Budu jeden z mála, komu se to svým způsobem líbilo, byť z možná poněkud bizarních důvodů... aniž bych přitom zvlášť zpochybńoval důvody těch, kteří budou Fantastickou čtyřku nenávidět. Sama o sobě nejen pohříchu nešlape jako hollywoodský blockbuster, ale ani nenaplňuje požadavky obecně sdílené představy o dobře odvyprávěném příběhu... Ovšem právě z důvodů, proč nešlape, mě Fantastická čtyřka zaujala. Pár tentokrát spíše spekulativních poznámek na toto konto po čase opět zde.(15.8.2015)

• B!shop

Asi jeden z nejslabsich komiksovejch filmu, zlaty "predchozi" dva dily. Film ma na komiksarnu vcelku slabejch 100 minut, ale i z tech 100 minut tu je akce asi tak v poslednich peti minutach, zbytek je jen nezazivna vata s vicemene nesympatickejma hercema, ktery nemaj co hrat. K tomu tezce prumerny triky, prakticky chybejici scenar, spousta nesmyslu. Jako pilot serialu by se to zkousnout dalo a musi se Trankovi k dobru pricist, ze i pres vsechny vytky film vylozene nenudi, ale i tak to je proste slabota.(5.5.2020)

• penylane

Zajímavý začátek a rozjezd filmu, říkala jsem si, než jsem další hodinu čekala, až ten rozjezd skončí. Celý film je jako úvod do jiného filmu. Cca 15minut bitvy, kterou bych podle ukázek považovala za hlavní téma filmu, bylo spíš směšných, nudných, nezajímavých, zkrátka odfláknutých. Jako by tuto bitvu tvůrce do filmu vložil jen proto, aby bylo co dát zajímavého do traileru. Tohle opravdu ne.(12.8.2015)

Ale no tak, vždyť se jedná o začátek celé série! Čekal jsem hrůzu, o to více jsem spokojen. Jasně, veškerá megaakce se odehraje v posledních dvaceti minutách, ale čas před tím jsem se rozhodně nenudil, což se počítá. Já jen doufám, že se tvůrci nenechají odradit chladným přijetím a budou pokračovat. Jediné, co mi nesedlo, byl Human Torch. Já proti černochům vůbec nic nemám, ale tohle převracení marvelovského vesmíru naruby (z Thora se stane žena a další šílenosti) zkrátka neberu. A po titulcích žádná návnada... A S.Lee mi tentokrát buď utekl (což se mi doposud nestalo) nebo se v tomhle filmu nemihnul. Těším se na pokračování.(13.12.2015)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Budeme si říkat..." Herci, kteří vypadají na 15náct vyrábějí revoluční přístroje z dílu starých aut! Pokud nechcete ztrácet čas, rozhodně se nové Fantastické čtyřce vyhněte obloukem. Film vám nabídne pouze čtyři lokace, dost slabé efekty a většinu stopáže zaberou řeči o nesmyslech. Když se ohlédnu na předešlé filmy Tima Storyho s Jessicou, nezbývá než dát odpad!(14.5.2020)

• - Režisér Josh Trank získal skladatele Philipa Glasse poté, co mu poslal svůj předchozí celovečerní snímek Kronika (2012). První slova, která pak Glass Trankovi řekl do telefonu, byla: "Právě jsem viděl váš film a je velmi filozofický." (D.Moore)

• - Jonathan Storm (Michael B. Jordan) je v původním komiksu blonďatý běloch s modrýma očima. Stan Lee považuje změnu oproti své předloze – obsazení Afroameričana – za Trankův dobrý nápad. (Zdroj: ew.com) (Jarisleifr)

• - Když se natáčelo v New Orleans, režisér Josh Trank nechal několik svých malých psů v tamějším pronajatém domě. Ti způsobili škodu za 100 tisíc $, v přepočtu 2,45 milionu Kč. (Zdroj: hollywoodreporter.com) (Jarisleifr)