Skvělá dánská high cocncept minisérie zpracovává reálné události ze 70. a 80. let okolo perfektně organizované malé skupiny levicových radikálů sympatizujících s PFLP (Hnutí za osvobození Palestiny), která přepadává banky a unáší lidi kvůli penězům pro PFLP. Po ní jde postarší detektiv, který musí čelit nekooperativnosti dánské tajné služby a kvůli pronásledování skupiny začne zanedbávat rodinu. Sérii charakterizuje demytizující pohled na obě uvedené strany (podobný koncept jako v dánském filmu "Plamen a Citron", který podobně přistupuje k hrdinům odboje za druhé světové války) a především moderní styl soudobých áčkových bolckbusterů ala bourneovská trilogie. Nervně těkající kamera, nekašírovaný styl, tlumené barvy vytvářejí dojem realistického napětí. Díky účelně důmyslné dobová stylizace, která namísto okatého předvádění kostýmů a výpravy drží civilní atmosféru, nestrhává prostředí na sebe pozornost a důraz naopak zůstává výhradně na událostech a postavách. Hlavními atrakcemi jsou zákulisí terorismu a loupežných operací i jejich vyšetřování v době před hypermoderními technologiemi; to vše v umocněno apelem na vděčné téma malých událostí a jednotlivců ve víru velkých dějin a politických tlaků.(30.3.2011)

Podle imdb statistiky dánskou dramatickou minisérii "Blekingegade" divácky přijímají lépe ženy než muži; navrch ženy mezi 30 a 44 lety pak hodnotily nejvýše. No, nezbývá mi nic jiného než zaokrouhlit nahoru a tuto tendenci potvrdit. Pravda, psát jiný komentář je naprosto zbytečné: uživatel JFL už vše podstatné vyslovil dříve, lépe a naprosto přesně.(9.8.2012)