Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kasovní trhák z roku 1957, který je podle Průvodce filmem a videem (Movie&Video Guide) Leonarda Maltina nejlepším filmem Elvise Presleyho. "Král" zde hraje Vince Everetta, uvězněného za zabití v hospodské rvačce. Vince se ve vězení naučí, že je lepší mlátit do kytary, než do zákazníků v baru a po podmínečném propuštění se vydá strastiplnou cestou za úspěchem v oblasti hudby a filmu. Příběh je doplněn šesti Presleyho písněmi od Jerryho Liebera a Mika Stollera, mezi něž patří Treat Me Nice, I Wanna Be Free a dynamická titulní melodie, která byla Presleyho nejoblíbenější filmovou písní. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Damiel 

všechny recenze uživatele

Je to muzikálový příběh o tom, kterak se z obyčejného přidavače na stavbě, který ještě ke všemu prošel kriminálem, stane hvězda showbyznysu. Vinc Everett (Presley) maká na stavbě, pak jednou při rvačce v baru zabije chlápka a dostane za to 14 měsíců za katrem. A ukáže se, že všechno zlé je pro něco dobré. Celu sdílí se spoluvězněm Hunkem, který nejen že je místním kápem, ale hrával v country kapele a brzy objeví talent, který ve Vincovi dřímá. Za mřížemi tak začne tesat surový diamant a s mladíkem se domluví, že až se oba dostanou z vězení, rozjedou velkou kariéru v showbyznysu. Vinc ale opustí nápravné zařízení dřív a s velkou pomocí sličné promotérky Peggy (Judy Tyler) se z něj takřka přes noc stane celým národem milovaná hvězda. Má to ale jeden háček: Vinc zaslepený úspěchem nevidí nic než peníze, a tak si koleduje o malér, který se dřív nebo později dostaví. Ve filmu se objevuje šest Presleyových songů, z nichž jasně nejslavnější je Jailhouse Rock. Choreografii této scény dokonce nastudoval sám Elvis. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Příjemný malý film s víceméně autobiografickým příběhem o vzestupu jednoho zpěváka. Elvis hraje víceméně sám sebe, dobře se na to kouká, je to něco mezi dramatem a muzikálovou komedií a rychle to uteče. Bohužel hlavní hrdina je arogantní buran a je jím skoro až do konce filmu, což mě zážitek trošku sráží. Písničky jsou ale fajn, včetně titulní Jailhouse Rock. A tady podruhé (po Love Me Tender) akademici zaspali, subjektivně i objektivně (dle této stránky https://tsort.info/music/yr1957.htm) největší hit roku 1957, navíc snad s úžasným "videoklipem" a nepřišla ani nominace na Oskara. ()

Reklama

honza.g 

všechny recenze uživatele

Jádrem jsou ty písničky, kdo Elvise nemusí, tak moc důvodů ke shlédnutí nemá. Příběh o tom, jak sláva, i když zasloužená a odpracovaná, může stoupnout do hlavy, není ničím pozoruhodný a Konec je prostě holywoodský. Navíc našinec neznalý amerického podnikatelského prostředí se kapku ztrácí v detailech kolem smluv, podílů, odkupů a odstupných. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Tak jsem konečně viděl Elvise ve filmu,jak hraje a bylo to....jak je to slovo? Otřesné. Z hrůzou jsem zjistil,že člověk,kterého si vážím jako hudebníka,neumí vůbec hrát a jeho unylý výkon mě téměř uspal. Kdykoli byl s ním ve scéně jakýkoli profesionální herec,ten rozdíl byl až bolestný a díky tomu,vypadal každý (byť sebeprůměrnější) vedle něj,jako postava za Shakespeara. Díky tomu jsem si pak neužiil ani ta hudební čísla,neb jsem to měl pokažené kvůli jeho brilantnímu hraní. A Judy Tyler taky žádná sláva. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Pokud by ve filmu nehrál Elvis, byl by to průměrný hudební romantický film, jakých vznikla kdysi řada. Účast Elvise zvýšila divácká očekávání a v některých případech i zklamání. Podobné téma řeší kvalitní životopisný snímek Walk the Line o těžké cestě ke slávě talentovaného zpěváka Johnnyho Cashe. Dalším snímkem na stejné téma je můj oblíbený film Vězeňské blues. Pokud bych srovnávala, tak Peter Fonda si v něm o dvacet let později se stejným námětem poradil mnohem líp. I tak příjemná podívaná na mladého Elvise. ()

Galerie (209)

Zajímavosti (7)

  • Chyba: Vince (Elvis Presley) nemá po operaci na krku žádné stopy po tracheotomii. (ČSFD)
  • Před tím, než se autoři definitivně rozhodli pro příjmení Everett u jména postavy, kterou hrál Elvis Presley,  mohl se také jmenovat: Vince Delwyn, Vince Jackwood či Vince Ledway. (ČSFD)
  • V některých scénách se Vince Everett (Elvis Presley) musel objevit s velmi krátkými vlasy. Elvisovi nevadilo nechat se ostřhat, ale kvůli protestům fanoušků byly pro tyto účely použity dvě paruky. Byly tak kvalitní, že nikdo ani nepoznal, že se nejedná o Elvisovy skutečné vlasy. Elvis řekl: „Osobně je mi jedno, jestli mi ostříhají vlasy. Myslím, že to není zas takový rozdíl, a navíc zase dorostou.“ (ČSFD)

Reklama

Reklama