Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

Khalesi

Pokiaľ ste fanúšikom seriálu Walking dead, bude sa vám film páčiť. Musím priznať, že chvíľkami nebol až tak nabitý akciou a napínavý, ako zmienený seriál, ale v skutočnosti je mu veľmi podobný, nie len témou, ale aj všadeprítomnou beznádejou a pochmúrnou, depresívnou atmosférou. Herecké výkony boli absolútne v poriadku a aj dej nepostrádal určitú logičnosť. Ja som bola spokojná. ()

Genero

Jak by se jistě rád rozpovídal uživatel TheVýrobce, konec světa se nám kvapem blíží a v apokalyptickém erroru Podíl půdy se pěkně podíváme, nač se vlastně můžeme těšit. Budeme lovit tupé tupíry, upíry – intelektuály a zápasit s Bratříčky s divnou kérkou na hlavě. Smutné je, že to bude stejně zábavné jako logaritmickým pravítkem přeměřovat mayský kalendář a veškerá konverzace se omezí na menší počet slov, než má tenhle komentář. To mě děsí nejvíc, když spolu lidé nekomunikují, dochází ke zbytečnému plýtvání munice. Protože se toho ve filmu moc nedělo, vzpomínal jsem na známého, že se u Kvalitní bouchačky vždycky zasní, jak by nakoupil gel na prdel a análně si povyrazil s tou nádhernou Kelly McGillis. Užij si to, kámo, ať se práší za kočárem :-*. ()

6thSun

Vzhled upírů a jejich masakr celkem dobrý, ovšem okolní děj je bez jakékoli vnitřní dynamiky a energie. Což není dobrý. 50% ()

maseer2

ne zrovna typický zombie film, který může v základu připomínat Zombieland (jak je tu nejednou zmíněno), ale podobá se mu vlastně jen ústřední dvojicí (ostřílený mazák a nezkušený mladík), která zde rovněž cestuje autem.. přesto tato podobnost svádí ke srovnání, a tak se nabízí konstatování, že Stake Land je vlastně Zombieland bez vtipu, což by samozřejmě samo o sobě nevadilo, jenže Stake Land nám nenabídne v podstatě nic moc navíc.. i přesto se ale jedná o vcelku zdařilý zombie počin, který i přes místy trochu připitomělý scénář stojí za zhlédnutí.. ()

PROROK14

Jednotlivé scénky boli síce dobré, ale miestami mi to pripadalo, že sú iba tak polepené. Chýbal mi celistvejší dej a príbeh. Aj ten záver nieje nič moc. Ale našlo sa zopár parádnych scén, ktoré určte stáli za to. 70% ()

BoPo

Aby ste dali viac než jednu hviezdu, tak musíte byť naozaj veľký fanúšik upírov. Je to ako matematická úloha zo základnej školy. Auto vyrazí z bodu A do bodu B. Ide rýchlosťou X. Za aký čas Y dorazí do cieľa? No režisérovi vyšlo, že za 98 minút. Mne vyšlo, že riešiť túto rovnicu je naozaj zbytočné. Ide totiž o cestu plnú kecov o Bohu, viere a len sem tam nejaký ten upír a akcia. ()

moviesfan

Jaké překvapení. A to velmi dobré překvapení. Musím říct, že se mi líbilo snad vše - herecky, vyprávěcí forma, dějově. Nešlo vždy jen o upíry a bezohledné vyvražďování, což je jen dobře. ()

evilmind

Postapo road movie, kde jsou upíři spíš tak nějak kulisou navíc. Pěknou kulisou. Famozní atmosféru virálových webizod se sice bohužel do filmu samotného tak úplně přenést nezdařilo, ale v dnešní době plné akčních blbostí je to i tak vítané osvěžení. Škoda jen do ztracena rozplizlého závěru. ()

ambron

Z filmu (pre mňa skôr thriller, ako horor) mám rozpačitý zážitok. Páčilo sa mi, že hlavní hrdinovia boli zobrazení ako ľudia z mäsa a kostí, so žiadnymi superschopnosťami. Na druhej strane upíri boli nemastní, neslaní, v niektorých scénach akoby ich ani nezaujímali obete a len čakali, čo sa bude diať. Celý film mal správnu postapokalyptickú atmosféru, ale chýbali strhujúcejšie momenty. Pre mňa silnejšia trojka. ()

villon17

Horor vůbec, upířina jen díky tomu, že se tam upíři objevili:D. Nic novýho jsem se nedozvěděla, příběh tuctovej - snaha dostat se do údajně "čistý" zóny, cestou spousta problémů, ňáký ztráty, ňáký shledání, ale tak při chladnym večeru v posteli s noťáskem na klíně, proč ne. ()

