Dennis Peck má svůj způsob, jak obejít zákon. Umí vyprat špinavé peníze, provést podvod i nastražit ošklivou past. Za správnou cenu umí dokonce zaranžovat i vraždu. “Věřte mi“, říká, “jsem policajt“. Richard Gere jako Peck a Andy Garcia jako Raymond Avilla, vyšetřovatel odhodlaný dostat Pecka před soud, hrají v tomto dějem nabitém policejním thrilleru. Peck se nehodlá vzdát bez boje. Vychytralý, chladnokrevný manipulátor má v úmyslu vzít sebou Avillovu kariéru, jeho manželství i zdravý rozum. To vše ve filmu Vnitřní záležitosti. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Skip

Richard Gere v jedné (myslím, že jediné) záporné roli podal dost přesvědčivý výkon, stejně jako Andy Garcia v roli jeho protivníka. Vnitřní záležitosti nejsou bůhví jak skvěklý film, ale rozhodně nepatří k těm špatným nebo nudným. Zdá se mi, jako by bylo nakročeno k něčemu velkému, ale pak komusi došel dech a všechno to zůstalo jen rozpačitě stát na půli cesty, což je rozhodně škoda. ()

Topco

Neprávom zabudnutá vecička. Richard Gere (netradične obsadený) vs. Andy Garcia (našťastie neprehráva rolu z 8 Million Ways to Die). Noiristom sa môže páčiť: téma "bad cop" a pekné nasvietenie tvárí v závere. PS: keďže podobné žánrovky z prelomu 80/90´s zvyknem podhodnocovať, tento raz trošku pridám. ()

Juto

Téma (policajná korupcia) je banálna, ale mimoriadnu hodnotu a váhu získava atmosférickým smerom a najmä mohutným výkonom Richarda Gerea v jeho najatypickejšej úlohe (a pokiaľ viem, jeho jedinej skutočne zápornej osobe). 7/10 ()

Radiq

Klasickej thriller 90. let. Kdysi kdosi vychvaloval Gerea, jak skvěle tu postavu zahrál, ale nebyl teda nic moc. Příběhově nemá co překvapit, akorát ta jeho posedlost sexem. Dost nuda. ()

JohnSmith

Jediné pozitivum je obsazení Gerea v záporné roli. Jinak je to celé mdlé a točí se to v začarovaném kruhu. Poldové z inspekce naprosto bezzubí a Garcia nevýrazný. ()

mkubalikova

Richard Gere je neskutečně odporný v roli zkorumpovaného policisty a Andy Garcia úplně skvělý jako jeho rovnocenný protivník. 60% ()

PALINO

No pekne Richarde! Tak takúto sviňu si ešte nehral. Ale práve tento fakt predstavuje pre film najzaújimavejšiu zložku. R. Gereovi zdatne sekunduje A. Garcia a spolu predstavujú najvážnejší dôvod, prečo sa oplatí si film pozrieť. Príbehovo sa film trošku podobá na Training Day (dobrý policajt, zlý policajt), atmosféru si buduje postupne a v závere nechýba núdza o napätie... ()

Han22

Slibně se rozjíždějící thriler z atraktivního prostředí vnitřních záležitostí. Bohužel režisér si zaprvé usmyslel, že kromě thrileru z toho udělá ještě šílené melodrama o manželství, nevěře, podezřívání, dětech a film se díky tomu hrozně táhne. A zadruhé udělal hrozný omyl když obsadil Gera do role záporáka. Gere se hodí na romantické hrdiny, ne na hnusné záporáky a tohle prostě neuhraje. Když přidám nulové napětí a nijaký příběh, vychází mi docala podprůměrný thriler. ()

bruceman7

Standardní krimi, nevšední je snad role Gereho. Nepamatuju, že by někde hrál záporáka. Garcia je dost dobrej sekáč. 6/10 ()

Hopper

Ľahko nadpriemerný thriller zo začiatku 90-tych rokov, s Gerem ako záporákom, IMHO nie veľmi presvedčivým a Garciom, ktorý tiež už podal aj lepšie výkony. Okrem nich už len defilé relatívne neznámych tvárí. ()

Haymar

Tyhle "korupční thrillery" o šmejdech z (převážně) řad zástupců zákona mě hodně baví. Internal affairs je sice sám o sobě stěží průměrnej kousek (slabá režie, chabě rozvedené charaktery postav, nulová atmosféra - přitom potenciál jako prase)... ovšem obsazení ústředního dua - Denise Pecka a Raye Avilly bylo trefou do černýho! Richard Gere je tak slizkej a zkurvenej šmejd, že to víc už snad ani nejde a že z něj člověku až naskakuje husina (od Pretty Woman, která má mimochodem stejný rok vzniku to je sakra skok - a fakt mě panáček překvapil!). Andy Garcia (ač ho vůbec nemusim) je pravej opak svého protihráče, ale kolem a kolem je to teda taky pěknej rapl! Oba táhnou jednoznačně celej film a každý si plným právem zaslouží svou vlastní hvězdičku* ()

Movie Gourmet

Velmi velmi přehnaný film to ano, ale také zároveň velmi velmi napínavý a dobře natočený. Výborný herecký výkon Richarda Gere(a), Andy Garcia(i), Williama Baldwina a půvabné a sexy Nancy Travis. Obsadíme-li herce, kterého známe z romantických komedií a z rolí "klaďasů" do role záporáka, tak pokud je vynikajícím hercem, tak mohou vzniknout filmy jako Training Day a nebo právě recenzované Vnitřní záležitosti. Gere zahrál neuvěřitelně přesvědčivě neuvěřitelně zkorumpovaného "fízlovského" hajzla. Jeho bravurnímu výkonu ale takké dost napomáhá i jeho opravdu skvělý český dabing. Bravo Richarde, bravo! Verdikt: 4-5* a 85-90 %. ()

helloween93

I přes dobře vyhlížející obsazení to nedopadlo tak skvěle, jak jsem čekal. Na vině je scénář a trochu celková stopáž, která mohla být kratší. Jinak poctivý thriller o zkorumpovaných policistech. Richarda Gera mám rád, ale tady hraje fakt ultra hajzla. ()

BOURQUE

Jednoduchý príbeh o policajta, ktorý prešiel na temnú stranu života. Najväčším prekvapením je tu asi záporná postava v podaní R. Gera. Celému však chýba dynamika. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Stefan_M

Richard Gere je hajzel, Andy Garcia statne sekunduje. Aj ta hudba na konci. Pripomina Far Cry? Koniec filmu akosi nevysiel, alebo az baaaars realne vysiel. Vela nechyba do 4*. ()