Kdysi dávno se bílý páv lord Šen rozhodl, že za pomoci nové strašlivé zbraně a armády vlků zničí Čínu a s ní i nenáviděné kung-fu. Stará vědma ho však varuje. Nemá šanci vyhrát, protože se objeví černobílý bojovník, který Šena porazí. Šen takové věštby nechce poslouchat, je si svým vítězstvím jistý, vždyť má zbraň, které se lekli i ti nejodvážnější bojovníci. Kdo však je ten černobílý nepřítel? To není jisté, a tak pro jistotu Šen zlikvidoval všechny pandy. Po žije se svým otcem a užívá si postavení dračího bojovníka. Jeho učitel Shifu  mu klade na srdce, že jeho úkolem je nyní najít vnitřní klid, a předvádí mu, jak na to. Pro Poa je to zatím něco nepochopitelného. Zvlášť když se mu začaly vracet divné vzpomínky a když zjistí, že jeho otec ho adoptoval poté, co ho jako malé mládě nalezl v košíku. Po by rád přišel na to, co se stalo předtím, než ho otec našel a ujal se ho. Shifu se dozvěděl, že lord Šen zabil mistra Krokodýla a mistra Nosorožce a nyní vlastně není nikdo, kdo by uchránil Gongmen City. Po a jeho kamarádi Tygřice, Opičák, Kudlanka, Zmije a Jeřáb se rozhodli mocnému nepříteli postavit. Zjistili, že Krokodýl a Nosorožec nejsou mrtví, jsou uvězněni v Šenově vězení. Když je ale naše šestice odvážných bojovníků chce osvobodit, oba odmítají. Jsou si jisti, že proti Šenově kanónu neexistuje obrana. Poa a Pětku objeví Šenovi vlci a přivedou je k Šenovi. Po spatří na jeho peří symbol, který se mu stále vrací ve snu. Je mu jasné, že Šen musí něco vědět o jeho minulosti a jeho rodičích. Vzpomíná si, že Šena už kdysi viděl. Šen tvrdí, že Poa rodiče neměli rádi a vyměnili ho za ředkev... (TV Prima)

dogrose

Odvar jedničky to je, s možným náznakem dalšího pokračování v závěru... Ono taky co vymyslet jiného, než že hrdinný kung fu klaďas bojuje proti lumpákovi? Kdo ví, třeba se po Levhartovi a Pávovi dočkáme i Zlověstné koroptve, Šíleného šneka nebo Příšerné bakterie.... Ale pro mne je to srdeční záležitost, inspirace východními výtvarnými technikami je mi blízká a přírodní scenérie (hlavně ztvárnění vody) mi skutečně přináší "inner peace". Co mi hlava nebere: že (zatím?) není žádná verze v původním znění s titulky, samý dabing. ()

chikolas

Podle mě mnohem lepší než první díl. Humor, akce a k tomu si přidejte slušně udělané 3D a budete mít velmi příjemný zážitek. ()

cryniac

Panda 2 je vizuálně strhujícím snímkem který dokazuje, že 3D si své místo našlo. Obličejové animace, prostředí a zvířátka jsou strhující, za což si grafici zaslouží potlesk. Tím ovšem veškerá chvála končí, protože ve všech ostatních aspektech film silně pokulhává. Charaktery postav jsou založené na otřepaných stereotypech a samotný Po je karikatura typického amerického tlustého bílého teenagera, který je na cestě za sebepoznáním v doprovodu multi etnické party zvířatek. Velmi nepříjemně působí rasistický podtext v podobě černocha jako opičky, která sklízí jednu ponižující ránu za druhou. Na druhou stranu, úsměv od ucha k uchu vyloudí vztah pandy s otcem, kdy si autoři rafinovaně zahrávají se sexuálním podtextem vrcholící předložením fotografie, která připomíná anální styk. Do filmu se někdo snažil přisypat i trochu východní filosofie, ale vzhledem k tomu, že slouží jen jako zástěra pro hlavní motiv děje, tak působí zbytečně a mimo mísu. Pandu bych proto doporučil jen zaníceným fanouškům animovaných filmů. ()

kacudzde

Druhý díl animáku o přitroublém nenažraném pandovi bych charakterizovala asi takto - pěkná animace a akční scény, sem tam hláška, ale poněkud řídký děj. Ale hlavní je, že bráchovo dítka byla spokojená :-). Nejvíc se mi líbila scéna s dračí maskou ála "had". Viděno v kině 24.6.2011. ()

