Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

bukowski83

Naprosto přísnej Mistr zvedá hodnocení o jednu hvězdičku, postapokalipticky to bylo fakt dobře pojatý, hlavně ten ujetej kult psychoušů. Spousta nelogičností mi to trochu kazila, ale jak vlezli do toho lesa, užíval jsem si až do konce a vlastně žádný další výčitky už nemám takže 75% ()

TomikZlesa

Doomsday, The Road, The Book of Eli a ted Stake Land a kdy do prdele uvidím Fallouta ! Tvůrci sračkojdní druhé serie Walking Dead by se tu mohli mnohému naučit. Za celý film jen 3 momenty o kterých by se dalo polemizovat. ()

dubinak

Dobré možná tak jako průměrné drama s hororovým, trochu připitým nádechem. Nic úžásného. Slabý děj, slabí herci, vampire zombies docela ucházející, ale to je asi tak všechno. Na to, že jsem se docela těšila na pořádnej akčňák, byla to vcelku slabota bez trochy ducha. ()

destroy83

Další z řady post apokalyptických depresí. Tentokrát za apokalypsou stojí upíři, kteří decimují Spojené státy, kde přeživší živoří v uzavřených městech, někdy pod dohledem národní gardy, někdy pod dohledem sebe samých. Nastává ten pravý čas vzývat stvořitele, ke kterému se v hojném počtu obracejí členové zlověstného bratrstva neštítící se ničeho, ani znásilnění přestárlé jeptišky či úmyslného šíření upíří pandemie mezi lidmi, jež kult neuznávají. Do takového světa se rovnýma nohama vrhá mladík Martin, který přišel po útoku upírů o oba rodiče a pod dohledem svého mistra, který jej zachránil, se z něj stává lovec upírů i hledač vysněného ráje kdesi na severu kontinentu. Společně podstupují nekonečnou pouť plnou nejen haldy kilometrů za denního světla a nespočtu nočních úkrytů před krvežíznivými upíry, ale i osudů náhodně potkávaných lidí, z nichž někteří se k jejich putování přidávají. Cestu plnou nástrah však nemohou přežít všichni. Ústřední dvojice příběhu je celkem sympatická a dobře herecky podaná, stejně jako většina větších rolí v příběhu. Příběh je vystavěný na výbornou, avšak někdy až příliš pomalé tempo a několik šílených tvůrčích přehmatů jej lehce podrážejí. Famózní hudební doprovod je jen pomyslnou třešničkou k nastolené depresivní atmosféře, kterou umocňuje několik vydařených emočních momentů. Stopáž není nijak závratná, avšak kvůli občasné vláčnosti a chybějícímu drivu nepůsobí zrovna nejlépe. Kdyby bylo dílko o něco dravější a tvůrce si odpustil některé momenty, které nechci prozrazovat, neváhal bych udělit plný počet. Ale i tak si dílko zaslouží s přehledem silné čtyři hvězdy. I když je promakanější než režisérova prvotina, je s MULBERRY STREET kvalitativně na stejné úrovni. Uvidíme, s čím se nadějný režisér vytasí příště. ()

Martrix

Většina postapokalyptických filmů má podobný průběh. Svět se změnil a lidé už ho nemají pod kontrolou. Teď se v něm prohánějí zombies, upíři, mutanti, kanibalové, ufoni, komunisti... . Aby jste přežili, musíte se skrývat. Jenže to nestačí. Musíte najít další lidi, jídlo, zázemí... . Takže nakonec se většinou tyto příběhy přehoupnou do roadmovie. A Stake Land není výjímkou. I přes přítomnost upírů, je to především příběh o cestě a lidech kteří ji absolvují. Takže varování pro milovníky upírských vybíječek ve stylu Blade. Tady nejde o stylizované souboje mezi chlápkem v kožených kalhotách a organizovaným upírským klanem. Jde o příběh lidí, kteří se snaží dostat do Nového ráje. Je to syrové, tísnivé a smutné, s vynikající hudbou, která atmosféru nenásilně umocňuje. Pár lidí tady zmiňuje The Road. Pro mě osobně jsou oba filmy stejně dobré. Atmosféra se liší pouze v tom, že v The Road byla stísněnější. Ve Stake Land je více postav a celkový dojem je i díky upírům jiný. Jediné co filmu škodí, je "chytrý" upír a většina toho, co se týkala Bratrstva. Což jsou důvody pro hvězdnou korekci na **** ()

Gaaron

"In your face" všem těm, kteří točí bezduché blbosti se známými tvářemi jen proto, že jim na to studia dají peníze. Inteligentní scénář, ve kterém jsou upíři až na posledním místě, se vyjadřuje ke stavu (americké) společnosti, aniž by ztrácel ze zřetele svůj žánr, v rámci nějž se obratně vyhýbá všem možným klišé a poctivě se drží celou dobu "až na dřeň". Více viz komenty od DaViD´82 a Cervenak. ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part III. - Nemůžu si pomoct, ale tentokrát jsme si nevybrali nic horšího než tuhle Cestu. Putování odnikud nikam okořeněné trochou tupých upírů, pár chytřejších upírů a skupinou náboženských fanatiků. Nic zajímavého ani trochu. Já čekal jaká to nebude vybíjená a nedočkal jsem se. ()