Radka_86

V mých očích jsem právě dokoukala spíše pohádku na dobrou noc než horor a to ještě dosti utahanou...Nemůžu říct, že se mi tento film nelíbil, dobrá atmosféra, hudba i herci, ale byl zdlouhavý a ocenila bych i více akce. ()

PauloZ

Stake Land je svým způsobem dost podobný Cestě, jenom tu máme zmutované zombíky/upíry. Čili tichá jízda s omezeným počtem slov a občasným killingem potvůrky. V tomto směru jsem měl, přiznám se, jiná očekávání. Čekal jsem agresivnější tempo a větší jatka. Jenže ono je to opravdu dobře a poutavě natočeno, má to napětí, vztahy fungují a hlavně si to jde po svých a je to oproti prvoplánovým hororům o něčem. Ono vlatsně Stake Land není vůbec Horor, nebo rozhodně to není čistá žánrovka. Je to trochu road movie s prvky hororu, dramatu, thrilleru. Rozhodně jsem se nenudil a Mickle opět dokazuje, co všechno lze vytvořit a jakou atmosféru lze vyvolat s minimem financí. Podpořím 4*. ()

Astaroth12

Post-apokalyptické filmy moc nevyhľadávam ale sa im ani nebránim,lebo sem tam sa objavy snímka,ktorá ma poteší.Aj keď tato nepatrí medzi tie výnimky,nebola to ani strata času. Veľmi mi pripomínal zombie filmy asi pre veľmi podobný koncept.Masky upírov boli vynikajúce a v prítmí ešte aj nahanali strach.Len tento film nemá nápad,len kopíruje hlavne slávnejšie zombie filmy a to je škoda,keby viac išiel cestou originality ako všednosti,tak by mu to veľmi prospelo.Teraz ked rozmíšlam jeden by tu bol(to zhadzovanie upírov z vrtulnika aby nakazili mestá),no logické to nebolo ale vynaliezavé to bolo určite ale to je jediný ktorý som si všimol.Znázornenie post-apokalyptickej krajiny bolo slušné. ()

ledzepfan

no -je to taková kombinace Cesty, 28 dní poté,možná i úsvitu mrtvých...Záměr je jasně čitelný=natočit surový a "špinavý"postapo upírský film Ale ono se to daří tak něják napůl=Postavy si drží od diváka divný odstup a tak mě jejich osud ani něják zvlášť nezajímá-padá tam jeden člen"rodiny"za druhým a mě to nechává chladným i v situacích, kdy to nějáký dopad evidentně má mít..........Pomalé tempo mi nevadilo a osobně si naopak myslím, že by celému projektu pomohl spíše formát televizní minisérie, nebo přímo seriálu, kde by se dalo lépe využít toho postapo světa a rafinovaněji rozehrát linku s Bratrstvem(které se v romerovském duchu stává větším a reálnějším nebezpečím než samotní "zomboupíři")......Pokus slušný ale podruhé už nemám zájem. ()

hous.enka

Kupodivu tahle "Země kůlů" (díky Rado) není tak špatná, jak jsem si zezačátku myslela. Děsí mě filmy označení jako road movie. Natož upírská road movie. Ale výsledek je koukatelný. Není to tedy film, kterých bych musela vidět dvakrát, ale celá posádka toho starýho Chevroletu byla sympatická. Hnusák byl fakt hnusnej a hlavní hrdina byl roztomilej klučík, terý metal kůly všude kolem sebe jako by to byly čínský hůlky. Atmosféra je tíživá a žádný život nezůstane ušetřen (teda - skoro). A to je právě ten problém. Jasně, na úplném konci naděje je, ale proboha co ta poslední smrt člena posádky? Nebylo to zbytečný? No, to tady asi nevyřešíme, že jo. Takže za tři. ()

Kryton

Týpek jede autem a sebou si veze kluka. Tahle dvojka si pak dala za cíl vybíjet zombie-upíry a doject do Kanady. Byť je oboje ve filmu dosti přitažené za vlasy a hlavně upíři vylíčeni jen jako tupé stádo co rádo krev, tak to není tak hrozné. Není to za miliony, ale vše si to vynahrazuje na špíně, post-katastrofické atmosféře a celkem uvěřitelné bílé verzi Bladea. ()

