V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

ktL odpad!

Když už jsem byl schopen tuhle nádheru dokoukat, určitě si to zaslouží komentář… a především potlesk. :-) Film mi byl doporučen jakožto údajně nejhorší snímek, který kdy byl natočen a já vážně nečekal, že s tím budu souhlasit. Viděl jsem pár věcí Eda Wooda, dost věcí Uwe Bolla, ale tohle… tohle byl vážně úlet. Nikdo neřeší o čem to je, nikdo neřeší, kdo v tom hraje… ale každý (včetně mě) se musí bavit tím, že se to myslelo vážně. A když pak samotný režisér a hlavní herec v jednom začne prohlašovat opak, musim se smát o to víc. Brrr! ()

M.Snehota

Pravidelně pořádáme filmové večery věnované tomuto skvostu Tomyho Wiseaua. Samozřejmě s nutnou dávkou alkoholu, lžičkami a míčem na americký fotbal. Každému doporučuju si zahrát picí hru na tento film a při každém "Oh, hi" si dát panáka ;-) Je to prostě kultovní film…ha ha ha… ()

Brinkley

Nejsem s to The Room jednoznačně ohodnotit. Jasně, jde snad o největší shit v dějinách filmu (a také příležitost, kdy toto slovo vůbec prvně v životě používám v písemné formě). Na druhou stranu se Tommymu Wiseau podařilo zaměstnat moji bránici po celých 99 minut, což jen tak někdo nedokáže. Určitě mu proto děkuji za jeden z nejveselejších večerů tohoto měsíce. Nemá smysl se rozepisovat o odstrašujících hereckých ne/výkonech, o směšném hudebním doprovodu a zvláště pak o kvalitě scénáře: triviální zápletka, postavy přicházející k Lise do obýváku (nebo kamkoli jinam) čistě za účelem odříkání dvou-tří stále dokola opakujících se replik (nejčastější "Johnny je citlivý člověk... " a "Johnny je tvůj snoubenec"). Trapnost Pokoje se ovšem nedá slovy popsat, to se musí vidět! ()

Jonatána

Absolutní dokonalost! Nikdy by mě nenapadlo, že může někdo natočit TOTO. WOW. Pravda, asi by tady měla být samostatná kategorie pro tento film, protože to zkrátka není možné srovnat s čímkoli. Jestli se jednou dostanu do Států a uvidím kino, kde to budou hrát, jdu. Jak by řekl Barney z HIMYM: legendary :-). ()

GTS_PUNK

Začnem toto hodnotenie asi tak, ako začala samotná The Room - bez akýchkoľvek dlhých kecov či predstavenia postáv sa rovno vrhnime na posteľné scény ako zo zlého soft porna za zvukov hudby, ktorú predtým nikto nikdy nepočul. Ale vážne, hodnotiť slovne to, čo som práve videl, sa jednoducho nedá. Celý koncept tohto filmu si postavil Wiseau zrejme na nejakom stroskotanom vzťahu, pričom chcel svojej bývalej dokázať, že je schopný natočiť solídny film. Až na ten "solídny film" niečo natočil, lenže absolútne nemám poňatia, čo to bolo. Opakované sekvencie v poradí "zlé porno - príchod novej postavy, o ktorej nikto nič nevie - absurdné dialógy, ktoré by dávali hlbší zmysel po dvojitej lobotómii - hádzanie si futbalovej lopty na priestore 2x2 metre" a potom znovu to isté od začiatku fungujú možno na nejakých mentálnych atlétov (pardon), ale mám pocit, že mne po tomto ušli nejaké tie IQ body a pri pohľade na plagát tohto filmu sa pri písaní tohto komentáru necítim zrovna bezpečne. Tommy Wiseau je pripravený vraždiť pohľadom a vlastne prečo nie? Pokojne by si mohol strihnúť nejaký záskok za Arnolda Schwarzeneggera, lebo ak v tomto diele dekadentného umenia pozorne počúvate, okrem Wiseauoho bezemočného smiechu (z ktorého pravdepodobne budem mať nočné mory do konca života) aj jeho "mind-blowing" repliky, je zopárkrát počuť, ako sa chytá na nemecký prízvuk a vy už iba čakáte kedy na niekoho zakričí: "GET TO THE CHOPPA!" The Room je ... Proste je a my musíme akceptovať to, že takéto "lovestory" vôbec vzniklo. Zhodnotiť by sa stručne dalo jednou vetou, ale I don´t want to talk about it, oh, hi Deny! ()

Mouchal odpad!

Pravděpodobně ten nejzábavnější nejhorší film, co byl kdy natočen. Tommy předvádí tak otřesně hrozný (zdráhám se to až říct) herecký výkon, že snad i nijak necvičený orangutan by byl před kamerou schopnější než on (možná by alespoň měl otevřené oči). Naprosto nesmyslné dialogy tu jsou vyšperkovány hraním fotbalu, běháním, šu*áním nebo třeba potyčkou s gangsterem. Ale člověk tu debilitu prostě musí na vlastní oči vidět, protože cokoliv z tohoto "filmu" řeknete někomu jinému, neuvěří vám a ještě vás bude mít za retarda. Je zábava se na to dívat, ale upřímně je to ten nejdebilnější filmový pokus a absolutní spodek televizní žumpy, která ani po 15 letech nepřestává pořádně smrdět. Pokud mám udělit procentuální hodnocení, šel bych asi do 5-85%. Takhle moc rozporuplný tento "film" je. Prostě kultovní zábavná sra*ka. ()

Luxocculta odpad!

