Noc hrůzy

Scary Night

Fright Night

Komedie / Horor

USA, 2011, 106 min

Tuhle noc jsem poměrně dlouho odkládal, ale již nebylo zbytí. Upřímně - komedie to pro mne moc nebyla. Jo, pár vtípků se najde, ale kdyby nedošlo na happyend, tak z toho mohlo být pěkné temné drama...Slušná kamera, fajn hudba (připomínající tu z Coppolova Draculy) a obstojné triky, byť hořící a rozpadající se upíři byli hodně pixeloví stejně jako Farrell s dřevěným ukazatelem v zádech. Roztažené držky s tesáky skvělé, o napínavé scény nebylo nouze a krev párkrát rovněž hezky vyšplíchla. ,,Vlkodlaci!...chicht." ,,Upíři!" ,,Uáááá!"(13.11.2017)

,,NERAD TI TO ŘÍKÁM, ALE TEN VÁŠ SOUSED.......“ /// Charley je kusanec (nebo Barbín?), kterej zná ,,ty“ finty. Hustý finty! Budou se mu hodit, protože lidi, kteří nepřišli do školy se nikde neflákaj, ale...... Všechno běží jednoduše svižně, jako po másle, občas si ze mně udělaj prdel a do toho všeho uchlastanej C.Farrell. Kravina, která mě baví (i když souboje jeden na jednoho by mohli bejt nápaditější). Možná víc pro teenegery než pro fajnšmejkry, ale rozhodně se jedná o hodně hustou noc, kterou – přestože jsou kosti svině, který se blbě sekaj – nepřeceňuju. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve škole se mi začali ztrácet spolužáci. 2.) Můj kolík požehnal sv.Michael. 3.) Protože si C.Farrell vybírá ,,prďácký“ role. 4.) THX za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(5.9.2011)

Bohužel nemůžu srovnat s Nocí hrůzy z roku 1985, což je možná škoda, když se podívám na zdejší hodnocení dvou filmů se stejným názvem, tak Noc hrůzy z 1985 bude asi lepší. Tento film mě ze začátku hodně bavil. Měl jsem pocit, jak když koukám na upírskou Disturbii (teenager sleduje souseda, se kterým neni něco v pořádku). Vynikající temná atmosféra a sem tam i něco vtipného. Vážně mě to bavilo. Poté ale přišlo opuštění zapadákova a vše šlo do hajzlu. Konec byl už na mě až moc přehnaný! Vím, že jde o horor řízlý komedií, ale co je moc, to je moc. Navíc ta digitální krev strasně ubírala na temné atmosféře na začátku. Anton Yelchin byl docela v pohodě, ale Colin Farrell byl jako vždy vynikající. Obyčejný průměr!(5.2.2012)

''Oh no ! That’s a fucked-up vampire hand ! Now you believe me?'' Čekal jsem naprostou pitomost a taky jsem ji dostal. Jenže v dobrém slova smyslu. Fright Night si totiž na nic nehraje. Servíruje nám onu ''jednoduchou'' zábavu, při které se čas od času rádi v kinech odreagujeme. Chvílemi si dokonce utahuje sama ze sebe, což je u podobného stylu filmu velice důležité. Není totiž nic horšího, než absolutní propadák, snažící se o seriózní dojem. Takže za to příjemné překvapení, které se hlavně konalo asi díky Antonu Yelchinovi, přihmouřím obě oči - 70%.(26.11.2011)

Kolegyně GOtoUCSC uvedla, že se 120 minut smála. Tak já jsem asi viděl jiný film, protože pro mne to byl typický žánr - "horror". Četl jsem si recenze polských diváků a také se netrhali smíchy. Takže to označení COMEDY bych bral s rezervou :-) Ale k filmu. Hlavní hrdina sám vypadal jako upír a nebo nemocný herec. Také Toni Collette mi tam moc neseděla. Koukám na ní v seriálu Tara a její svět, kde hraje bláznivou manželku, která má několik osobností a jako matka v horroru, prchající před upírem, to prostě nebylo ono. Zato Colin Farell - paráda, skvělá role. Také není jen tak označován ve filmu jako Sexy-Bad-Ass a fanynky prý v kinech šílely. Filmu nechybí napětí, efekty a jelikož si nepamatuji verzi z roku 1985, nemohl jsem porovnávat. Rozhodně jsem se nenudil.70%(25.8.2011)

• - Colin Farrel přijal roli Jerryho, protože, jak prohlásil, má rád práci režiséra Craiga Gillespieho a zejména jeho film Lars a jeho vážná známost (2007). (Avalon820)

• - Ve scéně ve sklepě, kdy Jerry (Colin Farrell) mluví k Charliemu (Anton Yelchin) a Vincentovi (David Tennant), Jerry obchází sloup světla, aby jej sluneční svit nezranil. Jakmile však sloup obejde, je možné si všimnut, že Jerryho pravá ruka vrhá stín. (Illuminare)

• - Původně byl do role Jerryho zvolen Heath Ledger. (Avalon820)