Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Termín “zvláštní vztahy” poprvé použil britský premiér Winston Churchill a popsal jím výjimečně těsné politické, diplomatické, kulturní a historické vztahy mezi Velkou Británií a Spojenými státy. Některá transatlantická spojenectví minulosti bývala intenzivnější a osobnější než jiná. Mezi nejznámější spojence své doby patřili Winston Churchill s Franklinem Rooseveltem nebo Margaret Thatcherová s Ronaldem Reaganem. Film ZVLÁŠTNÍ VZTAHY zkoumá vztahy dvou mocných mužů nedávné historie – Tonyho Blaira a Billa Clintona, jejichž spojenectví, předurčené podobnými politickými postoji, bylo umocněno osobními sympatiemi, jež přerostly v přátelství. Tony Blair i Bill Clinton se na politické mapě pohybovali nalevo od středu, byli hnáni podobnými politickými ambicemi i společnou vírou v lepší budoucnost. Celý svět se zájmem sledoval, jak charismatický prezident vzal pod svá ochranná křídla méně zkušeného ministerského předsedu a učil ho tahat za zákulisní nitky. Rozkol ve zvláštním vztahu vyvolala až krize v Kosovu, kdy se Blairovo volání po radikálním zásahu střetlo s Clintonovým pragmatickým přístupem a prokázalo se, že v jádru jsou oba muži značně rozdílní. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

29.1.2011 ~ Aneb jak to bylo na politické scéně mezi Billem Clintonem a Tony Blairem... ~ ...byla to nuda. Bill měl královské sklony, on byl ten chytrý a mocný a zanedlouho mu nějaká kurvička z Bílého domu tuhle představu vykouřila nejen z hlavy, a Tony byl uťápnutý anglický pudlík, co si za Billem chodil pro rady a lezl mu do zadku tak dlouho, až to Billa přestalo bavit, což Tonyho nakrklo a "po politicku" podrazil Billovi nohy. ~ Upřimně, politika mě nezajímá, stačí ji sledovat chvíli a je vám k pláči i na zvracení zároveň. A to mluvím o té naší politice, ta zahraniční je na tom ještě hůř, hlavně co se mého zájmu týče. Díky tomu tak vlastně film pro mě o ničem nebyl, pouhé dlouhé žvástání o vztazích k tomu a onomu a tamtomu a tak a jinak a vyšlo z toho, že jestli je tohle alespoň trochu podle pravdy, je na tom planeta a hlavně Británie s USA ještě hůř, než si mnozí myslí. ~ Tony si tu snaží udělat politické jméno na pomoci Balkánu, ačkoliv ho to zas tak moc nezajímá, ale sám to nezvládne, potřebuje Billa a to za každou cenu. A tak pokud se nezajímáte o politiku, nemarněte tímhle čas. ()

Icefist 

všechny recenze uživatele

Zajímavá exkurze do kuchyně vrcholové politiky, kde ochutnáme příjemně odlehčený pohled na spojenectví a přátelství dvou vlivných mužů nedávné minulosti. A že to nebyla jen nepřetržitá idylka, to zjistíte sami. Herci ukazují solidní dávku svého nadání a podporují tak pozitivní vyznění celého snímku. Mě zaujala dramatická linka ohledně situace v Kosovu a její precizně podaná gradace. Na čtyři hvězdy to asi není, ale o nadprůměru hovořit neváhám. 70 % Oblíbená část- Blairova debata s manželkou a poradci v letadle ohledně nevěry ()

Reklama

Juto 

všechny recenze uživatele

Tento film je o Tonym Blairovi a jeho pracovnom vzťahu s Billom Clintonom počas Blairových rokov ako britského premiéra. Tento politický film sa môže dostať do pasce, že sa stane propagandou, ale film nič také nepociťuje. Zobrazuje vzájomnú podporu medzi lídrami oboch krajín. Je to pútavý príbeh, ktorý je pozoruhodne vyrozprávaný a zahraný. 7/10 ()

Ravi 

všechny recenze uživatele

Bizarní je slyšet ve filmu dabovaného W. Bushe, ale jinak mě tenhle kvalitně zpracovaný a výborně zahraný biografický snímek příliš nenadchl. Vlatně se nejvíce věnuje tomu, jak Blair objevil svůj potenciál během krize v Kosovu v době, kdy byl Clinton politicky oslabený aférou s M. Levinskou. Nebudu psát: pozor spoiler!, protože tohle jsou všeobecně známá fakta. Problém filmu je ten, že v žádném tématu nejde dost do hloubky, a tak se zněj vyklubal "jen" smíchaný polotovar hraného dokumentu a biografického filmu. Za podívání ale rozhodně stojí. 60% = 3/5 ()

Wormboy 

všechny recenze uživatele

Podobny pripad ako prednedavnom videny Churchillov : V srdci burky. Konverzacna politicka drama, ktora vsak nedokaze behom tych 90 minut ani nahodou obsiahnut vztah dvoch ludi, ktori aspon naoko udavaju smerovanie nasho sveta. Ak by to bolo komplexnejsie, preciznejsie, teda aj vyrazne dlhsie, predpokladam, ze by to bolo markantne lepsie. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Julianne Moore byla první volbou pro postavu Hillary Clintonové, po odřeknutí ji nahradila Hope Davis. (ČSFD)

Reklama

Reklama