Reklama

Reklama

Reed Richard hovoří ve škole na téma Moje budoucí povolání. Seznamuje spolužáky s tím, že se chce stát vynálzem, který vytvoří takzvaný biohmotový prohazovač neboli teleportační zařízení. Učitel je poněkud skeptický, ale Reed ho ujistí, že na tomto přístroji již pracuje ve své garáži. Večer se pak vypraví na vrakoviště, aby tu získal transformátor. Vrakoviště patří rodině jeho spolužáka Bena Grimma, který Reeda přistihne. Od té doby se z nich stávají nerozluční kamarádi, kteří spolu pracují na zdokonalování přístroje. Po několika letech se přihlásí na fyzikální olympiádu, kde svůj přístroj předvedou. I když se jim pokus povede, komise rozhodčích je diskvalifikuje, protože to považuje za kabaretní číslo a ne solidní vědeckou práci. Ale nemusí si zoufat. Jejich objevu si všimne profesor Franklin Storm s dcerou Sue a nabídne jim plné stipendium z Baxterovy nadace, která sponzoruje nadějné mladé výzkumníky. Ben se vrací domů, jen pomáhal, ale Reed by to rozhodně vzít měl. Profesor Storm vytvoří tým z Reeda, Sue, Victora, který již v minulosti na podobném přístroji pracoval a svého syna Johna. Tito čtyři dokončí Victorovu původní kvantovou bránu do druhé dimenze. Poté, co vyzkouší její funkčnost bezpečným přenosem opice tam i zpět, se o jejich vynález zajímá NASA a hodlají poslat své lidi na cestu vesmírem. To se mladíkům vůbec nelíbí. Měli a chtěli to být oni, kdo se jako první podívá do druhé dimenze, které říkají Planeta Nula. A tak se rozhodnou, že se tam vypraví dříve, než jim to někdo překazí a Reed trvá na tom, že s sebou vezme i Bena. Planeta Nula je divný svět pokrytý jakousi zelenou lávou. Když se Victor pokusí lávy dotknout, zřítí se do propasti plné této hmoty. Zachránit ho je nemožné. Cesta zpět se komplikuje, ale Sue je dokáže vrátit domů. Při návratu dojde k explozi brány a energie, která to doprovází, změní čtyři cestovatele k nepoznání. Reed může natahovat své končetiny jako by byly z gumy, Ben vypadá jako by byl pokrytý kameny a má ohromnou sílu, Sue se mění v neviditelnou a dokáže kolem sebe vytvořit silové pole, Johnovo tělo vypadá jako by hořelo a dokáže létat. Všichni jsou z toho nešťastní, jen NASA a vláda chce z jejich schopností těžit. Reed se cítí za celou situaci zodpovědný a uteče, aby někde v klidu vymyslel způsob jak je všechny vrátit do normálního života. O rok později je Reed nalezen a přivezen zpět na základnu Oblasti 57. NASA chce postavit novou kvantovou bránu a za to mu dovolí, aby se zúčastnil mise na Planetu Nula, kde, jak se Reed domnívá, najde něco, co by vyřešilo jejich situaci. K překvapení všech je na planetě i Victor, který nejen, že přežil, ale získal telekinetické schopnosti. Je dovezen zpět na Zemi, ale je plný zášti. Lidé a jejich planeta si nezaslouží existovat a on vytvoří novou, lepší planetu... (TV Prima)

(více)

Videa (13)

Trailer 3

Recenze (632)

