Já mám upírské filmy hrozně rád, takže když jsem v telce náhodou narazil na tenhle, neváhal jsem. Neznám původní film z r. 1985, takže nedokážu posoudit, jak se tenhle film povedl coby remake, ale osobně se mi jednoduše líbil. Spousta fórů je skvělých, děj správně odsejpá a graduje (obzvláště v momentě, kdy upír Jerry vstoupí do otevřené ofenzivy, film najede na plné obrátky). Herci jsou výborní a v kombinaci s pěknými trikovými scénami film spolehlivě zafunguje jako správná oddychovka. Hned jsem dostal chuť pustit si originál.(15.4.2015)

Ale jo, celkem solidní jednohubka, která se tváří stylověji, než doopravdy je. Na to, že upíry moc nemusím, mě ale celkem pobavila a odsýpala. Především mi sedlo sympatické obsazení. 3D: *** Nebylo úplně špatné, asi dvakrát jsem se lekla, několikrát něco (třeba krev) vylítlo div né na mě, ale pořád se jedná spíš o 3d standard, než nadprůměr.(10.6.2012)

• teutates

Při všech těch dnešních upírech je tady ten v podání Colina Tepllera nejHORŠÍ. Samoúčelný debílek, který přemýšlí jen svým údem, ee hladem (po krvi) tak. Pochází z jakéhosi rodu krys-upírů (od slova potkan). Tenhle druh se "rozmnožuje" v rámci migrace a podněcuje si dnešní noční Las Vegas uúu. Na kloub tomu všemu přijde študák... opravdu je to ztráta času, bolehlav, a i když já rád tyhle homovampiro - gaye, no musím uznat, že třeba takový Daemon (ženská část publika určitě ví, o koho jde) má větší úd než tady ten, kdo to vlastně je? Bere se to moc vážně a je to hoší než polovina seriálů s danou tématikou, co se dneska pro ty děcka, ehm točííí. 2/10 a to jako z lítosti a prosím, už víckrát ne.(9.12.2011)

• Psema

HRŮZOSTRAŠNÉ. Scénář je neoriginální, klišovité a nenápadité bláto, které se snaží vypadat nadsazeně, hororově a cool zároveň, aniž by fungovalo byť jen na jedné rovině. Motivace postav nulové (Farrell zabíjí a v klidu odhaluje totožnost na veřejnosti, aniž by to bylo nutné - asi narcis). Dramaturgie na vyhazov. (Ve 20. minutě víte, kdo je upír, a dalších 20 čekáte, než se to dozví hrdina. Syn se chová jako magor, ale matka mu samozřejmě věří. Kolík do hrudníku nezabíjí, ale ve finále bohatě stačí.) A postavy nezajímavé natolik, že začnete od samé nudy fandit do finiše spěchajícímu kurzoru na přehrávači. A to včetně potenciálně campiózního Farrella, jenž se celý filmem prokouše s jedním oslizlým úšklebkem a v nejhorší masce od prvních sezón Buffy. A pak přijde finále a hnusné (90s strikes back) digitální orgie, které by vzaly kolík z rukou i filmu, jenž má na čem stavět a má za kamerou někoho, kdo ví, jak se dělá atmosféra (laciným 3D fakt ne). Natož Gillespiemu, jenž neprodá ani průměrné hlášky, natož aby zvládal efektní akci či diváka donutil napětím okousávat si nehty. Jen Tennant pochopil, a tak s chutí přehrává každý hloupý dialog, hlásí až to zavání vlastní improvizací a evidentně se dobře baví. Škoda, že je jediný.(27.11.2011)

• verbal

Tak nějak mi to evokovalo porouchaný hovnocuc. Někdo prostě vysál žumpu z osmdesátých let, a když odjížděl, posralo se mu čerpadlo a celý smrdutý obsah bez skrupulí vychrstl na náročně pěstěný trávník letošního roku. No jo, no, homoupíři jsou holt zrovna v kurzu, a ač ta grafomanská kráva paní Majerová píče své Harlekýny jako o život, asi to prostě pro ukojení všech těch nezletilých gayů a pubescentních kikin nestačí. Škoda, že ještě nikdo nevynalezl Viagru na scénaristickou impotenci! Jediným zanedbatelným pozitivem je, že Kolín toho savce aspoň hraje, vnesl do postavy trochu machistického charmu kolonádního obšousta a na rozdíl od Patyzóna jej možná zatouží přeblafnout, pardon, chtěl jsem říct vysát, i pár heterosexuálních jinochů.(22.12.2011)

• - Natáčení filmu probíhalo v Nevadě a Novém Mexiku. (zuzatko1996)

• - Ve scéně ve sklepě, kdy Jerry (Colin Farrell) mluví k Charliemu (Anton Yelchin) a Vincentovi (David Tennant), Jerry obchází sloup světla, aby jej sluneční svit nezranil. Jakmile však sloup obejde, je možné si všimnut, že Jerryho pravá ruka vrhá stín. (Illuminare)

• - Meno iluzionistu Petra Vincenta je zložené z mien legendárnych hercov Petra Cushinga a Vincenta Pricea. (dalver)