Ani pro zasmání to nestojí za to. Pět minut pro ukojení zvědavosti je maximum, pak už jde jen o ztrátu času. Stejně jako číst zdejší předlouhé komentáře. ()

Maximilianus

Kvalita filmu nedosahuje ani na veľmi zlé erotické filmy vysielané na televízii Nova o 4:30 začiatkom tohto milénia. Nie len, že je plný zlých hereckých výkonov, v podstate bez deja, s „nádhernou“ Lisou pripomínajúcou nebohú Martinku z Turca, bezduchých a absolútne odveci dialógov a scén, nelogického konania postáv a otrasných milostných scén, ale najmä je neskutočne nudný. Filmu sa podarilo prekročiť prah, kedy keď je niečo tak hrozné až je to vtipné (čo som očakával), a skĺznuť do úplnej žumpy filmového podzemia. Oprávnene zaslúžený titul najhorší film. Za schopnosť získať dostatok peňazí a prehovorenie ostatných hercov natočiť takýto film dávam 1*. ()

Psycho.R

Dávám jednu hvězdičku za to, že je to tak špatnej film, až je to vlastně super komedie. Normálně to nevypisuju, ale příběh je následující, možná bude obsahovat SPOILER: Hermafrodit s parabolickou anamnézou osobnosti je princ "Krasoň". Zlé třetí dvojče siamského jedináčka si koupilo hambáče u vokýnka. Armádní inhibitory serotoninového světelného řádu útočí na Enterprise. Filharmonický orchestr zapojil veganské menu do programu a aby toho nebylo málo, přichází Leprikón, ničitel světů. Tak to by bylo k ději a doporučuji. ()

Boris. odpad!

To je opravdu něco tak příšernýho, že nemůžu hodnotit jinak než odpadem! A upřímně ani nerozumim označovánim tohohle paskvilu za kultovní film. SPOILER! jediný pozitivum na filmu bylo, že si Johnny na konci prostřelil palici...ale asi mu měl někdo podstrčit pravou kulku. Zajimavý bylo ale sledovat The Disaster Artist: Úžasný propadák, kde se člověk dozví jak tahle sračka vznikala, a že Tommy Wiseau asi neni úplně normální. ()

acn

Stvořeno v nejtemnější černé díře lidského mozku a ve vagíně od Lisy při šukání do pupíku na schodech. Tommy, který vypadá jako dvoumetrový nejlacinější pasák s vizáží chodící mrtvoly, říká věty, kterým nerozumí nejen divák, ale ani on sám. Denny je ten nejstrašidelnější a nejdivnější uchyl s naprosto neuvěřitelným účesem ala Ivánek s prdelí na hlavě. Nepřál bych takového potomka ani svému nejhoršímu nepříteli. Lisa, díky tomu že má místo rozumu špičku penisu a jedno varle, chrlí jeden skvělý nápad za druhým. Pro její maminku je rakovina prsu pohodička jako prase, nic co by věta "Neboj, budeš v pohodě" nezachránila. Mark s každou novou scénou zapomene na to, co se událo pět sekund předtím (Ahoj, co po mě chceš, jaktože máš na sobě sexy šaty a tulíš se ke mě? Já s tebou nemůžu šukat, to néé, Johnnymu to nemůžu udělat, hups, omylem mám penis v Tobě ; Co po mě chceš? Sex? Vždyť ten jsme neměli a ani mít nebudem, Johnnymu to nemůžu udělat, huups, omylem mám penis v Tobě; Copak Liso? O co jde? Proč mě svlíkáš na schodech, chceš snad sex? To ne, to nemůžu Johnnymu udělat, hups, omylem tě klátím na schodech). Na konci sem se divil, že nikdo neuklouznul v té kaluži semene, co se tam musela udělat z toho jak tam každý jebal. Wiseau má skutečně zajímavé sexuální představy. Teplá hudba, bitva s polštářem, teplá hudba, sex, střih zpět na tanec, střih zpět na okno, závěr korunován mrdáním do pupíku. Nejsem sice takový znalec žen jako Mick Jagger, ale takhle se to asi nedělá. To nevadí, udělám láskyplnou atmosféru záběrem na okno a déšť na něm (nebo lžičku, ne taky to nechápu), pomyslel si Tommy. I Bůh byl vytočený k posrání, když viděl co s penisem někdo provádí. Johnny řekne svým přízvukem (kombinace LSD, heroinu, absinthu a čaker z EZO.TV) slovíčko "Háj xxx" víckrát, než Vám politik ve volební kampani slíbí blahobyt. "Ahoj Johnny, nepoznala jsem tě". No kurva, v celém vesmíru neexistuje něco takového jako je Johnny. V celém tomto skvostu není ani jediná minuta bez toho, aby mě cokoliv naprosto nerozmrdalo na sračky. 99 minut toho nejlepšího trashe, co jsem kdy viděl (dobře Nicku, jeden z dvou nejlepších). Je to jako sedět na hajzlu uprostřed kruhového objezdu a mávat na všechny kolem. ()

MFloyd

Tommy Wiseau by měl točit nejlíp porno, k ničemu jinému bych tenhle film nepřirovnal. Ale nemůžu dát odpad, protože takhle jsem se dlouho nezasmál. Příšerný scénář, herecké výkony, nesmyslná zápletka, prostě všechno, ale když Tommy řekne něco ve stylu: "Máme nové klienty, daří se nám skvěle. Ale jinak, co tvůj sexuální život?" Tak to myslím, že se jen tak nezapomíná :) ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu