Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

cherita

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli to bylo lepší nebo horší než ta slavná upírská sága. Je hezké, že zdejší ústřední trio narozdíl od toho stmívacího nevzbuzuje u člověka nutkání vypichovat si oči nebo jiné smyslové orgány, a že Andrew Niccol dělá, co může, aby z toho knižního paskvilu uplácal alespoň trochu životaschopný film. Na druhou stranu si ale říkám, jestli to není spíše na škodu, protože když vidím, jak zajímavý ten film ve skutečnosti mohl být, a jak snaha a talent všech přítomných přišly vniveč vinou té stupidní předlohy, štve mě to ještě víc, než Twilight, který je přinejmenším tak nějak konzistentně blbý po všech stránkách, včetně režie a hereckých výkonů. ()

Smisek

Super myšlenka, špatný scénář. Moc jsem o tomhle filmu nevěděl než jsem se k němu dostal, pouze mi byl popsán svět a jeho návštěvníci. V tomhle ohledu naprostá paráda - krásně vymyšleno, ve filmu výborně zpracováno. Ve chvíli kde se má rozjíždět děj a vy jste celí natěšení, co v tomto světě zažijete přijde kluk..a pak druhý kluk. A kterého si vybrat? A kterého chce moje dělo? ..wait...WHAT?!! Z tak parádní myšlenky dokázat vyplodit takovou s prominutím hovadinu, a všechny ostatní události vrazit jako vedlejší..nebudu skrývat zklamání, obrovské. Nuda. Dávám 30%..ve filmu se setkáte s více než zajímavým světem, herecké výkony jsou víc než slušné a soundtrack také patří k tomu lepšímu. Chybí však příběh, ale možná to čtenáři knihy vidí jinak.. Nenadchlo. ()

X@triX

Keby som bol cukrovkár, pravdepodobne by ma z kina odviezli rovno pohrebáci. Brať tento film vážne by bolo aj nad moje sily, veď si ho pozrite a možno aj pochopíte. Milovníčky knižného podania to asi zoberú z inej perspektívy. Ale podľa toho bude aj moje hodnotenie - rovno poviem, jedná hviezdička za Saoirse a jej pozadie. To bola tá vizuálne bezchybná časť. Druhá hviezdička za celkom zábavnú atmosféru v kine, ktorú sme si užili (asi všetci desiati čo sme prišli na druhé premietanie premiéry filmu). Tretia za samotný film. Nápad a vizuálna stránka duší boli fajn, miestami sa mi z tej nádhery až dvíhal žalúdok :) ()

TrebleClef

Slátanina pro nadržený puberťačky. Kdybych neměla lístek na premiéru zadara tak mě to úspěšně mine. Další kolovrátek toho, co tu už bylo (a ještě bude) tolikrát. Americká blbost nezklame. Jooo, když sou prachy, tak je možný všecno. V určitou chvíli si všichni nasaděj čočky, začnou se chovat jako debilové, a mimozemšťani sou na světě:) uuuaaaaaaaaaaaaa. Smutný je, jak takovou blbost může napsat/režírovat člověk, kterej dělal scénář k Trumanshow:( ()

jasanka

Příjemné překvapení. Knihu jsem nečetla, tak podobnost posuzovat nemůžu, ale jako samostatný film nadprůměr. Zajímavá tematika a samotné provedení. ()

warrenur

Pre mna znacne sklamanie. Videl som Saoirse vo vybornych kuskoch (The Way Back, Hanna, The Lovely Bones). Je to velmi talentovana mlada herecka s vyzorom jemnym az eterickym. Preto i pri tomto kusku bola pre mna hlavnym lakadlom. Ona a este zaner sci-fi. Hoci vsak i tu hra slusne, jej postava mi prisla absolutne divna, akoby skopirovana z trapneho Twilightu, konkretne tej rozpoltenej zenskej. Nehovoriac o tom, ako neprirodzene na mna posobili ti dvaja typci, ktory sa kazdy zahladeli do inej casti jej osobnosti. Hoci ako jedina film netvori, bola spolu s vybornou Dianou Kruger jeho jedinym pozitivom. Napad "mimozemskeho hostitela" je neoriginalny. Sci-fi prvky filmu mi prisli prvoplanove a dej bol v mnohom nelogicky, ba doslova "prepatlany". Nehovoriac, ze nad dialogmi som casto az neveriaco krutil hlavou. Vdaka peknej kamere a scenerii som neklesol este o jednu hviezdu, ale je to ltt a kludne si ju odmyslite. Esteze som za tento nepodarok nevyhodil peniaze. Neodporucam. ()

Vaiollet

Kdybych nečetla knížku možná by bylo mé hodnocení jiné a kdybych dřív viděla film asi bych si knížku nikdy nepřečetla. Stmívání nemám ráda a nemám ráda ani tu autorku proto už knížka Hostitel mě velice mile překvapila. Líbil se mi tam ten vývoj postav, což tady úplně chybělo, hrozně moc velkých pasáží bylo přeskočeno. Už jen obsadit trochu jiného a schopnějšího režiséra by stačilo. Chápu ale že tak tlustá knížka se do dvou hodin vtěsná velice těžko. Nepřišlo mi že se herci snažili nějak moc hrát, kromě Jaka Abela a Chandlera Canterburyho. Nelíbí se mi ale odsuzování celého příběhu, protože příběh byl v knížce velice dobrý, to jen že se to dostalo do špatných rukou. Body plus za dokonalou písničku Radioactive. ()