FFilipCZ

Mrzí mě ten trošku nedotáhlý závěr (Jak je to s tím Novým Edenem, existuje nebo ne, zachránilo se lidstvo nebo ne?). Plus upíři vypadají spíše jako zombíci a také vše nasvědčuje tomu, že v USA rapidně zlevnili sojovou omáčku oproti kečupu, jelikož ta krev je hoodně béčková. Jinak příjemné zpestření děje díky dvěma mladým sličným slečnám :) ()

maddy

Po režisérovej prvotine Mulberry Street, ktorá bola pre mňa nudným kvázi zombie hororom s otrasnou roztrasenou kamerou a žiadnou atmosférou som do Stake Landu zo začiatku nevkladal veľké nádeje. Upokojili ma až viac ako nadšené prvotné ohlasy a musím podotknúť, že väčšina z nich bola pravdivá. Stake Land totiž nie je čisto krvným hororom so „zombie-upírmi“, či čo vlastne boli tí tvorovia zač, akým sa môže na prvým pohľad zdať, a už vôbec nie je akčným snímkom v štýle 28 Weeks Later alebo Dawn of the Dead, ale drámou o osudoch ľudí v postapokalyptickom svete plnom rovnako vražedných upírov ako aj ľudí. Veľmi nečakane a na moje prekvapenie sa porovnanie núka skôr s The Road alebo The Book of Eli, a tam kde v spomínaných filmoch (hlavne v druhom menovanom) u mňa zúfalosť, beznádej a neistota postáv nefungovala, tú mi Stake Land oplatil vo viacerých scénach. Súcit a strach o postavy funguje, dokonca smrť alebo odchod z deja každej a jednej z nich mi nebol ľahostajný - tréning majstra a učňa ala Karate Kid, znásilnená obetavá mníška, tehotná speváčka a pod – všetci boli v rámci deja vykreslený dostatočne. Tam, kde režisér zapracoval a oproti debutu sa reálne vyzdvihol do „vyššej ligy“, tam tento krát zlyhal v akcii. Ak nejaká nastane je svižná, dobre nakrútená, prehľadná a s dobrou dávkou napätia. Bohužiaľ trvá príliš krátko a je dávkovaná doslovne minimálne. Za všetko hovorí napríklad scéna vyhodenia upírov z helikoptéry do mesta, v ktorom sa práve zabávajú postavy. Takáto scéna by si zaslúžila minimálne 15 minútovú akciu, ktorá by šliapala na plné obrátky, no vo finálnej podobe je vo filme na cca. 2 minúty, nehovoriac o záverečnej naháňačke medzi autami a v kukuričnom poli. Divák od polovice filmu čaká a čaká kým „niečo“ príde a ak to „niečo“ aj príde je to rýchle preč, čo je preveľká škoda, pretože dobré postavy samé o sebe neutiahnu takmer 100 minútovú stopáž, aj keď dej dokresľuje prekvapujúca krásna pomalá klavírna hudba, ktorá dotvára ponurú atmosféru. Úspechu na festivaloch sa nečudujem. Celkovo: až príliš rozporuplný film, ktorý nevie, čím chce vlastne byť = prekvapivo road-film na pozadí hororu, ktorý sa snaží o niečo vyššiu ligu, než na akú sa pôvodne zdá, postavy a ich následné osudy vykresľuje dobre, bohužiaľ chýba akákoľvek výraznejšia gradácia deja, a hlavne ku konci sa už priveľmi opakuje, naťahuje a chvíľami nudí (btw na konci dokonca nechýba jeden „wtf“ moment v podobe hlavného záporáka ala zmutovaného náboženského fanatika). Dúfam však v pokračovanie. 3,5* PS: pokiaľ sa režísérové schopnosti budú aj naďalej takto stupňovať (Mulberry Street 2*, Stake Land 3,5*) jeho ďalší snímok by už mohol byť neskutočná pecka, len dúfam, že na neho nebudeme čakať ďalšie 4 roky ()

agentmiky

Docela neznámý film,který jsem vůbec před zhlédnutím neznal.Film musel být daleko levnější než hollywoodské trháky,ale povedl se dobře.Velmi se mi líbily použité masky pro ty zombíkoupíry(sice upíři,ale trochu divní,proto jsem tam přidal předponu zombíko).Příběh byl jednoduchý,nenáročný na pochopení.Apokalyptická krajina byla zajímavá také.Ale byly tam vidět ty nedostatky.Herecké výkony tomu pomáhaly jak kde,ale takzvaný Mistr byl skvělý(hlavně hlášky mu šly).Tomuto filmu dávám slušných 70% neboli lepší tři hvězdy. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)