Vron

Pixarovský průměr, který příliš nestojí za řeč a je darmo ho srovnávat s původními Příšerkami s.r.o. - nedostatečné využití potenciálu monstrozity ve své absolutní variabilitě, téma okřídlené a kolikrát omílané, prostě nevyužitý prequel a tak. Těšil jsem se na tenhle film jak malej puberťák, ale moje očekávání příliš naplněno nebylo. Konec sice trochu neočekávaný, ale ve výsledku zanikající a vyšeptaný. Další zklamání. Netvrdím, že šlo o propadák, ale už dlouho jsem nezažil to pravý pixarovský nadšení. A tedy podobně jako u předfilmečku k Monsters University - dvě hvězdy jsou spíš osobní, ač němý protest proti úpadku Pixaru, který je, jak pořád doufám, jenom zdáním nebo chvilkovým škobrtnutím... škobrtáním. Snad u Pixaru neklesnou úplně na úroveň DreamWorks. ()

iKosser

Je to sice svěží, ale takové až moc sterilní a strojené. U jedničky jsem ani na chvíli nepochyboval, seděl vražený do sedačky a užíval si každou minutu. Tady...to tak není. Žádný dějový zvrat hlavně. V tom byly pixarovky přece vždycky nejlepší, zajetý příběh se najednou ubral někam docela jinam (Monsters inc, Toy story, Nemo, ...). V posledních letech se hraje hodně na jistotu a nejsem si jistý, jestli to pixaru(disney) vychází. U mě mu to prostě nevyjde. Nemůžu ani brát v potaz krásné animace a celkový vizuál, protože v tom byl a bude pixar vždycky jednička a přes to nejede vlak. Ale příběhově je to strašně low a příběh je přece to hlavní..Vtipy jsou zde jen situační než hláškové, jasný, animáci jsou přece jen pro děti, že??(posraný disney) :( Jsem fakt zklamaný, že zrovna pixar mě zklamal. ()

Kozy9

K pokračovaniu Monsters Inc som pristupoval skepticky. Moje predsudky boli postupne zmierňované skutočnosťou, že ide o príbehový prequel nie sequel. Všetky pochynosti sa však rozplynuli po pár minútach, pretože University ma stiahlo do detských čias (tak ako pri Toy Story 3) a znova som sa vžil do sveta príšeriek. Nové príšerky sú farebnejšie a o niečo zábavnejšie ako jednotka, no držia si tú istú úroveň. Neprinášajú nič nové do žánru, ale to vlastne ani nemusia, pretože sú sami o sebe na dosť vysokej úrovni. Ani chvíľu som sa nenudil, pociťoval som príjemnú nostalgiu a celý film som si užil. Pixar znovu dokázal, že je pán animákov a nechal vo mne úžasný pocit. Dobre odvedená práca: 90%. ()

RAFT

tak tohle je pro mě animák roku . po rebelce a nudných autách 2 tu máme další pokračování příšerek. Sulley a mike wazowski nezklamali. za mě 95% ()

Bezmenny

Nech to para tlačí..samozrejme, už to nebolo také super ako prvý diel, ale boli tam mnohé vtipné momenty. Plus veľmi oceňujem záver... ()

Maniik88

Tak už aj Pixaru dochádzajú nápady, tak ako je to u Apple. Žeby sú bez Jobsa takí stratení? Nuž tvorcovia stavili na staré známe tváre a nechceli moc riskovať fail. Graficky Pixarovsky dokonalé a krásne. Príbeh taký otrepanejší, skorej pre deti. A keďže sme videli Monsters a.s., vedeli sme hneď na začiatku, kto sa skamaráti a kto nie. Príbeh bol ale svižný a nenudil, pobavili sme sa a to je hlavné. Ale u mňa jedna z tých najslabších pixaroviek. ()

sWONDER

Príšerky som si obľúbil už, pred 12timi rokmi a toto stretnutie nedopadlo inak. Darmo Pixar to naozaj vie. Príbeh je pripestrý, nápaditý a úplne si ma podmanil. Humor nenútený, k tomu štipka dobrej morálky, ale nie priveľa a netradične "iný" koniec. Ja som nadmieru spokojný. 80%. ()

Zombiepod

Síce menšia bomba ako pôvodné Príšerky, ako prequel k jednej z najlepších rozprávok, aké Pixar doteraz ponúkol, stále jednotka. Známe aj nové postavičky sa konečne vrátili v tom najlepšom, a je iróniou, že animák určený predovšetkým detskému publiku obsahuje toľko gagov, hlášok a vsuviek, ktoré ocenia najmä dospelí diváci. Skvelý film na zlepšenie nálady, pretože úprimne rozosmeje a svojim príbehom poteší. /80%/ ()

dj_kure

Víte co to je? Americká romantická teen komedie v dokonalym animovanym provedení by Pixar. Proč teda 3*? Protože občas prostě dávam tři i těm omletejm romantickejm komediím. Byla to sranda... Místama, animace skvělá, ale thats it.... ()

