Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

Já nevím, tak moc jsem se na dvojku těšil... čekal jsem, že po naprosto dokonalé jedničce přijdou tvůrci s další bombou... leč nestalo se, ale není to tragédie. Příběh je to možná prostý, určitý potenciál ale jistě má a rozhodně je využit, jen prostě stačí na pouhých 80 minut, které utečou neskutečně rychle, jelikož jsou to řetězící se akční a humorné scény (ale opravdu výborné!), vždy od všeho trochu. Po prochází vývojem, hledá vnitřní rovnováhu a mezitím s celou pětkou a dalšími mistry rozmastěj půl Číny a nějakýho toho páva. A dál? dál nic... nic víc...nic víc... škoda, asi mi tam moc scházel Master Oogway... jinak dabérské obsazení je oproti jedničce ještě víc jedinečné, opravdová lahůdka, je hřích nekoukat se na to v originálu! jentatak 4*(31.8.2011)

Také pandy musí řešit krizi identity. Jak druhé díly s oblibou činívají, jde i tento více do hloubky. Po celý film Po řeší, kým vlastně je. Skrze dialogy s otcem, svým mistrem i ostatními bojovníky i prostřednictvím flashbacků do dětství hledá vnitřní rovnováhu, aniž by docházelo k výraznému zpomalení tempa. Nepřetržitý pohyb vpřed za současného pronikání do nitra hrdinovy duše dokázal šikovně skloubit Greengrass v Bourneově ultimátu (k němuž taky dělal hudbu John Powell). Nejspíš trochu zvláštní příměr, ale druhá kung fu panda je opravdu předně smrští akčních scén velkofilmových proporcí, méně již animovanou rodinnou komedií. I když se v ní vtipkuje neustále – i tam, kde by se hodilo zvážnět. Ani bych se nedivil, kdyby na tvářích milovníků kung fu filmů Po vyčarovával větší úsměvy než na tvářích menších diváků a jejich rodičovského doprovodu. Univerzální srozumitelnost je nicméně zajištěna kulturním synkretismem, kdy čínské symboly a reálie koexistují s narážkami na západní konzumerismus i s japonským anime (které stylem animace připomínají Poovy flashbacky). Špičková animace, střídmá délka, jen emoční komplexnosti pixarovek chybí. Čili oproti prvnímu dílu ani horší, ani lepší, akorát s bonusem v podobě nadějného zjištění: Kung Fu není mrtvé, jenom lehce zpandovatělo. Apendix: hodnotím 3D (často využívané v POV záběrech, ale nijak revolučně) a dabovanou verzi, vzhledem ke jménům v titulcích (Jean-Claude Van Damme jako Mistr Krokodýl!) není vyloučeno, že bych za originální znění pár procent navíc přidal. 75%(23.5.2011)

Zbožňujem rozprávky, či už animované alebo hrané, teda a to najmä České. Preto u mňa veľmi často nenájdete rozprávku, ktorú by som zhodnotila na menej ako tých 40-50%. Kung Fu panda 2 sa pravdaže nevyrovná 1 ale čo sa týka solídneho pokračovania, to tu určite nájdeme. Animácia je rovnako príjemná ako v jednotke, veď kto by mohol odolať tomu krásnemu úsmevu, ktorý na nás hádže Poo. Podľa môjho osobného názoru, je to určite jeden z tých prípadov, kedy pokračovanie nijako neohrozí alebo neznechutí jednotku. Preto by som dala nádherných 60%. V tejto časti sa mi zdalo, že bolo primálo o našej Pande, áno bolo tam tajomstvo ale Poo bol máličko Poový oproti predchádzajúcej časti.(25.11.2011)

Kdo by tušil, že páv může být taková svině. Ale upřímně, mě to teda něják extrémně nenadchlo, čekala jsem víc, jednička byla lehce nadprůměrná, tohle teda byl spíš průměrný, až podprůměrný kousek. Byli tam snad jen jediné dvě plus, které se mi líbili. První teda byl způsob jakým ten páv dokázal bojovat a druhý byla ta scéna s čínským drakem, kdy vždycky "sežral" vlka pusou a "vypustil ho" zadkem, nejspíš jediná vtipná scéna v celym filmu. Nakonec dávám 3*(20.4.2012)

• packa

Další pokračování, které předchozímu filmu nesahá ani po kotníky. Jednička měla stejně prostinký děj, který byl ovšem nejen třeskutě vtipný, ale fungoval i jako láskyplná pocta "pokleslým" Kung-fu filmům. Tvůrci dvojky hodili přes palubu jakoukoli snahu o rozumné navázání na předchozí díl, zápletku postavili na osvědčených schématech - přidáme akci, přidáme zvířátka a hlavní zápletka se bude točit kolem hrdinova traumatu z dětství. Fuj. Humoru rapidně ubylo, nelogičností naopak přibylo. Nebo jsem opravdu jediný, komu vadí, že Po dostává na frak od kdejakého protivníka, přestože umí Bushiho kleště? Akčních sekvencí sice opticky přibylo, ale nečekejte, že se u některé budete bavit stejně, jako při souboji o knedlíček, invenci tvůrci vyčerpali v jedničce. Když k tomu přidáme totálně nevyužitý potenciál krokodýla (JCVD si určitě zasloužil více prostoru), vychází mi, že chladnější divácké přijetí je naprosto zasloužené.(6.6.2011)

• - Kung Fu Panda (2008) obsahovala viac ako 50 terabytov dát, ktoré boli následne renderované, t.j. bol vytvorený reálny obraz z počítačového modelu. To si vyžadovalo takmer 25 miliónov hodín strojového času. Dvojka v 3D zdvojnásobila systémové nároky a filmári potrebovali diskové pole s kapacitou 100 terabytov, pričom renderovanie zabralo viac ako 55 miliónov hodín strojového času. (Duston_Movie)

• - Prvý film DreamWorks Animation režírovaný výhradne ženou. (Echelon1)

• - Pri páde delovej gule do vody počas hlavnej scény v bitke, diváci uvidia veľké šplechnutie spôsobené silným nárazom. Pre jeho záber zblízka bolo potrebné špecializovaným softvérom vytvoriť celkom 10 miliónov častíc predstavujúcich vodnú triešť. (Duston_Movie)