Zevon

Kde je ta šťáva, ten náboj, které z knihy přímo sršely? Tahle amerikanizovaná, učesaná limča mi připomíná synchronizovaný humor denisovských blbostí s průhledně vynucovanou zábavou, než hereckou bezprostřednost. Mikulášovy patálie byly mou oblíbenou četbou hned vedle Cromptonovic Jirky. Neoplývaly sice tolik skvělým situačním humorem jak uvedený Jirka, ale těžily z bezprostřednosti a různorodosti kolektivu, naprostého rošťáctví hochů, rozhodnutých využít maximum jen z náznaku prostoru volnosti za jinak neustálého dozoru. Parta učesaných, napomádovaných týpků, prezentovaných na pozadí kartonových domovů zde předvádí něco, z čeho jsem v pravidelných úsecích usínal, až jsem to zalomil nadobro. Kdo zná knihu, asi si ji nenechá pokazit, kdo ne, ten nejspíše chápat nebude. ()

lickerman

Ke Goscinnyho příběhům jsem se nikdy nedostal, proto nemůžu porovnávat film s předlohou. U DVD jsem se ale skvěle bavil. Sympatičtí herci v rolích osobitých postav mne až donutili zavzpomínat jací jsme to vlastně byli v dětství nezbedníci:) ()

Oonika

Filmová adaptace francouzské kultovní pohádky, kterou zná snad každé malé dítě, mě příjemně překvapilo. Vynikající herecké výkony a velmi osobitě pojaté zpracování dodává francouzskému prostředí ten pravý šmrnc. Ráda bych vyzvedla úvodní titulky, které byly tak brilantně zpracované, že mě film bavil a ještě ani neazačal! ()

MELODY

Mikulášovy příběhy jsem objevila až v dospělosti (zajisté mojí, nikoli snad Mikulášově) a líbily se mi. Film byl patrně o zcela jiném francouzském klukovi jménem Mikuláš, hrdiny těch mých knížek nijak nepřipomínal, přesto stál za to. ()

FireTight

V dětství byly příběhy dvojice Goscinny a Sempé jedny z mých nejoblíbenějších a tak jsem se filmového ztvárnění tak trochu bál, dokonce mě k nim musel dokopat můj dlouholetý kamarád. Nakonec to nebylo zase tak špatné, jak jsem si původně představoval, první dvě třetiny filmu jsem se dokonce skvěle bavil (hlavně díky pospojování původních příběhů) a smál se doslova "každé blbině". Poslední třetina byla poněkud slabší, hlavně díky tomu, že se rychle musela zakončit hlavní dějová linka filmu a tak nezbyl na vtípky prostor. Škoda, mohlo to být pět hvězdiček. ()

closed.eye

Coby malá holka jsem četla Mikulášovy prázdniny. Skvělá knížka s krásně minimalistickýma kresbičkama, o to víc mě potěšilo, jak zábavně autoři filmu pojali titulky, prakticky dílo samo o sobě :-). Celej film velmi silně táhne vizuální stránka, kterou považuju za značně povedenou, všecko krásně retro (kuchyň!), barvičky, výrazný typy dětí, který opravdu dobře sedí na postavy z knížky, všechny kluky jsem si velmi rychle i po letech připomněla. Je to film pro děti, proto mi nijak nevadí, že bych těžko hledala bůhvíjak zajímavou dějovou linku, postačuje mi, jsem si krásně odpočinula bez pocitu, že sleduju nějakou stupiditu. Myslím, že se atmosféru těchto dětských knížek povedlo vystihnout dobře :-). P.S.: šestiletá neteř byla nadšená :-) ()

Kroup4

Knižní předlohu zná skoro každý,i já to četl jako dítě.Možná proto jsem váhal se na tenhle film podívat,měl jsem strach že to tvůrci nezvládnou.Jsem rád že jsem se obával zbytečně,protože tenhle film byl báječnej.Skvěle ztvárněny byly knižní postavy,zejména profesor Polívka.Dětští herci taky válí a je to napěchované vtipnými scénami od začátku do konce.Hrozně milé překvapení.Největší pozitivum filmu je,že pobaví i diváky kteří knižní předlohu neznají.Plný počet***** ()

fool-mood

Ačkoli jsem v dětství nečítala knížky, přesto mě Mikulášův dětský svět chytil a mnohokrát rozesmál. Skvěle zobrazené každodenní situace všech členů francouzské rodinky jsou dovedené téměř k dokonalosti. ()

Petulka88

Mikuláš a jeho parta mi připravili mírné zklamání. Přitom začátek byl více než slibný. V první půlhodince se totiž jedná o milou podívanou a příjemnou vzpomínku na dětství. S přibývajícím časem jsem se ovšem začínal víc a víc nudit. A upřímně, kdyby nebylo pár vtipných momentů, snad bych šel s hodnocením ještě níž... ()

marusaj

Velmi milé, velmi stylové. Film který zahřeje a potěší, nicméně neoslní a nezůstane v hlavě dlouho. Taková vánoční záležitost. ()

Lasombra

Obdivuju tvůrce tohoto velice příjemného francouzského filmu, že se jim podařilo zachytit myšlení, představy a fantasii dětí. Ten příběh je tak prostý ale tolik jsem se nasmála! ()

Panacek odpad!

