Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

bono22vox

jestli vam vyhovuji blaznive hororove komedie, ktere nemaji zadny ucelenejsi dej, a potrebujete nejaky film jako pozadi pro tematicky hororovy mejdan u vas doma, jehoz hlavnim cilem jsou vino, zeny a zpev, pak vam Noc hruzy mohu vrele doporucit :-) v opacnem pripade vas film pripravi o 106 minut vaseho zivota... ()

Crysis52

Bol som vcelku zvedavý na tento film prestože mal tu na csfd dosť rozdielne kritiky .Originálny Fright Night som nevidel tak som si v kľude sadol k televízoru. Musím uznať sklamaný som nebol. Práveže som sa výborne bavil, aj keď väčšinou len kvôli Colinovi Farrellovi ktorý je ako upír bezchybný + David Tennant . Som rád že v tomto filme je upír konečne charizmatický a nie len vraždiaci stroj ako vo väčšine filmov. Efekty nie sú na bohvieakej úrovni ale mne to ani moc nevadilo. U mňa dobré. ()

Kroup4

Colin to zahrál dobře. Dějové zvraty oproti originálu měli větší drive. Originál jsem viděl první a je faktem, že je dobrým kultem, ale jakožto odpůrce remaků a předělávek klasiky, musím jednou ustoupit a přiznat se, že mne bavilo daleko více nové zpracování. Porovnávat efekty je zbytečné, v obojích případech ve své době postačující, žádná revoluce. Navíc u nového kabátu mne bavil skvělý soundtrack. Takže 75% ()

Respex

Vlastně docela hodně silné 3* a překvapení. Velmi milé, cool a zapadající do škatulky kruté :) Pokud máte chuť na mladý filmeček, který není ničím převratný, ale je zábavný, tak směle do toho :) ()

Lumberjack

Dějově nic extra, co se týče herců, tak Yelchin a Ferrell si odehráli svoje, Christopher Mintz mě tu lehce lezl na nervy a tak nejlepší postava byla ta Davida Tennanta, který má silný přízvuk, stále chlastá midori a nakupuje na eBayi... ()

dodona

Tak príjemne som sa bavila počas celého filmu. Vizuál vcelku fajn, dej síce trošku pokrivkáva ale zato Colin Farrell ma počas celého filmu okúzľoval :) Príjemné prekvapenie, fajná oddychovka. ()

vikino1

Vím, že to není kdoví jak intelektuální dílo.. Jenže po odpolední grylovačce a po shlédnutí megavražedných televizních novin na tv Nova mě tenhle snímek neskutečně padl, asi bych dal 4 ale 5 přidávám za velice charizmatickýho upíra v podání Farrella.. A jakýmu jinýmu filmu dát 5 než tomu, u kterýho se jednoduše uvolníte a dobře se bavíte ??? Cože 60% ?? U mě 95 ! ()

danny_21

Velmi průměrná béčková záležitost, která působí úsměvně a rozhodně nemá nic hrůzného nabídnout. Nechápu, proč do filmu tohodle typu šel Farrell, jen si kazí dobré jméno, už tak dost pošramocené z posledních perel - 30 % ()

Acrobat odpad!

Amulety sú nanič, misál pálim, viera ochabuje, srdce zatvrdzuje. Oduševnená hovadina na opätovnom nešťastnom kulte upírov. Nepripadalo mi to ako satira, ale vcelku vážne dielo záchrany vášho dievčaťa, kde potom na konci sa pýtate či to chce. No lacnota v každom ohľade, či dejovom alebo emočnom. Jednoducho som nespoločenský, menej vnímavý a nezdieľam tunajšiu radosť s epiky snímku. Pre mňa radšej vždy Yelchin ako Lovec duchov. (videné 10.01.2016,JOJ archív) ()

