Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

ScarPoul

Ďalší Riddick a znova úplne iné poňatie. Zatiaľ čo jednotka bola béčkový sci-fi horor a dvojka epická space opera, tak trojka je komorný príbeh o monštrách žijúcich na jednej planéte. Aj keď sa môže javiť, že to má veľa spoločného z prvým dielom, nie je tomu tak. Prvá polovica je totiž survivor filmom, ktorý nás oboznamuje z neznámou planétou a dôvodom prečo Riddick skončil na neznámej planéte. Druhá polovica, keď tam príde parta žoldákov, je zase celkom nudnou epizodkou, ktorú sme videli už niekoľko krát a vieme ako asi dopadne. Posledná časť s príchodom dažďa má niekoľko výborných scén a je najakčnejšia z celého filmu. Iste nejedná sa o dokonalé dielko. Je to béčko ako vyšité, ale Twohyho vesmír mám rád. Mám rád to jeho skĺbenie CGI a skutočného priestoru. Je v tom prístup aký nepoužil nikdo už pekne dlho. Prostredie je pekné, rovnako ako fakt, že Twohy Riddicka ako postavu pozná dokonale. Jedno z ďalších mojich guilty pleasure, ktoré sa ale rovnako ako predchádzajúce diely na nič nehrá. Teším sa na ďalší diel. Bol by som ale nerád, keby som na neho musel čakať ďalších 10 rokov. ()

Lacike

Tretí diel ani nemam chut vidiet znova, takze z toho co si pamätam ocenujem, ze sa Twohy vratil k pôvodnemu zanru sci-fi hororu a zahodil celu tu imbecilnu mytologiu z dvojky. Bohuzial Riddick je tu znazorneny ako taky ultrafrajer az to pôsobilo prvykrat komicky. Ostatne postavy su otrasne. Ako to tu uz niekto napisal predo mnou. Proste banda namachrovanych a neschopnych kokotov. Co si spominam, tak najsympatickejsi mi bol mimozemský pes, ktoreho nechali chcipnut. Parchanti. Vizual je uz prilis digitalny maglajz natoceny v studiu. Na jednotku natocenu v skutocnych exterieroch sa to absolutne nechyta. Z akcnych scen si uz nepamätam nic, takze najskôr to nebolo nic extra. Som rad, ze sa tento diel zaplatil a snad konecne vznikne aspon jedno poriadne pokracovanie. Solidna jednotka by si ho zasluzila. 4/10. ()

maseer2

po ultrašpatné Kronice temna je třetí Riddick moc sympatickým návratem k survival stylu temné jedničky.. opět je to sice silně béčkové a zmíněné jedničce se to přece jen (zejména atmosférou) rovnat nemůže, ale já jsem se bavil a skvělý Vin Diesel v roli übercool alfa samce Riddicka to nakonec na tu slabou čtyřku vytáhne.. ()

PROROK14

Prvá polovica bola dobrá, srať sa to začalo až neskôr keď sa Rýchloazbesilo spojil so svojimi prenasledovateľmi. Za celý film som si vzťah vypracoval iba ku psíkovi, ktorého mi bolo potom aj najviac ľúto. No a scénka s hlavou a krabicou bola na odpad! ()

GeusX

Černočerná tma, přestože dějově nebyla žádný novátorský zázrak, byla vydařená, napínavá a více-méně objevila Vina Diesela v postavě Riddicka. O 13 let později je tu film, který Černočerné tmě jakoby z oka vypadl. Už to ale nemá ty pořádný koule. Začátek je nemastný neslaný, vycucaný z prstu. Nejvíc mne vadí digitální "postavy" jako zdejší pes "Pluto", které mají svou komičností snad nalákat malé děti do kina či co. Když dojde na akci je to o dost zajímavější. ()

Tommassi3

"Za mrtvýho Riddicka nabízej víc peněz.." - "No, výborně !! A zaplatí to i vaše pohřby ??" ;) Veskrze výborný profandovský biják, jehož skutečný smysl spočívá zejména v tvůrčích motivacích, aby se kruh, totiž trojúhelník uzavřel.. ()

CiTrus007

Po mistrovské jedničce a bláznivé dvojce působí třetí Riddick jako návrat ke kořenům. Jezdí na kvalitní Diesel přepumpovaný béčkovým testosteronem s CGI zviřátky. Tím ale všechny mé pochvaly končí. Scénáristicky je to jemně navlhčená Černočerná tma (opět) říznutá Vetřelcem a několika dalšími filmy. Twohymu vyčítám především ůvodní voice-overovou půlhodinku a totálně zprasený konec. Kamera je jemně nezáživná a CGI působí místy levně a uměle. Třetí díl zkrátka nastavuje správný směr, potrvá ale ještě jeden, dva filmy, než se dostaneme zpátky na úroveň jedničky. 6/10 ()

Johny_fork

Ještě horší než někoho vykrádat, je vykrádat sám sebe. Absenci jakéhokoliv nápadu a slušného děje pár pěkných CGI triků opravdu nevykompenzuje. ()

Terva

Čekal jsem Černočernou tmu a dostal jsem černočernou tmu a ještě něco navíc. Jenže má to své mouchy. DIALOG - Jedna noc a tři mrtví. Dva, jeden chybí. Jak říkám, tři. Berte to takhle, teď se vejdem na jednu loď........... CITÁT - Mě se nebojte, bojte se něčeho jiného........ Je to to co to má být - lidé co umírají, zvířata co zabíjejí a jeden Riddick, který jen čeká ve tmě, jak to dopadne. CITÁT - Čas vyprší až začne pršet......... Finální "hra v poli" je nádherná, dobrý příběh, povedená klasická Riddick hudba, dobré triky, vše O.K. CITÁT - Hovno svatý!!!............. Ale jak jsem řekl, něco tomu chybí. ()

JohnCZ

Něco mezi skvělým Pitch Black a sračkoidním The Chronicles of Riddick. Vin Diesel neztrácí nic ze svého charismatu. Škoda jen, že mu scénáristé nedali do úst i něco jiného, než jen drsné cynické repliky. Vizuál, ač šíleně viditelně digitální, byl moc hezkej. První půlhodina byla super, zejména díky humoru, ale od příjezdu lovců už to byl jen slabý odvar prvního dílu. Žoldáci jsou tupí jako samotnej scénář. Půlka postav ve filmu nemá vůbec svoje opodstatnění a největší charisma (samozřejmě kromě Riddicka), má digitální hafan, kterej (to snad ani není SPOILER) to schytá dost debilním a vůči divákovi necitlivým způsobem. Souboje s alieny skříženými se štíry byly fajn, koukalo se na to dobře, ale pochybuju, že si na film za půl roku vůbec vzpomenu. ()

corpsy

Po tom, čo sa skončí prvá polovica snímku pripomínajúca akéhosi galaktického MAD MAXA, príde na rad reboot, alebo restart, alebo remake, ako chcete, pôvodnej ČIERNOČIERNEJ TMY. Je záhadné prečo to v tomto prípade tvorca snímku takto zbytočne naťahuje, nudí bezvýznamnými momentkami a akciu stavia pod klasicky béčkový koncept filmu, ktorý snímku jednoznačne sekne. Drsná zábava, ktorá ale mohla byť zábavnejšia. ()

salisbury

Riddick rozvířil pouštní prach rozsetý po planetě, která je plna havěti toužící hladově si naplnit břich. Planeta jenž velmi ráda uvítá jakéhokoliv návštěvníka, aby si na něm bez nijaké etikety pochutnala. Rád jsem se kochal zvídavým pohledem na tuto obžérní devastaci a nechal mozek ve své lebeční klenbě odpočívat. Byl to příjemný odpočinek, který mi dodal plno sil na možné další pokračování planetární hostiny za účasti hlavního chodu Richarda. Už, aby zas začalo na planetě pršet. ()

Lama.Lama

CO TO DOPRDELE BYLO?! Nemůžu uvěřit, že jsem na tuhle trapnou napodobeninu jedničky šla do kina jako dárek k narozeninám! Asi někdo "návrat ke kořenům" vzal trochu moc doslovně! Bohužel zkopírovanou jedničku zmrvili debilníma kecama, pro jistotu vynechali jakoukoli psychologii postav, hodili tam nějakou mužatskou lesbu, která by se za pološera mohla vzdáleně podobat Carolyne z jedničky, a myslej si, že udělali trhák. Dávám jednu hvězdu za cca čtvrtku filmu ze začátku + psa (i když mě děsně iritovala ta "hravá" melodie, co jí tam v každé scéně s nim pouštěli). ()

ConanVJ

Třetí díl o antihrdinovi Riddickovi jde ve šlépějích prvního dílu a podle mě se návrat vydařil. Začátek filmu vysvětluje události, které jsou příčinou Riddickova ocitnutí se na opuštěné planetě plné krvežíznivých potvor. Poté následuje přežívání na planetě, kde nechybí souboje s potvorama a jedno ochočení celkem roztomilého pejska. Pak už je to klasickej masakr, přiletěj lovci odměn a jdou po našem hrdinovi, celý se to zvrtne a nastoupěj potvůrky. Občas tu prolítne sem tam nějaká vtipná scéna, hlášek taky neni málo a celkově je opravdu na co se dívat. Atmosféra je zde temná i kyž o napětí to zrovna moc není. Efekty jsou hodně povedený (až na lety s motovznášedly, ty mi přišly odfláknutý), potvory jsou nápaditý a taky hodně dobře udělaný. Vinovi opět role sedla a ostatní byli taky v poho. Mě osobně Riddick nezklamal a pěkně jsem se u něj bavil. 85%:) ()

ledzepfan

No, na to, že jsem po první půlhodince začal leštit visačku ODPAD, se to nakonec přehouplo do relativně snesitelného tvaru... Pořád je to ale hrooooznááá slabota a demence... ()

EastWicka

Riddick mě neskutečně bavil! Od prvního momentu, kdy ruka hlavního hrdiny (právě se probírajícího z kómatu) samovolně uškrtila ptakoještěra... ()

VojinRyan

Riddick trošku ubral s krvilačnej rezby. Na oko veľmi podobné ako Pitch Black a Chronicles of Riddick dohromady. mal som pocit, že sa na tie filmy pozerám naraz. David Twohy neurobil nič prevratné a nové, len použil to čo už bolo, len na inej planéte. Akcia a hlášky Riddickovi nechýbajú ani tentokrát, ale na tú atmosféru jednotky a akciu a štýl dvojky to nemá. Mal som pocit, že Riddick je skoro na druhej koľaji a kto sa mi viac páčil bola Katee Sackhoff. Jej postava bola veľmi dobrá a dobre zahraná. Hudba zaujala len na začiatku, potom som ju už ani nevnímal. Povestné zabijácke triky Riddicka bolo vidieť možno len dva krát, čo je na poctivé R-ko málo. Priemerný Riddick, ktorý b do ďalšieho dielu ( ak bude ) potreboval niečo zaujímavejšie a chytľavejšie. 65% - 3*. ()

agentmiky

Po dlouhé době tu máme dalšího Riddicka a myslím si,že se tvůrcům celkově povedl.Nemohli jsme od toho očekávat trhák,ale jako spotřebák na jedno zhlédnutí vám stačil všemi deseti.Příběh byl znovu jednohubka,která ale nezahanbí,ani nezklame.Efekty se povedly.Příšery také.Jen to byla malinko ke konci taková slátanina.Uvidíme,jaký bude další díl.Hodnocení:65%. ()