TSZ

Nenene, první příšerky považuji za jeden z nejlepších animáků (ne-li úplně nejlepší), ale tohle mě nebavilo. Dokonce i na animák je to dost předvídatelné, navíc z prostředí vysoké školy se dalo určitě vytěžit mnohem více vtipů. ()

hamir0

S výjimkou povedené dvouminutové scény při strašení dospěláků plné hororových klišé nenabízí Monsters University nic extra záživného. Je to ale pořád Pixar, a ten horší než průměrné filmy nedělá. ()

Nufa

Vzhledem k tomu, že jde o animák z dílny Pixar, čekal jsem něco mnohem lepšího. Opět se potvrdil trend posledních let, když nevíš, co točit, natoč pokračování úspěšného filmu. Neprve Auta 2, tentokrát tohle. Naštěstí mi náladu spravily občasné vtipné momenty, jen ten příběh opravdu trochu kolísal. Film se snažil dávat jednu zápletku za druhou, až jich bylo příliš. Za mě tedy průměr, ačkoliv děti si tento film určitě zamilují. Je totiž evidentě vidět, že je točen výhradně pro ně. ()

snek49

S Pixarem to jde v posledních letech od desíti k pěti. Jejich poslední opravdu kvalitní film byl „Vzhůru do oblak“ a to už je 4 roky pryč. Univerzita nenabízí nic nového, nic originálního a je to zkrátka obyčejný animák, s obyčejným příběhem, který zvládne většina ostatních studií. Prim tady hraje animace, která je opět perfektní a slušná dávka humorných scén a postaviček všech možných patvarů. Toť vše. Chtělo by to přestat dělat sequely a jet na vlně originality, která byla nastavená na začátku. Jenže to je těžké, když beru v potaz, že Hollywood remakuje vše možné pořád dokola… Holt nových nápadů bývá jako šafránu i u takových „kapacit“… ()

goodnic

Film pro mě zachránila část odehrávající se v lidském světě, která je sice extrémně krátká, ale i tak je nejlepší. Podíval jsem se na něj jen z toho důvodu, že mám hrozně rád původní film. Bohužel jsem dostal skoro přesně to, co jsem očekával a při sledování jsem se cítil spíš trapně či znuděně než pobaveně, nebo alespoň nostalgicky naladěn. Měli radši udělat sequel, školní léta ve mě nevyvolávají zrovna nejpříjemnější pocity. ()

Basso

Už jednotka ma strašne zaujala, a preto som sa tešil na zobrazenie toho, ako to všetko vôbec začalo a hlavne aký na to bude mať vplyv nový režisér. Ten ponechal originalitu predchádzajúceho dielu a pridal niečo nové. Najviac sa mi na "animáčoch" páči ako zobrazujú život a nakoniec prihodia nejaké poučenie. Tu bolo nádherne odzrkadlené ako je človek raz hore a raz dole, ale aj to, ako niektoré činy, ktoré myslíme dobre môžu narobiť viac škody ako úžitku. ()

papadoce

Sprvu to so mnou nerobilo nič, skôr mi vadilo, že umelo vytvorili príbeh, aby mohla byť natočená dvojka...........áááále potom prišli na scénu členovia Ozma Kapa a ja som sa začal veľmi dobre baviť. Pre slabší rozbeh dávam 4 poctivé hviezdy. ()

TommyDiamond

Do tohoto kousku jsem se musel doslova nutit. Pokračovaní úspěšného animáku muže být taky velké zklamání…. Ovšem to neplatí pro Univerzitu pro příšerky. Společně s Croodsovými jsou příšerky zatím tím nejlepším co může animovaný svět v roce '13 nabídnout.... Skvělý příběh a plno vtipných momentů předčili bez větších problémů díl první..... ()

Shredder

Kvalita pixaroviek za posledne roky znacne upada. Problem s prequelmi, ktore priamo navazuju na povodne diela je ten, ze su obligatne predvidatelne. Pripojte k tomu osarpany koncept - tim loserov sa meni na vitazov s pomocou silnej osobnosti, zasadeny do univerzitneho prostredia a mate Monsters University. Film, ktory je sice kvalitne spracovany, ale skrz-naskrz neoriginalny, bude vzdy iba solidny priemer. ()

Misulka93

Dlouho jsem váhala, jestli dát 4 nebo 5 hvězd. A dodnes nevím, jestli se mi více líbil první nebo druhý díl. Jak řekl můj přítel - nemám rád prekvely. S tímto jeho názorem, v tomto případě nelze, než souhlasit. Bohužel je jasné, kdo se s kým spřátelí, kdo s kým bude nakonec bojovat, a kam všechny postavy, cesty z univerzity zavedou. To ale nic nemění na parádní podívané, u které se člověk může skvěle uvolnit a vychutnávat animovanou atmosféru:) ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013