Když v prvních dílech autoři Bantorry nadhodili mytologii, svět, postavy, zazdálo se mi, že se bude konat kvalita. Svět, v němž se po smrti lidé mění v "knihy", které pak lze "číst" (prožívat zážitky mrtvého). Svět, v němž tyto knihy shromažďují bojovní knihovníci, neboť by tyto knihy mohly obsahovat něco nebezpečného, ale i užitečného. Svět, v němž se těchto knih chtějí zmocnit všelicí záporáci. Svět, v němž tito záporáci umí velmi nevybíravě vymývat mozky a měnit lidi na pohyblivé Maso bez vlastní vůle. Ten svět sliboval dobrodružství, spousty zákoutí k objevování, mnoho hrdinů k poznání... Ale ten svět se příliš neproměňoval, neukázal svou hloubku a šířku, vystačil si víceméne s tím, co řekl na začátku, hrdiny vybavil okoukanými traumaty a poskytl jim hysterické, uplakané katarze. Rezignoval na spletitou epiku. Seriál pohřbil svůj potenciál a nakonec nejspíš zapadne... Po 22 dílech slabé ***.(3.3.2010)

• Carol Pifková

No neviem či som nespravila chybu, že som to začala pozerať. Po prvé má to 27 častí čo by až tak nevadilo ale hneď po prvej epizóde mám pocit, že to ani nie v polke vzdám. Ale dúfam, že ma to prekvapí. Prosíím. Nerada "zahadzujem" anime. Po pár epizódach dávam zatiaľ dve hviezdičky. Nevidím to ružovo ako ostatní.(30.5.2014)