V zimě roku 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni, vedení temným princem Naberiem, se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili k zničení celého lidstva. Proti démonům stojí chrliči v čele s královnou Leonore, kteří se snaží Adama ochránit za jakoukoliv cenu. Jak si Adam začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa, musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá... (A-Company CZ)

Asmodin

Spousta počítačových efektů a parádní obsazení (Aaron Eckhart, Bill Nighy) se snaží dostihnout značně nedostatečný děj. Opět se ocitáme uprostřed války 2 týmů ve městě, obývaném max 2 lidmi (doktoři). Jak uvěřitelné! Chrliče, kteří se proměňují v lidi... není tohle snad Quasimodo? Navíc závěr jako ve stylu Batman a Spiderman. I Frankenstein se stal po vzoru komixových postav ochráncem lidstva. Jak velmi originální. ()

jabba

Sice moc nepoužívám diskuzní zkratky, ale tahle chujovina se jinak popsat nedá. Průběh sledování filmu vypadal následně: lol :D wth? wtf?? rofl :DDD omg.. ()

TERRORDROME

Amíci majú jasno, proste zoberú nejakú klasickú literárnu postavu a urobia z nej comicsového superhrdinu bojujúceho o záchranu sveta v záplave digitálnych efektov. Ak bude tento trend pokračovať, tak čoskoro by sme sa mohli dočkať trebárs snímku kde Tarzan poletí do stredu galaxie upchať obrím štupľom čiernu dieru a roj meteorov rozseká katanou. Tu sa jedná o konflikt medzi démonmi a akýmsi rádom bojových anjelov čo sa maskujú za kamenné chrliče a medzi nimi sa potáca naštvané Frankensteinovo monštrum ktoré zmáruje každého kto si koleduje. Na storočnú pozošívanú mŕtvolu je to fešák s pár decentnými jazvami, a jediná strašidelná vec na ňom je tá jeho veľká riť na brade. Ale to so zombifikáciou nesúvisí, má ju od prirodzenia. V kocke sa dá hodnotenie tohoto filmu odbiť s tým že je to naoza-naozaj-naozaj giga chujovina so scenárom ktorý je, povedané slovami klasika, trápny ako rezne vo vani. Autori takýchto výplodov by mali v rámci prevencie sami skočiť do nehaseného vápna a ušetriť nás tak hrozby že zasa niečo podobné napíšu. Celý čas sa tu kecá o záchrane ľudstva a pritom sa asi až na dva zábery zdá že žiadne ľudstvo vlastne neexistuje. Nad mestom poletujú hromady okrídlených monštier ktoré sa divoko márujú s pekelnými pačmagami, budovy vybuchujú a rúcajú sa, ale nikde ani živej duše ktorá by si to všimla. Nikto okrem dvoch vedcov pracujúcich u hlavného Belzebubáka. Vizuálna podoba chrličov aj démonov je taktiež sucho suchá a prístupnosť filmu samozrejme detská. To je vždy škoda, lebo krv a násilie už spasili nejednu vymetenú kravinu. A najväčšia sranda je že napriek tomu všetkému som sa slušne bavil. Pompézne rozšupnutej akcie je totiž dosť a efekty neboli z výpredaja. Aaron Eckhart má aj napriek tomu svojmu zadku na brade charizmy dosť aby sa mu drsňák dal uveriť. Trochu horšie je na tom démonický kápo Bill Nighy ktorý tu recykluje svoju rolu z Underworldu. Celé je to vlastne vykrádačka Underworldu a Van Helsinga, teda filmov ktoré boli blbé už samy o sebe. Jediné šťastie že sa to nevlečie, pumpuje a je milosrdne krátke. ()

Mikino00

Měl jsem jediný důvod proč se na film dívat, a to překrásnou Yvonne Strahovski, ta svůj účel, jako ozdoby filmu splnila a právě její přítomnost má největší podíl na udělené hvězdičce hodnocení. Jelikož film je opravdu špatný, nechápu jak si někdo po přečtení scénáře mohl říci, že to stojí za zfilmování, je to slátanina bez špetky smyslu, s připitomělými dialogy, ničím originálním, pestrou kolekcí klišé a nápadu zkopírovaných odjinud. Tupost pak graduje na konci, to už jsem se držel za hlavu. ()

mosnak odpad!

