Fantastická čtyřka

• Irsko

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2015, 100 min

Potvrzeno. Jsem obrácená.;-) Ze druhých "Avengerů" (78%) jsem odcházela zklamaná až naštvaná, z "Ant-Mana" (81%) znuděná a z restartu "Fantastické čtyřky" (46%), o kterém jsem nechtěla od první zmínky ani slyšet, v poměrně v dobrém rozpoložení. Komiksovky prožrané (tj. zničené) otřepanými vtipy už mi lezou krkem a "Fantastic Four" je po dlouhé době něco, co na komičnost (tedy alespoň na tu chtěnou) z vysoka kašle, takže možná proto jsem byla ve finále daleko spokojenější než drtivá většina publika (očekávající pravděpodobně další hláškovací výplach.) Největší negativum? Debilem zvolená stopáž. Jaké filmy mají dnes hodinu a půl i s titulky?!? 95% času zabírá výzkum, přeměna a pohled na zlepšení schopností ("zlepšení", nikoli "zlepšování", je tam roční skok v ději), z čehož vyplývá, že na představení a likvidaci VvD zbývá nejakých (blbých) 5%. VvD jako takový je cool, jeho rychlé zničení však působí (vzhledem ke schopnostem, jimiž oplývá) tak trošku fraškoidně... Každopádně pokračování tohohle bych viděla 100x raději než pokračování všech vyčpělých Marvel zívaček, které jsem za poslední dobu zhlédla. 3,5* a howgh.(13.8.2015)

Docela mě překvapilo zdejší dost negativní hodnocení. Já jsem na Fantastické čtyřce neviděl nic horšího oproti třeba poslednímu filmu Avengers. To, že je příběh hloupej jak pět let děravý gatě, mě vůbec nepřekvapuje. V podstatě je na tom podobně snad každá druhá Marvelovka (nebo DC Comics, ono je to prašť jako uhoď), která se současně točí. Musím ale říct, že se mi líbilo zpodobnění jiných dimenzí a planet. Bylo vidět, že nějakej digitální morous si nad tím v tomhle filmu vysloveně vyhrál. Ani s herci jsem neměl úplně problém. Miles Teller mě poslední dobou třeba vysloveně baví. To, že je tenhle film zbytečnej netřeba zmiňovat. Ale to je podle mě skoro každá současná komiksárna, která točí pořád to samý dokola. Tři hvězdy jsou akorát. Dostal jsem superhrdiny, dostal jsem krásný barevný digitální svět a dostal jsem průměrného záporáka, kterej má svoje světlejší chvilky. Takže vlastně všecko, co tyto filmy můžou nabídnout. Na víc se totiž málokdy zmůžou.(27.10.2016)

• AlfaNumerO

[ČSFD projekce] Hehe, tak tohle mě hodně pobavilo... tak trochu nechápu potřebu tvůrců udělat z hlavní postav aktéry z American horror story: Freak show. Ben, největší hubeňour, který se promění v něco obrovskýho s neskutečně divně velkýma očima a doktor světomor, nebo jak se jmenoval, který má pro změnu ty oči nebezpečně blízko, až by jeden řekl, že se z něj stane za chvilku kyklop. Těm, kterým se nepoštěstilo být postižen z vnějšku, jsou postiženi ve svém nitru - jsou šíleně nudní a nezajímaví. Očekával jsem trochu, že tohle nemůže dopadnout dobře, že to ale bude až takový průser, to snad ne. Škoda. jako volné pokračování Freak show 2 možná. 35%(13.8.2015)

• penylane

Zajímavý začátek a rozjezd filmu, říkala jsem si, než jsem další hodinu čekala, až ten rozjezd skončí. Celý film je jako úvod do jiného filmu. Cca 15minut bitvy, kterou bych podle ukázek považovala za hlavní téma filmu, bylo spíš směšných, nudných, nezajímavých, zkrátka odfláknutých. Jako by tuto bitvu tvůrce do filmu vložil jen proto, aby bylo co dát zajímavého do traileru. Tohle opravdu ne.(12.8.2015)

• gudaulin

Komiksové snímky o hrdinech se superschopnostmi nemám rád, považuju je za těžce infantilní a jejich publikum patří zjevně do jiné věkové kategorie. Ale i v rámci toho, s čím komiksové snímky pracují a o co se snaží, Fantastická čtyřka žalostně selhává. Je to sterilní nuda, kde selhávají všechny pokusy o dramatický přesah a kde se nedostává ani toho, čím disponují žánroví souputníci, tedy vzrušující akce a spousty efektů. Poměr investic a výsledku je tady katastrofální. Celkový dojem: 10 %.(4.2.2018)

• - Když se natáčelo v New Orleans, režisér Josh Trank nechal několik svých malých psů v tamějším pronajatém domě. Ti způsobili škodu za 100 tisíc $, v přepočtu 2,45 milionu Kč. (Zdroj: hollywoodreporter.com) (Deeside)

• - O roli doktora Dooma se ucházeli Sam Riley, Eddie Redmayne, Toby Kebbell, Domhnall Gleeson a Jack Huston. Z uvedené čtveřice byl nakonec definitivně vybrán Toby Kebbell. (create)

• - Johnny Storm (Michael B. Jordan) skončil v nemocnici Judith Trankové, která nese jméno Joshovy nevlastní matky, komičky Judy Tollové, jež zemřela na rakovinu kůže. (Zdroj: weminoredinfilm.com) (Zdroj: ČSFD.cz)