Noc hrůzy

Scary Night

Fright Night

Komedie / Horor

USA, 2011, 106 min

Puvodni film jsem nevidel, takze nemuzu srovnavat, ale tohle je takovej misty nevyvazenej mix mezi hororem a komedii, kterej obcas slusne pobavi a obcas naopak nabidne nejakou atmosferickou scenu. Herci jsou docela v pohode, Farrell ma nejaky to charisma, Mintz-Plasse je tradicne hyper hovado, ale mym favoritem tu je Tennant, kteryho jsem si oblibil uz v Dr. Who a jeho iluzionista je naprosto hyper masakralni postava, ktera me pokazdy, kdyz byl na scene, skvele bavila. Jinak neni moc co resit, typickej upirskej pribeh o upirovi v sousedstvi, kde pubertaka nejdriv nebere nikdo vazne a nasledne zacnou chcipat lidi. Problem akorat je, ze je vetsina scen v sileny tme a tak krome toho, ze si moc neuzijete krvavy sceny, si vicemene neuzijete ani ty normalni, protoze proste skoro nic nevidite. Ale i tak slusny 3*.(19.10.2011)

Ten film je tak hloupý až se mi vlastně líbil. Většinu času si říkáté "to je blbec ... co to dělá ... proč tam leze ... a je po něm ... já se na to nechci koukat". Ale koukáte a pořád kroutíte hlavou. Otázkou ještě je, opravdu stačí jen tohle a fakt, že David Tennant ze sebe dělá blbce, aby se mi film líbil? Ano stačí.(18.8.2012)

''Oh no ! That’s a fucked-up vampire hand ! Now you believe me?'' Čekal jsem naprostou pitomost a taky jsem ji dostal. Jenže v dobrém slova smyslu. Fright Night si totiž na nic nehraje. Servíruje nám onu ''jednoduchou'' zábavu, při které se čas od času rádi v kinech odreagujeme. Chvílemi si dokonce utahuje sama ze sebe, což je u podobného stylu filmu velice důležité. Není totiž nic horšího, než absolutní propadák, snažící se o seriózní dojem. Takže za to příjemné překvapení, které se hlavně konalo asi díky Antonu Yelchinovi, přihmouřím obě oči - 70%.(26.11.2011)

,,NERAD TI TO ŘÍKÁM, ALE TEN VÁŠ SOUSED.......“ /// Charley je kusanec (nebo Barbín?), kterej zná ,,ty“ finty. Hustý finty! Budou se mu hodit, protože lidi, kteří nepřišli do školy se nikde neflákaj, ale...... Všechno běží jednoduše svižně, jako po másle, občas si ze mně udělaj prdel a do toho všeho uchlastanej C.Farrell. Kravina, která mě baví (i když souboje jeden na jednoho by mohli bejt nápaditější). Možná víc pro teenegery než pro fajnšmejkry, ale rozhodně se jedná o hodně hustou noc, kterou – přestože jsou kosti svině, který se blbě sekaj – nepřeceňuju. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve škole se mi začali ztrácet spolužáci. 2.) Můj kolík požehnal sv.Michael. 3.) Protože si C.Farrell vybírá ,,prďácký“ role. 4.) THX za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(5.9.2011)

Já mám upírské filmy hrozně rád, takže když jsem v telce náhodou narazil na tenhle, neváhal jsem. Neznám původní film z r. 1985, takže nedokážu posoudit, jak se tenhle film povedl coby remake, ale osobně se mi jednoduše líbil. Spousta fórů je skvělých, děj správně odsejpá a graduje (obzvláště v momentě, kdy upír Jerry vstoupí do otevřené ofenzivy, film najede na plné obrátky). Herci jsou výborní a v kombinaci s pěknými trikovými scénami film spolehlivě zafunguje jako správná oddychovka. Hned jsem dostal chuť pustit si originál.(15.4.2015)

• - Peter Vincent (David Tennant) má ve filmu zbraň Winchester Model 1897 ráže 12 gauge. Amy Peterson (Imogen Poots) má ve filmu zbraň Colt Single Action Army ráže .45 Long Colt. (dc125)

• - Meno iluzionistu Petra Vincenta je zložené z mien legendárnych hercov Petra Cushinga a Vincenta Pricea. (dalver)

• - Již druhý film, kde Christopher Mintz-Plasse musel skákat z výšky a poranil si nohu. Prvním takovým snímek byl Kick-Ass. (Avalon820)