Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

LV.Helter

Minimalistický popcorňak. Tucker n Dale sa snáži byť nekorektné cool komediálne hororový nárez, zatiaľ čo nestíha plniť obydve role naraz, a vždy jedno preváži to druhé. S toho celý celkový dojem je veľmi rozpačitý. Ten, kto nádaval na Sumrak mrtvých, kvoli svojej ľahkovažnosti a nádsazke, tu sa sa s toho zmoralizuje. Neide o to, žeby vtipy boli až veľmi vyplachovkové, ale jednoducho, až moc zbytočne. V hororovej fáze to nemože byť vobec pravda, pretože okrem kvalitného gore film nemá (čo sa týku hororu) nič. Sympaticko dobré obsadená dvojica! Viacej než premier, ale jednoznačne sa s toho dalo vyžmykať omnoho viacej.. ()

Ellmariachi

Často používaná zkratka na tři písmena převzatá z angličtiny přesně vystihuje tenhle film. Já mám ale rád ale češtinu. Někdy ji tedy pokazím svou nevědomostí, ale za to se jí omlouvám. No a teď k věci. Takže pěkně česky... Co to kur*a bylo? Film je opět na doporučení uživatelky - gegina31 - a proto jsem neměl ani šajn do čeho jdu. A jen dobře, protože tím se celý zážitek znásobil. To co se mi dělo na obrazovce jsem snad ještě neviděl. A dlouho jsem se tak nebavil a zároveň nevěřícně sledoval jak je tohle všechno možné. Do teď vlastně nechápu to, že je tam všechno naopak, naruby a ještě přetočený a vše to drží pohromadě a funguje. Takže Gegi díky za tip. 80 procent a 4hv. ()

ArsenalEagle

Jó, já tyhle komediální parodie hororů rád a Alana Tudyka mám dokonce ještě radši. Tahle sebevyvražďovačka svižně odsejpá a většina situací je perfektně bizarních a nápaditých. U hlavní dvojky nevíte, kde končí dobrosrdečnost a kde začíná blbost. Bowdenka je řádná kost a příjemně zjemňuje vidláckou společnost. ()

UncleG

V tomhle lese se děje něco zatraceně divnýho! Řekl si hodnej ňouma Dale a cholerickej ňouma Tucker, když za poslední peníze koupili zchátralou chatu uprostřed divočiny. V lesích, kde odjakživa panovala jen bolest a utrpení, se žije zatraceně špatně... Protože ještě než dva dobrosrdeční vidláci připomínající Křemílka a Vochomůrku stačili opravit svou pařezovou chaloupku, už se na ně valí horda zabijáckejch studentů. Jasně! Tucker a Dale: Hororové klišátko naruby. Z převrácených rolí taky pramení většina komiky a pokud jste ochotni přistoupit na opravu netradiční souhru "nešťastných událostí", budete se královsky bavit. Alespoň tedy do první půle filmu, kdy tahle nechtěná vyvražďovačka celkem sympaticky odsejpá. V závěru bohužel dochází dech nejen Tuckerovi s Dalem, ale i scénáristovi a tomu pitomci, co seděl za na režisérský sesli. Škoda. ()

Laxik

The Beauty and the Redneck aneb Vidlácká romance. Pár geniálních fórů v hávu primitivní, ale postavou Dalea stále vpřed tažené parodie na vyvražďovací lesochatové spektákly. Lidi, zapomněli jsme pivo. - NEEEEEEEEEEEEEEEEE! ()

Sidonka

Při prvním shlédnutí v originále tato parodie na slavné i méně slavné horory vtipná, i když někdy trochu až moc černý humor, mírně za hranou (viz drtička-Fargo). Při druhém shlédnutí v českém znění spíše horší dojem,vyznělo to úplně jinak. Takže jsem zase s bodováním na štíru. Ovšem myšlenka nesprávně pochopených situací, kdy si dva prostí chlápci chtějí jenom opravit chatu a studentů, co mají poněkud nešikovné burany za podivné zabijáky s motorovou pilou apod. je originální a směšná. Korunu všemu nasadí část, když se zděšení studenti začnou nešťastnými pády atd. nechtěně zabíjet při úprku lesem za domnělou záchranou nebo začnou bránit v jejich očích zajatou, ve skutečnosti však burany opečovávanou- vlastní nešikovností zraněnou -kamarádku. Burani mají studenty na oplátku za podivínské sebevrahy, kteří se chtějí sprovodit ze světa a pokoušejí se jim ten úmysl dobromyslně rozmluvit. Protože však opravují tu chatu, rozmlouvají jim to během práce na domě se sekerou v ruce a tím mládež vyděsí ještě víc a vede to k dalším chaotickým puberťáckým útěkům, při tom útěku pádům, úrazům, nárazům a domnělým "sebevraždám". Když "zajatá dívka" pochopí, že jí nic nehrozí a začne chlápkům pomáhat hloubit na kraji lesa v zemi sklep, studenti sledující ze křoví onu dívku pracující s lopatou v ruce, dojatě zaslzí nad jejím "smutným koncem": "Koukej. Oni jí přinutili vykopat si vlastní hrob, bídáci!." Tato parodie není pro každého, ale občas se při tom zasmát dá. ()

Makky

Neuveriteľne podarené! Naivní vidliaci proti dementným študákom - lepší boj tu už dávno nebol. Sprcha úžasných scén, kde hlavný atribút je nedorozumenie. Celý čas sa je na čo pozerať a dokonca pobavili aj trapnučké triky. Btw mohla tam hrať Zimmerova hudba z Temného rytiera? Amazing!!! ()

SarumanKo

Zábavná hororová paródia, ktorá výdatne ťaží z geniálneho nápadu a hoci nerozosmieva permanentne, svojím invenčným prístupom ku žánrovým klišé vyvolal na mojej tvári nejeden úsmev. A zároveň to funguje ako plnohodnotný príbeh s vyváženou zmesou emócií a gore efektov. Titulné duo sympaťákov aj partia blbých teenagerov je presne a dobre obsadená a vo svojej podstate celkom pekne reflektujú dnešnú paranoidnú, horormi odchovanú generáciu. Príjemný film. (7/10) ()

Žralok

Skutečně originální nápad na komedii. Je to plné černého humoru. Je to trhlé. Je to praštěné a je to neskutečně zábavné. Aneb: Pokud jste z amerického venkova tak rozhodně nikoho nezachraňujte. Může se vám to vymstít. Částečně se jedná o parodii na buranské, teenagerské vyvražďovačky. Bohužel tento film není moc známý. To neznamená že by nebyl dobrý. Škoda že na ČSFD je maximum jen 5* klidně bych přidal i šestou :) ()

vercza

Je to banda sebevrahů. Tyhle děcka sem jezděj a páchaj sebevraždy po celym lese. :D tohle nejde hodnotit jinak než plnym počtem bodů. ()

topi

Tak tohle je povedená taškařice! Dost dobře vyvedená parodie na buranské vyvraždovačky, kde je všechno překroucené, že se občas fakt musíte smát! Tucker a Dale jsou sympatičtí burani, kteří zas až takoví burani nejsou. Koupí si "parádní " chatu v odlehlých lesích, která z venku připomíná chatu, kam si vyrazil Ash s Lindou a přáteli v roce 1980 a kam má namířeno i parta teenagerů, kteří začnou nebohé burany napadat, protože si myslí, že jsou šílení zabijáci. Začína děj neuvěřitelných a komických situací, při kterých jsem se královsky bavil. Některé forky zas tak vtipné nebyly, ale vem to čert, když film drží od začatku do konce hezky pohromadě. Nejvíce mě pobavily dvě scény, první, když Tucker přeřízne motorovou pilou vosí hnízdo a začíná taneček jak vystřiženej z původního Texas chainsaw massacru, a druhá, když v jedné části filmu zazní hudba ne nepodobná Evil dead 2! A takových sympatických narážek na jiné filmy je tam víc. Jenom gore jsem čekal trošku větší, ale aji tak je to prdel! ()

Gorehound

Veľmi pohodová buranská horrorová komédia, samozrejme fandovia lesných vidláckich slasherov sa budú usmievať od ucha k uchu, ale ani ostatní myslím neostanú skrátka. Gore tu síce nie je až tak veľa, ale to, ktoré je, je podarené a vtipné, a z filmu cítiť lásku k horrorovému žánru. Originálny nápad, zábavné spracovanie, zábavný film. ()

Rakosnicek77

Tak tohle bylo tak bezvadně ujetý, až jsem se dlouho tak nebavil. Ano, byl to chvilkama celkem dost drsnej humor, ale na druhou stranu, je to zase jedna z mála komedií, která se na ten tenký led pustila pěkně od podlahy. Když vytáhli z té drtičky jen ty nohy, tak jsem si i já říkal, jestli už to není moc, nicméně tahle komedie má takové tempo, že si to ani neuvědomíte a pojedou vám závěrečné titulky. ()

dr.Orlok

Film se zajímavým ústředním nápadem. Co když ti vrazi v hororech nejsou šílení zabijáci, ale jen shodou náhod kolem nich neustále umírají lidé. Kdykoliv se však film odvrátí od titulní dvojice ke skupině teenagerů, tak jeho zábavnost bohužel klesá. ()

MATADOR

"Jsi napůl vidlák! Cože? To není možné, to není pravda!" Abych pravdu řekl, nemám v oblibě komedie, které parodují horory, ale tady jsem chtěl po dlouhé době udělat vyjímku. A abych řekl pravdu podruhé, byl jsem místy poněkud překvapený a několikrát jsem se i docela perfektně zasmál, překvapujícími momenty. Paroduje to všechno, to se nedá neocenit, ale některá místa byla až příliš hluchá a nevěděl jsem, kam chtějí tvůrci směřovat. Koukat na to s partou lidí doma u piva a výsledek by byl možná příznivější! ()

Easykk

Za včely, drtičku a tu přiblblou partičku za čtyři, sice taky trocha nudy, ale pořád stokrát lepší než současné americké parodie kdy se máte smát kdo má na dršce větší hegeš a nebo který z hrdinů se víc připosral. ()

decouble

"Tucker & Dale vs. Zlo" vychází z poměrně originální a velmi vtipné premisy, v níž fungují předsudky bohatých vysokoškoláků vůči jižanským redneckům jako startovací bod série nedorozumění a šíleně nepravděpodobných událostí, jejichž důsledky jsou doslova masakrózní. A když jsou tyto důsledky konfrontovány se zděšenými reakcemi rednecků / omladiny, vzniká kupa černohumorných situací. Místy to má nádech amatérského filmu, což se projevuje jednak v technických detailech (některé triky a choreografie), což vadí méně, a potom také v mírné absenci dramatického spádu (hlavně v druhé polovině filmu), což už je trochu větší škoda. Dobrý nápad to naštěstí nezazdívá. 7/10. ()