Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

• Frajer42

Po téměř vynikajícím prvním dílu je pro mě tohle pokračování obrovským zklamáním. Celé je to jakési bez příběhu. Věčně se opakující scény, které jsme mohli mockrát vidět v dílu prvním. Zkrátka film nepřináší nic nového, ba co víc, on nepřináší skoro nic. Ovšem až na jednu 91 minutovou nudu. bez té bych se však klidně obešel. Možná, že jsem byl v nějakém horším rozpoložení než při sledování prvního dílu. No, neřekl bych. Každopádně tady nedám více než *.(4.6.2011)

První Kung Fu Panda byla překvapivým animáčkem co odkazuje na klasické kung fu filmy a celé to zabalilo do pěkné animace a příběhu. Ta druhá panda si na nic nehraje a i přes menší mytologizaci se jedná jen o přímočaré vyprávění. Někde je velký zlý pták a ten chce všechno ovládnout. Přivřel jsem oči a dostal zábavnou a nenáročnou záležitost pro celou rodinu. Navrch animace se také povedla a hudba od Zimmera/Powella se vydařila. Celkově se i těším na další dílek.(28.9.2011)

To jako vykradli Harryho Pottera a mysleli si, že když tam místo lidí budou zvířátka, tak to nikdo nepozná? Navíc už v prvním díle jsem jim prominula, že mistr Shifu zcela náhodou připomíná Mistra Yodu ze Star Wars. Některé vtípky by byly fajn, jen kdyby na mě nepůsobily tak lacině. Celkově je spíš průměrná pohádka.(16.7.2012)

"Ah. My old enemy... stairs!" O chlup slabší než první díl. Ale i tak drží Po se svou kung-fu partou vysokou kvalitativní laťku, kterou nastavili letošní animáky. Opět skvělá animace, přibylo pár nových nápadů, zůstal osvědčený druh humoru a luxusní soundtrack. Pokud bude v podobném duchu další pokračování, je se na co těšit.(18.9.2011)

Zrychlený odvar z vynikající jedničky. Příběh skončí v nějaké pětadvacáté minutě, a pak už se jen řetězí akční scény a flashbacky. V akci je dost řemeslné zručnosti i pár nových nápadů, ve vzpomínkách zase vydatná porce výtvarných potěšení - ale výsledek je i tak příliš uspěchaný a po výlezu z kina okamžitě zapomenutelný. Solidní sequel, avšak zároveň i zbytečný derivát z prvního dílu.(23.5.2011)

• - Pri páde delovej gule do vody počas hlavnej scény v bitke, diváci uvidia veľké šplechnutie spôsobené silným nárazom. Pre jeho záber zblízka bolo potrebné špecializovaným softvérom vytvoriť celkom 10 miliónov častíc predstavujúcich vodnú triešť. (Duston_Movie)

• - Původně se měl snímek jmenovat Kung Fu Panda - Pandamonium. (Xpat)

• - Lord Shen používa čínsky bojový štýl Cai Li Fo, ktorý pri boji využíva kovový vejár. Keďže je Shen pávom, ako vejár mu slúži perie jeho chvosta. (riso677)