Juto

Odvážny, nenápadný hybrid hororového filmu a road movie, ktorý vhodne demonštruje štýlovú flexibilitu tohto nehynúceho žánru. Režisér Jim Mickle dobre vytvoril atmosférickú apokalyptickú víziu. 7/10 ()

blitzer

Parádní postapo se sympatickymi hlavnimi postavami a pekne vyvedenymi zombie-upíry. Do hlavní role by mi seděl Liam Neeson, ale - pro mě noname - Nick Damici byl taky super. Hodně mi to připomínalo něco mezi Zombielandem, Cestou a Potomky lidí. Stake Land je taková béčkovější verze těchto filmů... to ale neznamená, že se na to hůř kouká. ()

SHI-SHA

Nízkorozpočtový Mickey Rourke po liposukci v roli mocného überlovce spojil síly s nízkorozpočtovou pubertální verzí Colina Farrella ve snaze zabránit ovládnutí Ameriky zvláštními zombie-upíry. Že to zní jako příjemné béčko? Po několika kilometrech putování se k partě snů přidává znásilněná jeptiška, těhotná country zpěvačka a če... afroameričan tábořící v budce toi-toi. Bohužel už jsem se smířil, že s odchodem Wesley Snipese od upíráků odešla i zápletka, atmosféra a jakási "šťáva", ale snaha zamaskovat děravý příběh uslintanými zombie-upíry (doteď si myslím, že tenhle mutant vznikl spíše konfliktem namol opilých scénáristů), šeptajícím vypravěčem a přiblblým HD [hájl definišn] kabátem, to už je moc. Dlouho jsem neviděl hloupější a více vykrádající film. Dávám hvězdičku za to, že jeptiška brzo zařvala. ()

okkac

Po velmi dlouhé době těžce atmosférický horor, kdy putování apokalyptickou krajinou plné úpírů dokáže díky určitým scénám a melancholické hudbě (klavír a housle) vyvolat pocity deprese. 8/10 ()

kopfa

Vzhledem k tomu, že nemám za poslední rok přehled o tom, co se aktuální hororové produkce týče hodnotím raději opatrně, nicméně pár poznámek bych měl: ...nemám problém s lacinou formální stránkou, řekl dokonce, že je to plus tohoto filmu, nepočítám-li trochu arytmickou akci (což podle všeho nebyl záměr).......silnou stránkou jsou postavy, které jsou na jednu stranu poměrně stroze načrtnuté, ale přesně zapadají do okolního světa, lze se s nimi ztotožnit......nakažlivě melancholický klavír pak v kombinaci s předešlým dělá hotové zázraky......fragmentárnost děje mi nepříjde na škodu, a rozhodně se nedá říct, že by hlavní postavy užívali vydobytků, které by se nedaly v dané situaci obhájit (cigarety, palivo, střelivo apod., výměnný obchod tam fungoval)......celá linie se sektou dodává filmu příjemně pulpovní odér, ale konec s mutací je přinejmenším nevyužitý, a navíc trochu narušuje fungující epizodičnost děje. ()

bartias

Syrová upírská road movie "zve" do lákavého postapokalyptického světa, ve kterém je to lovci vs. vampýři vs. fanatici. Zápletka je zábavná, provedení více než slušné a pointa přesvědčivá. Díky tomu Stake Land působí spíš jako nezávislý film než béčko, dá se u něho trochu zamyslet, a přímo si říká o (třeba i komiksové) pokračování. ()

wader

Připadá mi paralelní se Zombielandem. V celém základu jsou si oba filmy podobné, až na to, že tady se člověk moc nenasměje, ale o to zajímavější je vidět v dnešní době kvalitní čistokrevný horor. ()

cocrHeLL

Parádní post-apo upírovka. Chrochtal jsem si blahem. Strach neočekávejte, spíš se jedná o takej upírovskej akčňák/dráma než horor. Masky se povedly, příběh byl též nadupaný. Na to, jak nemám rád upíří tematiku, tak palec hore. Stake Land má u mě velký plus... co se tempa týče, tak se nespěchá a spíš se tak pomali táhne jak sopel plačícímu dítěti, ale sedne to k tomu, bo post-apo prostě takové být má. ()

Doudis19

Perfektně rozjetá, postupem času zpomalující a finále naprosto postrádající zombie/upíří procházka po zcela nezajímavém post-apo "hlavně, aby to moc nestálo" venkově. ()

ivan_drago

Vcelku povedená variace na zombie-upírské téma, které do lehkého nadprůměru katapultuje výborně navozená atmosféra a mě příjemný realistický nádech. Na druhou stranu už jsme vše, co ve filmu je, někde viděli... Hororový prvek filmu není nikterak patrný a spíše se jedná o akční kousek. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)