• metal.storm
  *****

  Film mal grády. Je pravda že hlavne vďaka Elvisovi, ale mal. Ten svoju rolu zvládol určite výborne, ako drzý zasran, ktorému samozrejme veľmi rýchlo stúplo do hlavy. Ochutené o chvíľu vo väzení a perfektnú hudbu. Navyše sa tu nikto z ničím nesral a scény neboli zbytočne dlhé. A film pekne vykreslil ťažkú cestu ku sláve.(18.11.2015)

 • Skuby47
  ****

  Pokud by ve filmu nehrál Elvis, byl by to průměrný hudební romantický film, jakých vznikla kdysi řada. Účast Elvise zvýšila divácká očekávání a v některých případech i zklamání. Podobné téma řeší kvalitní životopisný snímek Walk the Line o těžké cestě ke slávě talentovaného zpěváka Johnnyho Cashe. Dalším snímkem na stejné téma je můj oblíbený film Vězeňské blues. Pokud bych srovnávala, tak Peter Fonda si v něm o dvacet let později se stejným námětem poradil mnohem líp. I tak příjemná podívaná na mladého Elvise.(18.8.2017)

 • Damiel
  ***

  Je to muzikálový příběh o tom, kterak se z obyčejného přidavače na stavbě, který ještě ke všemu prošel kriminálem, stane hvězda showbyznysu. Vinc Everett (Presley) maká na stavbě, pak jednou při rvačce v baru zabije chlápka a dostane za to 14 měsíců za katrem. A ukáže se, že všechno zlé je pro něco dobré. Celu sdílí se spoluvězněm Hunkem, který nejen že je místním kápem, ale hrával v country kapele a brzy objeví talent, který ve Vincovi dřímá. Za mřížemi tak začne tesat surový diamant a s mladíkem se domluví, že až se oba dostanou z vězení, rozjedou velkou kariéru v showbyznysu. Vinc ale opustí nápravné zařízení dřív a s velkou pomocí sličné promotérky Peggy (Judy Tyler) se z něj takřka přes noc stane celým národem milovaná hvězda. Má to ale jeden háček: Vinc zaslepený úspěchem nevidí nic než peníze, a tak si koleduje o malér, který se dřív nebo později dostaví. Ve filmu se objevuje šest Presleyových songů, z nichž jasně nejslavnější je Jailhouse Rock. Choreografii této scény dokonce nastudoval sám Elvis.(9.1.2006)

 • majka_11
  ***

  Asi byla moje očekávání moc vysoká. Elvis je zde sice drsňák a fešák Vince, lamač srdcí a kytar, ale jinak je to celkem dost zdlouhavá nuda. Zobrazení vězeňského života a obchodů s cigaretami mě bavilo nejvíc. Pak už to byla jenom nudná omáčka obsahující pomalejší písně než jsem čekala a až moc prudké francouzské polibky.(23.12.2016)

 • Houdini

  NFR 2004(29.12.2004)

 • - Elvis Presley během natáčení spolknul zubní korunku a následně musel být na jeden den hospitalizován v nemocnici Cedars of Lebanon Hospital. Fanoušci žádali nemocnici o kopii rentgenu Elvisových plic. (ZupremaH)

 • - Křupavá slanina, bramborová kaše a tmavá hnědá omáčka - tyto položky byly vzhledem k Elvisově nadšení pro tato jídla během natáčení filmu Vězeňský rock přidány na jídelníček proviantního skladu MGM. (ZupremaH)

 • - V některých scénách se Vince Everett (Elvis Presley) musel objevit s velmi krátkými vlasy. Elvisovi nevadilo nechat se ostřhat, ale kvůli protestům fanoušků byly pro tyto účely použity dvě paruky. Byly tak kvalitní, že nikdo ani nepoznal, že se nejedná o Elvisovy skutečné vlasy. Elvis řekl: „Osobně je mi jedno, jestli mi ostříhají vlasy. Myslím, že to není zas takový rozdíl, a navíc zase dorostou.“ (ZupremaH)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace