Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (Cinemart)

iraven odpad!

Nepochopím, proč se takového filmy točí. Kdyby ty peníze raději dali na výzkum rakoviny nebo něco... ()

Richi007

Reed není Reed, Susan není kočka, kameňák Ben je nehezkej kameňák Ben a ohnivák je černoch? WTF?! Jako co to je za moderní hit, všechny hrdinské filmy ztmavovat a ztmavovat a ještě víc toho Dark stajlu. V roce 2056 se už budeme dívat jen na černé obrazovky (či co v té době bude) a říkat si, jo ty jo ten frajer zahrál dobře toho spajdr super vepře. Proč se pořád přetáčí a ještě k tomu něco, co bylo před osmi lety? Ještě že na tom Victorovi nebylo co ztemňovat, ikdyž mu dali tak malou příležitost v tom filmu. ()

PamPero 1

Tohle je jedná velká škoda... četl jsem poměrně dost článků o tom, že se během natáčení děly dost divné věci, včetně toho, že se režisér choval řekněme trošičku zvláštně. Na celkovém dojmu z filmu se to dost odráží a je to znát hlavně od druhé poloviny, protože první půlka je celkem fajn. V té druhé části se dost znatelně stříhalo a nakonec z toho vylezlo totální béčko. Co by třeba stálo alespoň za malé vyzdvihnutí, tak jsou herci, kteří jsou sympatičtí, ale nemají moc co hrát a efekty jsou taky slušné, ale přicházejí zrovna v té druhé půlce filmu, kde se už na to nedá dívat. O závěrečné bitvě snad ani nemá cenu psát, protože ta je úplně o ničem a stáhla film definitivně dolů. Jsem celkem zvědav, co dalšího Josh Trank natočí, ale myslím, že nic velkorozpočtového to dlouho nebude. ()

Los_Angelos

Restart ? Tohle je spíš chrchlání starýho karburátoru. Zásadní problém filmu je, že když natočím film podle komixu od Marvela, chci vidět na plátně komix od Marvela. Ne hodinu koukat, jak děti lomeno dospělí vymýšlejí stroj na cestování kamkoliv (což se jim nakonec povede, kdo by to byl řekl). Chci se během filmu nechat oblažit úžasnou akcí s vychytanýma fintama a před koncem filmu netrpělivě očekávat monstrózní finále. A co dostanu ? Kameňák zruší tank, Plameňák zničí raketku, super, bezva, díky moc. A finále ? Škoda slov a logiky. No nic .... od Fantastické čtyřky chci, aby fantastickočtyřkovala, nic jinýho. V tomhle filmu se toho děje tak maximálně za dvě hvězdy. Maximálně. ()

jojto

Plochý, nezáživný dej pre nechápavé a zabrzdené, americké detičky. Marvel ide svojou tvorbou do sračiek. Pár nápadov dobrých, ale celkový dojem je nuda a 10 minút po vzhliadnutí som mal zase plnú hlavu starostí. Zábava nula, akcia nula, dej nula nula a ani žiadna sympatická postava. Boh s Marvelom! ()

BrusVejn

Išiel som do filmu s čistou hlavou, bez predsudkov, nevnímajúc hrôzostrašné ohlasy a musím povedať, že to nebola až taká katastrofa. Videl som aj o dosť horšie filmy. Hlavný problém Fantastickej štvorky je, že má otrasný príbeh a je nudná ako sviňa. Film je vo všetkom možnom len a len čistý priemer, nedá sa hovoriť o nejakej mega sračke. Takže slabšie tri hviezdy si to obháji, film neurazí a ešte k tomu to má naštastie len hodinu a pol. P.S.: Záverečný súboj je úplne k smiechu. ()

othoson

Zase tak hrozné to nebylo... Na komiksárnu je zde sice poměrně málo akce (vlastně skoro žádná), ale že bych se na druhou stranu ukrutně nudil, to se říct taky nedá. Obsazení navíc není tak otravné, jak jsem čekal, což je dalším plusem. Dohromady mi to však přijde jako nevyužitý potenciál. ()