HonzaMag

Já se docela dobře bavil, takže tentokrát celkem nechápu převažující negativní komentáře. Kam se hrabe Stmívání ... ()

yaromir

Abych byl upřímný, tak od tohoto filmu jsem očekával mnohem víc. Po celou dobu jsem měl pocit, že sleduji malého bratříčka Disturbie s příchutí upíra. ALE... Nejenom, že je tady mnoho kopanců a kurevských nelogičností (Kde sakra vzal ten "odborník" jeho číslo na mobil? A co teprve ty jeho hadry, když se zapálil - ty ho chránily před ohněm déle než by to snad zvládla kombinéza jezdce formule 1 apod.), ale samozřejmě (jak už to u takových filmů bývá "dobrým" zvykem) si nikdo ani nevšimne hromad mrtvol, bouchajících baráků a podobných píčovin. Prostě pohodička. O to hůř - tenhle film nedokáže zachránit ani Colin Farrell, kterého mám ve velké oblibě. Fright Night je jednoduše průměrným snímkem, který rozhodně nenadchne, ale ani neurazí* (*neurazí v případě: 1. jste dospělý panic a sympatizujete s hl. hrdinou, 2. jste fanda Twilight, 3. jste oba předešlé body). PS: Kurva Coline, proč si tohle bral?! ()

Tatianistka

Výborne som sa bavila. Malo to nádych hororu, ale zároveň podaný primerane komediálnym spôsobom. Colina veľmi nemusím, ale tu sa mi veľmi páčil, perfektne sa zhostil role upíra:) ()

dawnie

Úderný úderný úderný. Všechno tu jde přímo, žádný vykonstruovaný sračičky. Colin je skvělej upírskej soused, scény jsou protkaný dobrýma fórkama a navíc je tu ten sympaticky neklišovitej konec. It´s bitchin´! ()

filip289

"I'll catch you later." Pôvodný film som nevidel, takže nebudem porovnávať. Na tento film som sa strašne tešil, ako na každý nový Farrellov film. Plánoval som ísť aj do kina, no nepodarilo sa, kedže sa na Slovensku nepremietal. Čo je škoda. Je to skvelá horor-komédia, presne čo som očakával, čo som od neho chcel. Najprv som si myslel, že to bude flastne skoro to isté ako Disturbia, no akurát sa tomu trocha podobalo (krásna priateľka blondínka, sused "zabijak", otec preč, mama)Colin tu bol tak cool, ako ešte nikdy predtým "I thought you needed an invitation!" - "Don't need an invitation if there's no house. " , rola upíra Jerryho ("Jerry? Jerry, the Vampire?") mu sadla, tak ako skoro všetkým hercom. Taktiež David "Dr. Who" Tennant skvelý, s Mintz-Plasseom (večným lúzrom, som zvedavý či sa vôbec niekedy tej "nálepky" zbaví) hláškujúci ťahúňi filmu (+ Vincentova asistentka). Výber krásky Imogen Poots taktiež veľmi podarený. Zaslúžené 4*, film pobavil, určite si ho ešte niekedy opäť pozriem. ()

Lilien

Úvodná scéna bola veľmi dobrá a nenasvedčovala tomu že ide len o ďalšiu priemernú horor-komédiu. Neviem Colin Farrell je dobrý herec,ale na toho upíra sa mi nejako nehodil a naviše všetko čo robil bolo velmi okaté nič rafinované. A herec zo Superbed slávny MC Lavine ako upír mi prišiel dosť trápny. Neviem či sa v dnešnej dobe dočkáme ešte dobrého upírskeho filmu. ()

Zombiepod

Po upírskych failoch posledných rokov konečne niečo normálne, na čom sa dokonca dá aj občas zasmiať. Aj keď tieto blbosti zrovna nemám príliš v láske, Fright Night bol ten lepší prípad. Skvelý upír Colin Farrell, sexy ženské a strelené spontánne rozhodnutia hrdinov. Nakoniec až toľko komédie tam chvalabohu natlačenej nebolo, práve naopak, bolo to slušne temné a občas riadne napínavé. Nebyť prvej polovice filmu, ktorá bola ohromne inšpirovaná Carusovou Disturbiou, dal by som o hviezdu viac, ale aj keď hodnotím momentálne hodne objektívne, bolo to jednoducho fajn. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020