Noc hrůzy

Fright Night

Komedie / Horor

USA, 2011, 106 min

• HorrorVamp

Ne a ne a ne! Kdyby tento remake nevznikl, vůbec nic by se nestalo. Původní Fright Night je moje srdeční záležitost, a tak jsem film hodnotila od první minuty velmi kritickým okem. Kampak se ztratila mlha, poctivé a hrůzu nahánějící proměny v upíra, ve vlka či netopýra, chytlavá hudba, vrzající dveře, nebojácný Peter Vincent a Jerry Dandridge, který má jako upír obrovské charizma a sexappeal? To vše zmizelo spolu s nesympatickými herci v záplavě ubohých digitálních triků jako mávnutím kouzelného proutku. Colin Farrell to projel na celé čáře a nepomohlo ani husté obočí, tmavá kštice a uhrančivý pohled. Ano, byl zde pokus napodobit Chrise Sarandona kousnutím do zeleného jablíčka, ale vzápětí to Colin "zabil", když si otevřel flašku s pivem... Ano, Jerry zde chlastá první ligu. A to nemluvím o "kouzelníkovi" Peterovi Vincentovi, který zde pohořel na celé čáře a byl spíše karikaturou Davida Copperfielda s flaškou zelené, nebo co to chlastal za patok. Chápu, že i když jde o remake, nemůže to být jako přes kopírák s původním filmem (možná je to tak lepší, jinak to mohlo dopadnout mnohem hůř). Tvůrci chtěli být očividně originální, což se jim vlastně povedlo. Pivař upír Jerry a chlastometr a děvkař v jednom Peter Vincent tedy "nebojácný zabiják upírů" to je originalita nadevše. Tzv. upířina dnešní doby a upřímně dodávám, že Twilight je oproti tomuto veledílo, protože si jede po své "upíří vlně". Mini roličku si zde zahrál i sám Chris Sarandon, ale nejspíš ho poznají jen fanoušci původního Fright Night. SPOILER: Chudák, dostat kousanec od nového Jerryho, tomu říkám potupa :)) Moje slova vystihuje recenze z kinoboxu, z níž nejpravdivější je poslední věta: "Noc Hrůzy je tuctovým hororem pro náctileté, jež nezajímá, jestli je scénář předvídatelný či plný klišé, ale kteří se chtějí v partě pobavit nad tuctovou vyvražďovanou a to prostě nestačí". Odpady dávám jen velmi zřídka, takže to rozhodně není zaujatost vůči remakům.(27.9.2011)

,,NERAD TI TO ŘÍKÁM, ALE TEN VÁŠ SOUSED.......“ /// Charley je kusanec (nebo Barbín?), kterej zná ,,ty“ finty. Hustý finty! Budou se mu hodit, protože lidi, kteří nepřišli do školy se nikde neflákaj, ale...... Všechno běží jednoduše svižně, jako po másle, občas si ze mně udělaj prdel a do toho všeho uchlastanej C.Farrell. Kravina, která mě baví (i když souboje jeden na jednoho by mohli bejt nápaditější). Možná víc pro teenegery než pro fajnšmejkry, ale rozhodně se jedná o hodně hustou noc, kterou – přestože jsou kosti svině, který se blbě sekaj – nepřeceňuju. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve škole se mi začali ztrácet spolužáci. 2.) Můj kolík požehnal sv.Michael. 3.) Protože si C.Farrell vybírá ,,prďácký“ role. 4.) THX za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(5.9.2011)

Treba si uvedomiť, že ide o hororovú komédiu, a tak treba film aj brať. V tomto prípade dokonca prevyšuje komédia nad hororom, takže ak niekto očakával niečo iné, tak sorry, nech si pustí nejakú čistokrvnú vyvražďovačku. Bavili ma hlavne scénky s Tennantom. Pri filme určite nejedzte, môže vám zabehnúť, ja som na to skoro doplatil. Odporúčam využiť ho ako oddychovku po nejakom horore, kedy človek potrebuje trochu vypnúť od napätia, ale zároveň ešte nemá chuť pozerať niečo iné ako horor. U mňa celkom spokojnosť, mám dobrý pocit. 75/100(24.1.2014)

• flanker.27

Originál je v podstatě blbina, ale takaja sympatičeskaja fanouškovská blbina dělaná s láskou a jako taková hodně snese. Tohle, krom toho, že vynechává skoro všechno, co bylo v originále dobrý, je nudná zívačka, která není ani dost komediální ani dost hororová. Navíc neni zjevně určená pro fanoušky, ale pro emo mainstream odkojený Twilightem. Z Farrella nejde strach, Yelchinovi nevěřim, že sbalil Imogen Poots, natož že se postaví upírovi a upír sám okolo řádí tak, že divák jaksi nechápe, proč se vůbec skrejvá. Finále samotný je zoufale uspávací a místo aby bylo vrcholem filmu je spíš jeho kolíkem do srdce. Hrůzná je na celým filmu tak leda celková neinvence toho všeho.(21.5.2012)

Nebýt ve filmu Farrella, tak moje hodnocení jde o hodně dolů, mě samotnýmu se ani nelíbí že jsem dal 5*, ale změnit to nemůžu a nechci, to bych Colinovi neudělal. Film beru spíše z komediální stránky, protože jako horor to bude fungovat jen na malé pětileté děti nebo přiblblé třináctileté holky. Největší Fright Night (tu nepravou!) ve filmu ale předved David Tennant, kterej to rozjel ve velkym stylu a doufám že si co nejdřív seženu Midori já sám.(10.2.2012)

• - Již druhý film, kde Christopher Mintz-Plasse musel skákat z výšky a poranil si nohu. Prvním takovým snímek byl Kick-Ass. (Avalon820)

• - Peter Vincent (David Tennant) má ve filmu zbraň Winchester Model 1897 ráže 12 gauge. Amy Peterson (Imogen Poots) má ve filmu zbraň Colt Single Action Army ráže .45 Long Colt. (dc125)

• - Ve scéně ve sklepě, kdy Jerry (Colin Farrell) mluví k Charliemu (Anton Yelchin) a Vincentovi (David Tennant), Jerry obchází sloup světla, aby jej sluneční svit nezranil. Jakmile však sloup obejde, je možné si všimnut, že Jerryho pravá ruka vrhá stín. (Illuminare)