Reklama

Reklama

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (CinemArt)

(více)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (634)

verbal 

všechny recenze uživatele

Fantastická sračka aneb Dlouhý, Široký a Propečený negr v hodině a půl scénáristické bezradnosti a předraženého zmaru. Původní verze z roku 2005 fungovala alespoň jako reklama na gájprájd, v níž se sem tam i něco žužu barvičkového přihodilo a žhavý Kapitán Mumulend svým intenzivním žárem prohřál srdíčko nejednoho hošíka, co se nade vše bojí divokých prasat, protože žerou bukvice. Restart je jen asexuální a sterilní nuda, ve které se Živoucí pochodeň v rámci naplňování rasových kvót proškvařila z árijsky homixového blondýna až do afroamericka, Neviditelná žena měla s tím xichtem raději zůstat neviditelná permanentně, Janko Zvonček působí se svými stopadesáti čísly, čtyřiceti kily a křivýma nohama v roli kamenného zabijáka trochu jako parodie na potravinové doplňky pro podvyživené děti a sympaticky Whiplashený tympánista s teleskopickýma rukama je jen nechtěnou komickou vložkou z best of Arabela. To, že asi generačně došli charismatičtí herci, by se ještě dalo odpustit, ale když někdo nutně musí exhumovat cosi, co už jednou unyle chcíplo, jeden by očekával alespoň pořádnou trikovou hitparádu, a ne, že si pětasedmdesát minut z devadesáti bude partička nehezkých dětí otravně hrát s Merkurem, aby v posledních patnácti předvedla ubohý, krátký, trapný a škaredý interdimenzionální mrdník. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Budu jeden z mála, komu se to svým způsobem líbilo, byť z možná poněkud bizarních důvodů... aniž bych přitom zvlášť zpochybńoval důvody těch, kteří budou Fantastickou čtyřku nenávidět. Sama o sobě nejen pohříchu nešlape jako hollywoodský blockbuster, ale ani nenaplňuje požadavky obecně sdílené představy o dobře odvyprávěném příběhu... Ovšem právě z důvodů, proč nešlape, mě Fantastická čtyřka zaujala. Pár tentokrát spíše spekulativních poznámek na toto konto po čase opět zde. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Promarněný potenciál. Zajímavý je snad jen koncept usedlejšího blockbusteru, jenž pracuje s postavami z řad docela obyčejné omladiny a dává naději všem nerdům, že to dotáhnou z laboratoří až k superhrdinským trikotům. Jenže pak už nepřijde nic, akorát dospělejší verze Žraločáka s Lávovkou... I Avengers 2 a Thor 2 působí proti nové Fantastické čtyřce jako vyspělé blockbustery. Tady je tuze směšný padouch, co bude dobře vypadat jen v lego-verzi, a naprosto katastrofální pokusy o trikovou akci, odehrávající se na papundeklové planetě plné jakéhosi zeleného slizu. Víc jak stomilionový rozpočet vyhozený oknem, těch pár hezkých momentek s Thingem ve válce bohužel jen naznačí, s jak velkým potenciálem Foxové už dlouhé roky hazardují. Uff. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Film s nulovými ambicemi, který netuší, zda-li chce být party party geeků, jimž byly naděleny superschopnosti, nebo komiksovým thrillerem o nečekaném dárku z jiné dimenze. Dramaturgicky rozbředlá slátanina, v níž nefunguje nic, především samotná čtyřka, která se ke svému originu plácá skrze jalové dialogy a nulovou chemii, takže je vám docela volná, i když v závěru překvapivě vybuchne pár hlav. Trank dodal film bez ksichtu, jemuž ten pláč nad zásahem Foxů věřím tak zpola. Že se na sílu stříhalo je jasné, ale pokud se nějaká parta jmenuje Fantastická čtyřka… ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Docela mě překvapilo zdejší dost negativní hodnocení. Já jsem na Fantastické čtyřce neviděl nic horšího oproti třeba poslednímu filmu Avengers. To, že je příběh hloupej jak pět let děravý gatě, mě vůbec nepřekvapuje. V podstatě je na tom podobně snad každá druhá Marvelovka (nebo DC Comics, ono je to prašť jako uhoď), která se současně točí. Musím ale říct, že se mi líbilo zpodobnění jiných dimenzí a planet. Bylo vidět, že nějakej digitální morous si nad tím v tomhle filmu vysloveně vyhrál. Ani s herci jsem neměl úplně problém. Miles Teller mě poslední dobou třeba vysloveně baví. To, že je tenhle film zbytečnej netřeba zmiňovat. Ale to je podle mě skoro každá současná komiksárna, která točí pořád to samý dokola. Tři hvězdy jsou akorát. Dostal jsem superhrdiny, dostal jsem krásný barevný digitální svět a dostal jsem průměrného záporáka, kterej má svoje světlejší chvilky. Takže vlastně všecko, co tyto filmy můžou nabídnout. Na víc se totiž málokdy zmůžou. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (27)

  • Jonathan Storm (Michael B. Jordan) je v původním komiksu blonďatý běloch s modrýma očima. Stan Lee považuje změnu oproti své předloze – obsazení Afroameričana – za Trankův dobrý nápad. (Zdroj: ew.com) (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo v Baton Rouge v USA. (willy1)

Související novinky

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich…

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.…

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James…

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,…

Reklama

Reklama