Pan Wonka a jeho čokoládovna

• USA Willy Wonka & the Chocolate Factory (více)

Americký pohádkový muzikál z roku 1971 nás zavede do městečka, kde stojí tajemná továrna vyrábějící tu nejlepší čokoládu na světě. Jednoho dne její majitel Willy Wonka (Gene Wilder) ukryje v čokoládách zlaté kupony. Děti, které je najdou, pozve na návštěvu své továrny a slíbí jim do konce života posílat cukroví zdarma. Nikdo však netuší, jaké překvapení děti v továrně čeká! (Warner Home Video CZ)

Koprix

Ze začátku jsem nedokázala přijít filmu na chuť a místy jsem se i trochu nudila (převážně během nijak zvlášť chytlavých muzikálových písniček v první polovině). Ale nic naplat, Wilderův Wonka se mi líbil mnohem, mnohem víc než Deppův a on je asi jediný důvod, proč jsem se nakonec rozhodla pro 4*. Protože když Wilder začal zpívat "if you want to view a paradise, simply look around and view it", opravdu jsem ten ráj ve své mysli viděla. ()

BarMaja

Roztomilost, praštěnost, hudba, výprava - zamilovala jsem. Oompa Loompa song mi v hlavě hraje dost často a kdykoli ho slyším, tak mi srdce skáče radostí. Nevím, jak to ten film dokázal, ale mě si získal. Kam se hrabe moderní, technicky "dokonalý" remake Karlík a továrna na čokoládu, který v porovnání s tímto filmem, působí uměle, kýčovitě a falešně. ()

liberita

Prvú adaptáciu knihy geniálneho Roalda Dahla sa mi podarilo vidieť až oveľa neskôr po novšej verzii od Tima Burtona a hoci tá mi sadla trochu viac, sú pozitíva, ktoré majú spoločné a každý z týchto filmov je originálny svojim vlastným spôsobom. Napriek tomu, že ide o film od Walta Disneyho a je tu istá podobnosť s Mary Poppins, pôsobí Willy Wonka and the Chocolate Factory trochu temnejším dojmom a nečudovala by som sa ak by z neho deti mávali nočné mory (predovšetkým zo scény plavby loďou v tuneli a jej halucinogénnych výjavov). Mnohé vtipy filmu sú aktuálne aj dnes rovnako ako negatívne vlastnosti, ktoré u detí rodičia nechávajú kvitnúť. Vo veľkej miere je dielo založené na impozantnom Gene Wilderovi, ktorého stvárnenie Willyho Wonku patrí k vrcholom jeho kariéry a zapôsobí aj po stránke farebnosti. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Samozřejmě jsem porovnával...a asi to má své kouzlo....ale herci nesympatičtí v čele s Karlíkem, mdlé a občas trapně zábavné. ()

adamix

Rovnako účinné a prínosné, ako Burtonova vízia. Tajomnosť a pochyby ohľadom postavy Willyho Wonky mi budú vŕtať v hlave ešte poriadne dlhý čas. Wilderovo stelesnenie jeho postavy je viac než unikátne, a to si z tohto filmu odnesú všetci. Bavil som sa a zároveň celý čas počas prehliadky továrne som mal zlý pocit (čo som si mimoriadne užil). Za mňa 80%. ()

tsatsiki

oproti Karlíkovi a továrně na čokoládu, mi to příjde jako taková televizní verze, ale je to dost dobré na tu dobu. Sice na Johnyho Deppa a na Freddieho Highmora nikdo nemá, ale je to milé a nadchne to a vtáhne do děje.3* ()

Memesis

Sice ten song "Umpa Lupma Dumpady Doo" byl skvelej, ale film me nak moc nezaujal. Asi sem si moc zvyk na tu novejsi verzi. Za me 85,2% ()

blondboss

Kultový rozprávkový snímok, ktorý v zásade priniesol oživenie do vĺn kinematografie. Je to pekný fantasy film plný zaujímavých songov, postavičiek a ulahodí milovníkom čokolády. Navyše samotný nápad s čokoládovou továrňou a súťažou s ňou spojenou možno označiť za tak zapamätateľný, že niet divu, prečo mal tento snímok takú popularitu. Ja mám rád trošku iný rozprávkový žáner, ale toto tiež určite ako jednohubka poteší. 65 % ()

