Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

• MartinezZ

Ničím nijak zvláštní "další" animák k uzoufání nudným dějem, kde je všechno dopředu asi tak 1000x jasné a těch pár drobností a občas nějaký ten povedený vtip z toho ale ani tak neudělá film, na který bych měl chuť se ještě kdykoliv jindy podívat. Až se divím, že si Čína nestěžuje na animované prznění kultury. ~~~ Pandí paleček navíc za opravdu hezkou grafiku a animaci. Jinak ale poměrně zbytečné pokračování.(11.9.2011)

• packa

Další pokračování, které předchozímu filmu nesahá ani po kotníky. Jednička měla stejně prostinký děj, který byl ovšem nejen třeskutě vtipný, ale fungoval i jako láskyplná pocta "pokleslým" Kung-fu filmům. Tvůrci dvojky hodili přes palubu jakoukoli snahu o rozumné navázání na předchozí díl, zápletku postavili na osvědčených schématech - přidáme akci, přidáme zvířátka a hlavní zápletka se bude točit kolem hrdinova traumatu z dětství. Fuj. Humoru rapidně ubylo, nelogičností naopak přibylo. Nebo jsem opravdu jediný, komu vadí, že Po dostává na frak od kdejakého protivníka, přestože umí Bushiho kleště? Akčních sekvencí sice opticky přibylo, ale nečekejte, že se u některé budete bavit stejně, jako při souboji o knedlíček, invenci tvůrci vyčerpali v jedničce. Když k tomu přidáme totálně nevyužitý potenciál krokodýla (JCVD si určitě zasloužil více prostoru), vychází mi, že chladnější divácké přijetí je naprosto zasloužené.(6.6.2011)

Stejně jako tomu bylo u Cars 2, kde se mimochodem famfáry nekonaly, máme i zde další černobílé pokračování. Nemá cenu srovnávat tyto dva animáky, protože je mezi nimi dost velký rozdíl, ať už v zábavnosti nebo co se příběhu týká. A tak mi zbývá toto pokračování pochválit. Nápaditostí a animací se nešetřilo, souboje, ačkoliv jsou kreslené, byly zajímavé a ani na okamžik jsem nezapochyboval, že toto bude dvojnásobně pandastické! 75%(23.10.2011)

"Ah. My old enemy... stairs!" O chlup slabší než první díl. Ale i tak drží Po se svou kung-fu partou vysokou kvalitativní laťku, kterou nastavili letošní animáky. Opět skvělá animace, přibylo pár nových nápadů, zůstal osvědčený druh humoru a luxusní soundtrack. Pokud bude v podobném duchu další pokračování, je se na co těšit.(18.9.2011)

Mně osobně příjde Kung Fu Panda 2 jako výborné pokračování, které se mi opravdu líbilo o chlup víc než jednička. Sice to díru do světa neudělá, ale vizuálně stejně výborné, odehrávající se v pěkném prostředí, nenudící, více vtipné a tak nějak pro mě víc sympatické. Natož, že to čtu celkem kritická hodnocení, tak já jsem celkem spokojený.(19.11.2011)

• - Pri páde delovej gule do vody počas hlavnej scény v bitke, diváci uvidia veľké šplechnutie spôsobené silným nárazom. Pre jeho záber zblízka bolo potrebné špecializovaným softvérom vytvoriť celkom 10 miliónov častíc predstavujúcich vodnú triešť. (Duston_Movie)

• - Je možné všimnout si, že ve filmu je hojně využita hudba, která se objevila již v prvním díle filmové série. (korect)

• - Lord Shen používa čínsky bojový štýl Cai Li Fo, ktorý pri boji využíva kovový vejár. Keďže je Shen pávom, ako vejár mu slúži perie jeho chvosta. (riso677)