V zimě roku 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni, vedení temným princem Naberiem, se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili k zničení celého lidstva. Proti démonům stojí chrliči v čele s královnou Leonore, kteří se snaží Adama ochránit za jakoukoliv cenu. Jak si Adam začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa, musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá... (A-Company CZ)

KoRner

Remake Underworldu s prímesou Van Helsinga? Prečo nie! Ale prečo je tu každá postava absolútne neživá a dvaja najväčší borci na oboch stranách zomrú tou najtrápnejšou smrťou, aká sa dala vymyslieť? V každej správnej fantasy by sa mal človek cítiť ako doma a prostredie by malo mu byť blízke, ale ešte aj Pokémon svet je premyslenejší ako tento... Aspoň, že soundtrack bol dobrý. ()

Han22

No není nad to vědět, do čeho člověk jde. Většina hodnotitelé asi čekala nějaké historické drama o nešťastném monstru, já čekal jsem něco jako Underwold, Blade nebo Resident Evil a jsem spokojen. Já Frankenstein je béčkový nářez bez scénáře, hereckých výkonů nebo většího smyslu (kde jsou všichni lidi?). Ale vůbec mi to nevadí, protože si po papuli dávají andělé (ehm chrliči) a démoni. Je to plné bojových umění, opravdu super efektů (masky i ohnivé/světelné efekty smrti) a řízné akce a jako nářezový výplach mozku k pivku výborné. ()

Loki_Six

"I was cast into being in winter of 1795, a living corpse without a soul, stitched, jolted, bludgeoned back to life by a madman. Horrified by his creation, he tried to destroy me, but I survived." ()

beba789

Tak tohle se nepovedlo. Příběh bez šťávy, nezáživný a plný klišé a nelogických chyb (třeba to, že v ulicích bojují chrliči s démony a dělají přitom hrozný bordel, ale ani jednoho člověka to vůbec nevyruší). To, že je film ve 3D si neuvědomíte za celých 90 minut ani jednou a to je tam "3D scén", kdy letí proti vám nějaký předmět, celkem dost. Jediné, co ve filmu stojí za pochvalu je soundtrack, který je opravdu povedený, a Yvone Strahovski, která se mi z celého obsazení líbila asi nejvíce. Nighy si odskočil ze série Underworld, navlékl na sebe jiný kostým a hrál jinak stejně, jako v UW. Efekty taky žádná výhra, na to, že to běží v IMAXu (jiné, skvělé filmy tam nedají, ale toto tam běží celý den). Mělo to potenciál, který naprosto zahrabali pod hromadu CGI efektů. Nemám problém dát filmům, u kterých se vypíná mozek a nepřemýšlí, pět hvězd, ale musí mě bavit, u Frankensteina mne nebavily ani ty akční scény. Mary Shelleyová se po tomhle neobrací v hrobě, ale přímo v něm rotuje. 30%. ()

Norino12

Neviem či je to práve to, čo som čakal ale pozerať sa na to vcelku dalo. Nápad zaujímavý, príbeh mi akosi ušiel alebo nič zmysluplné neposkytol no efekty a prostredie boli vcelku fajn. Ak má niekto takéto veci rád pochybujem, že povie nie. Nič svetoborné však nečakajte a do kina choďte iba ak nič iné nedávajú. ()

Fary

Tak trochu v duchu - další díl Underworldu už by byl až moc, posunem to kousek jiným směrem, ať můžeme udělat zase další 3 pokračování a pak tam vrzneme třeba Dr. Jekylla. Aaron Eckhart do role překvapivě sedí, ale asi bych tam dal někoho ještě trochu svalnatějšího. Gargoylové připomínají trochu grafiku z počítačových her tipu Quake 1 a démoni zase vypadají jako kdyby si odskočili z Buffy - krotitelky upírů, ale pokud nad tím nebudete moc přemýšlet, tak vám to na pár hvězdiček vystačí. :) ()

Stromovous87

Mary Shelley se asi otáčí v hrobě. Typ filmů, které vůbec nemusím, ale doufal jsem, že tu bude alespoň nějaká dobrá návaznost na původního Frankensteina - bohužel zůstaly jen vizuální orgie. Jak píše FateKEEPER ve svém komentáři: Ohniví démoni versus oživlé gotické okapy. ()