LencaN

Na novou verzi s Johnny Deppem to nemá. Ale na rok 1971 to vypadalo dost dobře a mělo to svoje kouzlo. Pan Wonka byl správňácky švihlý, jeho umpalumpové nebyli tak boží jako v nové verzi, ale s tehdejšími technologii to prostě jinak snad ani nešlo než použít liliputy. Já jsem s nimi problém neměla. Možná by se pro ně hodily nějaké výraznější písničky. Čokoládovna hýřila barvami a chutěmi. Některé postavy si zazpívaly, nejvíc se mi líbil zpěv maminky pro povzbuzení malého Charlieho. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Auguscotty

Oveľa lepšie ako Burtonova verzia, najmä preto, lebo mi z efektov nekrvácali oči a Charlie je tu viac než iba kulisa. Okrem toho je oveľa vtipnejší a záživnejší. Gene Wilder je v úlohe Wonky skvelý a Slugworth dodáva filmu aspoň o kúsok viac konfliktu. ()

marien1039

Nejprve jsem viděla zpracování od Burtona samozřejmě. Pravda, nová verze mě značně vyděsila. Je hrozně uřvaná, ujetá a řácky šáhlá. Nicméně má zase mnoho kladů, které téhle verzi chybí. Ale i záporů. Na tomhle filmu se mi líbí hlavně ta jeho milost. Zatímco Burton vsadil na křiklavé barvy a mírně psychopativního Willyho Wonku, který nesnaší všechno a všechny, Stuart zase na jemné pastelové barvy a Wonka zde působí spíše jako milý jemně extravagantní děti milující strejda. Zatímco v téhle verzi vypadala Wonkova továrna skutečně jako obří výrobna sladkostí, v té nové spíše připomínala futuristický kosmický modul, ve kterém se náhodou ocitly stroje a stvoření pomáhající při tvoření čokolády. Pravda nejsem fanda hudebního muzikálového stylu 70. let a nelíbila se mi ani jedna písnička odsud, takže jsem je nakonec přeskakovala, ale mimo to, se mi i tahle stará verze moc líbila. Bavilo mě zpracování hlavně rozmazlené Verucy, protivné a uječené. Nějak více mi to připomíná ta dnešní rozežraná děcka, zatímco v Burtonovi je taková úlisná a přeslazená. Naopak Stuartův Karlík byl bez výrazu a když už nějaký měl, tak byl strašně trpitelský, chyběla v tom taková ta děcká bezstarostnost. Rozhodně jsem v téhle verzi postrádala nějakého vypravěče nebo něco, co nás lépe uvede do děje nebo navodí pohádkovou atmosféru a ze scény, kdy se Karlík a děda Joe prokrkávají zpátky na zem, jsem málem hodila šavli, protože ty zvuky připomínaly přesně to říhnutí, které předchází zvracení...Jinak moc pěkný film. ()

Tomulka

Musím hodně ocenit pojetí pana Wonky a Karlíka. Tyto dvě postavy byli skvěle zpracovány a pojaty. Jsou velmi blízko postavám od Dahla. ()

Jay.P.j.

Jednoduše geniální. Karlík s Deppem tomu nesahá ani po paty. Americký pohádkový muzikál, který by mohl být kvalitou ekvivalentem šíleně smutné princezny. Chytlavé melodie a hudba = výborný soundtrack . Doporučuji se podívat - má to duši . :-) ()

Rogerone

Asi pětkrát jsem se nahlas zasmál. Opravdu o třídu vtipnější než remake. Všichni plísní, že to vypadá zastarale, ale o to vůbec nejde. Jde o jemný humor, výborné herecké výkony a poučení pro děti. Desítky českých pohádek (např. Princové jsou na draka) mají příšerné dekory ale přesto jsou klasikou. Ba co víc, právě ten nedostatek peněz pozvedl snahu herců. ()

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)