Živoucí důkaz (TV film)

Living Proof

Šanca prežiť

Drama / Životopisný

USA, 2008, 85 min

Může film o rakovině prsu a o vývoji léku, který tuto rakovinu pomáhá léčit, něčím zaujmout muže? Odpověď zní ano, a v tomhle případě ani nijak nevadí, že zde mají převahu ženy a objeví se jich zde docela dost, tohle je spíše než film o vývoji léku na rakovinu prsu film o naději, kterou může chytrý a šikovný člověk dát milionům žen po celém světě. Jedná se o naději, že budou žít, že uvidí své děti vyrůstat a zakládat rodiny, že společně zestárnou se svým partnerem, že si budou užívat krás života a každého nového dne. A právě taková naděje je to, co tento svět potřebuje, a právě o této naději je tento film. A nutno říci, že je to film poměrně zdařilý, o tom se netřeba přít, a tady bych ani nijak nerozebíral scénář či děj, protože scénář psal sám život. A herecké výkony asi také není třeba jakkoliv více rozebírat, všichni si odehráli to své, odehráli to dobře, a to je v tomto směru asi to hlavní. Ale tomuto filmu asi nejvíce ublížil fakt, že je jen filmem televizním, což se bohužel značně projevilo, chvílemi jsem měl co do kvality zpracování pocit, že sleduji spíše příběh z červené knihovny, nežli film o vynalezení jednoho z nejdůležitějších léků na světě. A z toho důvodu se nemohu zbavit dojmu, že jsem viděl průměrný film, kterých se ročně natočí mnoho po celém světě, a tak bohužel nehodnotím film jako nadprůměrný, musí mu stačit tři hvězdy, protože z mého pohledu prostě nevybočuje z průměru.(18.6.2010)

• Tommassi3

"Kdyby jeho výzkum podpořili a on selhal, celá společnost by mohla zbankrotovat !!" - "Proč mi nic neřekl ??" - "Znáš Dennise !! Kdyby si zlomil ruku, neřekne ti to.."(31.1.2014)

Jedna * za opravdového Dennise Slamona, jinak je film natočen nezáživně.(29.1.2014)

Ani jsem nevěděl, že takový lék existuje. Film je krásnou ukázkou toho, jak (ne)fungujou farmaceutické firmy. Ještě že existují lidé, kteří se dokážou porvat o věci, kterým věří. A zachránit tak statisíce životů.(28.10.2011)

• merigieren

Část filmu sháníme s naším vědcem peníze na vývoj léku proti rakovině, narážíme na nepochopení lidí, kterým je nějaká rakovina ukradená dokud se jich samotných nezačne týkat. Pak připutují řádově miliony a rozbíhá se povrchní představování žen s rakovinou prsu. Pocity beznaděje, naděje a úspěchy smíšené s neúspěchy. Žádná léčba není 100%. Je to takové nemastné neslané, já holt rakovinu nemám :-). Jako film odpad, jako morální poučení o problému záslužné, jenže já hodnotím film.(4.10.2009)