Nick a Nora se těší na klid, který si užijí během dostihů. Samozřejmě se jim do cesty opět připlete vražda, kterou vyšetřuje jejich přítel Lt. Abrams. Nick si chce užívat klidu, a proto žádosti o pomoc s případem odmítá. Názor změní, až když dojde k druhé vraždě, do níž je zapleten i jeho přítel, novinář Paul. A samozřejmě znovu exceluje, za výrazné pomoci své úžasné ženy.
Shadow of the Thin Man je v pořadí čtvrtým filmem ze šestidílné série podle novely Dashiella Hammetta o manželích Charlestonových a jejich zábavném psovi Asta. (fleurette)

Trailer

liquido26

Další standardní příběh Nicka a Nory Charlesových. Dobrá zábava, ale paradoxně mě nejvíce baví ty scény, které nemají nic společného s hlavní zápletkou, tedy např. Nick a jeho synek na procházce v parku nebo Nick a jeho synek na kolotoči, nebo Nora a Nick v autě ... ()

Blofeld

Po méně podařeném třetím dílu přichází povedený čtvrtý. Trochu mi sice vadilo, že policie je tu naprosto neschopná a všechno dělá Powell, ale celkově je dojem velice dobrý. Prostředí San Francisca prostě Charlesovým vyhovuje nejlépe - viz druhý díl. ()

Flego

Ďalšia zábavná story sympatického Nicka a krásnej Nory, ktorí vyšetrujú vraždu džokeja, je štvrtým filmom zo série Thin Man. Zase sa podarilo vkusne a vtipne skombinovať žáner detektívky a komédie. ()

pepo

" Začína byť čím ďalej tým viac ako jeho otec". " Tiež sa toho bojím. Včera som ho videla sa hrať s vývrtkou". Nicky junior prídava už tak skvelým postavám novú dynamiku. Bohužiaľ pri štvrtej časti je už trochu cítiť schematickosť kriminálnej linky. To však až tak tak nevadí, pretože celé sa to viac presúva čistej srande. 8/10 ()

vitekpe

Navrat ve velkem stylu! Nezapomenutelna scena s kolotocem doplnena o dokonaly "outfit" Myrny Loy, smrtici blondyna (a v mych ocich vazna konkurentka pro Myrnu Loy) Stella Arden, Donna Reed jako stale mlcici krasavice a hodne "ve forme" pusobici William Powell jsou tentokrat zarukou svizne a hodne odlehcene verze Thin Mana... ()

• Film měl premiéru 21. listopadu 1941, tedy dva týdny před útokem na Pearl Harbor. Další díl The Thin Man Goes Home (1945) byl natočen až na konci války, protože Myrna Loy působila jako dobrovolnice při Červeném kříži. (fleurette)
  • Sid Melton v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Barry Nelson v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)