Paul Graynor (Darren Healy), bulvární fotograf, se stane obětí brutálního napadení, když se jedné noci vrací domů. Zoufale se snaží vyrovnat s děsivým zážitkem, ale zdá se, že šrámy, které má na těle a hlavně na duši, se jen tak vyléčit nedají. Pomocí přátel i podpůrné skupiny se učí, že život jde dál, ovšem ne tak, jak ho znal. Paul postupně zjišťuje, že je jen skořápkou muže, kterým předtím byl a uzavírá se sám do sebe. Nakonec je schopen se soustředit pouze na jednu věc - najít kriminálníka, který zničil jeho život. (oficiální text distributora)

Flego

Násilie plodí násilie. Jestvuje mnoho filmov, kde sa podobný vzorec uplatnil, je však málo takých, kde prim hraje poctivo natočený prerod obete do pomstou zaslepenej beštie. Tento príbeh sa môže stať každému... Ale kam sa dostane celá spoločnosť, ak bude násilie plodiť nové násilie ? ()

Pítrs85

Irové jsou prostě sví, tam, kde by Amíci spadávali ke klišé, tam, kde by to Angláni zlehčovali humorem, jsou Irové zkrátka nekompromisní. Savage by slušelo, kdyby byl o něco delší a šel tak ještě víc do hloubky, náběh na řádný psychothriller to v sobě má, takhle to chvílemi klouže jen po povrchu, ale i tak jsem s touhle pomstou chudáka eunucha spokojenej. Film, co má koule, i když je vlastně, ehm, nemá... :-) ()

Morholt

Celkem věrně zachycená proměna z relativně normálního člověka v rozklepanou trosku a následný přerod v psychopata nadopovaného steroidy. Sice jsem čekal trochu víc brutality, ale je fakt, že na nějaké prvoplánové násilí film nehraje a snaží se spíš udeřit na psychologickou stránku věci, což se mu daří. Dobrým dojmem zapůsobil i brácha Jakea Gyllenhaala a ženský part s přehledem odehrála Nora-Jane Noone. Bavilo. 75% ()

schizmo

Že někoho během přepadení vykastrují, je určitě hrůzostrašné, ale dělat o tom celý film? Na vykreslení psychyckého utrpení moc ploché, na nějaký film o pomstě málo akční a zbytečně sebestředné. Nakonec masakr na nevinných lidech a šmitec? Tak takhle ne, přátelé... ()

Makky

Psychologická sonda do života spočiatku mierne zakríknutého človeka, ktorému napadnutie dvojicou agresívnych hajzlov totálne zmení život. Celá premena je veľmi silná, civilná a maximálne reálna. Podobný útok sa môže stať úplne každému a je len na charaktere jednotlivca, ako sa s tým vysporiada. Ten prerod tu je zobrazený krok za krokom (savage, fear, control, anger, revenge) a vyústi v záver, ktorý treba vidieť. "It´s all right. Everything´s gonna be okay." ()

IceQueen

Trochu spoiler! Odpudivého hlavného hrdinu kus, ktorý si gule vypestoval až potom, ako mu ich odrezali. Je mi ľúto, ale k takému človeku, akým bol Paul "pred aj po", som ani na moment nedokázala pociťovať žiadne sympatie. Klobúk dole pred írskymi banditmi a ich chirurgickými zručnosťami. Záver je síce pôsobivý, ale absolútne nekorešponduje so zvyškom filmu, ktorý by som zaradila skôr do žánru psychologická dráma. ()