Corpsegrinder

Taková kravinka která mi hodně připomínala Underworld (první dva díly, ne ty kraviny potom). Celej ten nápad s chrličema a démonama byl šíleně debilní a jak se dalo čekat s Frankensteinem to má společný možná tak jméno a pár jizev na těle hrdiny aby vypadal jakože sešitej (což fakt moc nevypadá). Znova už to nedám. ()

Litvicek

Hovno s velkým šlehajícím plamenem. Nedá se to popsat jinak. Není to ovšem takový průser jak by se mohl zdát, je to sice sračka, s rozpočtem a herci co to mělo, vynaložili s tím tak, jak vynaložili, co se dá dělat ale není to taková hovadina, aby to člověk nedokoukal. Koukal jsem se na film útok na věžák, to bylo řádné hovno, ani mé pul hodiny a vypl jsem to... Tady jsem to dokoukal. Nebylo to nejhorší ale nebylo to ani dobré. Zlaté 2 hvězdy, víc bych tomu nedal, možná už ted tomu dávám až moc. ()

ZdenoLo

Keby použili inú postavu ako Frankensteina tak by to bolo zaujímavejšie a prijateľnejšie. Frankensteina má väčšina ľudí v hlave zafixovaného ako nemotorného, zjazveného podivína a nie ako lovca démonov. Príbehovo je to priemerné ale efektami tím viac obohatené (3D). ()

ti88na

Takže Frankieho monštrum prežilo storočia, dostal meno Adam a s módnym účesom a imagem cool homeless sa rozhodol zachrániť ľudstvo pred inváziou démonov. V skutočnosti však len jeho prázdne a po láske bažiace srdce túžilo po družke poskladanej z mŕtvol minimálne desiatich playmate v záručnej dobe. Chudák si musel vystačiť s vedkyňou v balerínkach. Ale k veci. Scenár je vážne príšerný. Berie sa to tak vážne, že to viac už ani nie je možné. Ani trocha humoru, teda aspoň od Billa som to čakala, ale nič. Prvú polovicu s povznesenou náladou ovplyvnenou likérovými bonbónmi som zvažovala dve hviezdy, ale druhá polovica jednu nadobro stiahla. Takže len veľmi trápna rozprávka s nádejou na pokračovanie alebo rovno seriál. Chráňte nás chrliči. ()

HArna odpad!

Prasárna. Příběh neexistuje, Frankenstein bojuje s démony po boku šutrových andělu. Scénář je výplach a patří k tomu nejhoršímu, ten má na starost Stuart Beattie. Ten co napsal scénář k filmu Collateral. Nevím, jaká morbidní věc se mu stala, že se dopustil toho dle hříchu. Možná by měl jen psát a natáčení nechat na nadanějším. Odpad! ()

Hadriel

No, žádná sláva. Naštěstí jsem od toho ani nic jiného nečekal, takže se to nakonec, díky krátké stopáži a rychlému sledu, dalo v klidu shlédnout bez větší nudy. Jai Courtney pěkně povyšuje do vyšších sfér hollywoodu, i když herecky to není žádný poklad, stále může hrát parádní mlátičky. Nighy zahrát umí a taky zahrál, a to tak, že v normální podobě byl daleko větší badass než jako princátko. Bylo pěkné zase vidět Mirandu Otto... Ale "Adam" nemá duši proto může zabít Gideona, o 20 minut později už duši má a proto ho nemůže posednout démon. Asi ji získal tím, že se zamiloval do krásné vědátorky Terry. Těžko říct a trochu to skřípe. + Změna z gargoylí podoby do lidské je udělaná opravdu pěkně. + Yvonne Strahovski, další hot vědátorka. ()

PetkaW.

