V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

Vlad

Tento film je ukážkový. Krásne na ňom vidno, ako sa dajú spackať všetky princípy výroby filmu, všetky elementy, ktoré robia dobrý film dobrým filmom. Toto je film, na ktorom krásne vidieť, ako sa dá spackať scenár, dialógy, dramaturgia, kamera, výprava, zvuk, strih, filmová hudba, špeciálne efekty a samozrejme réžia - no všetko, úplne všetko. To čo sa Tommymu Wiseauovi zrejme nechtiac podarilo som zatiaľ nikde nevidel a na tej fušerine čo sa hrala na drámu som sa nasmial viac ako na prvotriednej komédii. Pre 100% zážitok sledovať film v skupine! ()

saint3n

hh, tak takhle jsem se už dlouho opravdu od srdce nezasmál. film, který se vymyká veškerým měřítkům a tudíž si hodnocení s dovolením odpustím. objektivně vzato je to zřetelně těžkej brak, ale bavil jsem se královsky. a ano, nebudu lhát, určitě si to pustím zas, tentokrát s kumpánama z mokrý čtvrti, hrstí plastovejch lžiček a snad nám k tomu koupim i svůj první míč.. a hned na rugby. oh hai :D ()

lestatos

Priznám sa , že film som videl už asi pred pol rokom a do dnešného dňa som to rozdýchaval. Cez to všetko nemôžem míľnik svetovej kinematografie nechať bez povšimnutia. To čo vytvoril Tommy Wiseau je tak ojedinelé, že nemôžem nereagovať. Film tak neuveriteľne zlý, že všetko čo doteraz ľudia označovali za nekvalitné filmy musíme prehodnotiť. The room, priniesol nový štandard, a ten už nikto nemože nikdy prekonať. Keby zobrali tých najhorších režisérov celého sveta, a zadali súťaž aby natocili to najhoršie čo dokážu, tak sa ani nepriblížia. To je totiž axióma. Spôsob akým je The Room zlý, je totiž dokonalý. V celom filme nenájdete ani jednu scénu, ktorá by z toho štandardu najvyššej nekvality, vybočila. Erotické scény sú hrôzostrašne, hlavná hrdinka je tak nesympatická, že casting každého veľkofilmu by musel hľadať mesiace. Tommy Wiseau nie, ten siahol a vybral najodpornejšiu blondínu v dejinách filmu. A tak je t v tomto Opus Magnum, tajomného Toomyho, so všetkým. Nejde sa tomu ubrániť, sadnite si , poddajte sa tomu a vedzte, že uvidíte vec nevídanú a podľa mňa absolútne neprekonateľnú. Je to diamant medzi výkalmi, najhorší z najhorších, je to hranicu tvoriaci film, hranicu, ktorú nikto nikdy neprekoná....... nemôže !!!! Podľa mňa to nedovoľujú ani fyzikálne zákony. ()

Lupinek88

ROOM, THE je prostě Kult! Stačí si dát na youtube vyhledat the room a okamžitě vám vyjede kvantum parodii a nesmrtelných hlašek z tohohle filmu. Ano tento film je možná odpad s 10 vykřičníky ,ale co na plat když se u něho člověk tak baví až dochází k zastavě dechu.U toho filmu potřebujete vypnout mozek ,protože kdyby jste se zamýšleli nad obsahem dialogů nebo se chtěli nechat okouzlit hereckým výkonem Tommyho Wiseau mohli by jste skončit jako pacient po dvoji lobotomii. (nedoporučuju zhlednout pod vlivem návykových,omamných a psychotropních látek). - 90% ()

tehol

Tohle je zajímavý film. Mám rád zajímavé filmy. Ale nelibily se mi některé scény. Přišly mi příliš otevřené. Ale Tommy se asi chtěl předvést. Takže je beru s nadhledem. Chápu ho. I když bych nikdy nic takového neudělal. Mám rád míčové hry. Některé scény se mi tedy líbily více. Nemám rád běhání. Přesto se mi scéna v parku líbila. Velmi. Mám rád smích. Tommy se často smál. To se mi líbilo. Lisa se mi nelíbila. TO ale nevadí. Alynda Segarra se mi taky nelíbí. Přesto ji miluju. Lisu ale ne. Lisina matka měla rakovinu. To ale nikoho nezajímalo. Zajímavé. Byl to zajímavý film. Mám rád zajímavé filmy. ()

