Reklama

Reklama

Kdysi dávno se bílý páv lord Šen rozhodl, že za pomoci nové strašlivé zbraně a armády vlků zničí Čínu a s ní i nenáviděné kung-fu. Stará vědma ho však varuje. Nemá šanci vyhrát, protože se objeví černobílý bojovník, který Šena porazí. Šen takové věštby nechce poslouchat, je si svým vítězstvím jistý, vždyť má zbraň, které se lekli i ti nejodvážnější bojovníci. Kdo však je ten černobílý nepřítel? To není jisté, a tak pro jistotu Šen zlikvidoval všechny pandy. Po žije se svým otcem a užívá si postavení dračího bojovníka. Jeho učitel Shifu  mu klade na srdce, že jeho úkolem je nyní najít vnitřní klid, a předvádí mu, jak na to. Pro Poa je to zatím něco nepochopitelného. Zvlášť když se mu začaly vracet divné vzpomínky a když zjistí, že jeho otec ho adoptoval poté, co ho jako malé mládě nalezl v košíku. Po by rád přišel na to, co se stalo předtím, než ho otec našel a ujal se ho. Shifu se dozvěděl, že lord Šen zabil mistra Krokodýla a mistra Nosorožce a nyní vlastně není nikdo, kdo by uchránil Gongmen City. Po a jeho kamarádi Tygřice, Opičák, Kudlanka, Zmije a Jeřáb se rozhodli mocnému nepříteli postavit. Zjistili, že Krokodýl a Nosorožec nejsou mrtví, jsou uvězněni v Šenově vězení. Když je ale naše šestice odvážných bojovníků chce osvobodit, oba odmítají. Jsou si jisti, že proti Šenově kanónu neexistuje obrana. Poa a Pětku objeví Šenovi vlci a přivedou je k Šenovi. Po spatří na jeho peří symbol, který se mu stále vrací ve snu. Je mu jasné, že Šen musí něco vědět o jeho minulosti a jeho rodičích. Vzpomíná si, že Šena už kdysi viděl. Šen tvrdí, že Poa rodiče neměli rádi a vyměnili ho za ředkev... (TV Prima)

(více)

Videa (42)

Trailer 3

Recenze (575)

teutates 

všechny recenze uživatele

Světe div se, mně se to líbilo! Bez jakýchkoliv očekávání mě tahle kung fu obézní panda dostala. Já viděl zrod týhle pandy aaa jooo jako prolog? Fajn. Dračí bojovník má další práci a to záchranu Číny v čele se svým dream týmem. Jako celek v relativním klidu aaa ten výchovný podtón mi přišel divný, no dejme tomu. Angelina, takže se moc nedivím... Angie adopt me 6-7/10 ()

joehot 

všechny recenze uživatele

Druhý díl o obtloustlém bojovníku kung fu je mnohem dospělejší, než jeho předchůdce. Přibylo na vtipu, (většina "gagů" - tedy situací, které musí pandu tuze bolet - pády, obdržené rány, nárazy - je sice zaměřena na dětské publikum, s tím se však nedá než smířit), hloubce a akci. Věřím, že v originální verzi bych si to vychutnal mnohem víc, obzvláště s přihlédnutím k dabujícím esům. ()

Reklama

Handle 

všechny recenze uživatele

Mně osobně příjde Kung Fu Panda 2 jako výborné pokračování, které se mi opravdu líbilo o chlup víc než jednička. Sice to díru do světa neudělá, ale vizuálně stejně výborné, odehrávající se v pěkném prostředí, nenudící, více vtipné a tak nějak pro mě víc sympatické. Natož, že to čtu celkem kritická hodnocení, tak já jsem celkem spokojený. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Atraktivita a humor se vytratily s precizností tichých ninjů, kterých se možná dočkáme ve třetím díle. I přesto je ale Kung Fu Panda 2 výbornou jednohubkou na nedělní odpoledne, ve které se akcí nešetří a nuda při ní nehrozí. Škoda, že jsem neměl možnost (v Praze!) vidět film v originálním znění - o dabing se postaraly opravdové hvězdy, a člověk při závěrečných titulcích jen smutně kroutí hlavou, že to musel poslouchat v češtině... Nejvtipnější postava bezesporu kudlanka. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No pokracovani se nese v podstate ve stejnym duchu jako prvni dil. Coz je trochu problem, po prvnim dile by mel bejt Po drtic tezkyho kalibru, ale tady je zase za tu nemotornou tlustou pandu, ktera nevyleze schody a kazdou chvily neco zvore a musi opet podstoupit trenink. Opet tu mame velkyho giga zaporaka, nastesti tvurci nedelaj z toho ptaka nakyho velkyho borce, ale dali mu k rukam zbrane, coz je prijemny spestreni. Jinak po lehce utahanym uvodu se to rozjede a je z toho vicemene nepretrzita rezba, sice bez hlavy a paty a tvurci sem perou, co je zrovna napadlo, ale akce je to povedena, animace je perfektni, takze se na to dobre kouka a film nijak nezaostava za prvni dilem. ()

Galerie (100)

Zajímavosti (16)

  • Lord Šen (Gary Oldman) používa čínsky bojový štýl Cai Li Fo, ktorý pri boji využíva kovový vejár. Keďže je Šen pávom, ako vejár mu slúži perie jeho chvosta. (riso677)
  • Původně se měl snímek jmenovat "Kung Fu Panda - Pandamonium". (Xpat)
  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 165,3 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 665,7 mil. (NIRO)

Související novinky

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Reklama

Reklama