Potvrzeno. Jsem obrácená.;-) Ze druhých "Avengerů" (78%) jsem odcházela zklamaná až naštvaná, z "Ant-Mana" (81%) znuděná a z restartu "Fantastické čtyřky" (46%), o kterém jsem nechtěla od první zmínky ani slyšet, v poměrně v dobrém rozpoložení. Komiksovky prožrané (tj. zničené) otřepanými vtipy už mi lezou krkem a "Fantastic Four" je po dlouhé době něco, co na komičnost (tedy alespoň na tu chtěnou) z vysoka kašle, takže možná proto jsem byla ve finále daleko spokojenější než drtivá většina publika (očekávající pravděpodobně další hláškovací výplach.) Největší negativum? Debilem zvolená stopáž. Jaké filmy mají dnes hodinu a půl i s titulky?!? 95% času zabírá výzkum, přeměna a pohled na zlepšení schopností ("zlepšení", nikoli "zlepšování", je tam roční skok v ději), z čehož vyplývá, že na představení a likvidaci VvD zbývá nejakých (blbých) 5%. VvD jako takový je cool, jeho rychlé zničení však působí (vzhledem ke schopnostem, jimiž oplývá) tak trošku fraškoidně... Každopádně pokračování tohohle bych viděla 100x raději než pokračování všech vyčpělých Marvel zívaček, které jsem za poslední dobu zhlédla. 3,5* a howgh.(13.8.2015)

• JohnnyD

Najzaujímavejšia okolo Fantastic Four z 2015 je tá psychológia v pozadí. To si fakt niekto z 20th Century Fox myslel, nech už bol pôvodný zostrih (údajne) hocijako zlý, že naliať do toho ďalšie milióny, hodiť do koša 2/3 filmu a nakrútiť triviálne tretie dejstvo prinesie nejaký úspech? Nebolo múdrejšie vysrať sa na dotáčky a strata by bola stále nižšia? Tie dotáčky sú odfláknuté (parochňa!), napriek tomu zjavne stáli dosť veľa (komplet CGI finálny súboj), ale každému musí byť jasné, že tu niečo nehrá, keď má komiksový veľkofilm za 150 mega ledva hodinu a pol.(17.11.2017)

• mzss1

|15%| No, nevím teda. Rozhodně jsem kino neplánoval, trailer mě moc nechytl a to jsem udělal jedině dobře. Původní fantastickou čtyřku jsem neviděl. Marvelovky či podobné záležitosti typu Avengers, Iron Man, Thor atd – doslova hltám. Tohle se může jít zahrabat. Tak krátkou stopáž to mělo a tak to nudilo. Jako, já bych se klidně vyrovnal s tím, že tam je minimum akce, mohlo by to být vítaná změna, aby zde vše jen nevybuchovalo atd, ale mě skoro nezaujalo nic. První půlka se neskutečně táhne a ani nemám pocit, že se film rozjíždí. Příběhově je to velmi slabé, není tu skoro nic, co by stálo za pozornost. Akce jen obyčejná, špatně natočená teda není, ale ani to nenadchne. Herci ? Hmm, fakt amatéři. Hudba od Beltramiho je obyčejná – tak jako vždy poslední dobou a to mám toho skladatele rád. Odpad nedávám, páč tu žádní nelogickou chybu nevidím, jen je to děsná nezáživnost a nuda v jednom. Co k tomu dodávat, no.(4.9.2015)

Těžko říct co se přesně při tvorbě filmu stalo mezi studiem a režisérem Trankem.Jeho Kronika mě nechala úplně chladným a přesně sem věděl, že to bude jeden z těch tvůrců který si jen těžko nechá diktovat cokoliv od produkce.Jak to tam bylo a kdo je zodpovědný za krach filmu, jestli studio nebo Trank, to se asi nikdy pořádně nedozvíme.V každym případě nová Čtyřka vypadá vizuálně naprosto v pořádku, na dnešní Hollywoodský snandarty, efekty dobrý, herci snesitelnější než ve verzí z roku 2005 a hlavně Toby Kebbell jak Doom super.Bohužel dramaturgie scénáře vůbec nefunfuje, dialogy jsou směšný a příběh je sračka.Parta studentíků maká pro vládu a já co repliku padal v úžas, jak zebe může herečka jakou je Kate Mara mlet takový slinty.Další věc je z negrovatění Johnyho Storma, to mi hlava nebere tyhle americký prorasový míchanice, aby nám tam prostě hrál aspoň jeden mladej nigerijec, jehož pradědeček mocinky moc trpěl na plantážích.Z Bena Grimma je vidlák, který nemá v týmu co dělat a jeho pozvání na cestu do jiné dimenze je opravdu z jinýho světa.Další věcí je akce, která je tragicky zrežírovaná ale tragicky.Proč tam proboha nedali tý akce víc a když už jí tam nedali, tak proč trvá finální souboj proti výtečnýmu Doomovi pár minut?S danými prostředky a herci to mohl být výtečný komixový výplach, jenže režisér evidentně vůbec netušil co má s tím vším dělat a tak z toho je jeden z největších propadáků letošního roku a paradox je, že je to pořád průměrný béčko a hodnocení pod 50% si nezaslouží, bohužel to celý působí jako pilot k televiznímu seriálu pro HBO, 50%.(1.11.2015)

Pro mě osobně nesympatické obsazení a vyloženě stupidní děj obsahující neuvěřitelné množství vědeckých nesmyslů - Fantastická čtyřka je po mém soudu "jen" další komiksová adaptace, jakých se dnes točí mraky a která profrčí sály multikin, aby už za chvíli uvolnila místo další podobné kravině, u jejíhož sledování je automaticky nutné vypnout mozek a cpát se popcornem. Své diváky si tohle x-té zachraňování Země jistě najde, ale osobně očekávám od filmů trochu něco jiného a těmto komerčním bezduchým snímkům příliš neholduji, nota bene pokud je shledávám nepříliš dobře natočené a téměř k nerozeznání od jiných filmů z poslední doby (podobnost s filmy Země zítřka či Enderova hra se mi jeví dost markantní). Za mě slabé 3 hvězdy.(13.8.2015)

• - Ben Grimm (Jamie Bell) se narodil 14. března 1986. Jako Thing měří 2,03 metrů, váží 2,47 tuny a zabil 55 lidí. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Miles Teller (Reed Richards) a Michael B. Jordan (Johnny Storm) spolu účinkovali už vo filme That Awkward Moment (2014). (QooBo)

• - Fantastická čtyřka se poprvé objevila v roce 1961 v komiksovém sešitu "Fantastic Four #1". (Bube1)