Reklama

Reklama

Fantastická čtyřka

 • USA Fantastic Four (více)
Trailer 1

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (30)

 • Jedná se o druhý nejméně výdělečný film od studia Fox podle komiksů Marvel. Ze všech 15 filmů je na tom s celosvětovými příjmy hůře už jen Elektra (2005). Více vydělal dokonce i Daredevil (2003), nebo například Ghost Rider (2007) od Sony či Hulk (2003) a Neuvěřitelný Hulk (2008) od Universal Studios. (Tashi)
 • Fantastická čtyřka se poprvé objevila v roce 1961 v komiksovém sešitu "Fantastic Four #1". (Bube1)
 • Film je věnován památce kostýmního výtvarníka George L. Littlea, který zemřel ve svém domě. (ČSFD)
 • Johnny Storm (Michael B. Jordan) skončil v nemocnici Judith Trankové, která nese jméno Joshovy nevlastní matky, komičky Judy Tollové, jež zemřela na rakovinu kůže. (Zdroj: weminoredinfilm.com) (ČSFD)
 • Ben Grimm (Jamie Bell) se narodil 14. března 1986. Jako Thing měří 2,03 metrů, váží 2,47 tuny a zabil 55 lidí. (ČSFD)
 • Režisér Josh Trank získal skladatele Philipa Glasse poté, co mu poslal svůj předchozí celovečerní snímek Kronika (2012). První slova, která pak Glass Trankovi řekl do telefonu, byla: "Právě jsem viděl váš film a je velmi filozofický." (D.Moore)
 • V původním scénáři z roku 2012 od Jeremyho Slatera vystupují také Galactus, který nevypadá jako vesmírný mrak ze Vzestupu Stříbrného surfaře (2007), Mole Man a obří Moloid. Pak také robot H.E.R.B.I.E. a létající Fantasticar, jež nakonec z filmu vystřihli. (Zdroj: birthmoviesdeath.com) (ČSFD)
 • Jonathan Storm (Michael B. Jordan) je v původním komiksu blonďatý běloch s modrýma očima. Stan Lee považuje změnu oproti své předloze – obsazení Afroameričana – za Trankův dobrý nápad. (Zdroj: ew.com) (ČSFD)
 • Film stál 120 milionů $ (přes 2,96 miliardy Kč) a za první víkend vydělal pouhých 25,7 milionů $ (skoro 635 milionů Kč). (Zdroj: boxofficemojo.com) (ČSFD)
 • Režisér Josh Trank se během natáčení málem porval s Milesem Tellerem, jehož si prosadil do role Reeda Richardse. (Zdroj: comicbook.com) (ČSFD)
 • Když se natáčelo v New Orleans, režisér Josh Trank nechal několik svých malých psů v tamějším pronajatém domě. Ti způsobili škodu za 100 tisíc $, v přepočtu 2,45 milionu Kč. (Zdroj: hollywoodreporter.com) (ČSFD)
 • Režisér napsal a rychle vymazal na Twitter: „Před rokem jsem měl fantastickou verzi filmu. A obdržela by skvělé recenze. Pravděpodobně ji nikdy neuvidíte.“ Svým Tweetem snížil tržby zhruba o 5–10 milionů $, což je v přepočtu 123,5–247,1 milionů Kč. (Zdroj: nydailynews.com) (ČSFD)
 • Natáčení probíhalo v Baton Rouge v USA. (willy1)
 • Jedná se již o čtvrté filmové zpracování komiksu. (Kmotr76)
 • Premiéra filmu proběhla 54 let po uvedení prvního původního komiksu. (Kmotr76)
 • Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporili viac ako 15 000 pracovných miest. (BMW12)

Související novinky

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)

Reklama

Reklama