Fantastická čtyřka

• Irsko

• Nový Zéland

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2015, 100 min

Budu jeden z mála, komu se to svým způsobem líbilo, byť z možná poněkud bizarních důvodů... aniž bych přitom zvlášť zpochybńoval důvody těch, kteří budou Fantastickou čtyřku nenávidět. Sama o sobě nejen pohříchu nešlape jako hollywoodský blockbuster, ale ani nenaplňuje požadavky obecně sdílené představy o dobře odvyprávěném příběhu... Ovšem právě z důvodů, proč nešlape, mě Fantastická čtyřka zaujala. Pár tentokrát spíše spekulativních poznámek na toto konto po čase opět zde.(15.8.2015)

• gudaulin

Komiksové snímky o hrdinech se superschopnostmi nemám rád, považuju je za těžce infantilní a jejich publikum patří zjevně do jiné věkové kategorie. Ale i v rámci toho, s čím komiksové snímky pracují a o co se snaží, Fantastická čtyřka žalostně selhává. Je to sterilní nuda, kde selhávají všechny pokusy o dramatický přesah a kde se nedostává ani toho, čím disponují žánroví souputníci, tedy vzrušující akce a spousty efektů. Poměr investic a výsledku je tady katastrofální. Celkový dojem: 10 %.(4.2.2018)

• penylane

Zajímavý začátek a rozjezd filmu, říkala jsem si, než jsem další hodinu čekala, až ten rozjezd skončí. Celý film je jako úvod do jiného filmu. Cca 15minut bitvy, kterou bych podle ukázek považovala za hlavní téma filmu, bylo spíš směšných, nudných, nezajímavých, zkrátka odfláknutých. Jako by tuto bitvu tvůrce do filmu vložil jen proto, aby bylo co dát zajímavého do traileru. Tohle opravdu ne.(12.8.2015)

• Pepinec

Oproti sračce, kterou jsem si onehdá přivodil životosprávou na Colours of Ostrava, se Fantastická štverka liší pouze tím, že trvala 94 minut a ne tři dny. Jinak je to totéž. Proboha živýho, Marvele, jak dlouho kdokoli z vás nebyl v kině, že nevíte jaký parádní blockbusterový léto letos máme?! Tohle by vyhodili i z Hvězdný pěchoty.(13.8.2015)

Mnohem lepší než jsem čekal, o něco kvalitnější než původní dvojka filmů a o něco víc Ultimate, co se týče komiksovosti. Což mně osobně tolik nevyhovuje, přesto však jsem byl z filmu, jakmile se rozjel i přes evidentně totál přepsaný neTrankovský konec, nadšený a z fleku bych si dal dvojku. Ať už kvůli tomu, že nechci třetí reboot během řekněme 15ti let (ačkoliv pravděpodobně už pořádný od Marvelu) a nebo zkrátka proto, že tento film byl pouhopouhým startovním můstkem k něčemu většímu. Takto sice v poslední době působí bohužel čím dál více blockbusterů, ovšem toto je pouze povinný origin a věřím, že ve dvojce by se nový rejža utrhl ze řetězu a konečně by naplno využil superschopností Kate Mary a spol, jelikož v jedničce je snad krom rádobyvelkolepého finále jen jedna akční scéna. Potenciál zkrátka naplněn jen z poloviny a i přes obrovský hate, který se na film studia Fox (to je důležité zdůraznit, že Trank byl zjevně odstřižen) snesl bych dal šanci rozšířit mytologii, nejlépe crossoverem s X-meny. Ovšem to zůstane zjevně pouze mým a těch několika fandům jako vlhký sen, který se nepodaří zrealizovat...takže..pápá za pát let u Marvelu, asi i napotřetí budu u toho :) PS : Takhle to asi mělo vypadat no...70%(12.8.2015)