Reklama

Reklama

I pro lásku se zabíjí

  • Francie Ces amours-là (více)

Obsahy(1)

Ve filmu se promítají nejdůležitější události minulého století, které zasáhly tak či onak do života všech protagonistů. Dějové linie započaté v minulosti, se v jedné chvíli protínají v událostech pozdější doby. Hlavní postava Ilva vzpomíná na své předchozí vztahy se dvěma Francouzi, dvěma Američany a Němcem. Do Francie přišla jako malá se svou matkou Sophií. Seznámily se tam s promítačem Mauricem, který se dívce stal skvělým otcem. Pak vypukne druhá světová válka. Maurice, který se účastní odboje, je spolu s devatenácti dalšími náhodnými cestujícími zajat a má být zastřelen za to, že někdo v metru spáchal atentát na dva německé důstojníky. Ilva jde za otce prosit, setkává se s německým důstojníkem Horstem, který otci skutečně pomůže a ona se stane jeho milenkou. Při přípravě další odbojové akce přichází Maurice o život. V Paříži, kde Ilva pracuje jako uvaděčka v kině, se mezitím chystá její zatčení, protože měla poměr s německým důstojníkem... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Kam mě to vedete ??" - "Jestli máš rád kino, tak do ráje !!" Opravdu dlouho, což se mi běžně nestává, jsem koketoval s plnou palbou, protože Lelouchovo řemeslně precizní a především překrásné vyznání Ces amours-là vypadá jako hrubě nedoceněný snímek, nad čímž se však zde už jeden tak nějak ani nepodivuje, nicméně na mě i přes lehce křečovité oslí můstky sjednocující příběh nesmírně zapůsobil !! A ten famózní soundtrack, který ve finále graduje jako o život, dua Laurent Couson, Francis Lai budu z hlavy dostávat ještě týdny.. ()

mac000 

všechny recenze uživatele

To, že Lelouch v úvodu věnuje film divákům za padesát let sledování jeho filmů napovídá, o čem film bude pojednávat. A opravdu v tomto směru své příznivce nezklame. Naprosto skvěle motto filmu vystihne písnička "Les deux oncles", kterou jeden z hlavních protagonistů zazpívá Ilvě téměř v závěru filmu. Škoda jen, že Anouk Aimée ma ve filmu pouze malé cameo ()

Reklama

Pink.Panther 

všechny recenze uživatele

Francouzská kritika film hodnotila špatně hned po uvedení do kin a není se čemu divit. Je to jeden velký omyl. Lelouchova poetika a válka nejde dohromady, V té válečné části měla být jiná hudba, mělo to být pojato jinak, adekvátně situaci. Snová atmosféra ve válečné vřavě – fakt průšvih. (Podobný "poetický omyl" s koncepcí celého filmu zažil Menzel s Hrabalovým králem, stejná katastrofa s osvědčeným co najednou nefungovalo). Ale finále je grandiózní a závěrečná část s retrospektivou autorových filmů a gradující hudbou je pocta filmovému umění možná až moc opulentní, ale svým způsobem strhující a poukazující kdo je tady pánem (velký mistr, tentokrát kouzlem opojený aneb i mistr tesař se někdy utne). ()

spotczek 

všechny recenze uživatele

Baví mě nezvyklé podání v jakýchsi útržcích, míchající minulé s budoucím, baví mě kabaretní či estrádní tón (oproti klasickým muzikálům), baví mě životní nadhled i melancholická retrospektiva, která oslavuje život a hlavně lásku, takže si může dovolit zatracovat politiku i historická fakta. Kdyby ten příběh lehce neklopýtal, bylo by to dokonalé. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Lelouchova epopej se opět obrací k celoživotnímu námětu pana scenáristy, velké osudové lásce. Již podruhé Lelouch navázal na dřívější film (poprvé tak učinil ve filmu Šťastný nový rok, do nějž zakomponoval ukázky z Muž a žena), zde se vše vrací ke snímku Celý jeden život. Podobně se i zde splétají osudy několika lidí. Lelouch se vyznává ze své padesátileté lásky k filmu a jak jinak, než způsobem pro něj typickým, na rozvinutých postupech nové vlny založeném. Pro milovníky Harry Poterů, Iron manů a obdobných filmů tohle rozhodně není. Tak na Ces amours-là prosím nečumte, protože tady se nečaruje na plátně, ale na režisérské stoličce. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama