Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Dextwer

Velmi silný snímek, v průběhu kterého jsem měl pocit, že se mě zmocňuje těžký poopiční stav místo Nicolase Cage a byl jsem rád, že jsem se na tenhle film nedíval po nějaké divoké párty, kdyby mi bylo velmi zle. Snímek je dobrým varováním pro všechny lidi, kteří mají problémy či slabost pro alkohol. I přes všechny chvály kritiků, já se držím při zemi a zařadil bych tento snímek spíše do podprůměru. Výše bych hodnotil jen příběh.▐ Zajímavosti: * Nicolas Cage se na roli alkoholika Bena Sandersona připravoval v Irsku, kde se 14 dní opíjel a nechal se při tom točit na kameru. Skvěle ztvárněná role mu nakonec vynesla Oscara 1995 za nejlepšího herce v hlavní roli * Elisabeth Shue se připravovala tím, že se spřátelila s několika prostitutkami přímo na striptýzu v Las Vegas.▐ Moje hodnocení: 55% ()

Beda

Chlast (opravdu extrémní množství chlastu), deprese, beznaděj a životní role Nicolase Cage, kterého při plnění posledního cíle, jenž si vytyčil, nedokáže nic zastavit. ()

NeMiQ

Balada dvoch trosiek, ktorým taký život vyhovuje. Nikolas zahral výborne alkoholika aj keď podľa mňa až príliš; zveličene. Z sountracku mi bolo miestami divne od žalúdka. Nejak som neostal z toho jeho hereckého výkonu unesený, ktorý tu tak všetci ospevujú. Nuž, Niko nie je môj šialko kávy. ()

prochy95

Naprosto skvělý herecký výkon Nicolase Cage a Elisabeth Shue. Jinak však měl podle mě film první půlhodinu velmi pomalý rozjezd a naopak zbytek filmu dle mého názoru probíhal tak rychle, že bych byl radši, kdyby trochu zvolnili. Dále bych čekal, že Sera bude chtít Bena opravdu nějak vyléčit, ale ona mu za celou dobu filmu nabídla doktora jenom jednou, čímž dle mého názoru film ztrácel nějakou hlubší zápletku, kterou mohl skvěle využít. Poslední připomínkou je to, že i když jsem řekl, že průběh filmu byl dost rychlý, tak si myslím, že scéna se znásilněním Sery tam byla navíc a vůbec se mi tam nijak nehodila, protože by určitě Bena hledala i bez této hrozné zkušenosti. ()

Karlos8

Alkoholičtější film snad ani neexistuje. Pokud máte představy o závislosti jakékoli, tento snímek je pravděpodobně překoná se vší úctou a parádou. Nezapomenutelná je zde scéna při řízení automobilu s flaškou v ruce a kolem jedoucím policistou na motorce. Nicolas Cage se opilecké role zhostil jako zkušený alkoholik, a tak není divu, že si odnesl ocenění nejvyšší. ()

nash

Životní role Nicolase Cage, ve filmu doslova exceluje v roli alkoholika, který po tom co ho opustí žena s dítětem a propustí ho z práce, odjíždí do Las Vegas, aby se tam uchlastal k smrti. Paradoxně tam potká svou životní lásku, v podobě krásné prostitutky. Láska ho ale zachránit nedokáže. Netypický,extrémně depresivní film, který mě pořád zůstává v paměti. ()

Doctord

Tak tohle je pro mne FILM n.1!!!! Šel jsem s dosti velkou depresí do videopůjčovny,že si půjčím nějakou slaďárnu, jediný film v sekci Romance měli toto.... Po návratu domů,kdy jsem se stavil koupit nějaký alkohol jsem si pustil první scénu, co k tomu dodat:-) V tomhle filmu jsem se natolik shléhnul,až to nebylo hezké....já tento film miluji, ať už kvůli dokonalému Nicolasovi Cageovi ...neuvěřitelný... nezapomenutelnému sountracku,kterému védodí do té doby pro mne nevýrazný Sting. Těch scén,který jsou jako vystřižené z mého života tam je spousta...ale jedna je fakt dokonalá: Nikdy, nikdy mne nesmíš nutit přesta pít!!.....Úžasná podíváná....lidem v depresi vřele nedoporučuji:-) SBOHEm:( ()

gu-staff

Celý film táhne ústřední dvojice a soundtrack. Cage hraje opravdu velmi naturalisticky, jako by cel film chĺastal doopravdy. a Elisabeth je prostě k sežrání. Vadila mi vedlejší postava Jurije - ta byla velmi kostrbatá a hloupě zahraná. Po tomhle filmu se můj odpor k alkoholu (hlavně tvrdému) dost prohloubil. Cage si Oscara plně zasloužil, škoda, že poslední dobou točí samou vatu, v které hraje převážně stejným mdlým způsobem. ()

Rozbik

Výborné psychologické drama. Příběh stojí jen na dvou jeho hlavních protagonistech, Las Vegas je pouze sugestivní barevná kulisa v pozadí. Oba mají za sebou svou temnou historii, kterou se nám režisér rozhodne více či méně poodhalit různými flashbacky nebo až snovými sekvencemi. Jeden z nich se ovšem rozhodne řešit je svou smrtí a to velmi netradiční; totiž upít se vesele k smrti. Výborný herecký výkon Nicolase Cage Coppoly i Elisabeth Shue. Film vás protáhne všemi možnými rovinami zoufalství, samoty a smutku. Přesto se v něm skrývá i naděje a vřelost. Jediné, co by možná mohlo být na škodu, je nezodpovězená otázka proč vlastně? Mě osobně tahle otevřená příběhová linie nevadila..Každý si musí utvořit vlastní názor. Za mě jasných 5 hvězd. ()

Avignon

Pro mne nejlepší film s N.Cagem - hercem, který v posledních zhruba deseti letech hraje převážně ve slabých filmech. ()

Buraking

Zajímavě provedený snímek. Do posledního okamžiku jsem váhal, jestli mám tomuto filmu dát pět či čtyři hvězdy. Bezesporu kvalitně natočený život muže, který se rozhodl skončit se svým životem pomocí alkoholové kůry v Las Vegas. Ke zpestření alkoholového pobytu se v Las Vegas zamiloval do prostitutky, která mu je bezvýznamnou oporou až do samostatného "konce"........ A rozhodně ještě nesmím zapomenout zmínit skvělou hudbu, která se ve fimu objevila... ()

Fosgo

Filmová studie "blyštivé bezmoci žití" v příběhu dvou osamělých antihrdinů (Bena a Sery - Nicolas Cage a Elisabeth Shue v nádherných rolích a perfektních hereckých výkonech) v kulisách města Las Vegas. Ze světa lze odejít mnoha způsoby - jedím z nich je upít se ke smrti. Pít zběsile a nekompromisně je sebevražednou možností pozvolnou, v případě Bena trvající několik málo týdnů …Jen prostitutka Sera se snaží zvrátit Benovo osudové rozhodnutí, zabránit jeho alkoholickému propadu do místa, odkud už není návratu. „Jsi můj anděl, potřebuji tě“ slyšíme … Odkazů k minulosti, k důvodům sebezničujícího pití je jen minimálně, probleskují jen náznakem. Samo město asi nebylo vybráno náhodně, v barech a hernách Las Vegas , symbolickém i praktickém místě rychlého nabytí i ještě rychlejšího pozbytí peněz je život vystaven osudovým lákadlům i zvratům. Kamera kombinuje celkové pohledy s detaily, mumraj města i pitky v hospodách s intimnějšími polohami milostných vzplanutí i sebedestruktivního pití. A Ben chlastá prakticky všude – ve sprše, v posteli.... Příznačné jsou scény pití na dně napuštěného bazénu či při milostném aktu. Zvláštní je láska lidí, u kterých naděje k životu již skončila nebo pozvolna vyprchává, podivné jsou důvody odchodu ze života. Silný film s depresivním vyzněním. Na pití se asi opravdu nedám. ()

Dream Dealer

Každoročně se spousta lidí neplánovaně uchlastá, a to Nicolas Cage nemůže vydržet a tak se rozhodne uchlastat plánovitě. (kecám - Ve skutečnosti se chce zabít kůli ženě nebo co) Je to jedno Film má prostě skvělou pomalu uchlastávající atmosféru, která člověka ukolíbá do delíria... Jo a ještě je tam kurva ()

mr.sulas

Pere se to ve mně.Chvilkama jsem se maličko nudil,ale a čekal na to až bude konec,ale zase přišly chvíle,kdy se mi téměř zastavil dech....až tak mi ho některé scény braly.Nakonec za tu nevšednost a výbornou hudbu hodnotím na plno!!Výkon Cage a Shue netřeba komentovat,to je neoddiskutovatelné umění. ()

FandaF

Nicolas Cage tady hraje ožralu tak dobře, že už v půlce filmu mu přejete, ať se mu něco stane a skončí otravovat... Herecky rozhodně nezůstává pozadu krásná Elisabeth Shue. Zajímavé dílko, ale podle místního hodnocení jsem čekal něco víc. Ty 4* jsou velmi slabé... ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007