Oheň a voda (S02E09) (epizoda)

Blackwater

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2012, 52 min

Černovoda je první epizodou, která se točí pouze kolem jedné jediné události. A stála za to! Téměř celý film se točí kolem bitvy o Královo přístaviště a doplněný je vkusnými vložkami postav (Tyrion, Ohař, Bronn...) + samozřejmě patetickou Cersei. Suverénně nejlepší epizoda 2. série. Sandor Clegane (Ohař) k oblíbenosti směřoval už dlouho, tímhle dílem si ji ale nepochybně získal. "FUCK THE KING!"(16.3.2017)

Zatiaľ rozhodne najlepšia a najepickejšia časť plná bojov. nápaditostí, nepredvídateľností a heroických výkonov postáv. Samozrejme to na fantasy typu LOTR aj tak nemá a asi ani v mojich očiach nikdy nebude mať, ale musím uznať, že táto epizóda, a hlavne boje na mory, ma nesmierne bavili a bol aj v napätí. Škoda, že koniec trocha nedotiahli, inak by som prihodil ešte jednu hviezdičku. Odchod Ohařa, ako tu ostatní užívatelia píšu, stál za to. Z postavy ktorú som veľmi nemusel sa rázom stal čestný hrdina, hoci mnohými bojmi unavený.(6.7.2016)

V deváté epizodě mě tvůrci opravdu překvapili. Čekal jsem bubnování do bitvy, střih a sčítání mrtvých po boji, ale ono ne. Když neprobíhaly přípravy k bitvě, skutečně se bojovalo, a přestože někteří členové komparsu nedávali u instruktáže evidentně pozor a v bojových scénách působili legračně, celek fungoval velmi pěkně, to vše vhodně doplnil Cersein monolog k Sanse a já jsem byl spokojen.(10.12.2017)

Tak pro mě zatím nejlepší epizoda. Nejen protože bitva je naprostý nářez, ale její příprava je úžasně natočena z různých pohledů a napětí by se dalo krájet. Škoda že tohle nebyla poslední epizoda druhé série, nýbrž jako dokonalé vyvrcholení bych to bral raději než následující část. Scéna se zeleným ohněm už ani epičtější nemohla být. Navíc můj oblíbenec Tyrion zde ukázal svoji odvahu a také že je dobrý taktik, ne jak šmejd Joffrey kterého nikdy asi nepřestanu nenávidět. 10/10.(29.6.2019)

Konečně dobrý díl a předčasné finále druhé řady, ale i tak to není na plný počet. Ten jejich předchůdce napalmu to skvěle odstartoval, ale do finiše se neběželo naplno. Hlavně, že konečně byla bitva a žádný střih a je po bitvě jako v minulosti. Určitě vyzdvihnu upřímný rozhovor Cersei a Sansy a proslov Tyriona k obráncům hradu.(17.8.2017)