Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

[imdb: 7.6/10] | me: Viac kungu-fu, menej príbehu, čo sa po pandastickej jednotke dalo očakávať. Výborná animácia, kvalitné bojové scény, pekné flashbacky. Dej je síce slabší, ale celkovo je to však svižná rozprávka, ktorá patrí medzi najlepšie svojho druhu.My son saved China - you, too, can save! Buy one dumpling, get one free! [3 a pol *](15.10.2011)

Pandastické? To asi ne, ale zábavné až na půdu. Příběh malinko pokulhává, protože vlastně není moc co vyprávět. Vše je řečeno v rychlém tempu na počátku filmu a zbytek se nese již jen v akčním/ komediálním duchu, kdy jedna akce střídá druhou. Pěkně provedené jsou flashbacky, které se snaží příběh prolínat jako tenká červená nit, což se daří pouze z části. Trošku zbytečné mi od tvůrců přišlo, že v jedné chvíli dělají z pandy totálního idiota a za moment je to "ten vyvolený" Dračí bojovník, který umí odrážet olověné střely. Chápu, že Po má být tak trochu ťulpas, aby se dětičky pobavily, ale občas je to vskutku extrémní. Nicméně zábava je to pořád nadprůměrná, akce myslím zvládnutá dobře s řadou fajn nápadů a Jack Black je prostě nezaměnitelný. Slabší než jednička, ale hlavně vinou banálního příběhu a trošku zarážejícího ponaučení (zapomenem minulost, podstatné je, co uděláme s budoucností - trochu děsivé hlavně s ohledem na evropskou historickou zkutečnost). Mám rád pohádky, Jacka Blacka, kung fu, i pandy, takže 7/10! Ale v dalším díle trochu přitlačit, prosím!(15.10.2011)

• MartinezZ

Ničím nijak zvláštní "další" animák k uzoufání nudným dějem, kde je všechno dopředu asi tak 1000x jasné a těch pár drobností a občas nějaký ten povedený vtip z toho ale ani tak neudělá film, na který bych měl chuť se ještě kdykoliv jindy podívat. Až se divím, že si Čína nestěžuje na animované prznění kultury. ~~~ Pandí paleček navíc za opravdu hezkou grafiku a animaci. Jinak ale poměrně zbytečné pokračování.(11.9.2011)

Kung Fu Panda 2 skvelo pokračuje tam kde jednotka skončila. A je to sequel skoro zo všetkým čo taký sequel ma mať. Akcie sú skvelé, nápadité, vtipné a je ich kopec, takže v tomto bode nuda nehrozí. Animácia je opäť fajn a záporáci ešte lepší. Taktiež aj postavy sa skvelo rozvíjajú čo je jedno príjemne plus. Pridalo sa aj po emocionálnej a dramatickej stránke, čo ma tiež príjemne prekvapilo.Jednotka ma bavila o chlp viac, ale toto je tiež veľmi príjemná zábava. Soundtrack neprinesie skoro nič nové, čo je škoda, ale vo filme pasuje výborne. Za tých pár minút nuda nehrozí, takže spokojnosť. Obľúbené soundtracky: Save Kung Fu, More Cannons!, Po Finds the Truth, Zen Ball Master, My Fist Hungers For Justice. 90% - 5*(29.12.2011)

O čem jiném by pokračování pandy mohlo být, než o tom, že přijde další záporák, který chce ovládnout svět a zničit kung fu navždy. Také Pandu všichni dobře známe a víme, že je tak trochu nemotorný, takže nic nového očekvávat nemůžeme. Díky tomu to není úplně ono, ale komu nestačí jednička, tak díky dvojce dostane další nášup.(31.8.2013)

• - Na scénu, v ktorej sa zrúti veža, bolo potrebné vytvoriť viac ako 50 000 triesok a malých kúskov trosiek. (Duston_Movie)

• - Kung Fu Panda (2008) obsahovala viac ako 50 terabytov dát, ktoré boli následne renderované, t.j. bol vytvorený reálny obraz z počítačového modelu. To si vyžadovalo takmer 25 miliónov hodín strojového času. Dvojka v 3D zdvojnásobila systémové nároky a filmári potrebovali diskové pole s kapacitou 100 terabytov, pričom renderovanie zabralo viac ako 55 miliónov hodín strojového času. (Duston_Movie)

• - Celosvětová premiéra proběhla 22. května 2011 v Hollywoodu. (Varan)