laurence

Jedna z oblíbených knížek mého dětství dostala zase ten asterixovsko-francouzský styl humoru, který je tak trapný, až se tomu divák musí smát, ale zábava to není. Pár hezkých momentů tam sice bylo, nicméně znovu už si Patálie nepustím. ()

LencaN

Aneb jak se zbavit ještě nenarozeného brášky :) suprově byli vybraní ti malí kluci, každý jiný, každý s velkými jedničkami jako centrem jejich obličeje, ale hlavně autentické pohledy a celkově dobře hráli. Líbil se mi celý styl filmu, rodiče Mikuláše taky byli úžasní, i třeba paní učitelka nebo pan ministr na návštěvě. Co mě trochu uzemnilo byla taková ta naivita, neznalost až nevinnost malých kluků, kteří mají zrovna tu nejbujnější fantazii a třeba prozkoumávání okolí berou jako dobrodružnou misi. Bylo tu několik hodně úsměvných momentů, třeba ufonek za volantem byl perfektní, rozhovor o vykuchání a mnoho dalších. Bylo to velice příjemné, oddechové a lehké. ()

RomanT

Na tento film se mohu podívat i podvacáté a přesto mě bude stále bavit a rozesmívat. Vynikající výběr herců, jak dětských, tak dospělých. Dobrý i s českým dabingem. ()

sto7ra

některé příhody se trošku liší od knihy, ale jako celek se podařil udržet charakter knihy. milé, vtipné, oddechové... ()

Mydlivoj

Po dlouhé době film,u kterého jsem se zasmál skoro v každé scéně. Nelze vyzdvihnout jen jednu-dvě. Film naprosto skvělý,bravurní. Kdysi jsem knihu Mikulášovy patálie vlastnil. Miloval jsem jí. A zamiloval jsem si i tento film. ()

Karbos

Knížky jsem jako malý četl, takže dokážu pochopit, jak obtížné bylo pro všechny zúčastněné přenést z papíru na plátno specifika malého Mikuláše a i když se snažili a zejména vizuál dopadl na výbornou, typický humor se přenést úplně nepodařilo. Vlastně jsem se ze začátku bál, že i přes zdejší vysoké hodnocení dospěji k velkému zklamání. Nutno ale dodat dodat, že po trochu křečovitém, až nudném začátku, se postupně film začne zlepšovat hlavně po humorné stránce a ke konci už to vypadá skoro jak by mělo po celý film, v ideálním případě. Přesto ale škoda, že velkou část humoru se nepovedlo převést do funkční podoby a vyzněl tak do ztracena. Hlavní chybu vidím v nedostatečném vykreslení hlavních dětských postav, které působili spíše jako karikatury nebo parodie. I když se jedná o děti ve věku kolem 10 let, logicky táhnou jejich postavy celý příběh a proto se měl klást větší důraz na jejich detailnější vykreslení, charisma, pohnutky atd. Škoda, film totiž v průběhu postupně svůj deficit maže a kdyby se tohle povedlo lépe, mohla to být skutečně kvalitní zábavná feel good žánrovka, takhle ale půlka zábavy v podání Goscinnyho a Sempé mizí ve špatně podaném gagu i když v líbivém kabátku. Vlastně jsem překvapený že to na čsfd obhájilo silných 80% osobně bych to viděl těsně nad 70%. ()

Pignon

Mikuláš skutečně obživl! Film je dobře vystavěný, pro znalce Goscinnyho knížky poskládaný z důvěřně známých epizod, doplněných pro možnost vývoje o nové motivy. Jednoduchá vývojová linka funguje přiměřeně a končí....dobře. Vše je zasazené do reálií 60.let a takové barevné a hezké. Moje 7. letá dvojčata se celou dobu dobře bavila a ještě dlouho po skončení filmu opakovala vtípky z filmu. Už podruhé mě mile překvapil Kad Merad (poprvé v Fabourg 36), nyní jako otec Mikuláše. Takže se neboje a běžte do kina. ()

Gabri-ela

To, že se tvůrci jen poskrovnu drželi literární předlohy, filmu neubírá na kouzlu. Ba naopak útržkovité příhody chlapců, které jsou v knize poskládány jedna vedle druhé tak, jak leží a běží, bylo nutné nějak "slepit" a dopřát jim ve filmu nějakou kostru, ve které bude možné zakotvit. A tak byl vymyšlen ústřední problém filmu - bratříček, který odstartuje vír naivních myšlenek v Mikulášově hlavě a následně také sérii mnoha klukovin, nehod a humorných příhod, při kterých se divák nejednou od srdce zasměje. Bohužel mi přišlo, že "něco" tady nesedí. Nejvíce mi vadilo, že tvůrci možná až přespříliš povolili uzdu své fantazii a vymýšleli další a další nové Mikulášovy příhody na úkor těch starých dobrých knižních. Ty se jim navíc nepodařilo do oné výše zmíněné kostry těsněji zakomponovat, a tak se staré známé jednotlivé Mikulíšovy patálie vynožovaly a zanořovaly, aniž by byly poskládány s nějakým větším rozmyslem, který by dokázal podpořit přirozený tok děje. Ovšem jednotlivé postavy byly přesné, především Celestýn s Valentýnem mě přímo nadchli. Bezpochyby má tento film své kvality, které dokáží oslovit jak děti, tak i dospělé. ()

Chuckiecz

Právě jsem se vrátil z kina, kde jsem byl s dětmi, a ještě teď se všichni smějeme. Film je perfektní a chci ho vidět znovu. Dokonce bych chtěl být jednou z jeho postav protože ty děti měli skvělé dětství. Dětské postavy byli skvělé, komiky tak akorát a některé hlášky! A celková nálada a hudba a prostě vše. Už se těším na DVD, protože to určitě zařadím do své sbírky v originále. ()

štěpule

Během prvních minut mě zaujaly pestré barvy a kouzelná výprava. Pohodová atmosféra diváka provází celým filmem. Je to krásná komedie, která pobaví celou rodinu, myslím, že se k filmu budu ráda vracet. ()

Trescha

Velmi vtipná a příjemně zpracovaná rodinná komedie podle legendární předlohy.Některé zapichy opravdu stojí za to;-) ()

Fabled

Nenudil jsem se a dokonce jsem se párkrát uchechtl, ale na knížky to v žádným případě nemá. Je to slepenec několika příběhů, který ani nejsou dotaženy do konce, takže jim chybí pointa...jediná možná náprava spočívá v tom, že budou následovat další díly, ale i kdyby tak to bude pořád převyprávěná knížka. ()

Gabra

Nechci srovnávat s knižní předlohou. Četla jsem jí ve školních lavicích a moje vnímání legrace bylo docela jiné. A tak, když opomenu, že kdy lecjaká knížka existovala, musím film hodnotit pěti hvězdičkami. Už dlouho jsem se tolik nenasmála a už dlouho jsem neviděla skvadru tolika malých a geniálních herců, kterým jsem uvěřila vše až do posledního slovíčka. Excelentní rodinná komedie, v níž vše tak nějak padne jako zadek na hrnec. ()