Douglas 

všechny recenze uživatele

Budu jeden z mála, komu se to svým způsobem líbilo, byť z možná poněkud bizarních důvodů... aniž bych přitom zvlášť zpochybńoval důvody těch, kteří budou Fantastickou čtyřku nenávidět. Sama o sobě nejen pohříchu nešlape jako hollywoodský blockbuster, ale ani nenaplňuje požadavky obecně sdílené představy o dobře odvyprávěném příběhu... Ovšem právě z důvodů, proč nešlape, mě Fantastická čtyřka zaujala. Pár tentokrát spíše spekulativních poznámek na toto konto po čase opět zde. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Promarněný potenciál. Zajímavý je snad jen koncept usedlejšího blockbusteru, jenž pracuje s postavami z řad docela obyčejné omladiny a dává naději všem nerdům, že to dotáhnou z laboratoří až k superhrdinským trikotům. Jenže pak už nepřijde nic, akorát dospělejší verze Žraločáka s Lávovkou... I Avengers 2 a Thor 2 působí proti nové Fantastické čtyřce jako vyspělé blockbustery. Tady je tuze směšný padouch, co bude dobře vypadat jen v lego-verzi, a naprosto katastrofální pokusy o trikovou akci, odehrávající se na papundeklové planetě plné jakéhosi zeleného slizu. Víc jak stomilionový rozpočet vyhozený oknem, těch pár hezkých momentek s Thingem ve válce bohužel jen naznačí, s jak velkým potenciálem Foxové už dlouhé roky hazardují. Uff. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Fantastická sračka aneb Dlouhý, Široký a Propečený negr v hodině a půl scénáristické bezradnosti a předraženého zmaru. Původní verze z roku 2005 fungovala alespoň jako reklama na gájprájd, v níž se sem tam i něco žužu barvičkového přihodilo a žhavý Kapitán Mumulend svým intenzivním žárem prohřál srdíčko nejednoho hošíka, co se nade vše bojí divokých prasat, protože žerou bukvice. Restart je jen asexuální a sterilní nuda, ve které se Živoucí pochodeň v rámci naplňování rasových kvót proškvařila z árijsky homixového blondýna až do afroamericka, Neviditelná žena měla s tím xichtem raději zůstat neviditelná permanentně, Janko Zvonček působí se svými stopadesáti čísly, čtyřiceti kily a křivýma nohama v roli kamenného zabijáka trochu jako parodie na potravinové doplňky pro podvyživené děti a sympaticky Whiplashený tympánista s teleskopickýma rukama je jen nechtěnou komickou vložkou z best of Arabela. To, že asi generačně došli charismatičtí herci, by se ještě dalo odpustit, ale když někdo nutně musí exhumovat cosi, co už jednou unyle chcíplo, jeden by očekával alespoň pořádnou trikovou hitparádu, a ne, že si pětasedmdesát minut z devadesáti bude partička nehezkých dětí otravně hrát s Merkurem, aby v posledních patnácti předvedla ubohý, krátký, trapný a škaredý interdimenzionální mrdník. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Film s nulovými ambicemi, který netuší, zda-li chce být party party geeků, jimž byly naděleny superschopnosti, nebo komiksovým thrillerem o nečekaném dárku z jiné dimenze. Dramaturgicky rozbředlá slátanina, v níž nefunguje nic, především samotná čtyřka, která se ke svému originu plácá skrze jalové dialogy a nulovou chemii, takže je vám docela volná, i když v závěru překvapivě vybuchne pár hlav. Trank dodal film bez ksichtu, jemuž ten pláč nad zásahem Foxů věřím tak zpola. Že se na sílu stříhalo je jasné, ale pokud se nějaká parta jmenuje Fantastická čtyřka… ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Docela mě překvapilo zdejší dost negativní hodnocení. Já jsem na Fantastické čtyřce neviděl nic horšího oproti třeba poslednímu filmu Avengers. To, že je příběh hloupej jak pět let děravý gatě, mě vůbec nepřekvapuje. V podstatě je na tom podobně snad každá druhá Marvelovka (nebo DC Comics, ono je to prašť jako uhoď), která se současně točí. Musím ale říct, že se mi líbilo zpodobnění jiných dimenzí a planet. Bylo vidět, že nějakej digitální morous si nad tím v tomhle filmu vysloveně vyhrál. Ani s herci jsem neměl úplně problém. Miles Teller mě poslední dobou třeba vysloveně baví. To, že je tenhle film zbytečnej netřeba zmiňovat. Ale to je podle mě skoro každá současná komiksárna, která točí pořád to samý dokola. Tři hvězdy jsou akorát. Dostal jsem superhrdiny, dostal jsem krásný barevný digitální svět a dostal jsem průměrného záporáka, kterej má svoje světlejší chvilky. Takže vlastně všecko, co tyto filmy můžou nabídnout. Na víc se totiž málokdy zmůžou. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (27)

  • Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporili viac ako 15 000 pracovných miest. (BMW12)
  • Premiéra filmu proběhla 54 let po uvedení prvního původního komiksu. (Kmotr76)
  • Režisér napsal a rychle vymazal na Twitter: „Před rokem jsem měl fantastickou verzi filmu. A obdržela by skvělé recenze. Pravděpodobně ji nikdy neuvidíte.“ Svým Tweetem snížil tržby zhruba o 5–10 milionů $, což je v přepočtu 123,5–247,1 milionů Kč. (Zdroj: nydailynews.com) (ČSFD)

Související novinky

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich…

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.…

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James…

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,…

Reklama

Reklama