• Houdini

NFR 2004(29.12.2004)

Film mal grády. Je pravda že hlavne vďaka Elvisovi, ale mal. Ten svoju rolu zvládol určite výborne, ako drzý zasran, ktorému samozrejme veľmi rýchlo stúplo do hlavy. Ochutené o chvíľu vo väzení a perfektnú hudbu. Navyše sa tu nikto z ničím nesral a scény neboli zbytočne dlhé. A film pekne vykreslil ťažkú cestu ku sláve.(18.11.2015)

Pokud by ve filmu nehrál Elvis, byl by to průměrný hudební romantický film, jakých vznikla kdysi řada. Účast Elvise zvýšila divácká očekávání a v některých případech i zklamání. Podobné téma řeší kvalitní životopisný snímek Walk the Line o těžké cestě ke slávě talentovaného zpěváka Johnnyho Cashe. Dalším snímkem na stejné téma je můj oblíbený film Vězeňské blues. Pokud bych srovnávala, tak Peter Fonda si v něm o dvacet let později se stejným námětem poradil mnohem líp. I tak příjemná podívaná na mladého Elvise.(18.8.2017)

Je to muzikálový příběh o tom, kterak se z obyčejného přidavače na stavbě, který ještě ke všemu prošel kriminálem, stane hvězda showbyznysu. Vinc Everett (Presley) maká na stavbě, pak jednou při rvačce v baru zabije chlápka a dostane za to 14 měsíců za katrem. A ukáže se, že všechno zlé je pro něco dobré. Celu sdílí se spoluvězněm Hunkem, který nejen že je místním kápem, ale hrával v country kapele a brzy objeví talent, který ve Vincovi dřímá. Za mřížemi tak začne tesat surový diamant a s mladíkem se domluví, že až se oba dostanou z vězení, rozjedou velkou kariéru v showbyznysu. Vinc ale opustí nápravné zařízení dřív a s velkou pomocí sličné promotérky Peggy (Judy Tyler) se z něj takřka přes noc stane celým národem milovaná hvězda. Má to ale jeden háček: Vinc zaslepený úspěchem nevidí nic než peníze, a tak si koleduje o malér, který se dřív nebo později dostaví. Ve filmu se objevuje šest Presleyových songů, z nichž jasně nejslavnější je Jailhouse Rock. Choreografii této scény dokonce nastudoval sám Elvis.(9.1.2006)

Asi byla moje očekávání moc vysoká. Elvis je zde sice drsňák a fešák Vince, lamač srdcí a kytar, ale jinak je to celkem dost zdlouhavá nuda. Zobrazení vězeňského života a obchodů s cigaretami mě bavilo nejvíc. Pak už to byla jenom nudná omáčka obsahující pomalejší písně než jsem čekala a až moc prudké francouzské polibky.(23.12.2016)

• - Křupavá slanina, bramborová kaše a tmavá hnědá omáčka - tyto položky byly vzhledem k Elvisově nadšení pro tato jídla během natáčení filmu Vězeňský rock přidány na jídelníček proviantního skladu MGM. (ZupremaH)

• - V některých scénách se Vince Everett (Elvis Presley) musel objevit s velmi krátkými vlasy. Elvisovi nevadilo nechat se ostřhat, ale kvůli protestům fanoušků byly pro tyto účely použity dvě paruky. Byly tak kvalitní, že nikdo ani nepoznal, že se nejedná o Elvisovy skutečné vlasy. Elvis řekl: „Osobně je mi jedno, jestli mi ostříhají vlasy. Myslím, že to není zas takový rozdíl, a navíc zase dorostou.“ (ZupremaH)

• - Když Vince (Elvis Presley) a Peggy (Judy Tyler) vejdou do domu Peggyiných rodičů, je možné si na podlaze všimnout křížku, který jim ukazuje, kde mají stát. (ZupremaH)