Noc hrůzy

• Nizozemsko

Komedie / Horor

USA, 2011, 106 min

• Campbell

Dlouho předlouho jsem si říkal jestli mám vůbec psát nějaký komentář. Tak nakonec jen ve zkratce. Naprosto zbytečný remake. Yelchin nešahá původnímu Brewsterovi ani po kotníky a Mintz-Plasse i když se snaží tak mu to moc nejde. A ted největší trn v oku tam kde měl Sarandon v původním Fright nightu charisma to Farellovi dost schází, tohohle herce nikdy nebudu mít moc rád. Ale jeho chlastání piva či jedení jabka mě teda dost sralo. Navíc jeho rádoby hlášky mě moc nebavily. Ostatně jako celej film. Přišlo mi že se strašně táhne. A konec ve stylu digisračky mě nasral úplně. Nicméně abych jen nekritizoval začátek mě celkem navnadil a pár scén mě i občas bavilo, třeba zrovna kde se objevil v cameo roli Sarandon. Ale jinak zbytečný remake, asi na stejné urovni jako Elm street. BTW navíc Peter Vincent nemohl dopadnout hůř. Takovouhle debilně napsanou postavu jsem hodně dlouho neviděl.(4.3.2012)

• BadoXXII

Remake, ktorý dosahuje kvalít originálu. V tomto prípade to však nie je veľmi veľké pozitívum. Má v sebe totiž aj tie isté chyby. Kým sa to však všetko Noci hrôzy z r.1985 dá odpustiť pre rok vzniku a z nostalgie v novom spracovaní to už neplatí. Film má tak isto ťahavé tempo, naivitu, nevýrazné scény a klučkuje medzi komédiou (veľmi sa to sem nehodí alebo lepšie povedané - nie je to dobre namiešane) a hororom (hororové scény sa vydarili viac). Pochválil by som Colina Farrella, užíva si to a je podobne charizmatický ako upír Chris Sarandon. Dobrá je aj hudba a v niektorých chvíľach aj atmosféra. To čo však u mňa získalo pre staršieho predchodcu 3* bolo finále v ktorom boli naozaj dobré a hravé nápady, masky, triky a poriadny masaker. Tu je finále úplne obyčajné a ničím výnimočné. Smola, čiže tentokrát za 2*.(8.9.2011)

• teutates

Při všech těch dnešních upírech je tady ten v podání Colina Tepllera nejHORŠÍ. Samoúčelný debílek, který přemýšlí jen svým údem, ee hladem (po krvi) tak. Pochází z jakéhosi rodu krys-upírů (od slova potkan). Tenhle druh se "rozmnožuje" v rámci migrace a podněcuje si dnešní noční Las Vegas uúu. Na kloub tomu všemu přijde študák... opravdu je to ztráta času, bolehlav, a i když já rád tyhle homovampiro - gaye, no musím uznat, že třeba takový Daemon (ženská část publika určitě ví, o koho jde) má větší úd než tady ten, kdo to vlastně je? Bere se to moc vážně a je to hoší než polovina seriálů s danou tématikou, co se dneska pro ty děcka, ehm točííí. 2/10 a to jako z lítosti a prosím, už víckrát ne.(9.12.2011)

Horor a komedie pro mě bylo nejlepší spojení ve chvíli, kdy jsem viděl Soumrak mrtvých. Perfektní herci, fantastická muzika a geniální zpracování. Noc hrůzy má něco do sebe. Colin Farrell není vůbec špatnej, ale chybí mi tam nějakej drzejší humor, díky kterému by u mě film dokázal naplno zabodovat. Takhle je to sice zajímavý film, nicméně průměr.(18.5.2012)

Po dlouhé době horor (upířina), která stojí za obrovskou pochvalu. Žánr komedie bych bral trošku s nadhledem, poněvadž jde o typický horor. Napětí, brutalita, nápady a akce nechybí a já se bavil. Už dlouho jsem se u hororu tolik nebavil, ale když čtu komentáře, tak jsem jeden z mála. Nevadí mi to a jsem rád, protože nerad chodím s davem a pokud lidé vidí v téhle hororové pecce špatný film, tak já už nevím, co by se mělo divákům nabídnout. Za posledních pár let jeden z těch lepších hororů a hlavně jsem se dočkal pořádné upířiny s prvky jak mají být. Colin Farell v roli hlavního upíra byl fantastický, i když si ho mnoho lidí těžko představilo. Fright Night má své mínusy a pár věcí mi vadilo, ale to si nechám pro sebe, poněvadž nechci někomu kazit fantastickou podívanou... 8/10 = 80%(30.1.2012)

• - Natáčení filmu probíhalo v Nevadě a Novém Mexiku. (zuzatko1996)

• - Colin Farrel přijal roli Jerryho, protože, jak prohlásil, má rád práci režiséra Craiga Gillespieho a zejména jeho film Lars a jeho vážná známost (2007). (Avalon820)

• - Již druhý film, kde Christopher Mintz-Plasse musel skákat z výšky a poranil si nohu. Prvním takovým snímek byl Kick-Ass. (Avalon820)