Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Neuroticky vůči televizním manýrám - tak jsme tomu ostatně u nich zvyklí - začínají Pythoni vyprávět o tom, jak je rozhlas a televize totálně ovlivnili. Média totiž nejvýstižněji ilustrují - někdy bezděčně - svou dobu. Stačí je tedy sledovat a domýšlet mediální "zvyky" ad absurdum. K úspěšnému přijetí na univerzitu v Oxfordu dostal Graham Chapman od tatínka umělé psí hovno. Vychrtlý matador budoucí skupiny se měl jmenovat po otci Cheese, ten to však změnil a dal si prakticky neexistující jméno Cleese. A u televize při sledování jednoho obzvláště pitomého tanečního čísla otec pravil: "Myslím, že tohle nikdy nenahradí zábavu, že?"

Tak jako Cimrmani začínali Pythoni o několik let dřív s uchem u radia. Bylo jim 11 až 12 let. Pak se tak nějak učili a utíkali ze škol a v roce 1962 viděli první kultovní věc na evropském divadle - londýnskou revue Beyond The Fringe - studentský kabaret na elitní úrovni.

Pak přišly časopisy MAD a HELP - tedy první drsné komiksy a Terry Giliam. A v roce 1963 přibyl Michal Palin. Mezi univerzitami Oxfordem a Cambridge se nejen závodí na veslicích, ale soutěžilo se i ve studentských kabaretech. Stejně jako dnešní mladí srandisti i zárodek Monty Pythonů směřoval na festival do Edinburghu. Tam se všichni tak nějak sešli a připadali si, že jsou fakt dobří.

Potom se trochu živili u svého úhlavního nepřítele a inspirátora BBC a pak viděli epochální televizní show That Was The Week That Was - To byl týden co už není - s Davidem Frostem a rázem věděli kudy. Psali pro něj všichni a on jim věřil. Následoval pořad Nekruťte svým přijímačem a to už byli všichni pohromadě a příběh mohl definitivně začít. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (39)

Němi 

všechny recenze uživatele

I když se může (částečně oprávněně) zdát, že míra nových informací by mohla být hustší, stopáž dalece přesahuje běžné dokumenty a možnost téměř šest (přesněji pět :) hodin sledovat Pythony je... k nezaplacení. Už jen za skutečnost, že "Almost the Truth" není předepsanou oslavou velikánů, ale značně demytizující a otevřená zpověď, ve které se nevyhýbají i těm nejtěžším tématům, by zasloužila sama o sobě maximální ohodnocení. Co jej zajišťuje suverénně je pak fakt, že pro klasické "mluvící hlavy" nelze najít příjemnější a vtipnější představitele. __ 4,5* ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Další důkaz pro mě, že Monty Pythony nikdy nebudu zcela milovat, ale na druhou stranu je nemohu ani poslat do pekelného ohně. Kluci, tedy spíše dnes už starší pánové své nejlepší kousky doplňují různými postřehy a vzpomínkami, které i jinak rozporuplné hodnocení jejich tvorby převáží misky vah směrem ke 4*. Už jen informace okolo natáčení Svatého grálu "potěší" fanouška Terryho Gilliama:)) ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

4+ Na tomhle dokumentu byla dobře odvedená práce a dozvíme se téměř vše o zrodu komické skupiny, vývoji i skonu a samozřejmě o jejich členech. Mě osobně překvapilo spoustu zajímavých informací kolem fungování televize BBC a události související s natáčením Svatého grálu. Jejich fanouškům rozhodně doporučuju. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Furmi odpad!

všechny recenze uživatele

"I Hate Monty Python !" Dávam odpad!, ako ináč, Monty Python skutočne nemusím a nechápem čo na nich je, je to len partička Anglických suchárov čo tvoria násilný, trápny, miestami až nechutný tzv. humor. Partička sa skladá že vraj z inteligentných ľudí, ja v nich vidím len bandu ožralov a hlupákov ("o 3 poobede napísal scenár a už o 6 si z neho nepametal nič). Tak v tomto výroku vidíte ich inteligenciu, inteligencia 24 hodinového delíria z alkoholu. Ale jedna vec sa mi na tomto dokumente skutočne páčila a súhlasim s ňou, je to výrok Terryho Gilliama - "Najlepšia vec akú kedy Python zrobil bolo že skončil". 100% súhlasím ale mohol to zrobiť ešte o pár rokov skôr. Celý Python je len nafúknuta bublina okolo hovna. 0% ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Česko má Cimrmany, britové mají Monty Pythony. Oba mají něco do sebe, akorát Pythoni jsou známí celosvětově... a jsou vtipní (většinou), to se musí uznat. Tenhle dokument mi řekl to, co jsem si myslel už delší dobu - že John Cleese není tak vtipnej, jak se z jeho roliček může zdát. Dycky na mě působil jako takovej typickej angličan, až na to, že je ujetej. Ale asi jenom před kamerama. Ono celkově se nedá očekávat, že všichni jsou jenom lidi. My se koukneme do pozadí historie Pythonů a skoukneme několik vtipnejch ukázek z jejich tvorby. Je to docela zajímavý, ale přežil bych i bez tohoto dokumentu. Jinak musím pochválit vtipnej úvodní song ke znělce, kterej trochu připomíná song z bondovky, ale vtipnej. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama