Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

floppy4

Trapna detska rezia, jak keby som pozeral nejaky priblbly film cez vikend doobeda na markize. Vykon Angeliny strasne neprirodzeny az to bolelo a Depp takisto na pol plyn, nechapem jak sa mohli na toto dat. Brutalne z toho dycha ten americky mainstream AKA zaplatme popularnych hercov, vyberme sa do pekneho prostredia a natocme nieco na com zarobime a vela sa nenarobime... ()

mysz

Nic moc jsem od Cizince nečekala. A většinou jsem se trefila do černého – scénář není příliš nápaditý (jeho završení mě ovšem jako diváka překvapilo, protože něco tak slabomyslného jsem opravdu nečekala), Angelina Jolie je nejen hubená jako kost, ale především nehraje, anóbrž předvádí šatstvo, a chemie mezi oběma hlavními představiteli nikde. Na druhou stranu: Depp není zlý, Bettany taky ne, Benátky jsou krásné – a občas jsem se i pobavila. Nuda to ani není, jen nesmíte očekávat nic převratného. Ani nevím, jestli tolik vadí ona žánrová nerozhodnost režiséra – když nevnímáte honičku po střechách jako skutečnou akční scénu, alespoň se zasmějete. Celé je to ovšem nějaké nedotažené, nesourodé, nemastné neslané… ()

paulinag

Kdo čeká akci, drama, nebo thriller bude zklamán. Ve filmu jsou tyto prvky opravdu jen naznačeny. Já jsem v tom viděla spíše romantiku s prvky komedie. Na Angelinu s Deppem je pěkný pohled, stejně tak jako na Paříž či Benátky, ale to je asi tak vše. Neurazí, nenadchne. Bohužel. ()

TUDYzNUDY

Po prvních deseti minutách jsem čekala, že se to ještě rozjede, po dalších dvaceti jsem pochopila, že tahle pro mě nuda a bezdějovost má být zřejmě napínavý a pomalu gradující příběh, na jehož konci čeká překvapivé rozuzlení - zazvoní zvonec a ti dva budou s rancem zlatých dukátů ruku v ruce odplouvat vstříc zapadajícímu slunci. Nu, skoro se tak se tak stalo. 90 minut ubíjející nudy a pak konečně očekávaný závěr, na kterém mě nejvíc zklamalo to, že jsem se trefila i v v jakési dvojroli Johnnyho Deppa - Frank x Alexander. V průběhu filmu mě sice Depp několikrát zmátl, ale to bylo spíše asi přehlédnutím scénáristy než jeho hereckým uměním. Nebo jak jinak vysvětlit, že Depp hrál nic nechápajícího turistu i v samotě svého apartmá? Proč se nejdříve téměř nechal prodat připoután k lodi, a pak, když mu to rádoby agentka Angelina Jolie ukázala, bez problémů rozepl pouta a pffff -ač necelý metr od tajných agentů, co ho hlídali, navíc na malinké lodi- prostě zmizel? Chudák Depp, nejspíš se hodně divil, když viděl konečnou podobu filmu. ()

Novik

Co se vám na tom nelíbilo? Na nic si to nehraje, Johnny Depp opět potěšil (aby ne je to můj nejoblíbenější herec) ty jeho některé vtipné momenty mě fat rozesmály. Angelina Jolie je pořád stejná ale neomrzí (docela jí to slušelo). Je to taková oddychovka s menšíma prvkama komedie, krimi a romatiky, nevím mě se to líbilo a pobavil jsem se. Ps: Johnymu Deppovi přeju Zlatého Glóba a ať si každej říká co chce, můj názor je takový. :) ()

Danecki

Na film jsem šel s očekáváním uvolňující, příjemné zábavy. Tyto očekávání film splnil. Podle mě si zaslouží více nadhledu od všech "odpad-**" ()

Puslanka

Dle mého názoru běžný průměrný film, jako většina v dnešní době. Na "dívatelnosti" mu přidávají spíše známé tváře, i když já bych se tu bez Angeliny Jolie ráda obešla - občas mi tam nesedla, ale je to jen můj názor. :) Co mi ale už od začátku filmu silně vadilo, byli dočista nenápadní policisté (Vím, je to jen film, ale i ve filmu by se mohli více snažit). ()

LíškaEliša

Toto bolo 103 minút ničoho miešaného s prehliadkou Benátok. Zápletku, rozuzlenie a finále si myslím každý domyslí po prvých minútach, potom je to už len milý dokument o krásach Benátok a Angeliny Jolie, aj keď sa mi zdalo akoby cely film zahrala s jedným jediným nemeniacim sa výrazom. Jednu hviezdičku dávam za tú prehliadku Benátok. Mimochodom, zdá sa mi to alebo sa skutočne Angelina v outfite na plese podobala na mladú Sophiu Loren? :-) ()

Bojislav

Poměrně dobře jsem se u filmu bavil, ale že bych ho chtěl mít doma na DVD nebo na něj šel podruhé? To určitě ne. Příběh nebyl špatný, až na ten velmi lehce předvídatelný konec (už od poloviny filmu). ()

Lazy87

Půvabná Angelia Jolie a Johny Depp, pouze tito dva udělali ten film shlédnutelný. Neříkám, že to byla ůplná pitomost, i když možná jo, občas jsem se i trochu bavil. ()

Skrbel

Od začátku až do konce vykradený film Hledejte Antonyho s trochu slavnějšími herci za trochu více peněz. Nezajímavý, zdlouhavý, předvídatelný, americký. Oproti originálu je zpeztřením jen závěrečná vtip s šekem. ()

JerryPilsen

Čekal jsem víc,nemá to žádný spád,jenom zbytečně vyhrocené scény.Splasklá bublina.benátky jsou hezký.Pointu jsen tušil od začátku. ()

cachanell

Žádné překvapení, naprosto obyčejný film, jako spousta ostatních kolem. Jediné čím se ozvláštňuje je hvězdnější obsažení. Jen jsem se divila, že herec formátu Johnyho Deppa hraje v takovém naprosto šedivém filmu, který neukáže nic. Pěkně se sice dívá na Angelinu Jolie, člověk je dokonce zvyklý, že hraje od dobrých filmu po naprosté propadáky, ale nevím, jediný pocit, který zůstává je začáteční ukázání chůze a zadku této herečky. ()

Pascale

Lehká odreagovačka, niak složitý film. Nepopírám, že ambice spionážně-akčního filmu by tam byly. Nádherné exteriéry, troška Paříže a hlavně Benátky. Ale řekla bych, že výskyt Angeliny Jolie a mírně stárnoucího Johnnyho Deppa, aby utáhli celý film, docela postačoval. ()

Manaolana

Neni to az tak spatne, neni to az tak dobre. Oba hlavni herci, ac se na ne moc dobre kouka, jsou pro tenhle film zbytecne drazi. Je to takova oddechovka pro sobotni odpoledne, s krasnou prohlidkou benatek a par vtipne napinavych scen. Ovsem konec musel byt jasny leckomu a to filmu ubira hodne. Nehrat tam Angie a Johnny ani by me nenapadlo se na to podivat ale ze je oba dva zboznuju davam 3*. A pro madam Jolie priste mene make-upu prosim. ()

january

Eeeee.... to jako vážně? Ale ne, upřímně mě tenhle snímek vlastně dost pobavil. Svou pitomostí samozřejmě. Angelina opět jako nejinteligentnější žena na světě a Depp u mě dost klesl, že se vůbec tomuhle propůjčil. Jinak bych řekla, že skloubení několika žánrů dohromady nedělá dobře snad nikdy. Když půlku filmu nevíte jestli se díváte na komedii nebo thriller, je to špatné, jelikož vtipy vám příjdou jako WTF momenty a na drama/thriller je jich tam zase až příliš a nesedí tam. Ale musím říct, že jsem se nenudila a že mě konec upřímně rozesmál. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)