JK-Stinger

Úžasná adaptace jedné z mých oblíbených dětských knížek. Sice jsem si z její četby teď už moc nepamatoval, ale při sledování filmu se mi vše příjemně připomnělo a opravdu od srdce jsem se smál od začátku do konce. Role dětí jsou geniálně obsazené a zahrané a celý příběh je legrační minimálně tak, jak si pamatuju z dětství. Úsměv na rtech mi vydržel po celou dobu, a tak ještě z připomenutím výborného soundtracku Klause Badelta posílám plné hodnocení. ()

rotel

Kniha je kniha. To nižšie hodnotenie je asi z toho dôvodu, že medzi prečítaním knihy a zhliadnutím filmu je veľký odstup / cca 35 rokov /. ()

Atheas

Proč to má tak vysoké hodnocení, prosím vysvětlete mi to. Je to vůbec komedie ??? Připadám si jako pitomec. Chtěl jsem se pěkně od srdce zasmát jako píše v komentu Colorado a místo toho jsem se jen pěkně od srdce nudil. ()

Hepy13

Knížky neznám, takže první co mě napadlo při sledování bylo...''Jéé, to je takový francouzský Bylo nás pět''. Nevim zda li jsem v nějakém filmu viděl tolik roztomilých malých klučíků. Mikuláš má také perfektní humor, dlouho jsem nedostal takto zabrat. Hrozně milé, vtipné, a u komedie (opakovatelně koukatelné) a to je duležitý. ''Myslim že parkování vám jde''. ()

ViktorEl

Takýto neškodný film som už dávno nevidel. Musím pochváliť detské herecké výkony, všetci hrali výborne. Skrátka svižný, príjemný, srandovný a oddychový film pre celú rodinu. Jedno pozretie určite nikomu neublíži. 65% ()

Pidzey

Filmy s dětskými hrdiny hrající prim moc nemusím,ale tohle se mi líbilo.Předlohu bohužel neznám,ale i tak jsem se hooodně bavil.Příjemná oddychovka při které jsem se celou dobu alespoň usmíval a několikrát se s chutí zasmál.Přesto mi tam něco chybělo. ()

infected

Tohle se snad ani zfilmovat nedá,ale chápu že na to mají frantíci právo.Některé fory fungují,jiné ne.Potěšila učast Valerie Lemercier která si od Návštěvníků drží půvab a "dědek" Michel Galabru z četníků,ale jako celek film sporné,průměrné... ()

sandinista

Banální film pro děti. Pár vtipných momentů, ale jinak nic co by stálo za řeč. Zajímavé bylo, jak rasisticky byl film natočen - všimli ste si, že žádná z postav neměla černou barvu pleti? Takhle Francie už dávno nevypadá... 720p ()

Saur.us

Vtipný, hravý a po francouzsku elegantní dětský film. Perfektní zábava pro všechny generace! A M. Godart castingová výhra. ()

zdeny99

Velice povedená komedie s nepředvídatelnými situacemi (prodavačka květin skončí v květináčích, rodiče musí sami odtáhnout auto z lesa, výhra báby na ruletě, večeře se šéfem, odbouchnutí gangstera u věznice či závěrečné zhodnocení mimina malým Mikulášem). Obsazení je také kvalitní. Ti herci se do toho úplně vžili. Jak ta banda kluků, tak rodiče či zaměstnanci školy. Celkově se jedná o geniálně zfilmovanou adaptaci slavné humorné knížky. [8618. hodnocení, 480. komentář, 80%] ()

popelka595

Boží film.. Trochu jsem se bála, jak na něj bude reagovat můj 4letý syn, protože je na svůj věk hodně náročný divák, který jen tak u něčeho nevydrží. A Kryštůfek se po celou dobu ani nehnul, jen se se mnou strašně smál. Takže jsem usoudila, že má buď dobrý vkus po mamince, tenhle film je prostě dokonalý anebo oboje :)) ()

Aldebaran

Tenhle film je rozhodně hoden své skvělé knižní předlohy, ačkoliv se jí dějově nijak významně nedrží. Zábava od začátku do konce. Některým momentům se sice smály pouze děti, naprostá většina zábavy však byla určena všem, bez rozdílu věku. Právě tohle vyvážení filmu se jeho autorům povedlo dokonale. Vzhledem k tomu, že prvním čtenářům knih o Mikulášovi je dnes přes padesát let, je dobře, že se nejedná čistě o dětský film. ()

*Colorado

Neznám knižní předlohy, ale film se mi moc líbil a pěkně jsem se od srdce zasmál. Snad na nějakou knihu ještě nejsem moc starý :) ()

amarth

Vtipný, místy dosti cholerický humor alá France s originálním scénářem...Originální je také náhled dospělých lidí na dětský svět, který vykresluje náhled dítěte na svět dospělých... ()