslavé kamery... ale to už se zase opakuju. Kvůli hrozné kameře jsem chtěl dát "jen" čtyři, ale nalomil mě nejdřív matrixovský závěr s naprosto kulervoucím koncem a hned nato mě dorazila tak milá pocta mému bezkonkurenčně nejoblíbenějšímu seriálu (muž s cigaretou), že zapomínám na to, jak mě celou dobu srala ta zhovadilá kamera a všelijaké stroboskopické blikání a sázím plný počet. Aspoň do další projekce. P.S.: Chci dvojku s Emily Perkins!! / Z ostatních (zatím nemnoha) komentářů soudím, že parodičnost a nadsázku v tomhle skvělém spektáklu většina diváků vůbec nepostřehla... ()

Morholt

Že to má na svědomí partička, která splácala dohromady Grave Encounters, ve mě zrovna nadšení a důvěru nevzbuzovalo. Nakonec to dopadlo docela dobře. Jde jen o prostinké únosové sci-fi, které ničím nepřekvapí, ale má celkem tempo a sympatické herce. Ani trikově to není k zahození. Sice jsou tu občas vidět FF tendence, takže kamera lítá jak zběsilá, aniž by musela, ale celkově to film nijak nenarušuje. Nic jsem nečekal, takže jsem spokojen. 60% ()

6thSun

Ještě do půlky to bylo za tři, ale pak se to změní v komedii a dokonce nechybí ani (SPOILER) anální sonda! Kam se hrabe Cartman! Ne, vážně, to měl bejt jako fór nebo co? ()

JohnCZ

Pro únosové filmy mám slabost a na Extraterrestrial jsem se poměrně těšil, ale stačila rádoby coolovost a děsivě špatné herecké výkony a atmosféra šla okamžitě do kytek. A přitom nasnímané to není vůbec špatně, CGI je sice dost digitální, ale na oko poměrně líbivé, ale čistě a jednoduše je to neskutečně dementní - jak dějově, tak chováním postav (které jsou vyloženě nesympatické). Odkaz na X-Files v závěru sice potěšil, ale to je asi tak všechno. ()

schizmo

Extraterestrial je pro mě velké zklamání. Ne snad proto, že by to byl vyloženě špatný film, ale spíš proto, že trailer navnadil obrovským způsobem, ale ve filmu dostanete něco úplně jiného, než na co jste se těšili. Aneb kdybys nedal na trailer, nestal by ses dementem. Divák je tedy navnazen na horor o únosech mimozemšťany (což osobně hodně můžu), ale jak už kolegové z HororCZ napovědali, ve filmu je vše možné i nemožné mícháno do kupy vkusně i nevkusně, takže první obavy, které byly rozhodně na místě, nelhaly. SPOILER: Začíná se klasicky, kdy banda mládežníků jede na venkov, kde potkaj pěstitele marihuany, který je náhodou odborník na kospirační teorie, a překvapivě mu za barákem padne do záhonu létající talíř. Následuje fight s klasickými vysokými vyzáblými mužíky, kteří ale oproti běžnému vnímání tohoto vyobrazení prahnou po krvi. Pokračuje boj o holé životy, který pochopitelně nabízí dostatek nelogického chování, řadu gore scén, ale i překvapivě milenecké drama nebo všudypřitomný sebe-ironizující odér, který nejednou přeroste v kroucení hlavou, jestli už to nezabředává do komedie. Všechna serióznost je tedy rázem pryč a my pokračujem dál - následuje procházka po vesmírné lodi (určitě vám to připomene Fire In The Sky), překvapivý návrat domů a konstatování, že co nezkurvil ufon, to dodělá člověk sám. Wtf moment upomínající na pána s cigaretou z X-files pak nemůže být jen náhoda! ()

maddy

E.D. The Extrademential. Až sa hanbím priznať, že toto bola jedna z mojich tohtoročných najočakávanejších hororových noviniek (ale keď poriadny alien horor tu už pár rokov chýba!). Mal som si však hlbšie brať na zreteľ slogan „od tvorcov Grave Encounters“. Už to bola found-footage blbosť, ktorá síce mala pár efektných scén, ale trestuhodne nevyužila svoj potenciál a o ešte horšom pokračovaní radšej pomlčím. Pri Extraterrestrial však Vicious Brothers opäť dokazujú, že filmové remeslo im je cudzie, či už je to samotná réžia ako pri spomínaných Grave Encounters alebo písanie scenáro ako v tomto prípade. To, že Extraterrestial recykluje tie najotrepanejšie klišé z filmov s mimozemšťanmi (chudé, vysoké postavy s veľkými očami, pokusy na ľuďoch ...) by mi vôbec nevadilo, ten film dokonca má niekoľko námetovo veľmi dobre rozohraných scén - vo vani v kúpeľni, prvé objavenie havarovaného UFA, záver vo vesmírnej lodi a pod. – avšak ani jedna jediná z nich nefunguje. Akoby tvorcovia nemali potuchy čo chcú vlastne natočiť, jednu chvíľu sa snažia o sci-fi horor, aby o chvíľu mohli akúkoľvek snahu zabiť dementným humorom, úplne dementnými rozhovormi postáv alebo ich ešte dementnejším chovaním (na odlietajúce UFO pálim ohňostroj ...wtf... lebo doň vzali môjho priateľa, ktorému som však pred 15 minútami odmietla zásnuby, ale teraz ho chcem zachrániť ... najlepšie holými rukami na neznámej vesmírnej lodi plnej mimozemšťanov. To vážne nešlo vymyslieť niečo iné ako tú postavu na loď dostať? Veď možností je tisíce! A takáto scéna je v tom filme snáď každá druhá, napríklad pred vesmírnou loďou sa najlepšie uchránim tak, že sa skryjem v drevenej chatrčí a zatarasím okná). Keď v závere následne došlo aj na análnu sondu, tak som už nevedel, či to brať ako vyslovenú paródiu alebo len ako chabý, nefunkčný pokus o vtip. Navyše to celé vygraduje do nezmyselného, sentimentálneho záveru, ktorá sa úplne márne snaží vyvolať nejaký záujem o otravné postavy. V Extraterrestial sa kašle na nejakú atmosféru, tých pár ľakačiek vôbec nefunguje, snaží sa predviesť síce jednoduchú naháňačku po lese mimozemšťanmi, ale tá je absolútne nefunkčná, keďže režiséri nevedia vygradovať ani jednu scénu, vniesť do diania napätie, pracovať s tempom alebo akokoľvek to niečím zintenzívniť. V rámci možností to síce má slušný vizuál a záver vo vesmírnej lodi na pár sekúnd zaujme, ale inak tu nie je nič čo by stálo za pozornosť. CELKOVO: 1* (2/10) ()

