• Cival

Promarněný potenciál. Zajímavý je snad jen koncept usedlejšího blockbusteru, jenž pracuje s postavami z řad docela obyčejné omladiny a dává naději všem nerdům, že to dotáhnou z laboratoří až k superhrdinským trikotům. Jenže pak už nepřijde nic, akorát dospělejší verze Žraločáka s Lávovkou... I Avengers 2 a Thor 2 působí proti nové Fantastické čtyřce jako vyspělé blockbustery. Tady je tuze směšný padouch, co bude dobře vypadat jen v lego-verzi, a naprosto katastrofální pokusy o trikovou akci, odehrávající se na papundeklové planetě plné jakéhosi zeleného slizu. Víc jak stomilionový rozpočet vyhozený oknem, těch pár hezkých momentek s Thingem ve válce bohužel jen naznačí, s jak velkým potenciálem Foxové už dlouhé roky hazardují. Uff.(16.8.2015)

• Wacoslav1

Škoda. Po slibným rozjezdu jsem si říkal, že snad uvidím ten nejpodařenější komiksovej film všech dob. Asi hlavně z toho důvodu, že svým pojetím a zpracováním je to totálně nekomiksové a ukazuje to všem těm superhrdinským filmům (aspoň na mě to tak působilo) pěknýho fakáče. Už chápu proč to ortodoxní fans Marvel demenťáren nemůžou zkousnout. Bohužel ve druhý půli to režisérovi evidentně studio vzalo z rukou patrně se slovy hele kémo to nejde, to nemůžeš točit, tohle si ovčí stádo nevybečelo. No a podle toho to taky dopadlo.30%(16.8.2015)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $56,117,548Tržby Celosvetovo $167,977,596Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,126,858Tržby za predaj DVD v USA $6,798,924║ nie je to až taká megakatastrofa ale má to strašne mdlé obsadenie, doslova otrasné, kde nevynikne nikto a dejovo to je úplne jednoduché dokonca aj F4 od Tima Storyho je oproti tomuto slušné príbehové sústo, tu si neprídeme v podstate na nič ani na zábavnosť, ani na trikovú pastvu - v tomto ohľade to má skôr bližšie k nejakej béčkovej produkcii za pár šúp a o akcii nehovoriac, asi najviac upútal zmenení zeleno oký Doom a jeho až nečakane krvavá likvidácia okolia, dalo sa to pozrieť, nebola to ani horšia katarzia než Transformers 4 ale suma sumárom neskutočne zbytočný film toto je /videl v kine: 40%/(21.8.2015)

• CiTrus007

Nová inkarnace Fantastické čtyřky je bez přehánění největším zklamáním letošního roku. Film určitě netrpí nedostatkem výraziva. I tak, místo aby jej režisér Trank řádně využíval, raději stráví polovinu filmu rozpačitým přešlapováním, jakoby se nedovedl rozhodnout mezi temnou realistickou instalací a lehkým letním kýčem. Výsledkem této nerozhodnosti je jakási amorfní všehochuť, podivně kombinující hluboký psychologický náhled s prvoplánovými superhrdinskými klišé. A ačkoliv scénář nepostrádá hlavu ani patu, cítím se jako divák hluboce uražen hromadou drobných nesrovnalostí, nad kterými jsem podle scénáristy měl mávnout rukou. Chemie mezi postavami na mě působí vynuceně a unyle. Není divu, že mě výkon žádného z herců neoslovil. Kamera je žalostně průměrná, snad jen občasně tónovaná do zajímavých odstínů. Málokdy mě film přesvědčí o své zbytečnosti, nicméně tentokrát si v skrytu duše přeji, aby tvůrci byli bývali raději pokračovali v původní neúspěšné filmové sérii. Anebo konečně přišli s něčím originálním. 3/10(16.8.2015)

• Tsuki

Příběh Fantastic Four pořádně neznám a starší film jsem ani neviděla. Je mi ale jasné, že pokud se tvůrci rozhodli nutně udělat tenhle remake, měli na dějové lince mnohem víc zapracovat a především si ujasnit, kam film vlastně směřuje. Celou dobu totiž není jasné, s jakým cílem byl film vytvořen. Není to ani dechberoucí superhrdinský akčňák, ani komedie o čtyřech nesourodých outsiderech (dvě nebo tři vtipnější scénky tam působí spíš nuceně a zbytečně). Takže výsledek je zkrátka nemastný neslaný, nehledě na to, že ani herci mě (snad krom Milese Tellera) příliš nezaujali. Finální bitva postrádala pořádné napětí a spíš než velkolepě působila téměř trapně. ~(2,2)~(13.8.2015)

• - Zájem o roli Bena Grimma měli herci Terry Crews a Christian Cooke, nakonec ji ztvárnil herec Jamie Bell. (willy1)

• - Natáčení probíhalo v Baton Rouge v USA. (willy1)

• - Film je věnován památce kostýmního výtvarníka George L. Littlea, který zemřel ve svém domě. (Zdroj: ČSFD.cz)