Co, kromě názvu a jmen hrdinů, má tahle splácanina společného s knihami? Holt si zase jednou jakýsi filmový štáb myslel, že spisovatel je vůl a správně to má být takhle. S českým dabingem čistokrevný odpad. ()

Wikishka

Protože jsme na film koukali o francouzštině, měla jsem ho rozdělený na tři etapy a přísahám, že jsem se na ty další 2 francouzštiny těšila jako nikdy předtím (a taky jako nikdy potom!). Celý film je tak krásně milý, vtipný, pozitivní a příjemně naladěný, že si přeju, aby začali natáčet další díly, já se na ně mohla podívat a zajistit si tak výbornou náladu po každém zhlédnutí. :) A ten Mikuláš je tak strašně roztomilé dítě, že bych se něj vydržela koukat do aleluja!!! :)* ()

haWranka

Pokud bych nepřečetla skoro všechny příběhy malého Mikuláše, určitě bych hodnotila výš. Takhle to pro mě byla spíš nostalgie a rekapitulace mých oblíbených historek. To vždycky něco začalo, já si říkala "Jééé, to je tahle skvělá historka!" a najednou skončila, bylo to jen nakousnuté. Ano, vím, že se nedá vše natočit doslovně, tvůrci odvedli tu nejlepší práci jaká byla možná. Kdybych to prostě dřív nečetla, byla bych nadšená. Teď jen mohu napsat, že jestli se vám tohle líbilo, rozhodně si sežeňte knížky, budete se válet smíchy! ()

mira.l

Asi nejsem sám, komu okamžitě naskočilo "Bylo nás pět po francouzsku". Humorná oddechová záležitost, zajímavá už od úvodních, velmi nápaditých titulků. ()

MRPitivier

Těšil jsem se a doufal, že mě filmová podoba mého oblíbeného dětského hrdiny nezklame! A naštěstí nezklamala! Typický francouzské prostředí, chování postav a především bravurní francouzský humor dodá dílu ojedinělost! Mikulášova parta stojí před velkým problém a řeší ho z dětského "naivního" pohledu v "dospěláckém" světě! Kontrast vnímání malých rošťáků a jejich komických rodičů, kteří jsou doopravdy popsáni zlehčeně, Vás určitě pobaví! Ale kdo nemá vztah k Mikulášovým patáliím v knižní podobě, bude si cestu k filmu hledat déle nebo jí vůbec nenajde! ()

Banger888

Knížka je jedna věc a film druhá. Jelikož Mikulášovy příběhy zbožňuju, tak jsem šel do kina opravdu s napětím jak tohle dopadlo, protože jsem nepočítal, že se zfilmování zrovna tohohle díla někdy dočkám. Co mě překvapilo ještě víc je celkový výsledek. Tvůrci se drželi věrně předlohy a jen občas odskočili, na kvalitě to však neubralo, ba naopak. Herecké obsazení je dokonalé a lepší snad ani nemohlo být. Moc příjemný film, při kterém mi před očima probíhaly ty kreslené postavičky z knihy a při kterém jsem si vzpomněl, kterou knihu jsem měl v dětství nejraději a kterou si vždycky rád přečtu, protože mi dokonale umí zvednout náladu. Rád brzy zkouknu znova. ()

M4rkl4r

Tento film bohužel navozuje pocity z knihy pouze částečně. Některé věci se prostě pro hranou formu nehodí . Polovina scén má na diváka naprosto odlišný efekt než v knize. Tyto scény , které mi v knize přišli odlehčeně humorné , tak zde působí vynuceně až násilně ,,namontovaným" dojmem. Vlastně tak nějak jako jako úsměv Jiřího Paroubka. Dospělí herci jsou výborní. Jejich mladší kolegové však mají kolísavé výkony. Nevim, proč mají Francouzi úchylku dávat hranou formu věcem , které prostě a jednoduše nelze převést se stejným výsledkem. Pro tuto knihu byly typické i jednoduché kresby. Bylo by mnohem zajímavější , kdyby byl tento film animovaný... 68 % ()

zaso162

Veľmi mi chýbal film podobného rázu. Milý, zábavný, príjemne gradujúci s vynikajúcim detským obsadením a k tomu všetkému natočený na európskom kontinente. Som vynikajúco naladený a druhé sledovanie tento pocit ešte viac umocnilo. Francúzka kinematografia sa s určitosťou vracia ku svojej kvalite. ()