Tak jsem se konečně dostala k tomuto dlouho očekávanému a značně propagovanému snímku. A čeho jsem se po té propagační masáži dočkala? Špatného dája vu, které chvílemi připomínalo hodně zle zparodovaný Underworld nebo Van Helsinga (chyběla už jen Kate Beckinsale). Úvod byl jako z rychlíku, člověk se nestačil vůbec zorientovat, co, kde, jak, kdo, proč... Všechno působilo hodně zmateně a nesouvisle, jako by se pohádal režisér se střihačem. Efekty mizerné, oživlí gotičtí chrliči byli k smíchu, hlavní postava mně absolutně nepřirostla k srdci, celá zápletka působila dost křečovitě a chování postav hodně často nedávalo žádný smysl, podobně jako jejich dialogy, děj byl průhledný jako právě vyleštěná okenní tabule a jediný, komu se tam dalo trochu věřit, byl léty prověřený záporák Bill Nighy. Váhala jsem mezi 2 a 3 hvězdičkami, ale patetický a klišojdní konec rozhodl za mě... Tohle se vážně nepovedlo. ()

tterez

Teda už jsem v kině viděla lepší kousky. Aaron dobrý, ale dost často mi to přišlo jako parodie na hororovou scénu, která mě donutila k smíchu. A obávám se, že to záměrem zrovna nebylo.. ()

peetriss

Po např. Abrahamu Lincolnovi či Jeníčkovi a Mařence další známá osobnost nebo knižní postava přetavená a zneužitá pro bezduché "bojůvkové" fantasy béčko se zázemím velkého hollywoodského studia. Tentokrát ještě trochu křížené s Van Helsingem. Už vzhled titulní postavy boří zažité představy - nevypadá vůbec jako monstrum, ale jen jako zjizvený Aaron Eckhart. Vizuální efekty jsou kolísavé úrovně, ústupky (relativně) omezenému rozpočtu občas jdou znát, ale to by vůbec nevadilo, kdyby Já, Frankenstein netroskotal na typicky béčkově primitivním scénáři a dialozích, a na druhou stranu křečovité snaze tvářit se, že se jedná o něco více, než jen béčko. ()

Dyas

Tohle bolelo, protože naposled mě takhle uzemnila Smrtonostná past: Opět v akci. Čekal jsem béčkovou zábavu ve stylu Underworld, jenže tento film je tak nudný ve všech ohledech. Zápletka a s ní celkový příběh, hlavní hrdina, souboje, prostě všechno. Nic víc, nic míň. Jediný plus je Aaron Eckhart. Několikrát jsem se opravdu musel nad filmem zasmát. Rozpočet $65 million ][ USA tržby $18,863,225 ][ Celosvětové tržby $ 69,272,225 ][ Otvírací víkend $8,610,441 ()

lucijelucije

Nevím jestli herecké obsazení bylo slušné a nevím jestli jsem udělala dobře, že jsem tomuto velkému zklamání dala přesto tři hvězdy. Tenhle Frankenstein vám prostě nic nedá. Scénář místy otřesný, a děj měl asi zrovna 92 minutovou pauzu, protože kdybych se dívala pouze na galerii ani bych se nemusela soustředit na to, o čem tohle fantasy je. Ale..musím uznat, že kamera odvedla dobrou práci a efekty stály za hřích. Jinak opomenout tyhle fakta..zaslouží si tento snímek jednu hvězdu za titulní název. A nikdy víc, bych už bych takovou slabotu nesměla vidět. ()

Prochy38

Ani se nedivím, že svým hodnocením celkem vyčnívám z řady. Je mi to jasné. Jde o úplně klasické současné americké béčko,které si vezme za předlohu něco hodně profláklého... Moje hodnocení ale nezměním a celkem si za ním stojím. Nečekal jsem víc, než jsem dostal, tedy jsem nebyl zklamán. Hodně na mě působila herecká sestava, která i svými výkony mě moc potěšila! Akce byla dost a povedená. Co se týče příběhu, je asi trochu tupý, ale nedělá z diváků blbce a je taky originální... Tak co? Chtěl jsem lehký výplach mozku, kde bude akce a dost stvůr... Dostal jsem akční béčko, kde akce hodně tyčí nad dialogy a efekty, ale celkově jsem byl fakt spokojený. Do kina ne, ale když to někde chytnu, rád ještě kouknu. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

McClane Jr. je Kyle Reese

McClane Jr. je Kyle Reese

20.02.2014

Terminator: Genesis, pátý film známé akční série, je koncipován jako začátek nové trilogie. Jestli na ni dojde ukážou až tržby, poloreboot Cameronovy ságy (v němž nebude chybět Arnold Schwarzenegger)… (více)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)