Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

LuccinyFilmy

Tvůrci filmu si asi řekli, Hm, co bychom tak mohli natočit, že to bude fakt hnusný, šokující a ještě to nikdy nikdo neudělal? A vlastně se jim to povedlo, i když ve výsledku je to celkem nuda. ()

RomeroIsGod

No tak tohle byla moc hezká prasárna. Atmo výborná - pár mladejch na privátu u švihlýho německýho chirurga, kterej má krásnej obří dům, malej operační sál ve sklepě a jeden extra zvrhlej nápad. Dieter hraje výborně, správnej psychopat, kterej ví co chce - stonožku. Žádná hardcore scéna se nekoná, nikdy nám kamera neukáže, jak to celé vlastně ve stonožce probíhá (:-D) a to je dobře. Vono je to už takhle nechutný dost. 75% ()

wampire23

Milujem horory. Milujem všetky úchylnosti, extrémy a kontroverznosti. Ale tu sa okrem nápadu s ľudskou stonožkou nenachádza naozaj nič, čo by stálo za zmienku. 1* je naozaj len za námet, ktorý by ani v mojej chorej hlave nevznikol. Podobne kontroverzný Srpski film vo mne zanechal omnoho viac. mal oveľa dusnejšiu atmosféru a hlavne mal väčšiu ,,výpovednú hodnotu", ak sa to takto pri takýchto filmoch vôbec môže nazvať. Veľa som pred zhliadnutím o filme počul, ale najšokujúcejší film všetkých čias ani náhodou. ()

Illy

Respekt hercům. Jde o to že vám Mengele přišije k hubám prdele. Velmi bizarní a výjimečně estetický film, který stojí za pozornost. Doporučuji k romantickému večeru. I když bude váš poslední. ()

Stanley619

Nechutný německý prase dělá nechutný věci. Film je hrozná sračka, nic nestojí za zmínku, ale čekal jsem to mnohem víc nechutný. 24% ()

Pawlisman

Neskutečná nízkonákladová ptákovina. Ani strašidelný to neni. Nelogičnost za nelogičností. Jedna hvězda za nápad. 2/10 ()

Johny303

Musím uznat, že tohle už bylo docela silný kafe a to nejsem žádná citlivka, spíš naopak. :-)) Ale je fakt, že přesně tohle jsem od toho očekával, když jsem si film pouštěl. Co od toho čekali Ti, co zde hodnotí odpadem, to tedy vážně nevím... Jinak, Dieter Laser byl rozhodně tím nejpřesvědčivějším a nejperverznějším úchylným psycho magorem, jakého jsem kdy v nějakém filmu viděl, ta šílenost z něj sršela, jak radiace ze čtvrtého černobylského reaktoru... ()

Antaeus

Nikoho normálneho takéto niečo napadnúť nemohlo. Búcham 4* a snažím sa presviedčať okolie, že napriek tomu nie som úchylák :) ()

arcticsky

Extra vtipné a dobře zpracované téma, kdy se úchylák s vizáží a mimikou Fantomase bez masky snaží spojit tři lidi tak aby první vylučoval až do třetího přes prostřední článek...bezvadně jsem se pobavil. Hlavně názorná přednáška ústředního magora mne rozesmála svou neotřelostí.. Rád si seženu i dvojku. ()

Ad4mson

Nechutnost první třídy, nicméně Sixovi se nedá upřít smysl pro atmosféru. Na horory přeci koukáme proto, abychom si trochu pocuchali a napnuli nervy. A to se tady povedlo. Stupidní chování postav již beru jako žánrový folklór a snad se ani nesluší nad ním pozastavovat. ()

mateas.matt

Svetoznamy „chirurg” ktery jako jeden z mala casti z tela nebere, ale naopak pridava. A to zrovna ne v malem meritku. Netreba poukazovat na obcasnou nesmyslnost, ale co mi hlava nebere - bud onen doktor pocital s tim, ze mu postupne clanky zdechnou na nedostatek jidla a nebo nebyl az zas tak „z oboru”, pokud si myslel, ze by to mohlo nejak dele fungovat. A nakonec, dosti me mrzi, ze nevysvetlil proc se mu nehodil kamionak. ()

poet

Niečo pre okraj okrajoveho publika... Dat tomuto viac ako tri hviezdy tak začnem uvažovať či nepotrebujem vyhladať psychiatra :DD ()

Teringer

Nechutný. Zbytečný. Prázdný. Naštěstí, film ve mně nezanechal žádnou stopu, hned po zhlédnutí jsem měla pocit, jako bych vlastně nic neviděla. V podstatě by mi stačilo se podívat jen na trailer, film se kromě délky ničím moc neliší. Nejsem schopná dát filmu ale nějaké hodnocení, protože to prostě nejde. ()

dee.n

Režisér a zároveň osoba, které se v hlavě zrodil ten "skvělý" nápad na Lidskou stonožku může někomu připadat jako génius, mě spíš přijde jako totální úchyl a magor :D. Film je naprosto nechutný, až jsem si musela chvílema zakrývat oči, například u scény s vytrháváním zubů, ale tam jsem si měla spíš zakrýt i uši, protože ten zvuk byl snad ještě horší. Chvílemi mi film přišel fakt brutálně k smíchu (okamžik kdy se doktor raduje nad stonožkou a brečí dojetím a "stonožka" brečí žalem, nebo pomník od "trojpsa"). Nechyběly ani nudné pasáže - na začátku mi přišlo, že se jedná snad o céčkový film a výkony hereček byly naprosto amatérské, nicméně řev a přišití k análnímu otvoru jiné osoby, tak pro ten se asi narodily a pak se to zlepšilo :D. Naháněčka po baráku byla taky vcelku nudná a s opravdu "překvapivým" rozuzlením, když se borka rozhodne tahat pryč svou omámenou kámošku, která váží asi stejně jako ona. Sečteno podtrženo 20%, někdy člověk prostě musí vidět takový film, aby ocenil jiné. ()

M1k9

Bruuutal. Dlouho jsem necítil takovou úzkost při sledování filmu. V úvodu z poměrně povedené thrillerové atmosféry, později z nechutné zápletky a nakonec z chování německých policajtů. Co dodat, snad jen, že to není pro každého... 6.5/10 ()

MIMI.kry odpad!

Neříkám, že se mě to emočně nedotklo, vlastně jsem z filmu měla pořádnou depku. Hodně jsem o filmu slyšela a oddalovala shlédnutí, no a dnes, u všech rohatejch, co mi to napadlo, jsem šla konečně do toho. Je to úchylná, poměrně nelogická a originální podívaná, je to brutální, je to nepříjemně působivé, asi na film nikdy úplně nezapomenu. Nic navíc mi to ovšem nedalo. Příběh je prostý a pocit z něho nepříjemný. Nacistickej vychýlenec sešije tři lidi k sobě a pak příjdou dva policisti k tomuto krajně podezřelému exotovi a hádejte, jak to s nimi skončí. Doktora nenapadne, že bude policisty u něho někdo hledat, jen si tak zvráceně zasní o rozšíření stonožky o dva sešité statné poliše, pak je tam fakt jedno naprosto úžasně nečekaný překvápko a následují titulky. Co mi to mělo dát, netuším, možná to potěší alespoň ty, co se rádi podívají na potrápení druhých. ()

bozka10

No tak nijak majstrovské dielo to neni,ale Dieter skvelý chirurg je totálne demonicky fainšmeker.Film zrejme nebude pre každého,ale rejžo je spokojný a bola to celkom fain hnusárna. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013