ellegrey

Knižní předlohu jsem přečetla před několika lety, a přestože se nejedná o velkolepé dílo, pro vyplnění volného času nebo zkrátka jako odpočinková četba, je ideální. To, co se z ní ale podařilo 'vyplodit' tvůrcům tohoto filmu, je výsměch balancující na hranici průměru a bodu, do kterého klesla všechna předešlá díla Stephanie Meyer. Jako velké pozitivum bych označila přítomnost Saoirse Ronan, jakožto 'hlavního tahouna' celé této záležitosti, díky které dávám o hvězdu navíc. ()

johnymdoe

Romantický Sci-fi? a já se ptám proč ne? Příběh byl dost jednoduchý a nefungoval by samostatně ani jako romanťárna, ani jako sci-fi. Nicméně dohromady je to prostě pěkný...herci to málo k hraní hrají dobře. Těch pár efektů taky šlo, hlavní hrdinka dobrá a hlavní záporačka pěkná mrcha. Všichni film přirovnávaj ke Stmívání jen proto že je kniha od stejné autorky, ale na tohle se narozdíl od té upírské srágory dívat dalo a více než to. Mě se to jednoduše líbilo. 75% ()

adriane9

A já pořád proč je mi ten Irons tak sympatický, proč mi pořád někoho připomíná a buch on je to syn mého oblíbence Jeremyho Ironse, sem fakt nevěděla :).. No takže k ději, mějte na paměti že nejsem milovník scifi a všechno neskutečné mi přijde podivné a mnou nepochopené, proto upřímně píšu, že se mi to nelíbilo, je to zdlouhavé, příběh takový nijaký, líbání kdekoho také není moc sexy a nakonec, hlavní hrdinka je dle mého naprosto bez charisma. Hodně to držela úžasná Diane Kruger a již zmíněný Irons..Slabé dvě hvězdy.. ()

KOZEL84 odpad!

To bylo něco tak otřesného,že vedle toho tvajlajt maraton vypadá jako hezky strávený den a už to nechápu ani kdyby to dělal Niccol pro prachy (což mi jako jiný důvod nenapadá).Ale jako věřil sem chlapcům při pohledu na ty dvě krpaté ohavy,že jim nejde o jejich těla (!!!!).Ještě by mohl být zajímavý prequel o tom jak lidstvo svádí krvavé boje s vesmírným chmýřím.Samozřejmě s osudovou (tou nejosudovější z osudových) romantickou lajnou.Zlatý homodlak. ()

pend

Po zjištění, že předlohou pro film byla kniha S. Meyerové, se mi mnohé vyjasnilo. Dialogy, schizofrenní love story kopírující Twilight. Akci ve filmu nehledejte. ()

Monisek

Super nápad, ale zpracování (možná už i samotný námět, knížku jsem nečetla) dost bída. Kdyby to bylo víc o té sci-fi stránce a ne jen nějaký milostný trojúhelník, film bych si užila daleko víc. Hlavní hrdinka je mi navíc dost nesympatická, už i v městu Ember byla.. I přes tohle všechno jsem ale film ráda dokoukala, protože mi to prostě nedalo :) Snad i proto dávám nakonec *** :-D ()

Saur.us

Stále stejná dívčí písnička. I když to nebyla taková omáčka jako Twilight, stejně bylo občas opravdu těžké nepřepnout to jinam. Nápad i efekty dobré ale nejsem cílová skupina a to je největší kámen úrazu. ()

Bozvav

Nápad dobrý, leč zpracování naprosto strašné. Bože, z tohoto tématu by se fakt dalo vymáčknout hodně. Takto jedna hvězda za ten nápad. ()

kostej_

Romantický film s několika pro děj vcelku bezvýznamnými sci-fi prvky, ale zato s množstvím dlouhých romantických scén. ()

Poupe

Jako jedna z těch, kdo četl knihu Hostitel jsem tento film prostě MUSELA vidět! A výsledek? Jsem nadšená! Sice na knihu to nemá, ale který film v dnešní době kopíruje knižní předlohu do posledního písmenka? Ano, defacto žádný. Příběh je pro většinu lidí jednoduchý, předvídatelný, se spoustou trapných momentů...jenže když se na to jde člověk podívat jako na film, který by měl být trochu sci-fi a ten člověk nemá rád sci-fi, je to přesně to, co by se mu mělo dopřát. Milostný trojúhelník bravůrně vyřešený koncem; Poutnice získavajíc si více diváků na svou stranu než v ní uvězněná Melanie; na první pohled pěkní chlapi; happy end, který zanechává prostor pro spoustu otázek ... Ano, film, obsazení, hudba a i scenérie hodnotím pěti * a těm, kteří mají předsudky už jen kvůli tomu, že knihu napsala autorka Twilightu S. Meyer radím: Nechoďte na to, stejně se vám to díky vašim předsudkům líbit nebude a škoda pak každého hanivého komentáře. ()

hazaba

Pro mě hodně kontroverzní hodnocení. Na jednu stranu božská (!) hudba, výborná kamera, zajímavá myšlenka, Niccol a Hurt, na druhou stranu místy nudný scénář, nepříliš výrazné postavy Abela a Ironse a ani Ronan není až tak skvělá. Knihu jsem četla (guilty pleasure :-)) a myslím si, že se z ní dalo vytěžit o něco víc. Ovšem když srovnám s počinem Twilght (především posledními třemi díly), tak je to nebe a dudy... ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky