Živoucí důkaz (TV film)

Living Proof

Šanca prežiť

Drama / Životopisný

USA, 2008, 85 min

Jedna * za opravdového Dennise Slamona, jinak je film natočen nezáživně.(29.1.2014)

Může film o rakovině prsu a o vývoji léku, který tuto rakovinu pomáhá léčit, něčím zaujmout muže? Odpověď zní ano, a v tomhle případě ani nijak nevadí, že zde mají převahu ženy a objeví se jich zde docela dost, tohle je spíše než film o vývoji léku na rakovinu prsu film o naději, kterou může chytrý a šikovný člověk dát milionům žen po celém světě. Jedná se o naději, že budou žít, že uvidí své děti vyrůstat a zakládat rodiny, že společně zestárnou se svým partnerem, že si budou užívat krás života a každého nového dne. A právě taková naděje je to, co tento svět potřebuje, a právě o této naději je tento film. A nutno říci, že je to film poměrně zdařilý, o tom se netřeba přít, a tady bych ani nijak nerozebíral scénář či děj, protože scénář psal sám život. A herecké výkony asi také není třeba jakkoliv více rozebírat, všichni si odehráli to své, odehráli to dobře, a to je v tomto směru asi to hlavní. Ale tomuto filmu asi nejvíce ublížil fakt, že je jen filmem televizním, což se bohužel značně projevilo, chvílemi jsem měl co do kvality zpracování pocit, že sleduji spíše příběh z červené knihovny, nežli film o vynalezení jednoho z nejdůležitějších léků na světě. A z toho důvodu se nemohu zbavit dojmu, že jsem viděl průměrný film, kterých se ročně natočí mnoho po celém světě, a tak bohužel nehodnotím film jako nadprůměrný, musí mu stačit tři hvězdy, protože z mého pohledu prostě nevybočuje z průměru.(18.6.2010)

• Tuax

Jako film docela bída, jako info o výzkumu léku na rakovinu prsu to ujde. Jenže je to pořád film a je to k uzoufání, přes několik emotivních momentů, které prostě jinak ani působit nemohly, je to velmi nezáživně natočeno. Herecky ještě nezajímavěji, hudby jsem si ani nevšiml. Úplně nejhorší je ale to pojetí, kdy uplyne opravdu dost let během výzkumu, pacientky v tom průběhu zažívají své různé životy a i umírají, jenže je to podané tak, že to vypadá, jakoby to bylo v jednom týdnu. Ty časové skoky nejsou viditelné, ani třebas na vzhledu postav, žádný vývoj postav, jen dialogové posuny, což mi docela dost vadilo. Na televizní film asi dobré, ale na to co v sobě nese, je to velmi slabé a nudné. Stačí vidět jen jednou v životě, možná lepší se tomu rovnou vyhnout a o tom výzkumu si raději přečíst... 4/10(29.4.2012)

• Tommassi3

"Kdyby jeho výzkum podpořili a on selhal, celá společnost by mohla zbankrotovat !!" - "Proč mi nic neřekl ??" - "Znáš Dennise !! Kdyby si zlomil ruku, neřekne ti to.."(31.1.2014)

Ani jsem nevěděl, že takový lék existuje. Film je krásnou ukázkou toho, jak (ne)fungujou farmaceutické firmy. Ještě že existují lidé, kteří se dokážou porvat o věci, kterým věří. A zachránit tak statisíce životů.(28.10.2011)