maddy

RedDick vo verzii 2013 s podtitulom „digitálny blivajz“. Sorry, Twohy, ale ani tadiaľ cesta nevedie. Po absolútne zbytočnom pokuse v Kronike urobiť z efektného nízkorozpočtového sci-fi hororu Čiernočierna Tma veľkolepú výpravnú ságu sa tretí diel vracia späť ku koreňom. To čo však fungovalo pred trinástimi rokmi nemusí zákonite fungovať aj teraz. Tam kde si bol prvý film s Riddickom vedomý svojho statusu (príjemného) hororového béčka, a Kronika zlyhala vo vybudovaní ďalšieho rozsiahleho sci-fi sveta, sa tretí film pokúša o kombináciu týchto dvoch prístupov. Vzhľadom na prepad druhého filmu v kinách sa s prihliadnutím na nadobudnutý hviezdny status Vina Diesla (hlavne vďaka úspešnej sérii Fast & Furious) podarilo nakoniec vydupať financie aj na dávno odpísaný tretí diel, ale keďže štúdio si za ten čas už dobre uvedomovalo neveľký potenciál série, sa tak budget zastavil len na dnešné Hollywoodske pomery veľmi skromných 38 mil. Skromný však nie je samotný Twohy, ktorý by chcel aj za „malý“ peniaz servírovať „veľký“ film. V rukách však drží len prachprosté béčko, ktoré utápa v prehnanom sci-fi vizuály, kde CGI efekty pôsobia ako z Nintenda-64. Namiesto toho, aby sa sústredil na čistokrvné béčko odohrávajúce sa v tme, tak maskoval aj chabé triky a zároveň vytvoril pútavý temný look ako v prípade Pitch Black, do tretieho Riddicka opäť zbytočne mieša zábery z vesmíru, ďalej rozvíja nefungujúcu mytológiu okolo hlavnej postavy, o ktorú nikto nestojí, a využíva množstvo nepotrebných atribútov, aby pôsobil „veľkolepo“ ako napríklad priam otrasne digitálny pes (po Jar Jar Binksovi asi najotravnejšia a najzbytočnejšia „postava“ filmografie) bez ktorého by sa celý film zaobišiel a nepôsobil tak lacno. Nostalgický survival úvod s odvrhnutým Riddickom si ešte drží akú takú úroveň, ale s príchodom lovcov odmien sa film točí neustále na mieste, nikam neposúva, servíruje nepodstatné dialógy otravných postáv a čoraz viac odďaľuje akékoľvek zaujímavé dianie. Problémom je, že ani tu sa celý film neubránil megalomanským ambíciám Twohyho, ktorý servíruje zdĺhavé a nepotrebné dve hodiny. Po útrpných hnusne predigitalizovaných 100 minútach potom nenastupuje „s príchodom tmy a Alien-like monštier“ žiadna satisfakcia. Už Čiernočierna tma spoliehala na strach z neznámeho. Tu však nasleduje pár kvázi efektných letov so vznášadlami ponad monštrá, pár sekov mačetou, streľby z pištole, všetko takmer bez krvi a celému ehm masakru je koniec. Diesel môže byť aký chce veľký sympaťák, a k tomu mu môžete prihodiť aj sen (diváci The Big Bang Theory budú vedieť kde tým narážam) všetkých geekov Katee Sackhoff z Battlestar Galactica s nahým prsom, ale čo z toho keď všetko ostatné je len desaťkrát vyluhovaná, neúčinná, neefektná variácia na Čiernočiernu Tmu s mdlou akciou, bez štipky napätia, nebodaj strachu, doplnená o dementné postavy a navyše s Twohyho márnym nadužívaním CGI efektov, za ktorých kvalitu by sa tu však mohli hanbiť aj v 80. rokoch. Ako „straight-to-video“ béčko možno neškodné, ale v kinách to nemalo čo robiť. Som rád, že mi svojho času v septembri návšteva kina nevyšla, toto by som inak ešte dlho banoval. () (méně) (více)

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)