honajz2

Kdyby to byl regulérní revenge akčňák, kde napadnou chlápka nějací chuligáni a on se pak rozhodne pro pomstu, tak bych s tím neměl moc problémů. On ten film dokonce i má takové schéma, ze kterého vybočuje jen tím, že Paul není neporazitelný. Jenže v takovém případě nechápu, proč se to celou dobu snaží hrát na těžké psychologické drama, když to má tuctový a schématický scénář a psychika Paula je zde rozebrána asi tak detailně, jako v Johnu Wickovi. Vše je tu předem nalakované, nemá to čím překvapit, ani to nedokáže podat přesvědčivý obraz traumatu z takového napadení a i když tu jsou možnosti na zlepšení Paulovy situace, scénář na ně kašle a bez vysvětlení je nechává být. Ano, touha po pomstě byla silnější, smiřme s tím, ale v tom případě nechápu, proč se to tváří tak strašně vážně a vyspěle. A když už přijde závěrečná pomsta, přijde s ní i poslední záběr, který mi sebral veškeré naděje, že bych z toho mohl mít aspoň něco trochu silnějšího. SPOILER Proč je proboha nahý? Ho to jako vzrušilo nebo co? Je tam pravděpodobně paralela se scénou s ovcí, ale nad tou jsem nepřemýšlel takhle a nedokážu to ani zpětně. KONEC SPOILERU. Čekal jsem prostě víc, když je to místy natočené docela nezávislým způsobem. Tohle ale je jak libovolné akční béčko s vystříhanými akčními scénami. 2* ()

Caminzind

Ostuda, že Darren Healy ještě nemá vyplněný profil. Tak snad je to alespoň znamení toho, že má ještě hodně před sebou. Jeho Paul mi na začátku nebyl zrovna sympatický a vůbec bych od něj nečekal takovou proměnu. Neméně zaskočené ostatně bylo i jeho okolí. Potenciál snímku (a snad ani Healyho herectví) nebyl však zdaleka vyčerpán. Nedotaženého konce je jistě škoda, ale nepovedlo se toho více. Atmosféra násilí je sice explicitně vyslovena na titulních stránkách deníků, ve večerních zprávách či v TV talkshow, na diváka se té tísně však moc nepřenáší. Vztahy hlavní postavy jsou rutinně odbyty jako nějaké nutné zlo, jde o takové ty klasické nárazníky typu "Jak se cítíte?", "Nevypadáte dobře.", "Podívej se na mě.", "Nedělej to." apod. Škatulka "psychologický" je v tomto případě poměrně odvážná. Nicméně tento původně 3hvězdičkový počin si zaslouží jistou míru shovívavosti, jelikož se jedná o režijní debut a po technické stránce (i v akčních scénách) zdařilý. A navíc Paul si nakonec i zapíchal, což by asi takový Haneke nedopustil. 70-75% ()

Mefistofelle

Tenhle film má fakt koule... na rozdíl od jakéhosi týpka jménem Paul (omlouvám se za nejapný a trapný vtip, nemohla jsem si to odpustit :) ). Zvláštní je na tomto snímku zejména typ hlavního hrdiny. Není to (zpočátku) žádný drsňák, ale zhroucená oběť trestného činu, která hledá únik ze své příšerné zkušenosti. Zatímco se dává dohromady a poměrně svérázně se vyrovnává s tím, co se stalo, atmosféra filmu není pozitivnější, ale naopak čím dál temnější. Je to dáno tím, že zatímco se hrdina zdánlivě zotavuje, ve skutečnosti se jeho psychický stav proměňuje směrem k absolutní nelidskosti. Vše vyvrcholí takovou pomyslnou ránou do divákova ksichtu. Savage je film, kde to násilím jen hemží, přesto je fyzicky přítomno jen minimálně. Je to o tom, co takové násilí může udělat s vaší hlavou, potažmo celou osobností. ()

coscarelli

Narozdiel od Paula u Mňa k žiadnej ujme nedošlo, i keď by podľa okolitých popiskov malo. Ľahko stráviteľná, psychologicky natretá 1hubka o prepínačke, hlboko zamrazená. Kto ju rozmrazí, možno ním potrasie. Takto len pokorná opatrná jednosmerka, s (ne)veselým finišom, ale taký asi som asi čakal. Až na ten (onen) nepríjemný zvuk. Hej(!) Jazvy ostali na správnom mieste, a teraz neviem či Nora tam bola pred alebo už po Páde. Hviezdy padli, za mord ovce, a za zreteľnú priesvitnosť. Kedy si už poviem : WTF?? ()

Saikov6

Pomalé, nízkorozpočtové psycho drama, které vás buďto ukolíbá, nebo donutí k soucitu. Lítostivý příběh však sráží nevýrazné výkony herců, pochmurná kamera. Prostředí a hudba naopak sedí k ději... Uvěřil bych i skutečný příbeh. Odplata byla podle mě lehce nepřiměřená, avšak pochopitelná... smutný film, nedoporučuju mladistvým :/ ()

Matros

Drsné, syrové, brutální a v podstatě lidské. Uvěřitelný přerod člověka ve zvíře, s tím že mu budete fandit až do konce. Scéna s ovcí byla opravdu nepříjemná (i když zezačátku působila strašně komicky...). Irové umí. ()

panmroz

Televizně plošné. Na úrovni toho projektu Oběti co dávaj na ČT. Sem tam hezkej vizuál, sem tam přepostavičkováno (rus z posky se steroidy, přitelkyně se slovy:"co se děje? co chceš dělat?",..),...takový The Brave One bez zápletky. ()

KOZEL84

A je to konečně tady!U kdejaké retardované samoučelné pičoviny typu Srpski grc čtu cosi o psychickém teroru přitom sou to jen ubohoučké rádobykontroverzní lejna bez hlavy a paty.Ne tak tenhle film.Tohle je ryzí psychické,reálné a do poslední kapky uvěřitelné peklo,zachycené na kameru tak,že sem ještě po závěrečných titulcích zíral na monitor s otevřenou hubou.Darren Healy se mění ve svou postavu a ten hromaděný vztek sem mu žral do poslední kapky.V příběhu není jediná škvírečka a jestli už tu několikrát takový příběh byl,tak takhle brutálně (v obou pohledech) teda určitě ne.Nebudu prozrazovat nic,tohle se musí vidět!PS:chtělo by to titule,ale já to nevím proč (no ted' už vím),musel vidět.Samozřejmě to bylo s nejhorším možným přízvukem co snad angličtina má (Irský;).Fok yt!Stejně bych se se svojí jedinou žádostí asi nedočkal ;). ()

Al44...

Velmi dobrý psychologický film, který se nebojí "jít" do opravdového nitra člověka, který byl brutálně napaden (a zmrzačen) a nyní se opět snaží vrátit do normálního života - surové znázornění některých scén - velmi dobrý konec - určitě film k zamyšlení. ()

miawallacova

film o tom, co do nás od mala vtloukají naše maminky "Násilí rodí jen násilí" Celkem poutavý snímek, bohužel až moc předvídatelný (Díky bohu, že se oholil) ()

markotter

Film, který vás donutí celou dobu přemýšlet nad tím, jak byste se zachovali v takové situaci. To fungovalo. Nevím ale, jestli tvůrci taky chtěli, abych si také celou dobu říkal: "bože, co je tohle za debila". To, jakým způsobem se hlavní hrdina s celou věcí vyrovnával mi bylo fyzicky odporné (hlavně v počátku) a dost mi to kazilo chuť napsat vůbec nějaký komentář. Ale jo, za vidění to stojí a téma je to opravdu zajímavé. ()

Veronica27

Chlapík, se vzhledem " virtuóza ", který by se snad zalekl i kotěte, má tu smůlu že si ho dva grázlíci pěkně podají v temné uličce a dostane nakládačku.Z té se jen tak nevzpamatuje a bude ho to doprovázet na každém kroku.Chce se pochlapit a tak si oholí hlavu, začne chodit do fitka a sem tam si zobne nějaké ten steroid.Osobně jsem od toho filmů čekala více, snad jen poslední scéna stála za to.Co bych ještě vytkla, snad jen to, že byl i údajně vykastrován při napadení, ale já to nikde neviděla.Ono to tam totiž vůbec nikde nebylo. ()