halberdier

Fantastické čtyřky z let 2005 a 2007 byly při nejlepším jen průměrné komiksové filmy z dob, kdy ještě nevládl Marvel. Aktuální Fantastická čtyřka se snažila jít ve šlépějích Nolanovských Batmanů a Muže z oceli a představit nám dospělejší origin původních filmů. A v tomto ohledu se ji to i celkem daří. Josh Trank natočil zajímavou Kroniku a zdál se pro tento projekt slušnou volbu. Jak to dopadlo už ví každý. Defacto 3/4 filmu tvoří rozjezd a seznamování se z hrdiny. A právě tato 3-4 je zajímavá, přestože se v ní podstatě nevyskytuj akční scény. Vše stojí na hercích, kteří nejsou špatní. Pokud by pak film byl ještě o 30-40 min delší a naservíroval nám po zdařilém rozjezdu zajímavý příběh a více akčních scén, byla by Fantastická čtyřka povedená comicsovka. Jenže v této fázi se nejspíš vše zbortilo a místo navázání na slušný rozjezd v podstatě dojde k rychlému konci (jeden z nejrychlejších co jsem za poslední roky viděl) a divák nabude dojmu, že sleduje rozdělení filmu na dva díly. Proto nemůže jako samostatný film Čtyřka fungovat a ani nefunguje. A je to škoda - první 3/4 jsou fajn a Josh Trank má nejspíš po úspěšné hollywoodské kariéře. (7/10) ()

Bezejmený

Jsem na rozpacích z toho, co jsem viděl. Na jednu stranu fajn hrdinové a především Kate Mara:-). Na druhou stranu mizerný příběh, který skončí dříve, než vůbec začne. Další dimenze naprosto prázdná, jen šutr a světlo. Příliš mnoho zkratek. Padoucha, který si říká Doom, vyřídí za pět minut. "Dokumentární" záběry Thinga jsou možná tou nejlepší akcí, ale jejich celkem asi 10 sekund. Zbytek akce, nápadů, peněz.... se asi také někam přeneslo a zbyl jen písek. Vlastně to celé připomíná pilot k nějakému seriálu, a ne celovečerní pokus o restart. ()

esmoke

Další reboot Fantastické čtyřky je tu asi jen proto, aby se práva nevrátily Marvelovi. Při natáčení došlo k nějakým obrovským problémům, kdy se prý režisér choval velmi neprofesionálně, a současně mu studio házelo klacky pod nohy. A výsledek tomu odpovídá, je to špatná podívaná :-(. (2D dabing) Rozpočet: $120 miliónů, Tržby: $167,977 miliónů. ()

SvobiQ

Příběh bída, všichni 4 hlavní hrdinové bída, závěrečný souboj bída, Reg E. Cathey no strašná bída....zlatá malina pro něj...15 minut záporáka = bída, motivy záporáka taky celkem bída, to že přeskočili zjištování jak jejich schopnosti fungujou no těžká bída...kolem a kolem mám chut dát 0% ale tu jednu hvězdičku dám za Dooma ještě před tím než z něj byl Dr. Doom celkem se mi líbil...je fakt že obě fantastický 4 mají jediný element za hvězdičku a tou je Doom ()

MiniRecenze

Hodně slabý výběr hereckého obsazení,který na Vás neudělá žádný dojem,předvídatelný děj u kterého budete vědět na začátku konec a sem tam zajímavý nebo pěkný efektík,který už to bohužel nezachrání ani od podprůměrnosti.Ono když se to tak vezme ,tak film postrádá vůbec nějaký smysl.U starších dílů jsem se bavil o něco víc. PODPRŮMĚR!!! ()

RomaS

Nezatracoval bych tento restart, ale na marvelovské poměry to byl těžký podprůměr. Nepochopitelné jednání postav, hodně předvídatelný děj, absence hlášek nebo zábavy, ale hlavně strašně málo akce. Nevím jestli je to krátkou stopáží nebo dějovou linkou, ale ikdyž nevím proč, nenudil jsem se. Je to tak za padesát %. ()

