Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

• playboxguest

Animovaná groteska, která snad může doopravdy bavit jen nejmenší diváky, nebo zarputilé milovníky kung fu. Já nepatřím ani do jedné skupiny, tudíž jsem se nudila, až mi z toho koukání pot po čele tekl. Jediný klad jsem tu objevila ve 3D: **** které je opravdu líbivé a v mnohé scéně vyniká opravdu naplno.(17.5.2013)

Animátorům z Dreamworks se jedno musí opravdu nechat - mají kung fu filmy nakoukané a mají je rádi. Ne z důvodů příběhu (což je standartní sequelový odvar který nikoho nezajímá), ale kvůli akčním scénám které jsou stejně jako v jedničce choreograficky výborné a ještě k tomu velice těží z volné kamery v CGI prostředí (efektnější kameru v animáku si pamatuji jen Advent Children... a v jedničce Pandy, samozřejmě). Krom nich ve filmu člověk moc zajímavého nenajde, jde jen o obyčejné pokračování snažící se (v tomto případě vcelku úspěšně) vytěžit z nápadů jedničky co se ještě dá... ale nepříliš překvapivě už postrádá to nejlepší z jejího kouzla. 7/10(24.10.2011)

Zrychlený odvar z vynikající jedničky. Příběh skončí v nějaké pětadvacáté minutě, a pak už se jen řetězí akční scény a flashbacky. V akci je dost řemeslné zručnosti i pár nových nápadů, ve vzpomínkách zase vydatná porce výtvarných potěšení - ale výsledek je i tak příliš uspěchaný a po výlezu z kina okamžitě zapomenutelný. Solidní sequel, avšak zároveň i zbytečný derivát z prvního dílu.(23.5.2011)

• kingik

Žije v Číně, je černobílý, mluví slangově a v každé druhé větě neopomene dodat slovíčko "hustý" a je mistrem kung fu. Ano, je to mluvící medvídek Panda, co se kamarádí s tygřicí, opicí, jeřábem, hadem nebo s kudlankou (!). Bude pátrat po původu svých rodičů, protože přece jen adoptivní táta houser je dost mimo mísu, ale i tak mu docvaklo, že není jeho až v dospělosti, něco tedy ve stylu "cože, můj tata není můj tata". A pak si hlavně půjde vyřídit účty se zákeřným zlořádem pávem toužícím si podmanit celou Čínu, a který má také prsty nebo spíše drápky ve zmizení medvídkových rodičů. Pokud vám výše popsaný děj připadá tupý, nejste daleko od pravdy a je rovnou tupý jako vidle. Po tomto filmu už vím, proč nesnáším animáky. Je to zkrátka tím, že jsou koncentrací nebetyčné imbecility, ale nikoliv záměrné nebo tvůrčí, ale krystalicky neschopné a nezvládnuté. Nevím přesně, jaké jsou standardy v animovaném filmu, ale pokud jsou to otřesně a disproporčně animovaná zvířátka, jako tahle pohybující se v nepropracovaných exteriérech, pak bych animátorům v čele jejich šéfa pana Wagnera doporučil zlomit si ruce v zápěstí a hodit se po zbytek života práce neschopnými. Animace vyhlížející za pět babek, co je asi stokrát horší než na konzolích, je opravdu "lovely". A co ten mentor a učitel Sifl, nebo jak se jmenoval. To byla myš? To jsem totiž nepoznal, co to bylo. A vrcholem jsou "úžasně" nakreslené, rádoby temné flashbacky z dětství, které vyplouvají ze vzpomínek hlavního a zhusta nesympatického, nemotorného, vypaseného hrdiny, který své údajně nepřekonatelné bojové umění předvede asi jen ve třech kratičkých scénách předlouhého filmu. Tu animaci by mimochodem lépe zvládla i pětiletá holka. Pak bych rád poukázal na neskutečnou předvídatelnost děje, a dřív než se začne, jsem naprosto detailně věděl, jak to skončí. Nepřekvapí tedy, že zpočátku nabušený záporák, co má za sebou armádu drsně vyhlížejících vlků (jediné pozitivum filmu), trapně prohraje s málo inteligentním medvídkem a jeho nevyrovnanou bandou, i když je stokrát schopnější. A závěrečné usmíření s adoptivním tátou je tak debilní a nedojemné, až to bolí. A to si nikdo ani nevšiml, jak hudba byla zcela neadekvátní k právě probíhanému ději. Záhadou je, proč tohle myšlenkově složité veledílo dabovali Angelina Jolie, Jack Black a další. Sice jsem si je kvůli dabované verzi neužil, ale i tak se divím. Je to totiž totál ztráta času. Jedna hvězdička za dabing, který to utrpení z tohoto škváru jen nepatrně zmírnil. Tato stupid show by bavila jedině, když bych se naladil na její debilitu, ale to fakt nešlo. Hrozné. Do kina na to může jít jen zoufalec, co si nevybral z nabídky normálních hraných filmů. 10%(5.12.2011)

• Xmilden

Podobné jako v případě pokračování Hangover anebo Cars, z logru již prostě dobré kafe udělat nejde. Kung Fu Panda dopadl ovšem ještě malinko hůře než Wolfpack, protože již první pandí titul mě kdovíjak neohromil. Takže je tady zbytečná dvojka. Více akce, ještě méně vtipu, děj kvaltuje kupředu, postav přibývá. Nesnesitelněji se přitom jeví nejvíce otravná postava houseřího tatínka. Zastavte prosím někdo v Hollywoodu tyto nechutně plánované pokračování. Prakticky ani jedno letos nedopadlo nijak valně. Z obchodního hlediska tedy nejspíše ano.(12.12.2011)

• - Prvý film DreamWorks Animation režírovaný výhradne ženou. (Echelon1)

• - Kung Fu Panda (2008) obsahovala viac ako 50 terabytov dát, ktoré boli následne renderované, t.j. bol vytvorený reálny obraz z počítačového modelu. To si vyžadovalo takmer 25 miliónov hodín strojového času. Dvojka v 3D zdvojnásobila systémové nároky a filmári potrebovali diskové pole s kapacitou 100 terabytov, pričom renderovanie zabralo viac ako 55 miliónov hodín strojového času. (Duston_Movie)

• - Pri páde delovej gule do vody počas hlavnej scény v bitke, diváci uvidia veľké šplechnutie spôsobené silným nárazom. Pre jeho záber zblízka bolo potrebné špecializovaným softvérom vytvoriť celkom 10 miliónov častíc predstavujúcich vodnú triešť. (Duston_Movie)