Pavlo

Kung Fu Panda 2 predstavuje klasický sequel, pretože trpí rovnakými nedostatkami ako väčšina pokračovaní rôznych úspešných filmov. Latka, ktorú nastavila jednotka, nebola ani dosiahnutá. Tento diel je po všetkých stránkach slabší, či už ide o originálnosť, vývoj deja (ktorý je po všetkých stránkach predvídateľný a snáď v každom treťom filme videný) a postáv (ak sa dá uvažovať, že nejaký bol), zábavu..... A treba podotknúť, že to poslednou scénou úplne zabili – ak sa má niesť tretí dej v rovine, ktorú naznačili, Kung Fu Panda bude ďalšou sériou, ktorá nemala vzniknúť ()

michalkop

Lehce nadprůměrný animák, který moc nenadchne. Úroveň animace je sice dobrá, ale vyskytuje se tu příliš klišé a to i co se týče cool animace. Od čtyř hvězdiček film ochránil oslí můstek /spoiler/ v podobě zmínky, že Poúv otec žihe/konec spoileru/. A ještě takovým prvoplánovitým způsobem. Při pomyšlení na třetí pokračování, když už i první a druhý díl byly vařeny skoro z vody, mě jímá hrůza. ()

ragtime

Typické problémy druhého dielu, moment prekvapenia je preč, ale Po a spol. sú stále vtipní, hrdinskí a na zožratie. ()

Milia_Malae

Na příběhové linii a rozvojích charakterů sice za jedničkou pokulhává, ale dokonalý soundtrack, výtvarná stylizace do červena a zběsilá akce, při které mi běhal mráz po zádech (pád věže) mi zajistily hodinku a půl, na kterou se nezapomíná. ()

karel63

Pohádka. Čekal jsem méně, dostal jsem více. Zvolený záporák - páv super, konečně toho ptáka někdo zařadil. Grimasy zviřátek jsou zviřátkovské a králíčci jsou vykořisťováni. Jak originální. Bavil jsem se. ()

teseth

zbytečné pokračování zbytečného filmu. příběh, který nemůže zaujmout ani děti předškolního věku. jediné co je na téhle hloupostí ucházející je animace, která je místy opravdu povedená. ()

HELLERcz

Velmi příjemné překvapení. Stejně jako první díl, tento animák srší vtipem, akcí a člověk se baví od začátku do konce. Troufám si za sebe říct, že místy tento 2.díl mi sedl o chlup lépe, jako jednička. Nechybělo mnoho a chtěl jsem dát 5x* ()

Andy.222

Některé hlášky mě opravdu dostaly: "Po má problémy se svým otcem." "No, já se svým otcem naštěstí žádné problémy nemám..." a choerografie soubojů mi vyloženě sedla. Jinak se to veze na podobné vlně jako jednička a i při druhém shlédnutí jsem se dobře bavil. U mě za plný počet. ()

Grizzlac

Dobře už to nemá takové koule jako jednička, ale pořád je tam pár skvělých momentů a hlavně zvířecí kung fu!!!! ()

wojciech

Stejné jako jednička, jen s lepší a ve flashbacích nápaditější grafikou a ještě propracovanějšími akčními scénami. Klidně bych si dal trojku. ()

complex

Ja môžem povedať, že som spokojný, predčilo to moje očakávania, bolo to humorné tak ako jednotka a navyše dokázalo vysvetliť pár vecí a ukazuje na to, že príbeh sa iba rozrastie... pohodový animák, ktorý sa oplatí pozrieť a hlavne pre decká je to kinová pohoda... ()

vlk++

Majitelé dětí jsou tu dříve, tu později, nuceni shlédnout se svými ratolestmi asi všechny animáky, zvláště ty 3D. Na tenhle jsem se docela těšil, protože Panda 1 se mi líbila. Vtipů tam autoři nasázeli spoustu, takže nudit se nebudete, ale zatímco děj "jedničky" si bez problémů vybavím, děj "dvojky" vyprchává svižně. Vaření z vody a z úspěchu jedničky, bych to nazval. A to je velká škoda, takže za mně pouze 2*. ()

xpavelo

Nemůžu se zbavit dojmu že tohle je opět jedno ze zbytečných pokračování... První půlhodinu jsem se nudil, druhou prospal, třetí rychle přetočil. 4,5/10 ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky