Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

O čem jiném by pokračování pandy mohlo být, než o tom, že přijde další záporák, který chce ovládnout svět a zničit kung fu navždy. Také Pandu všichni dobře známe a víme, že je tak trochu nemotorný, takže nic nového očekvávat nemůžeme. Díky tomu to není úplně ono, ale komu nestačí jednička, tak díky dvojce dostane další nášup.(31.8.2013)

První panda mě zrovna příliš nenadchla už kvůli prostředí Číny a celé té věci s kung-fu. Přestože se mi tento díl dostal trochu víc pod kůži, s čistým svědomím ty 4* dát nemůžu. Znám spoustu vtipnějších a lepších animáků. Na druhou stranu je tu jako příjemný bonus flashback do pandiny minulosti, to se mi líbilo ze všeho nejvíc. Ale jinak to bylo dost předvídatelné až šablonovité.(27.8.2012)

Kung Fu Panda 2 si dělá srandu z něčeho, čeho pak sám s chutí využívá. Podobně je na tom i příběh, který nenadchne a spíš otravuje svou schematičností (à la hlavní klaďas přece nikdy nezemře a kamarádi jsou nade vše). Proto se divák spíše těší na akční pasáže, které jsou sice povedené, ale scénáři tak ubírají na síle. Ve výsledku jde pak jen o animák, který je nabušený hláškami, ale vlastně nikdo moc neví, o čem byl.(11.11.2011)

Jediný dôvod prečo ešte žiješ je ten, že tvoju hlúposť považujem za celkom zábavnú..... Prekvapivo dobré. Temnejšie ako jednotka, menej vtipné (aj keď humoru je stále dosť), záporák je kvalitný (nie je tak démonický ako Tai Lung, ale svojou zákernosťou sa mu vyrovná), akcia poriadne epická a tempo v druhej polovici nečakane rýchle. Kung Fu Panda 2 má kvalitnú animáciu a čo je hlavné - má aj srdce. Bavil som sa podobne ako pri jednotke a síce to už celé nebolo tak prekvapivé, dobrých nápadov to malo stále dosť.(6.9.2011)

Hned u úvodní scény s naznačenou herodesovskou genocidou pand mě správně přeběhl mráz po zádech, dál už jsem se ale jen řezal smíchy u skvělých frků. Animace i akce opět špičkové, velmi kvalitní záporák, jen škoda, že měl mistr Shifu tentokrát tak málo prostoru. Více než důstojné pokračování.(10.6.2011)

• - Kung Fu Panda (2008) obsahovala viac ako 50 terabytov dát, ktoré boli následne renderované, t.j. bol vytvorený reálny obraz z počítačového modelu. To si vyžadovalo takmer 25 miliónov hodín strojového času. Dvojka v 3D zdvojnásobila systémové nároky a filmári potrebovali diskové pole s kapacitou 100 terabytov, pričom renderovanie zabralo viac ako 55 miliónov hodín strojového času. (Duston_Movie)

• - Na scénu, v ktorej sa zrúti veža, bolo potrebné vytvoriť viac ako 50 000 triesok a malých kúskov trosiek. (Duston_Movie)

• - Filmári zo štúdia DreamWorks Animation využili výkonné pracovné stanice HP Z800. Pomocou nich mohli vytvoriť všetko, čo potrebovali, od vírenia vody, sviežu zeleň, až po veľké scény bitiek s tisíckami bojovníkov. (Duston_Movie)