• mzss1

|15%| No, nevím teda. Rozhodně jsem kino neplánoval, trailer mě moc nechytl a to jsem udělal jedině dobře. Původní fantastickou čtyřku jsem neviděl. Marvelovky či podobné záležitosti typu Avengers, Iron Man, Thor atd – doslova hltám. Tohle se může jít zahrabat. Tak krátkou stopáž to mělo a tak to nudilo. Jako, já bych se klidně vyrovnal s tím, že tam je minimum akce, mohlo by to být vítaná změna, aby zde vše jen nevybuchovalo atd, ale mě skoro nezaujalo nic. První půlka se neskutečně táhne a ani nemám pocit, že se film rozjíždí. Příběhově je to velmi slabé, není tu skoro nic, co by stálo za pozornost. Akce jen obyčejná, špatně natočená teda není, ale ani to nenadchne. Herci ? Hmm, fakt amatéři. Hudba od Beltramiho je obyčejná – tak jako vždy poslední dobou a to mám toho skladatele rád. Odpad nedávám, páč tu žádní nelogickou chybu nevidím, jen je to děsná nezáživnost a nuda v jednom. Co k tomu dodávat, no.(4.9.2015)

• Xeelee

Z toho příšernýho scénáře čouhá nuda, kýč a nevyužitej potenciál na sto honů. Jedinou zajímavou postavou je Doom po návratu na Zem, ale jeho charakter je strašně plochej a to proč chce zničit svět není ani naznačeno. Konverzační začátek nebyl sám o sobě špatnej, ale obzvlášť po proměně jsem v hlavních postavách nepoznával ty superhrdiny z komiksů. Navíc se v tomhle filmu snad všechno odehrálo úplně jinak.(13.8.2015)

• Happens

Film bez děje, bez příběhu, jen podává vysvětlení zrodu, a to jako nějakou nerd party v laboratořích - brutální pařba fakulty aplikovaných věd... Usnul jsem. Pomoc.(13.8.2015)

Potvrzeno. Jsem obrácená.;-) Ze druhých "Avengerů" (78%) jsem odcházela zklamaná až naštvaná, z "Ant-Mana" (81%) znuděná a z restartu "Fantastické čtyřky" (46%), o kterém jsem nechtěla od první zmínky ani slyšet, v poměrně v dobrém rozpoložení. Komiksovky prožrané (tj. zničené) otřepanými vtipy už mi lezou krkem a "Fantastic Four" je po dlouhé době něco, co na komičnost (tedy alespoň na tu chtěnou) z vysoka kašle, takže možná proto jsem byla ve finále daleko spokojenější než drtivá většina publika (očekávající pravděpodobně další hláškovací výplach.) Největší negativum? Debilem zvolená stopáž. Jaké filmy mají dnes hodinu a půl i s titulky?!? 95% času zabírá výzkum, přeměna a pohled na zlepšení schopností ("zlepšení", nikoli "zlepšování", je tam roční skok v ději), z čehož vyplývá, že na představení a likvidaci VvD zbývá nejakých (blbých) 5%. VvD jako takový je cool, jeho rychlé zničení však působí (vzhledem ke schopnostem, jimiž oplývá) tak trošku fraškoidně... Každopádně pokračování tohohle bych viděla 100x raději než pokračování všech vyčpělých Marvel zívaček, které jsem za poslední dobu zhlédla. 3,5* a howgh.(13.8.2015)

• verbal

Fantastická sračka aneb Dlouhý, Široký a Propečený negr v hodině a půl scénáristické bezradnosti a předraženého zmaru. Původní verze z roku 2005 fungovala alespoň jako reklama na gájprájd, v níž se sem tam i něco žužu barvičkového přihodilo a žhavý Kapitán Mumulend svým intenzivním žárem prohřál srdíčko nejednoho hošíka, co se nade vše bojí divokých prasat, protože žerou bukvice. Restart je jen asexuální a sterilní nuda, ve které se Živoucí pochodeň v rámci naplňování rasových kvót proškvařila z árijsky homixového blondýna až do afroamericka, Neviditelná žena měla s tím xichtem raději zůstat neviditelná permanentně, Janko Zvonček působí se svými stopadesáti čísly, čtyřiceti kily a křivýma nohama v roli kamenného zabijáka trochu jako parodie na potravinové doplňky pro podvyživené děti a sympaticky Whiplashený tympánista s teleskopickýma rukama je jen nechtěnou komickou vložkou z best of Arabela. To, že asi generačně došli charismatičtí herci, by se ještě dalo odpustit, ale když někdo nutně musí exhumovat cosi, co už jednou unyle chcíplo, jeden by očekával alespoň pořádnou trikovou hitparádu, a ne, že si pětasedmdesát minut z devadesáti bude partička nehezkých dětí otravně hrát s Merkurem, aby v posledních patnácti předvedla ubohý, krátký, trapný a škaredý interdimenzionální mrdník.(23.8.2015)