Komedie o oslavě zlaté svatby, která se tak trošku zvrtla… Staří manželé chystají velkou rodinnou sešlost. Manžel přemýšlí, čím by své ženě udělal radost. Při pochůzce městem potká starého kamaráda a popijí spolu nejednu sklenku. Po dávce alkoholu muž vymění svůj zánovní kabát za kožich s liščími hlavičkami pro ženu, domnívá se, že ji tím potěší. Jenže ten dárek se jeho manželce pranic nelíbí a na muže se rozhněvá. Manželé se pohádají, vyčtou si první poslední, a nakonec se rozhodnou oslavu zrušit. Muž chce rozvod „pro nepřekonatelný odpor"… Jan Pivec v postavě nerudného bručouna s dobrým srdcem získal za tuto roli Cenu za nejlepší herecký výkon na Mezinárodním televizním festivalu Zlatá Praha 1968. Televizní klasiku samozřejmě zdobí také výkony jeho hereckých kolegů, především Jiřiny Šejbalové a Bohuše Záhorského. (Česká televize)

pekas

Pro nás se ženou obrovské televizní překvapení října 2011, které jsme navíc ani neviděli od začátku. Ale Pivec, Šejbalová i Záhorský jsou geniální, stejně jako dialogy. Rozhodně plný počet a zase je co shánět. 100% ()

ostravak30

Na konci filmu se sám sebe ptám, zda bych si takovou věc dal znova. A protože se mi podařilo odpovědět kladně, musím dát pět hvězd. Samozřejmě nezůstává u jediného důvodu. Dalšími jsou především herecké koncerty Jana Pivce, Jiřiny Šejbalové a Bohuše Záhorského. Na příběhu manželů je také položena celá řada otázek týkajících se lásky a manželství na než si musí manželé nebo páry zákonitě odpovědět, chtějí-li spolu žít a dožít se zlaté svatby. Nejlépe asi odpovídá Bohuš Z. Janu P., když jsou oba v posteli. Stačí ale dobře poslouchat. Nejde jen o hádky manželů. Je toho řečeno hodně. Málokterá televizní inscenace z dob komunismu pokládá a zároveň se snaží odpovídat na velké životní otázky a přitom si k tomu přizve dobrý scénář a skvělé herce. ()

Pitryx

Já na tom nic komediálního nevidím. Skoro celý film hádání, kdo na to má čumět? Přesto musím uznat, že to byl herecký koncert. A že jsem se u některých scén bavil. Takže musím, ač ne zrovna nadšeně, dát takový počet bodů, aby to vyšlo na nadprůměrný film.  60 % ()

MirkaP

shodnu se s @Tosim. Žádná legrace a vtip, jen kumulace až záměrných nedorozumění. Až na ten kožíšek, s tím byla chvilku psina ()

Předseda

Výborná konverzační komedie nesená dialogy B. Záhorského, J. Šejbalové a Jana Pivce. Doma tomuhle ČB televizáku říkáme "Liška". ()

Lish84

Postava, kterou zde představuje Jan Pivec, je s prominutím naprostý idiot. Jako dar chce své ženě koupit příšerný kožich s liščími hlavami, ale protože má málo peněz, vymění ho za svůj kabát, který dostal právě od své ženy k narozeninám. A nevšimne si, že prodavač mu tento kabát zabalí místo onoho liščího kožichu… Fakt, že některé situace byly až příliš "crazy", mě místy i lehce štval, ovšem Jan Pivec, Jiřina Šejbalová i Bohuš Záhorský byli tak kouzelní, že jsem to scénáristům prostě musel odpustit. ()

PetrJulian

Moje srdcovka let šedesátých, kam se na to hrabe "nová vlna" :)- Tohle by si rozhodně zasloužilo vydání na DVD. Místy jsem ze smíchu až slzel. ()

Max Q.

Pivec je prostě pan herec. Ať hraje nazlobeného, roztržitého nebo láskyplného manžela paní Šejbalové, vždycky ho musíte mít rádi. Příběh, ač trošku smutný, je prostě pravdivý. ()

Grázl83

Nemohu říct, že by mě to celých 90minut úplně bavilo. Některé dialogy byly hloupé, místy mě Pivec lezl na nervy, např. během "nákupu" kožichu, ale místy to bylo naopak geniální se spoustou vtipných hlášek. ()

PTuranyi

Veľmi pekná trpká komédia o láskyplnom vzťahu manželov a jednej hádke, ktorá prevráti všetko naruby. Nečakajte však salvy smiechu, ale skôr vľúdny úsmev nad všetkým eskapádami, ktoré sa zúčastneným prihodia. No nájde sa tu miesto aj na hlboké až filozofické zamyslenie nad manželským vzťahom a osamelosťou, ilustrovanou hemingwayovým románom Starec a more. Produkcia je výborná. Síce skromná a nenápadná, ale plne funkčná. Živou vodou filmu sú hlavne herci a ich výkony sú vynikajúce. 75% ()

Tucinka

hezká, ale chvílemi až moc táhlá komedi o dvou starých lidech a jejich lásce...hlavní protagonisté neměli chybu :) ()

marmota-b

Zřejmě jedna z prvních českých "komedií" typu, kterého je dnes plno a který nemám ráda: kde je to celé založené na tom, jak se lidé hádají, přou o hlouposti, pořád si v něčem nerozumí a dělají si naschvály. Takže jakkoli dobře zahrané a natočené to nejspíš je, nemám potřebu se na to koukat a ztrácet nad tím čas, a pokud jste na tom stejně, nedoporučuju. Asi ale aspoň stálo za to zjistit, že tady někde se to vzalo. (Hodnocení jsem po chvíli úvah smazala, protože jsem došla k závěru, že nemám právo to hodnotit.) ()

lepinla792

Moc jsem se nepobavil, tenhle humor ani atmosfera mi nesedli. Nebyla zadna chvilka a scenka, ktera by me vice zaujala. Vrchol kolem kabatu a zaverecna rodinna seslost me dokonce zklamali. ()

Cesty timem

Od 2/3 už mi ty spory, byť Pivec je tady skoro bezkonkurenční "sporník", lezly na nervy. Možná doporučuji si film dát na 2x s přestávkou. Příště vyzkouším. ()