kaylin

„Extraterrestrial“ není až tak moc hororový snímek, i když se tam se snaží o to, aby vypadal trochu jako „Vetřelec“ Ani na chvíli tu gotickou tíhu nevzbudí. Nejspíš se pak osypete z příšerného konce, který by trochu mohl odkazovat na „Noc oživlých mrtvol“. The Vicious Brothers ukázali, že jsou možná znalci žánru, ale že dokážou natočit horor jenom proto, že jim na to někdo dá peníze a že ví, jaká jsou základní pravidla. To nic nemění na tom, že „Extraterrestrial“ je film, kterým ujeli mimo míru snesitelnosti. ()

peiton odpad!

Téma UFO mi nie je cudzia a mám ju rada,ale toto bolo mimo misu.Takéto sprac.tak silnej tematiky akou UFO je, nebolo zrovna 2×najšťastnejším krokom.Takto ju sprzniť.To chce odvahu.Na samom začiatku resp.v 1.polovici filmu ukázali tvorcovia divákovi toho až príliš mnoho a snímok týmto stráca na statuse tajomnosti,ktoré by mali takéto druhy snímok obsahovať.Mimozemšťania majú predsa byť v našich očiach nedotknuteľní,nepoškvrniteľní a nie strieľať do nich.Nezískalo si to moju pozornosť a preto som to musela po hodine vypnúť.Veľmi slabé a pod úroveň.A nemusíme sa báť,že by toto vypálilo dieru do sekcie "Život,ktorý nepochádza z našej planéty".Nevypáli.To rozhodne nie. ()

Havaj8

Tohle je přesně to, co očekávám od mimozemskýho hororu. Úvodních 5 minut krásně navnadilo, takhle se to má dělat. Další průběh už trochu kolísal, ale to jenom kvůli těm amatérskejm hercům. Protože to mimozemský fungovalo, ať už to byl pád UFA, nebo zjevení alienů, útoky alienů, únosy alienů. Upřímně jsem ani nečekal, že byl nám mohli ukázat něco z lodi, ale stalo se. Já se absolutně nebráním těmhle teoriím, jak kdo vypadá, a jak to kde vypadá. Jen ať se nám všichni pochlubí s jejich představou. Ale to, jak to skončilo bylo zbytečný, navíc ten dvojitej konec. Prostě přes čáru. Pro porovnání s podobným hororem z roku 2014 - Alien Abduction, tohle sice nemělo až tak kvalitně vypracovanou atmosféru. Ale ty mimozemský aspekty byly na vyšší úrovni a po tom já přesně prahnu. ()

honajz2

Parta mladých jede na chatu... Už jenom ten začátek zní blbě. Jenže bacha, ono to pak začne být i celkem zajímavé, začne to být i napínavé a dostaví se dokonce i nějaká atmosféra, jenže tomu zase ubližuje podivný vývin děje, postavy jsou buď nesympatické nebo nijaké a některé scény působí úplně pitomě (třeba jak si tam ty mimozemšťany přivolává, protože jí sebrali kluka a ona ho přece nikdá neopustí...). Potom se dostaneme na loď, kde jsem tak nějak doufal, jelikož mě to hodně zajímalo, o co mimozemšťanům jde. A já se to nedozvěděl, leda by jim primárně šlo o brutální anální sex páchaný na někom. A ten konec to už zabil úplně, do té doby jsem zvažoval, že bych dal i 3*, ale ten konec to fakt zmrvil, takže nakonec dávám jenom lepší 2* Na víc to fakt nemá, je to pro mě zklamání jako prase. ()

Rodriguez

Začátek hodně zajímavý, bohužel nasazené temto tento snímek nevydrží a tak Kanada opět dokazuje, že na takovýto typ filmu nemá stále ty pověstné koule! 50% ()

TomikZlesa

Na tenhle film mě přivedl No One Will Save You, podle komentářů a hodnocení si říkám že to musí bejt ale píčovina. Vím že jsem divnej a naštestí to nesežral. Super film v žánru, podle mě mnohem lepší než No One Will Save You, kde prostě to napětí rychle zmizelo. Ke konci jse si říkal že film mohl skončit o 15min dřív, ale uplnej konec taky dobrý, muž s cigaretou super nápad. ()