Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

PEZ

Vtipne, pestrofarebne, romanticke, najviac vsak potesia male napadiky, ktorych je tu plno. Dabing sa tiez podaril, vratane dobre naspievanych/narapovanych casti. Mile prekvapenie. PS: Potom ako som videl len den dozadu Fast Five, je ocividne, ze Rio de Janeiro je v kurze. :) ()

Kingjiri

Pořádná animovaná ptákovina:) Bylo tady pár povedených scének (např. rádoby rapující bílej papouščí padouch) a pár dobrých vtípků (např. SMS od opice s textem Úú, úú, áá, áá). Ani písničky, který doprovázely děj mi tentokrát moc nevadily a ústřední papouščí dvojice mi byla velmi sympatická. Jenomže vzhledem k záplavě animáků, které se na nás valí v posledních letech už je hodně těžké vymyslet něco originálního v tomto žánru. A Rio svým příběhem rozhodně žádným originálem není, protože se striktně drží zažitých klišé (schválně hádejte, jestli se Blu naučí lítat - to si přitom mohli tvůrci v klidu odpustit a zakončit to trochu jinak). Kdyby byl příběh o trochu lepší a míň předvídatelný, dal bych čtyři hvězdy, takhle zůstanu u třech silnějších, přece jenom je to díky několika povedeným momentům trochu nadprůměrný animák. ()

Jakubik

Mě líbilo. Děj je sice předpověditelný ale neznám animáč u kterého by nebyl. Nádherná animace, dobrý výběr písní a celkem sranda a té je tu pro mě dost. Takovej lehký nadprůměr ¾. ()

Hovado

Nuda. Proste klasická šablona bez inovací, Je tam pár záblesků, ale jen velmi málo.Pár dobrých vtípků určitě nezachrání film, který se vcelku vleče a nijak extra nebaví. ()

Joppo88

Taká obyčajná pohodovka na jedno pozretie. Nádherný animák, ktorému ale chýbalo viac humoru - aj keď niektoré scénky - klobúk dole - opice a biely kakadú :-)))))). Ale aj tak, dosť nevyvážená komédia... škoda. ()

Ondr@932

Moc pěkný animák! Nádherné barvy, skvělé triky a roztomilé papoušci. Sice nejde o nějaký velkolepý animák, ale já jsem tak dost spokojený! Takže dávám 6,5/10 ()

VerenaLord

No super, nečekala jsem, že mě modrý zdomácnělý papoušek Blu tak dostane. Příběh byl sice naprosto triviální, ale animace, jednotlivé scény barvité, vše zasazené do příjemného tropického Ria. Velké plus uděluji za ptačí karneval;) ()

goni

Super zabavna rozpravka, ktore je nielen vtipna ale aj velmi pekna, romanticka a dobre sa na nu pozera. Len ma mrzi, ze som to nevidel v 3D. Rio totiz ponuka mnozstvo prekrasnych a neuveritelne realistickych zaberov (najma letecke pohlady na mesto, ci karnevalovy sprievod). Dzungla zase hyri krasnymi farbami a mnozstvom vselijakych vtakov a rastlin, na ktore je radost pozerat. A do toho vsetkeho hra hudba v rytme brazilskej samby, takze celkovy zazitok je naozaj skvely [2/2014]. ()

redwik

Neplánoval som si Rio pozrieť, ale pri všetkých tých plagátoch na Rio 2, ktoré sú po Brne, som jednoducho musel. Keď sa povie Rio, predstavím si mesto, karneval a hlavne milión rôznych farieb. Preto som bol na konci mierne sklamaný, pretože až na úvodnú a záverečnú scénu tam príliš farby neboli. Ďalšia vec je zábava, v ktorú som dúfal, ale nedostal. Možno keby mám o desať rokov menej, tak by ma to riadne bavilo, ale v dnešnej dobe je mi už ťažko nájsť rozprávku, ktorá by mi skutočne vyhovovala (za posledných pár rokov snáď iba Frozen a Wreck-It Ralph). Z dabingu sa mi najviac páčil hlasy Leslie Mann a Jamieho Foxxa. Občas som sa na filme ale zasmial, to treba uznať. Jesse Eisenberg - Blu /:/ Anne Hathaway - Jewel /:/ Leslie Mann - Linda /:/ Rodrigo Santoro - Tulio /:/ Jamie Foxx - Nico /:/ Will i Am - Pedro /:/ Jake T. Austin - Fernando /:/ Jemaine Clement - Nigel /:/ George Lopez - Rafael /:/ Tracy Morgan - Luiz ()

Razzor_82

"Váš papoušek Ara je velice výjimečný pták." Pohodový rodinný animák s netradičním karnevalovým prostředím v Riu. Vtipné zvířecí postavy ale ne moc záživná hudba. Hezké momenty střídají ty slabší. 6/10 ()

BDMarty007

Celkově slabší průměr. Příběh průměrný, dokonce spíše slabší. Animace hezké; ale to už je dnes standard. Bohužel tomu po většinu času chybí spád, ani vtipných gagů pro děti ani pro rodiče není dostatek a zejména menší děti a kluky to moc nebaví. Hlavní hrdina je spíš takový nehrdina a vůbec postav je tam na děti až celkem dost, u některých není úplně zřejmé, zda patří k těm dobrým či špatným, odvážným či zbabělým, jsou tam v různých částech dva tlusťoši a nejsem si jist, zda je to jeden a tentýž či dva různí chlápci... Věci v reálném životě sice bývají občas nejednoznačné, ale v tomto žánru to spíše působí zmatek. ()

terx

Roztomilý, ty jejich očka a tak, ale čekala jsem teda, že se zasměju trochu víc, ale nevadí. Příběh od začátku nalajnovaný, ale zase ty barvičky - pohled na Rio, karneval, papoušci - krásně pozitivní... ()

Foo

Klasika stejně jako už předchozí Doba ledová, která pobaví, dojme a potěší. Tím nic nikde nezkazíte. ()

bianca19

Pěkná pohádka, byla jsem na to v 3D - takže paráda. Soudím to zejména podle mého malého synka, kterému se to velmi líbilo. ()

kwaicheng

Animáky mě opravdu začínají unavovat. Hned ftáčisko v úvodu mi podezřele připomínalo rybu z Hledá se Nemo, ty tlustý kulatý ptáci byli zase jako kdyby tam hostoval ten malej baby face lemur z Madagaskaru, no prostě... Nejen, že to byl nudný příběh, ale vadila mi tam ještě jedna věc: Blu, Tulio a samec Tukan byli vykreslení jako neschopní pitomci. Není náhoda, že všichni XY byli uťáplí nebo neschopní. Odpovídá to současnému femino-domino trendu. ()

dodona

Graficky veľmi roztomilé, hudobne skvelé, s nenáročným až predvídateľným dejom, ale je to predsa rozprávka určená pre deti, tak prečo nie? Možno som mala svoju infantilnú chvílku ale nasmiať som sa vcelku nasmiala, takže pre mňa príjemne strávená hoďka a pol, ktorá ma dobre naladila. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky