Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

Yoshimitsu

Předem jsem si nic nepřečetl jen jsem mrkl na celkové hodnocení a to se mi líbilo, tak byl výběr filmu jasný.Horor + komedie = parodie , jak už je známo. Začátek měl slabší rozjezd než se začalo něco dít, ale pak už to jelo, jak na běžícím páse.Sebevražedné sklony mě pobavily asi nejvíce.Na krvi nešetřili :).Zbytek filmu se už táhl a nebylo tam už tolik akčních pasáží a vtípků..Burani byli příjemní a sympatičtí pro mě více Dale (Tyler Labine) a na Elí (Katrina Browden) se pěkně koukalo sice byla půlku filmu v bezvědomí, ale to nevadilo:D.Študáci byli otravní ,takže mi jejich sebezničování vůbec nevadilo.V tuposti má tenhle film sílu. ()

Danny F.

V posledních dnech asi jeden z lepších komediálních filmů. Děj je solidně humorný a dobře pobaví. Má sice své chybičky, ale nenudí. Vraždy jsou docela dobré a krve je zde dostatek. Jako komedie se toto povedlo. 70% ()

LEGACY

Tohle byla neuvěřitelně vtipná a bláznivá hororová pecka. Kam se hrabe Zombieland, u tohoto filmu mi úsměv na tváři zůstal po celou dobu, protože film nemá žádnou slabou ani slabší chvilku. Celkem jsem o filmu ani nevěděl, ale když jsem četl obsah byl jsem hodně zvědav, ale ani ve snu jsem toto nečekal. Film se zařadil do mé řekněme desítky nejlepších komedií a asi do top dvacítky v hororech. Hlavní postavy Tucker a Dale byly senzační, takoví vidláci se nevidí každý den a v každým filmu. Rozhodně bych se nebránil pokračování, ovšem u režie by musel sedět stejný režisér , o kterého se začnu určitě dost zajímat, navíc když to byl jeho debut. Film jsem bral spíše jako komedii, protože těch prvků tam bylo víc než z hororu. Rád bych znal IQ těch dvou, podle mého názoru by se rovnalo IQ průměrného občana. Nejoblíbenější postavou je u mě rozhodně Dale, každý snad ví proč. Třeba pro jeho bezkonkurenční hlášky, nebo jeho postoj k světu. Ještě když si na to vzpomenu tak vypadám asi takhle :-). Co mě hodně vrtá hlavou jsou nemotorní studenti, kteří byli tak blbý, že mi chvílemi přišli, jako z nějakého ústavu a ne z vysoký, vždyť i Tucker nebo dokonce Dale by neudělali takové věci jako oni. K hodnocení. 75%, které je tady je podle mě ještě docela slabé, protože já nevím co bych filmu vitknul, nic mě nenapadá. No vlastně by se něco našlo. Ty náhodné vraždy byly až moc nahrané, ve skutečnosti by se toto nestalo ani náhodou, režisér na chvíli opustil od zákonů světa. Co je hodně podezřelí je, že má tento perfektní film takový nízký fanklub, protože já sám uvažuji, že si film do top desítky přidám. Hodnotím 90% ()

VasaX

Tucker a Dale jsou dva kámoši z venkova, co si splnili svůj sen a vyráží na svou vlastní chajdu v lesích. Bohužel jejich bromance a idylka dojde naprostému zvratu, když skříží cestu s partou nabuzených vysokoškoláků a vše se naprosto děsivě zvrtne. A také postaví veškerá hororová klišé o vidlácích a parztě studentů na výletu do lesů a hor vzhůru nohama, a to stylem brutální komedie. Tyler Labine je sympaťák, moc dobřese na něj kouká a možná si na nej vzpomenete z poměrně dobrého, avšak zkrachovalého, seriálu Reaper. Zbytek sestavy už není tak silný, ale na to, že to není zdaleka blockbusterová pecka, je to lepší jak průměr. Má to nápad, který sice není vyždímaný do poslední kapičky, ale rozhodně je zábevně využitý do poslední minuty. Odpočinková zábava, s trošku ostřejší příchutí krve, jak dělaná. ()

zdenny

Neberu tento film jako horrorovou parodii, i když některé prvky tohoto subžánru jsou určitě splněny. Spíš beru tento film jako horrorovou komedii, která se pro diváka komedií stává v momentě, kdy jsou role zlých a obětí absolutně přehozeny. Na začátku je totiž jedno velké nedorozumění, které se tragicky promítne do osudů skoro všech zúčastněných. A situace, které díky tomu vzniknou, mne opravdu nenechaly chladným. Fakt jsem se dost zasmál. Jenže bohužel pro mě, film mě na víc než tři hvězdy nedostal. PS: I když nám film nabízí několik paralel s jinými, známějšími, horrory, zdůrazňuji, že za parodii ho nepovažuji. ()

Compadre

Konečně fakt vtipná komedie :D z filmu jsem měl napřed trochu neblahý pocit, protože jsem ho měl za další z ranku teenagerských záležitostí, hemžících se nechutnostma a ujetým homorem. Tucker a Dale je ale naštěstí fakt parádní kopec srandy v jaksepatří originálním duchu. Fakt jsem se nasmál. Dobře vymyělený a originální příběh, s kopicí vtipných smrtí a hlášek. "Chtěls vraždícího vidláka? Dostaneš vraždícího vidláka!" :D Výborný! ()

Wade

Tucker & Dale vs. Zlo komedie,která má všechno od vtipu až po brutalitu.Film se dá vystihnut jednou frází a to když se nedaří tak se nedaří aneb nikdy nevěřte tomu co vidíte,protože vždy může být všechno jinak. 80% ()

VanTom

Výborný nápad, navíc zručně zrealizovaný. Dvojice dobromyslných vidláků si užívá pracovní dovolenou na své odloučené chatě v lesích, jenže v blízkosti kempující partička vysokoškoláků, zblblá z předsudků a hororových klišé, je vidí jako nebezpečné buranské psychopaty a po několika nedorozuměních (záchrana = únos) se pustí do (sebe)vražedné akce. První půlka si vtipně pohrává s "obrácenou" perspektivou, no v té druhé už jí sice dech viditelně dochází a navrací se do mantinelů, ale dobré pocity z originální žánrové parafráze přetrvávají. ()

mab

Pokud k tomu přistoupíte jako oddechové parodii na všechny ty horory pro U.S.. náctiletce, pak to zjistíte, že to má grády a nemálo pobaví. K pěti hvězdičkám chybělo, aby byl konec méně rozvláčně-romantický, dokázal bych si třeba představit, že by šerifa"zneškodnili" jen na chvilku a po vyběhnutí ve stodole o patro nahoru by našli zbytky jiných těl a naštvaného psychopatického šerifa, který přežil a vrátil se do svého příbytku apod. ()

lykan9

Velice povedená parodie na gore horory, která mě donutila k zamyšlení, jestli ti burani v klasických hororech, jsou opravdu ti špatní :-). Za posledních pár měsíců jsem shlédl mnoho hororů a možná mi místy některé lezly i krkem. Tucker a Dale mě ale opravdu pobavili a místy jsem se opravdu neudržel a vybuchl jsem smíchy. Hodnocením se zatím držím při zemi, ale nevylučuji, že po opětovném shlédnutí nějakou tu hvězdu přidám. Zároveň doufám, že někdy někoho napadne i pokračování, protože tento film má opravdu potenciál. ()

ghatos

Vtipné to je, ale že by to byl nějaký ohňostroj precizní legrace - to se říct nedá. Poslední 25 minut už trochu pokulhávalo. Twist na Temného rytíře se tam moc nehodil, není však špatně udělaný. Čekal jsem malinko víc. 68%. ()

V.Silver

Tak trochu nechápu "místní" nízké hodnocení. Jasně, není to přelomové dílo kinematografie, ale opakovaně jsem se smál opravdu od srdce, což se mi moc často nestává. Velice dobře udělaná situační komedie (o hororu bych moc nemluvil), založená na sledu naprosto neskutečných náhod, které však dodávají příběhu spád, takže to příjemně odsýpá. Čekal jsem tedy trošku víc prostoru pro svého oblíbence Alana Tudyka, ale i ostatní herci byli docela v pohodě, takže mi to nakonec až tak nevadilo. Některé scény (na parkovišti s kosou, útěk s motorovkou před včelím rojem) rozhodně patří do zlatého fondu gagů :) Pro mě jasných 90% - vřele doporučuju, skvěle jsem se u toho uvolnil! ()

s.e.p.p

Takhle nějak si představuju chytrou a zábavnou parodii na teenagerovské vyvražďovačky. Dva sympatičtí vidláci, parta děcek, originální zápletka a o zábavu je postaráno. Dokonce bez zbytečně doslovného vykrádání jiných filmů. A i když musím říct, že závěr po scénaristické stránce docela skřípe, dá se to bez problémů překousnout a film jako oddychovka funguje skvěle. 80% ()

Puyi

Pár nešťastných náhod, které způsobily pár studentům smrt...Tudyk a Labine jako dva nepříliš chytří, ale za to hodně laskaví a hodní přátelé, kteří, jak sám Tudyk ve filmu říká, se náhodou naskytli při tom, jak se na jejich pozemku začala svévolně zabíjet hrstka studentů :D. Film, který ve mě vyvolával až moc smíchu na to, abych mu nedal 5*. ()