Reklama

Reklama

Kung Fu Panda 2

  • USA Kung Fu Panda 2 (více)
Trailer 1

Kdysi dávno se bílý páv lord Šen rozhodl, že za pomoci nové strašlivé zbraně a armády vlků zničí Čínu a s ní i nenáviděné kung-fu. Stará vědma ho však varuje. Nemá šanci vyhrát, protože se objeví černobílý bojovník, který Šena porazí. Šen takové věštby nechce poslouchat, je si svým vítězstvím jistý, vždyť má zbraň, které se lekli i ti nejodvážnější bojovníci. Kdo však je ten černobílý nepřítel? To není jisté, a tak pro jistotu Šen zlikvidoval všechny pandy. Po žije se svým otcem a užívá si postavení dračího bojovníka. Jeho učitel Shifu  mu klade na srdce, že jeho úkolem je nyní najít vnitřní klid, a předvádí mu, jak na to. Pro Poa je to zatím něco nepochopitelného. Zvlášť když se mu začaly vracet divné vzpomínky a když zjistí, že jeho otec ho adoptoval poté, co ho jako malé mládě nalezl v košíku. Po by rád přišel na to, co se stalo předtím, než ho otec našel a ujal se ho. Shifu se dozvěděl, že lord Šen zabil mistra Krokodýla a mistra Nosorožce a nyní vlastně není nikdo, kdo by uchránil Gongmen City. Po a jeho kamarádi Tygřice, Opičák, Kudlanka, Zmije a Jeřáb se rozhodli mocnému nepříteli postavit. Zjistili, že Krokodýl a Nosorožec nejsou mrtví, jsou uvězněni v Šenově vězení. Když je ale naše šestice odvážných bojovníků chce osvobodit, oba odmítají. Jsou si jisti, že proti Šenově kanónu neexistuje obrana. Poa a Pětku objeví Šenovi vlci a přivedou je k Šenovi. Po spatří na jeho peří symbol, který se mu stále vrací ve snu. Je mu jasné, že Šen musí něco vědět o jeho minulosti a jeho rodičích. Vzpomíná si, že Šena už kdysi viděl. Šen tvrdí, že Poa rodiče neměli rádi a vyměnili ho za ředkev... (TV Prima)

(více)

Videa (42)

Trailer 1

Recenze (569)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

V detailech sympatické, coby celek ale značně nafukované a v zásadě zbytečné pokračování (ve smyslu = nemá moc co vyprávět, převážně exhibuje). V podstatě jsem se nenudil, protože kadence vtípků je na solidní úrovní a akční scény mají docela drajv. Od Disneyho videosequelů to ale v podstatě dělí jen lepší vizuální kabát (a trochu promyšlenější fórky). Solidní datadisk k jedničce? Určitě. Plnohodnotné pokračování? Zdaleka ne. P.S. 3D je ZLO. K ničemu to není a akorát člověk dobrou třetinu mžourá na plátno, protože je v tmavších scénách houby vidět. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Fajn pokračování série, které sice nabízí víceméně to samé, co první díl, ale funguje to o poznání hůře, hlavně kvůli nedopečenosti samotného děje, který je až banální a nedává prostor filmu rozvinout své myšlenky a témata. Chtělo to více Shifu, méně beranice a lepšího záporáka. Finální uvědomění a posun Po, působí nezaslouženě. Hlavně také nechápu proč v úvodu přesně vidíme, co se stalo s pandami a následně okolo toho dělají hodinu "záhadu". Diváci by fakt neměli v podobných případech vědět více než hrdina. Přesto pohodová podívaná, která se ale na jedničku bohužel nechytá. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Zrychlený odvar z vynikající jedničky. Příběh skončí v nějaké pětadvacáté minutě, a pak už se jen řetězí akční scény a flashbacky. V akci je dost řemeslné zručnosti i pár nových nápadů, ve vzpomínkách zase vydatná porce výtvarných potěšení - ale výsledek je i tak příliš uspěchaný a po výlezu z kina okamžitě zapomenutelný. Solidní sequel, avšak zároveň i zbytečný derivát z prvního dílu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $165,249,063Tržby Celosvetovo $665,692,281Tržby za predaj Blu-ray v USA $23,125,153 //počet predaných kusov 994,170Tržby za predaj DVD v USA $39,375,699 //počet predaných kusov 2,082,515║ Spokojnosť, bavil som sa rovnako ako pri prvom diele, v rámci zábavy fakt slušné, stále bolo na čo pozerať, akcie tam bolo možno aj nad mieru ale to mi vyhovovalo, možno len chýbalo mierne doladiť príbeh ale aj tak na pokračovanie slušná práca. /videl v kine: 80%/ ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Také pandy musí řešit krizi identity. Jak druhé díly s oblibou činívají, jde i tento více do hloubky. Po celý film Po řeší, kým vlastně je. Skrze dialogy s otcem, svým mistrem i ostatními bojovníky i prostřednictvím flashbacků do dětství hledá vnitřní rovnováhu, aniž by docházelo k výraznému zpomalení tempa. Nepřetržitý pohyb vpřed za současného pronikání do nitra hrdinovy duše dokázal šikovně skloubit Greengrass v Bourneově ultimátu (k němuž taky dělal hudbu John Powell). Nejspíš trochu zvláštní příměr, ale druhá kung fu panda je opravdu předně smrští akčních scén velkofilmových proporcí, méně již animovanou rodinnou komedií. I když se v ní vtipkuje neustále – i tam, kde by se hodilo zvážnět. Ani bych se nedivil, kdyby na tvářích milovníků kung fu filmů Po vyčarovával větší úsměvy než na tvářích menších diváků a jejich rodičovského doprovodu. Univerzální srozumitelnost je nicméně zajištěna kulturním synkretismem, kdy čínské symboly a reálie koexistují s narážkami na západní konzumerismus i s japonským anime (které stylem animace připomínají Poovy flashbacky). Špičková animace, střídmá délka, jen emoční komplexnosti pixarovek chybí. Čili oproti prvnímu dílu ani horší, ani lepší, akorát s bonusem v podobě nadějného zjištění: Kung Fu není mrtvé, jenom lehce zpandovatělo. Apendix: hodnotím 3D (často využívané v POV záběrech, ale nijak revolučně) a dabovanou verzi, vzhledem ke jménům v titulcích (Jean-Claude Van Damme jako Mistr Krokodýl!) není vyloučeno, že bych za originální znění pár procent navíc přidal. 75% ()

Galerie (100)

Zajímavosti (15)

  • Postava Shena byla původně vytvořena jako starosta pro film Kung Fu Panda (2008), ale byl nakonec vyškrtnut ještě před výrobou filmu. (KGBelik)
  • Na scénu, v ktorej sa zrúti veža, bolo potrebné vytvoriť viac ako 50 000 triesok a malých kúskov trosiek. (Duston_Movie)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. května 2011 v Hollywoodu. (Varan)

Související novinky

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Reklama

Reklama