Neymar11

Bavilo mě to přesně do doby, než se vrátili pro Viktora. Překvapila mě délka filmu, je vůbec kratší Marvelovka a hlavně, proč není potitulková scéna? Dvojka může být mnohem, mnohem lepší. ()

JenomDominik

Heh, dovolte mi abych se zasmál... Celý film je jen úvod, přeskakuje všechny ostatní části a to včetně konce. Celý film čekáte kdy se konečně začne něco dít a když se poprvé objeví tzv. fantastická čtyřka a kluci s holčinou získají schopnosti, tak se do 5 minut objeví i "boss" a do dalších 10 minut ho zlikvidují a je konec... Až jsem vlastně zapomněl co se dělo zbylou hodinu a 10 minut... A ono vlastně nic. No a abych jenom nekritizoval, vyzdvihnout můžu například vizuální efekty, to už je ale dneska skoro samozřejmost. A abych nezapomněl ještě se mi líbila Kate Mara. Tak uvidíme co nám v roce 2017 nabídne druhý díl. 1* (25%) ()

Kriklan49

Zajímala by mě historie tohoto projektu. Podle všeho se filmu dostalo razantních sestřihů a dokonce přetáčení (o čemž svědčí skvělě padnoucí paruka Kate Mara). Osobně jsem si vcelku užil první třetinu až polovinu filmu, přibližně do momentu, kdy se teleportují do druhé dimenze. Od té chvíle se zřejmě vesele stříhalo a přetáčelo a podle toho to taky vypadá. ()

Eeve

Porovnávaniu sa nevyhneme. Jednotka bola vtipná akčňárna, popcornová blbostička, ktorá zabavila pri vypnutom mozočku. V tomto prípade sa na počudovanie tvorcovia odvrátili od klasickej šablóny superheroes filmov, teda neužijeme si tu žiadne "záchranárske práce", ani scenár typu - prihodili sa mi superschopnosti, takoj som hrdina rešpektovaný celou planétou a je to. Tentoraz sme sa vydali skôr cestou, ako by to v reáli naozaj vyzerať mohlo - vládne skúmanie, použitie ich schopností pre vojenské účely a podobne. Takisto sa film nesie vcelku temnejšou atmosférou, najmä zobrazenie Dooma sa mi páčilo teda oveľa viac, než v jednotke. To všetko by film ako taký malo vyniesť do celkom príjemných výšin, ale...tento počin deklasuje jednak nemastný-neslaný výber komplet všetkých hereckých rolí, žiadnej sympatie ani extra emócií sa nedočkáte. Ďalej nedobré až príšerné rozloženie akčných vs ukecaných scén, pričom vlastne k prvým prejavom schopností hrdinov sa dočkáme až po 50 minútach. Dovtedy sú to len kecačky, obkecávačky, nasleduje krátka akčná scéna, následne opätovne kecačky, až cca posledných 10 minút posledná akčná scéna, ktorá nás asi mala odrovnať, no bohužiaľ scenáristi to zabili tým predbojovným klišoidným predslovom a takisto samotnou vysokou nudnosťou záveru (to by sa asi pri akčných filmoch stávať nemalo). Takisto soundtrack poväčšine sklame, keď si vôbec všimnete, že tam nejaký je. Suma sumarum nápad to nebol zlý, zopár drobností sa dá kvitovať, no je tu príliš veľa toho, čo nudí a prekáža. Keď sa však pozrieme, čo sa dialo v zákulisí a v pozadí výroby filmu, niet sa čo čudovať. ()

Scaevola

Po herecké stránce jde o lépe zvládnutý počin než u předchozí inkarnace a snad by bylo možné i něco málo věřit motivacím hlavních náctiletých hrdinů, leč ostatek se škaredě nepovedl: Místo abychom se dočkali alespoň barvitých komiksových bitek nebo dostali vysvětlení "druhé dimense" a vzniku (a chování) antihrdiny, dlouze je nám ukazováno nezáživné stavění strojů a nanicovaté budování týmu a na vrch dostáváme záplavu velkoústých prohlášení o nutné moudrosti nadcházející generace. Celý film tak působí spíše jako agitační školní dokument a mám obavu, že to bylo i záměrem. ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)