Naprosto příšerný Aaron Eckhart s pomalovaným ksichtem. Ty čáry měly bejt asi něco jako stehy po sešití různých obličejů. Stupidní příběh a laciné triky. Po 50minutách jsem dál tento film sledoval pouze "s rychloposouváním", až tak moc mě to nudilo a chtěl jsem to mít brzy za sebou - 0,5% ()

Zombi

Tupá akční a triková záležitost, která se hodně podobá Underworldům, dokonce tam hraje i Bill Nighy. Celej film mě zarážel fakt, že zde nejsou opravdoví lidé (kromě hlavní kočky a pomocného vědátora), ti se mihnou na pár sekund jen v několika scénách, jinak tu jsou v celém městě/světě jen chrliči a démoni, souboje zakončené plamenými ohni a světlem valícím do nebe zde žádný civil neřeší. Film se bere hodně vážně, souboje jsou rádoby efektní (přes samej oheň nic nevidíte), ale pořádná choreografie je pouze u jednoho, který zde tím pádem působí trochu nepatřičně. Chrliči vypadají slušně, démoni směšně. Na druhou stranu se pořád něco děje a je to krátký. Dvě hvězdy. ()

H4ku11

Nečakal som veľa, takže som nebol sklamaný. Také ani príliš nezaujme, ani nesklame ako mnoho podobných filmov na štýl boja neba a pekla, vlkov a netopierov a podobne. ()

Matros

Výplach ve stylu Kazatele, který by zoufale chtěl být dalším Underworldem na kterém by si producenti po X-tém pokračování hezky namastili kapsy. Všichni ale víme jak to dopadlo. Stoletá tajná válka mezi démony a chrliči, velká bitva u obrovské katedrály přímo uprostřed města, kdy bojovníci obou stran umírají v záplavě světel. A nikdo jí neviděl. ()

Magika82

Čert aby režiséra Stuarta Beattieho vzal! Naprosto zprzněný film, který přitom v sobě skrýval ohromný potenciál. odbytý scénář nemohli zachránit ani herci jako Bill Nighy či Aaron Eckhart. Navíc i animační efekty stlačují snímek do kategorie "B". Tak mnoho se dalo vytěžit...tak mnoho bylo zpackáno. Jedinou hvězdu mohu dát jen za vzhlednou katedrálu a prvních 5 minut filmu. ()

Nethar

Au, tak to bolelo. Mě. V hlavě. Nemůžu se vyhnout srovnání s Underworldem. Taky nesmírnou kravinou, tam jsou místo chrličů a démonů zase vlkodlaci a upíři, jenže... Underworld byl první, tohle ho už jenom vykrádá. Underworld měl podle mě lepší atmosféru a aspoň něco, co připomínalo děj. A Underworld měl to největší eso - Kate Beckinsale v latexovém oblečku v hlavní roli. Frankenstein nemá nic z toho, takže to je jenom přeefektovaná mlátička. Ale to bylo jasný. ()

Klajnik odpad!

Těžká mrdka film a velká ostuda pro všechny zúčastněné. Scénář je špatný: Je to nevkusnej guláš, kde jsou andělé, démoni a Frankenstein (-ovo monstrum), který nepatří nebi ani peklu, protože nemá duši (má to být obživlá mrtvola tvořená sešitím různých mrtvol), ačkoliv se nakonec ukáže, že duši má, protože se v průběhu filmu zamiloval do nějaký pěkný holky, která ignoruje, že Frankenstein(ovo monstrum) je odporné a ve filmu slouží vlastně jen tomu, aby se do sebe s mrtvolou zamilovali, obluda jakoby získala duši a záporák pojebal. Převedení psaného do vizuální podoby je špatné rovněž. ()

xtraper

Skvělá pohádka s pekelno-nebeskými světelnými efekty, andělé a démoni, co bych ještě nechtěl, když snad tzv. dobro zvítězí na tzv. zlem. Nic pro náročného diváka. Celá bajka se sice hodně odlišuje od očekávání, ale Aaron Ekhard byl celkem slušný princ Bajaja :-) a Bill Nighy byl skvělý drakouš :-) ()

winetach

Úplne obyčajný film s priemerným scenárom, trocha lepším VFX a Yvonne Strahovski, ktorá vždy pridá hviezdičku aj k tej najväčšej sračke. ()

cskomando

Páni tak to gratuluju teda ! Já jsem se docela těšil, že by to mohl být trhák a ono se to jaksi nepovedlo.. říkáte si čím ? Možná ten stupidně napsaný scénář ...aneb prostě budeme se řezat hlava nehlava bez děje je jedno kdo proti komu, je vlastně jedno jak se vůbec takový Frankenstain ocitl jako lovec démonů a čím víc se člověk blížil ke konci tak mě ten prázdnoduchý děj víc rozesmíval :D. Napůl krádež z původního frankenstaina bez smysluplnýho pokračování, dále napůl krádež Ghost Ridera co se týká efektů. Jo a pozooor máme tu skvěle napsanou novinku, Frankenstain vždy hledal a chtěl stvořit sobě podobnou Frankenstainku, zde už pokročil a na konci se mu zalíbila živá docela sympatická blondýnka, panečku tak tohle byl zas film :D :D ()

mateas.matt

Dost rozporuplny film napadite podobny mnoha filmu zminovanych v komentarich. Nevadil by mi snad ani tak scenar, jako efekty umirajicich demonu a jista „matka predstavena”, ktera mi do filmu vubec nezapada. At uz oblecenim, nebo chovanim. Clovek si za vudcem predstavuje nekoho, kdo by udaval smer, at uz je to treba koseni demonu, ale jestli jsem zrovna nekoukal jinam, nebo nemrkl, tak mi neprislo, ze by za celicky film zmydlila jedineho demona. Jednoduse receno se tu mlatej dve smyslene frakce a mezi tim vsim je „neco” ziveho, na cem zalezi preziti lidske rasy, na kterou ve filmu moc nepamatuji. Lide radeji nic nevedi a predevsim nevidi, oni totiz ohnive koule na obloze spolu s letajicima chrlicema nejsou moc videt. ()

Illy

A já doufal že peklo skončilo s posledním Underworldem. Tenhle scénář by neobstál ani pro počítačovou hru. Demence veliká. ()

Eterninox

Jedna hvězdička za obsazení (včetně živé verze Mirandy Lawson), jedna hvězdička za pár slušně atmosférických scén, jinak bohužel velká mizérie. 35% ()

Flopik

Tak ja vám nerozumiem mne sa to fakt páčilo.Na začiatku som pochyboval ale nakoniec som milo prekvapený.Spravené to bolo fakt parádne , bitky vôbec nechýbali a boli na vysokej úrovni.Neskutočná hudba už len kvôli nej by som dal 4*.Nič proti Aaronovi ale tu mi prišiel neskutočne nesympatický.2 veľké bitky spravené na výbornú, pár osobných súbojov a tak polovičný príbeh neviem inokedy by som možno nedal 5* ale teraz som si nimi istý . Bolo to parádna režba s vynikajúcou hudbou pre mňa 5* a 90% ...A určite sa nenechajte odradiť tím malým hodnotením. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

McClane Jr. je Kyle Reese

McClane Jr. je Kyle Reese

20.02.2014

Terminator: Genesis, pátý film známé akční série, je koncipován jako začátek nové trilogie. Jestli na ni dojde ukážou až tržby, poloreboot Cameronovy ságy (v němž nebude chybět Arnold Schwarzenegger)… (více)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)