Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

• kingik

Žije v Číně, je černobílý, mluví slangově a v každé druhé větě neopomene dodat slovíčko "hustý" a je mistrem kung fu. Ano, je to mluvící medvídek Panda, co se kamarádí s tygřicí, opicí, jeřábem, hadem nebo s kudlankou (!). Bude pátrat po původu svých rodičů, protože přece jen adoptivní táta houser je dost mimo mísu, ale i tak mu docvaklo, že není jeho až v dospělosti, něco tedy ve stylu "cože, můj tata není můj tata". A pak si hlavně půjde vyřídit účty se zákeřným zlořádem pávem toužícím si podmanit celou Čínu, a který má také prsty nebo spíše drápky ve zmizení medvídkových rodičů. Pokud vám výše popsaný děj připadá tupý, nejste daleko od pravdy a je rovnou tupý jako vidle. Po tomto filmu už vím, proč nesnáším animáky. Je to zkrátka tím, že jsou koncentrací nebetyčné imbecility, ale nikoliv záměrné nebo tvůrčí, ale krystalicky neschopné a nezvládnuté. Nevím přesně, jaké jsou standardy v animovaném filmu, ale pokud jsou to otřesně a disproporčně animovaná zvířátka, jako tahle pohybující se v nepropracovaných exteriérech, pak bych animátorům v čele jejich šéfa pana Wagnera doporučil zlomit si ruce v zápěstí a hodit se po zbytek života práce neschopnými. Animace vyhlížející za pět babek, co je asi stokrát horší než na konzolích, je opravdu "lovely". A co ten mentor a učitel Sifl, nebo jak se jmenoval. To byla myš? To jsem totiž nepoznal, co to bylo. A vrcholem jsou "úžasně" nakreslené, rádoby temné flashbacky z dětství, které vyplouvají ze vzpomínek hlavního a zhusta nesympatického, nemotorného, vypaseného hrdiny, který své údajně nepřekonatelné bojové umění předvede asi jen ve třech kratičkých scénách předlouhého filmu. Tu animaci by mimochodem lépe zvládla i pětiletá holka. Pak bych rád poukázal na neskutečnou předvídatelnost děje, a dřív než se začne, jsem naprosto detailně věděl, jak to skončí. Nepřekvapí tedy, že zpočátku nabušený záporák, co má za sebou armádu drsně vyhlížejících vlků (jediné pozitivum filmu), trapně prohraje s málo inteligentním medvídkem a jeho nevyrovnanou bandou, i když je stokrát schopnější. A závěrečné usmíření s adoptivním tátou je tak debilní a nedojemné, až to bolí. A to si nikdo ani nevšiml, jak hudba byla zcela neadekvátní k právě probíhanému ději. Záhadou je, proč tohle myšlenkově složité veledílo dabovali Angelina Jolie, Jack Black a další. Sice jsem si je kvůli dabované verzi neužil, ale i tak se divím. Je to totiž totál ztráta času. Jedna hvězdička za dabing, který to utrpení z tohoto škváru jen nepatrně zmírnil. Tato stupid show by bavila jedině, když bych se naladil na její debilitu, ale to fakt nešlo. Hrozné. Do kina na to může jít jen zoufalec, co si nevybral z nabídky normálních hraných filmů. 10%(5.12.2011)

Kung Fu Panda 2 skvelo pokračuje tam kde jednotka skončila. A je to sequel skoro zo všetkým čo taký sequel ma mať. Akcie sú skvelé, nápadité, vtipné a je ich kopec, takže v tomto bode nuda nehrozí. Animácia je opäť fajn a záporáci ešte lepší. Taktiež aj postavy sa skvelo rozvíjajú čo je jedno príjemne plus. Pridalo sa aj po emocionálnej a dramatickej stránke, čo ma tiež príjemne prekvapilo.Jednotka ma bavila o chlp viac, ale toto je tiež veľmi príjemná zábava. Soundtrack neprinesie skoro nič nové, čo je škoda, ale vo filme pasuje výborne. Za tých pár minút nuda nehrozí, takže spokojnosť. Obľúbené soundtracky: Save Kung Fu, More Cannons!, Po Finds the Truth, Zen Ball Master, My Fist Hungers For Justice. 90% - 5*(29.12.2011)

Druhý díl pandího dobrodružství jsem viděl v jednom zapadlém vesnickém kině s hordou malých děti, a ty se náramně bavily! Dostaly vtip, bláznivou akci a veselé barvičky. Nevím, jestli porozuměly hledání sebe sama rozpolceného Poa nebo poselství, že třetí díl bude ještě dojemnější. Na tuto část příběhu jsem byl v sále zase já. Takže to máme pro každého něco. V porovnání s jedničkou mi to ale skutečně přijde stejně průměrné, možná jen s tím rozdílem, že první díl si více vyhrál s bojovými scénami.(31.10.2011)

• packa

Další pokračování, které předchozímu filmu nesahá ani po kotníky. Jednička měla stejně prostinký děj, který byl ovšem nejen třeskutě vtipný, ale fungoval i jako láskyplná pocta "pokleslým" Kung-fu filmům. Tvůrci dvojky hodili přes palubu jakoukoli snahu o rozumné navázání na předchozí díl, zápletku postavili na osvědčených schématech - přidáme akci, přidáme zvířátka a hlavní zápletka se bude točit kolem hrdinova traumatu z dětství. Fuj. Humoru rapidně ubylo, nelogičností naopak přibylo. Nebo jsem opravdu jediný, komu vadí, že Po dostává na frak od kdejakého protivníka, přestože umí Bushiho kleště? Akčních sekvencí sice opticky přibylo, ale nečekejte, že se u některé budete bavit stejně, jako při souboji o knedlíček, invenci tvůrci vyčerpali v jedničce. Když k tomu přidáme totálně nevyužitý potenciál krokodýla (JCVD si určitě zasloužil více prostoru), vychází mi, že chladnější divácké přijetí je naprosto zasloužené.(6.6.2011)

Jediný dôvod prečo ešte žiješ je ten, že tvoju hlúposť považujem za celkom zábavnú..... Prekvapivo dobré. Temnejšie ako jednotka, menej vtipné (aj keď humoru je stále dosť), záporák je kvalitný (nie je tak démonický ako Tai Lung, ale svojou zákernosťou sa mu vyrovná), akcia poriadne epická a tempo v druhej polovici nečakane rýchle. Kung Fu Panda 2 má kvalitnú animáciu a čo je hlavné - má aj srdce. Bavil som sa podobne ako pri jednotke a síce to už celé nebolo tak prekvapivé, dobrých nápadov to malo stále dosť.(6.9.2011)

• - Filmári zo štúdia DreamWorks Animation využili výkonné pracovné stanice HP Z800. Pomocou nich mohli vytvoriť všetko, čo potrebovali, od vírenia vody, sviežu zeleň, až po veľké scény bitiek s tisíckami bojovníkov. (Duston_Movie)

• - Lord Shen používa čínsky bojový štýl Cai Li Fo, ktorý pri boji využíva kovový vejár. Keďže je Shen pávom, ako vejár mu slúži perie jeho chvosta. (riso677)

• - Prvý film DreamWorks Animation režírovaný výhradne ženou. (Echelon1)