Tamara Drewe

• Česko Neodolatelná Tamara (více)

Tamara Drewe se vrátí do svého rodného městečka Dorset, její matka zemřela a ona chce prodat domek, který zdědila. Tamaru zde dříve přezdívali nosáč, po plastické operaci však vypadá neodolatelně. Vedle jejího domku se nachází dům spisovatelů, který vlastní manželé Hardimentovi. Nicholas Hardiment je úspěšným spisovatelem a jeho manželka Beth se stará o celý statek, ve kterém žijí různí spisovatelé čerpající zde inspiraci pro své knihy. Tamara je novinářkou, ale hodlá napsat svůj první román o svém životě. Dívka požádá pohledného Andyho, který pracuje na statku Hardimentových o pomoc s renovací domu, aby ho mohla prodat za více peněz. Beth zjistí, že ji její manžel Nicholas podvádí s mladší ženou, která vystupuje v jedné z jeho knih. Beth zuří, ale když se jí Nicholas omluví, tak je šťastná, že zůstanou spolu. Do městečka přijede skupina SWIPE a Tamara chce udělat rozhovor s bubeníkem Benem, vezme ho k sobě, kde se spolu vyspí a začnou spolu žít. Ben po nějaké době požádá Tamaru o ruku a ona souhlasí. Andy před lety s Tamarou spával a teď po ní touží ještě víc a na Bena žárlí. Dvě místní puberťačky Jody a Casey platonicky milují Bena a často ho sledují. Ben se v městečku nudí, a tak přesvědčí Tamaru, aby se spolu vrátili do Londýna. Jody a Casey chodí do opuštěného domu, který Andy rekonstruuje a sní zde o Benovi. Na Valentýna dívky odešlou z Tamařina počítače Benovi, Andymu i Nicholasovi pozvánku na žhavý sex. Ben zuří, a tak se Tamara vrátí domů. Když uvidí Andyho, jak se líbá s jinou ženou, tak je z toho smutná. Pak k ní přijde Nicholas, který po ní vždycky toužil, a začnou spolu mít milenecký poměr. Beth si myslí, že Nicholas jezdí pravidelně do Londýna kvůli své další knize, ale on zůstává naproti v domě u Tamary. Jody a Casey je uvidí, jak se líbají a jejich fotografii pošlou Beth... (TV Prima)

fmash

Lehce přikrutlý „nezávislý“ film takřka „o ničem“. To není hana, podotýkám. Celkem příjemná podívaná, ale kdy se na to budu chtít podívat znovu, to nedovedu předpovědět ani náhodou. 3½. ()

sofiapetra

Ale jo, dívalo se na to příjemně, ale čtyři hvězdy se mi úplně dávat nechtějí. Ta čtvrtá by byla jen za Luka Evanse, což by bylo trochu povrchní. Víte co - budu povrchní... :) ()

M.i.k.e

příjemně obyčejný film s nádhernou Gemmou Arterton.Díky tomu,že mám hodně rád britské filmy a i tenhle mi slušně sednul s klidem nadhodnotím...70% ()

Chen

Pomalá, štiplavá a ne až tak zábavná vztahová komedie z britského venkov.Gemma Arterton je roztomilá, o tom žádná, ale ani ona neudělá z průměrné podívané něco víc. A Tamara Drewe průměrná je. Je průměrně vtipná, průměrně cynická, průměrně zábavná. Podruhé si ji asi nepustím. ()

bourec

Anglický,nevtipný,prostě zase jeden film z ostrovů.Ani vlastně nevim,co mě přimělo si tohle dvd půjčit,herecký obsazení nic moc,a Frears,od toho sem viděl snad jeden nadprůměrnej film.40%. ()

Elyssea

Britové vždycky dokáží překvapit. Zvlášť touhle směsicí komedie a dramatu s humorem až parodickým. Rozhodně si dám Tamaru ještě jednou. Ať už kvůli Gemmě a jejímu přízvuku (jednoduše lovely) či Luku Evansovi. A jediné, čemu na Tamaře nerozumím, je to brutální podhodnocení tady. ()

clementinka

Celkom podarena britska komedia, kde bolo urcite tazke nesklznut do uplnej gycovitosti a trapnych vtipnych scen. A aspon ja som sa zchuti zasmiala na podarenych postavach a celkovo na pribehu, kedy sa odohrava akesi zadostucinenie hlavnej postavy, Tamary Drew, ktora pocas tych najcitlivejsich rokov svojho zivota mala problemy ukazat svoje prednosti zmyslania, kvoli fyzickej sarapate s jej velkym nosom. Po rokoch sa vracia predat do svojej rodnej dediny dom matky, ktora pred nedavnom umrela. Avsak z povodnych par dni, kedy chcela zrekonstruovat dom a predat ho, vznika ovela dlhsie obdobie, kedy sa jej cely zivot obrati hore nohami. Okolo nej sa tocia traja muzi, kazdy absolutne odlisny, dve mlade teenagerky, ktore rady intriguju, len aby si mohli splnit svoj sen a vypadnut zo zapadakova, v ktorom sa narodili a manzelka zo susedneho domu, ktora zije so slavnym spisovatelom, ktory ma velmi rad zeny :). Takze tu mame pribeh v podstate dvoch zien a s trochou davky cierneho humoru tu mame film, ktory urcite pobavi. ()

C0r0ner

Naposled jsem udělal to, že bych si pustil film podle herce, kterého mám rád. Chtěl jsem vidět Gemmu Arteton v nějaké civilní roli, ale Tamara Drewe je tak nijaký a průměrný film, že se divím, jak někdo může dát jiné hodnocení než průměr. Proč ty tři hvězdičky? Docela to uteklo, i když se tam vlastně nic nedělo. 50% ()

Sammya

Od tohohle filmu jsem tedy čekala něco úplně jiného, a musím říct, že jsem čekala něco víc. Trailer byl barevný a veselý, kdežto tenhle celý film byl spíš takový ponurý, i když si říká komedie. Moc jsem se tedy nezasmála, abych pravdu řekla. Miluju Británii a anglický venkov je opravdu krásný, ale ve finále je to to jediné, co si z tohohle filmu budete pamatovat. Zápletka byla nezajímavá a vlastně nedořešená, to se jen tak dali prostě dohromady, schluss? Gemma Arterton je nesympatická, nebýt tam skvělé Tamsin Greig, která to zachránila, asi bych to snad ani nedokoukala. Potěšil mě Dominic Cooper ve, co se týče vizuální podoby, neobvyklé roli, ale zhýčkané frajírka mu uvěřím kdykoli. Už to předvedl v An Education a v Mamma mia. Luke Evans má u mě plusové body též, byl to první film, který jsem s ním viděla, a zaujal mě. Bonus bod za ty dvě puberťačky, hned bych jim jednu flákla. ()

sulimo

Krapet moc postav, krapet nezvládnustá psychologie těch mnoha postav, krapet moc zápletek a krapet zmatek a tedy neudržitelná pozornost divákova. Jinak je to ovšem docela psina a poučení je: lepší pes na řetězu než zastřelenej, bacha na krávy, se nezdaj holky strakatý, když vám vyndají chrupavku z nosu, neznamená to, že vám s ní vyndali i mozek, jak dokazuje krásná Gemma s malým nosem. Jinak ty dvě puberťačky jsou bombový. ()

pabab

Frears ma svojom vyprávaním o anglickom vidieku nesklamal.Skôr žáner - komédia, mi nepripadá úplne priliehavý. Slušné herecké výkony, nádherná Gemma a dve skvelé zahrané 15-stky, ktoré v mojich očiach ten film posúvajú nadpriemer. Odpustiť sa dá aj predvídaľný koniec. Jemne nadhodnocujem, lebo 56 % sa mi zdá na tento film veľmi málo. ()

pakobylka

O tom, že dokonalý profil vám štěstí nezaručí. Mile nekorektní parodie ... na pozadí čtvera ročních období ... v popředí se zdánlivě ospalým - a trochu snobským britským venkovem. Je svéhlavá a nekonformní, žije přítomností, prosazuje vlastní názory a nepřipouští diskusi. Její pohled je lehce sarkastický a své hrdiny nikterak nešetří, přesto se dá říct, že má pro ně pochopení. Finále je poněkud dramatičtější, než byste u dílka označeného jako "romantická komedie" čekali, ale ve své podstatě je dokonalé. ()

Juto

Veľmi dobrá a premyslená anglická komédia. Herci odvádzajú skvelú prácu a je medzi nimi dobrá chémia. 6/10 ()

papaJA21

Příjemná anglická oddychovka s půvabnou Gemmou Arterton. Něco na způsob Bokovky. Do městečka se vrací mladá slečna, která udělala kariéru v Londýně jako novinářka. Stihla si taky "poupravit" svůj teď už dokonalý nosánek, takže její přítomnost rozvíří zvyky starousedlíků i kroužku spisovatelů na nedaleké farmě. A co teprve až začne chodit s excentrickou rockovou hvězdou, kterou si nastěhuje do domu. Místní náctileté holky začnou rozjíždět vlastní plán. ()

dr.fish

Tamara Drewe je hlavně a především normální ptákovina. Farma pro spisovatele, kde je klid a frustrovaní romanopisci mohou najít klid k práci a trochu inspirace. Farmu provozuje manželský pár, jemuž to zrovna moc neklape a kolem nich se motá pár magorů, kteří to dobarvují. Byla by to i bláznivá komedie, kdyby nebyla anglická, držíme se tedy černého humoru, ironie a sarkasmu, a hlavně se snažíme, aby humor byl maximálně inteligentní. Dialogy jsou svižné a leckoho si získají. Jako ve správné komedii, tak i v téhle o nic nejde, a divák netrpí příliš dlouho, ale je to přece jen taková trochu depresivní komedie, takže nedoporučuji lidem před anebo po rozchodu s partnerem. Jinak se snad pobaví většina. Je to jen taková freska, nic víc...60% ()

bartias

Britská komedie prodchnutá suchým humorem se točí okolo bývalého ošklivého káčátka, jež se do rodné "díry" vrátilo v podobě mladé krásné slečny. Atmosféra je celkem zdařile poetická. Okouzlující Gemma Arterton v titulní roli vyvolává dráždivé, vzrušující a inspirativní dojmy. Vedlejších postav je ale zbytečně moc a zápletka působí překombinovaně. ()

andrii

O čtvero ročních obdobích, o kom zdejší muži sní, komu ženy tajně dvířka otevírají? Poprvé a ne naposledy. Přijíždí Tamara Drewe, která zelektrizuje i to nejuvadlejší stéblo trávy na anglickém venkově. Tamara je výzva, peřej v poklidné oáze, nevysychající fantazie, která pohárky vůněmi a barvami naplňuje. V útočišti spisovatelů věčnou múzou. Sešel se zástup pánů, kteří chtějí chránit ji před deštěm, před "únavou." Znovu a znovu padat do její náruče. Na nočním stolku "pugét" od tebe i od tebe. Duch tvůrčí lapá po tepu okolních světů. Denní hosté bezbřehých vznětů. S veleváženým tónem odstíny "tisíce a jedné verze vztahů, citů, nevěr, prvních, platonicky neopakovatelných lásek, oznamujem. Možné city vzplanou, uvíznou ve "vánici" a už nikdy více neopustí tu krajinu zavátou malebností. ()