MartinK.789

Škoda ,že je tento film u nás tak neznámý protože je to mistrovské dílo. Tommy ( hlavní postava i režisér ) podává ohromující výkony vlastně všechny postavy jsou ohromující. Navíc musím dodat ,že jsem se u filmu už tak dlouho nezasmál. Doufám, že se Tommy jednoho dne rozhodne natočit nový film i když od tohoto uplynulo už 14 let. A na hlášku „I did not hit her, it's a bullshit! I did NAAAAAT... oh, hi Mark!” nikdy nezapomenu!!! Dávám 5*. ()

BranuliQ odpad!

No v prvom rade musím povedať, že som sa zasmial naozaj náramne, Vlastne si ani nepamätám, kedy ma od smiechu rozbolelo snáď celé telo. Problém je ale v tom, že to vtipné byť nemalo. Chápem miestne hodnotenie a chápem tie zástupy najvyšších hodnotení, zábava je to fakt výborná, no budem hodnotiť rozumom. No hodnotiť, tu naozaj nie je čo hodnotiť. Je to naozaj kvalitatívne najhorší film, aký som kedy videl a ten divný chlapík, čo to celé režíroval, napísal, produkoval a aj bohužiaľ zahral musel fičať na heráku, inak si to naozaj neviem vysvetliť. Popisovať to, aké zlé to bolo sa skrátka nedá, to sa musí vidieť. ()

SimiT84 odpad!

Proč jsem si to jen pouštěl? A proč jsem to dokoukal do konce? Nic strašnějšího jsem asi v životě neviděl... ()

IceFraud

THE BEST-WORST FILM! Je tomu opravdu tak, film je tak špatný, až se tomu člověk konstantně směje. Špatně sestříhané, hrozný herecký výkon. Všem doporučuji, ať se taky zasmějete. ()

miromax

O The Room vím už dlouho a jeho shlédnutí jsem tak trochu oddaloval. Film jsem si pustil až po tom, co jsem se dozvěděl, že moje oblíbená partička kolem Jamese Franca a Setha Rogena se chystá pustit do světa The Disaster Artist. Je to opravdu totální úlet a tak je k tomu potřeba i přistupovat. Když si film pustíte bez titulků, tak jako bonus, pro jednoduchost dialogů, je možné film použít i k výuce anglického jazyka. Pokud někdo plánujete filmový večer s kamarády, naprosto doporučuji. Nedá se hodnotit jinak než 0* nebo 5*. Já dávám 5*, protože jsem se mimořádně pobavil. ()

Lubomire odpad!

nech je to akokoľvek nechcene vtipné a bizardné, nezuslúži si nič iné ako - Odpad! Ak by som mu dal čo i len jednu hviezdu, musel by som prehodnitiť všetky moje doterajšie hodnotenia filmov. ()

Denzen

Najdementnejší film, aký som kedy videl. Tommy Wiseau je režisérske a scenáristické poleno, ktoré zo seba nedokáže vyplodiť jeden normálny ksicht, ktorý by niečo uhral. Jeho nastávajúca žena (škaredšia než samotný Tommy) a ďalšie vedľajšie postavy menia každou minútou svoje názory, raz miluje, potom nemiluje, raz je šťastná, potom nie. Asi najhorší je koncept miestnosti, do ktorej náhodne prichádzajú postavy, aby ma to ešte viacej rozosmialo (Denny). Rozhodne je to masterpiece, ktorý ale je takmer nedopozeratelný a skazil mi celý deň. 20% ()

raininface

Why, Johnny, why? Kdybych předtím neviděl Frankův film o filmu, tak by to pro mě byl jasný odpad. Ale takhle musím aspoň jednu hvězdu vysolit. Za snahu, za komické dialogy a hlavně za ten smích, za ten Tommyho smích... ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu