Fantastická čtyřka

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2015, 100 min

• Wacoslav1

Škoda. Po slibným rozjezdu jsem si říkal, že snad uvidím ten nejpodařenější komiksovej film všech dob. Asi hlavně z toho důvodu, že svým pojetím a zpracováním je to totálně nekomiksové a ukazuje to všem těm superhrdinským filmům (aspoň na mě to tak působilo) pěknýho fakáče. Už chápu proč to ortodoxní fans Marvel demenťáren nemůžou zkousnout. Bohužel ve druhý půli to režisérovi evidentně studio vzalo z rukou patrně se slovy hele kémo to nejde, to nemůžeš točit, tohle si ovčí stádo nevybečelo. No a podle toho to taky dopadlo.30%(16.8.2015)

• Tom_Lachtan

Film dvou polovin, ta první je dobrá (tím myslím dobrá ve smyslu komiksového průměru, ale dobře odvyprávěná), sice předkládá origin zcela genericky a nezajímavě, vše jede podle jasných žánrových linek, ale zároveň zrod FF výborně aktualizuje, takže onu kolejnatou dějovost jsem ochoten přehlédnout (jiná dimenze místo letu raketou, stejně jako omlazení - skvělá volba), to je polovina, kdy se jede na vlně trošku jednoduššího scifi. Ovšem jakmile se zjeví komiksovost (a schopnosti), jde všechno do ****. A to jednoznačně a definitivně a nevyleze to z ní, ani kdyby ke kopii filmu někdo přivázal osla a před onou **** držel voňavou mrkvičku. Scénáristovi se povedlo stvořit vzácně tupý děj a z postav, které své schopnosti užívají jen tehdy, když nepomáhá jejich hyperinteligence, udělat bandu vymytých mozků, jejichž hloupost nezná hranic známého vesmíru. Veškerá konfrontace s padouchem na nic, vyřešení na nic, prostě... Je to hrozně klišovité (bylo by to neoriginální už v devadesátých letech, natož teď ve zlaté éře film. komiksů) a tam, kde by měli postavy vyniknout intelektem, vyniknou leda blbostí. Snad údajně prvotní režiserská verze vypadala jinak a donutili ho mohutně přetáčet, ale to je mi jakožto divákovi sice líto, ale lepší film to z FF v žádném případě neudělá. Howgh.(16.8.2015)

• ConanVJ

Tak za mě jasný zklamání a i když předchozí filmy kdoví jak neoslní, tak jsou pořád zábavnější než toto. S příchodem restartu přišlo i přeobsazení hlavních rolí, které se podle mě nepovedlo. Hlavní mínus vidím ve věku hrdinů, kdy jsou ve věku Petera Parkera alias Spider-mana a ne dospělých vědátorů dle předlohy. Díky počítačovým trikům je zde lepší pouze Ben Grim jako The Thing, který už není umělohmotňák, ale povedená kamenná postava. Příběh je hodně slabý a ani akce to nezachraňuje, protože jí zde moc není. Jediný co se na filmu dá pochválit jsou parádní efekty, ale to je bohužel tak nějak vše. Za mě 20% :)(26.8.2015)

• Ištván87

Panebože, proč? Vždyť to klidně mohl být docela fajn film. První půlka to zcela jasně naznačuje. Není tam nic světoborného, je tu spousta klišé a tak, ale docela to šlape, postavy mají jakous takous chemii a člověk by si dokázal představit, že z toho všeho něco bude. Jenže pak přijde druhá půlka, která nám v rychlosti naznačí, že všichni čtyři superhrdinové už svoje schopnosti bez problémů ovládají, pak se objeví záporák s velice nejasný cílem, pak je tu jedna asi minutová akční scéna a pak je konec. Jak se to mohlo stát? Vždyť to není žádná raketová věda. Stačilo cca o dvacet minut prodloužit prostředek, který by postavám dodal nějakou hnací sílu, možná i nějaký ten konflikt, naznačit, že i přes nesourodost můžou vytvořit dobrý tým a pak to završit nějakým trochu delším finále. Jako kdyby se mermomocí snažili udělat z toho pravý opak filmů Michaela Baye, který rád diváky ubíjí hodinovými akčními scénami, jenže to nevychytali. Finále je strašně rychlé a když po cca pěti vteřinách dojdou hrdinové zázračně k závěru, že dohromady jsou silnější než hlavní bubák a následně ho na první dobrou sejmou, to je prostě lenost. Vždyť i hodinové animáky mají líp propracovaný děj. Jak říkám, tohle od začátku nevypadalo na žádný přelom v historii komiksáren, ale aspoň to vypadalo na nenáročnou komiksárnu, která by dokázala zjemnit pachuť posledních dvou filmů s těmito hrdiny. Nakonec je z toho slušný průser.(21.8.2016)

Ale no tak, vždyť se jedná o začátek celé série! Čekal jsem hrůzu, o to více jsem spokojen. Jasně, veškerá megaakce se odehraje v posledních dvaceti minutách, ale čas před tím jsem se rozhodně nenudil, což se počítá. Já jen doufám, že se tvůrci nenechají odradit chladným přijetím a budou pokračovat. Jediné, co mi nesedlo, byl Human Torch. Já proti černochům vůbec nic nemám, ale tohle převracení marvelovského vesmíru naruby (z Thora se stane žena a další šílenosti) zkrátka neberu. A po titulcích žádná návnada... A S.Lee mi tentokrát buď utekl (což se mi doposud nestalo) nebo se v tomhle filmu nemihnul. Těším se na pokračování.(13.12.2015)

• - Fantastická čtyřka se poprvé objevila v roce 1961 v komiksovém sešitu "Fantastic Four #1". (Bube1)

• - O roli doktora Dooma se ucházeli Sam Riley, Eddie Redmayne, Toby Kebbell, Domhnall Gleeson a Jack Huston. Z uvedené čtveřice byl nakonec definitivně vybrán Toby Kebbell. (create)

• - Johnny Storm (Michael B. Jordan) skončil v nemocnici Judith Trankové, která nese jméno Joshovy nevlastní matky, komičky Judy Tollové, jež zemřela na rakovinu kůže. (Zdroj: weminoredinfilm.com) (Zdroj: ČSFD.cz)